Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem to już robić wcześniej i tak poziom sygnału (jego wyjściowa głośność) jest d. wyższa niż pozostałych kanałów. Dziwne bo wcześniej tego problemu jakoś nie dostrzegałem. Czy to może wynikać z jakiś ustawień w telewizorze? Oczywiście mam tv podpięty przez hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do kitu. Nic nie zdziałałem. Wykonałem ponowne podłączenie do TV przez wejście HDMI. Nic poprawy. Nadal brak możliwości regulacji dźwięku przez Humaxa. Ale jest też dziwna sprawa i to mnie bardzo zmartwiło. Otóż po przełączeniu TV na drugie wejście HDMi o ponowne przełączenie na pierwsze wejście HDMi / to które obsługuje Humaxa / ściszanie dźwięku przez Humaxa działa na wszystkich kanałach poprawnie. Niestety po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu bez zmian, czyli brak regulacji. TV Philips seria 7404. Napisałem dzisiaj do Philipsa. Ciekawe co mi odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to już nudne, ale chciałbym wrócić do wątku nieszczęsnego Canal +HD. I owszem po zmianie pozycji ścieżek audio ścieżkę z polskim lektorem można odbierać bez problemów. Nie rozumiem więc, po co równolegle nadawana jest ścieżka audio oryginalna, kiedy uzyskać do niej dostęp można jedynie po zabiegach przełączania kanałów. Dodatkowo polskie napisy, które można sobie włączyć po tych samych kombinacjach pojawiają się i tak ze dwie sekundy za późno w stosunku do tekstu. Ktoś powie, że się czepiam, ale z drugiej strony po co mi DD z polskim lektorem zajmującym cały kanał centralny i niekiedy L i R? Nie na tym to polega. Kino domowe to ścieżka oryginalna i napisy. A brak możliwości bezproblemowego wyboru obydwu opcji, jak mniemam, wynika z niechlujstwa nadawcy. Telewizję oglądam sporadycznie, ale jak już, to za duże pieniądze jakie pochłania abonament C+, chciałbym to robić w warunkach komfortowych. Myślę, że większość Kolegów na tym forum wydało bardzo duże pieniądze na sprzęt sat, tv i audio mając nadzieję na wykorzystanie pełnych możliwości.Przecież w ofertach promocyjnych najgłośniej o HD i DD!!

Dodam, że jestem z Cyfrą+ od pierwszego roku istnienia firmy i wyraźnie widzę, że dbałość o tzw. abonentów niezależnych nie leży w gestii zainteresowania nadawcy. Oprócz przykładów powyżej można dodać bark polskich czcionek, prawidłowego wyświetlania EPG itd. Może to i gorzkie, ale jesteś ważny do chwili podpisania umowy potem "możesz oglądać to za co zapłaciłeś, ale tylko na tym co ci damy i w takiej formie jak nam się podoba, twoje preferencje są nieistotne(choćby układ kanałów, list programów itd.), nie jesteś jednostką tylko zgrają roszczeniowych klientów".

To tak jakby kupić mercedesa z chip'owym ograniczeniem do 60 km/h. Niby masz, a jednak nie.

Przepraszam wszystkich oprócz Cyfry

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując z [beep]em typu ferguson Humax icord to sprzęt miód malina. Różnica w jakości obrazu przejrzystość menu itp jest na bardzo dobrym poziomie. Niestety dekoder jest nieco za drogi w stosunku do możliwości. Nie mam tu na myśli kwestii softów edukacyjnych i braku możliwości wgrywania softów na linuxie. Chodzi mi o to, że jeśli Humax wypuszcza na rynek dekoder to powinien dbać o maksymalne wsparcie w temacie modułów cam (np brak obsługi diablo). Jeśli zaś chodzi o brak epg dla cyfry to raczej nie jest to problem humaxa, a cyfry która nadaje epg w chorym standarcie (chociaż z drugiej strony mój drugi dekoder chyba nieco lepiej obsługuje cyfrzane epg). W temacie dźwięku dolby digital w języku oryginalnym to się wyjaśniło tyle, że aston 2.23 ma buga (chociaż niektórzy dystrybutorzy wciskają kity, że to wina cyfry, a to ciekawe bo aston 2.26 odtwarza te ścieżki w porządku). Widać rzecz jest w tym kto ma brać odpowiedzialność (czytaj koszt) za wysyłkę cam-a do Francji aby go przeprogramować. Radzę poczytać przepisy ustawy konsumenckiej o niezgodności towaru z umową. To sprzedawca (sklep) odpowiada za wadliwy towar i jego broszka, żeby sobie to wysłać gdzie chce nawet na Mauritius jak trzeba po to aby to naprawić. Sprzedawca ma na to 2 lata czy mu się to podoba czy nie i możemy olać gwarancję. Piszę to ku przestrodze dla tych którzy mają astona mniej niż 2 lata i usłyszeli od sprzedawcy , że muszą sami na własny koszt lub za dopłatą wysyłać moduł do Francji. Nie zmienia poprawnie ścieżek audio? nie zmienia. Skoro zatem wersja 2.26 radzi sobie doskonale to trzeba zaktualizować soft. Niech się sporzedawca męczy, a jak mu się nie podoba to do rzecznika praw konsumenta. (Ciekawe czy mnie zbanują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep] w rodzaju fergusona jakoś nie miał problemów z dwoma ścieżkami AC-3 ani z napisami na CANAL+HD, do tego można podczas odtwarzania nagrania wybrać ścieżkę dźwięku. Z litości nie wspomnę o tym, ze nagrania są od razu zdekodowane i nie wymagają 'dekryptażu'. EPG tez działa - musi jakis cud !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson wraz z Astonem także ma problem z AC-3 na Canal+ (przypominam, że wspominamy o współpracy z Astonem). Nagrania są zdekodowane, ale ile jednocześnie może nagrywać Ferguson, a ile Humax? Humax nagrywa do 4 kanałów kodowanych jednocześnie i potrzebuje dekodowania TYLKO jeśli moduł nie zdekoduje materiału na żywo. Czyli nagrania są od razu dekodowane. Ferguson nagrywa do dwóch kanałów, bo gdyby miał więcej (np.: 4 jak Humax) - też musiałby mieć dekodowanie, ale jest to nie do przeskoczenia dla tamtejszych programistów :] Zapewne nigdy nie będzie :] Z litości nie wspomnę o tym, że jeśli ktoś zajmie sobie czytnik kart czym innym niż Cyfra+ i C+ będzie miał w module, to na Fergusonie nie nagra nawet dwóch kodowanych kanałów, bo moduł nie wyrobi - drugie nagranie będzie zakodowane, a że Ferguson tego ohydnego dekryptażu nie ma, to po zmianie uprawnień na karcie będzie mieć nagranie do wy[beep]a. :brawo:

 

Jestem brutalny :]

 

Fergusony mają szereg zalet, ale twierdzenie, że brak dekryptażu, to zaleta jest żałosne, bo to po prostu przydatna opcja ;)

 

Co do EPG: oczywiście da się zrobić odczyt, co nie zmienia faktu, że jakby C+ nadawała kodowanie polskich znaków zgodnie ze standardem DVB, to problemów by nie było w ogóle. Przy modelu HDCI 2000 inżynierowie Humaxa poprawiali polskie znaki w sofcie.

 

Aston: @Markus1: przeczytaj Art. 5 wspominanej przez ciebie ustawy ;) Art. 4 ust. 1 jest także ciekawy. Dodatkowo jeśli wydaje się Wam, że Aston z otwartymi rękoma będzie przyjmował stosy Astonów przysyłane po jednym do przeprogramowania, to jesteście w błędzie - odmawiają wykonania usługi (w przeszłości była taka akcja). Czekamy na udostępnienie softu 2.26, jak ktoś chce, może odsyłać do sprzedawcy, ale nie spodziewajcie się cudów. No i 2.26 też nie musi rozwiązać problemu, bo na Clarke-Tech ET9000 na 2.26 angielskiej fonii i tak nie ma (dla odmiany pomaga w Topfieldach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam astona 2.23.W canal hd mam obie ścieżki audio.Problemem u mnie jest to ,ze praktycznie na każdym kanale gdy zmieniam ścieżkę audio lub włączam napisy mam zwieche.Ten problem mam od początku,kiedy kupiłem humaxa.Jest coś co mi pomoże?Wersja softu 1.00.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia:

Art. 5 oraz 4 wyżej wymienionej ustawy wcale nie podważa mojego twierdzenia. W art. 4 pkt. 4 jest mowa o: "Na równi z zapewnieniem producenta traktuje się zapewnienie osoby, która

wprowadza towar konsumpcyjny do obrotu krajowego w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa, oraz osoby, która podaje się za producenta przez umieszczenie na towarze swojej nazwy, znaku towarowego lub innego oznaczenia odróżniającego". Cytowany artykuł 5 brzmi: "Sprzedawca nie jest związany zapewnieniem, o którym mowa w art. 4, jeżeli wykazał, że zapewnienia tego nie znał, ani, oceniając rozsądnie, znać nie mógł, albo że nie mogło ono mieć wpływu na decyzję kupującego o zawarciu umowy, albo też że jego treść sprostowano przed zawarciem umowy". Łącząc obydwa artykuły można stwierdzić JEDNOZNACZNIE: Sprzedawca (wprowadzający towar konsumpcyjny do obrotu krajowego) odpowiada za to co sprzedaje. I dalej jeżeli sprzedawca zapewnia, że moduł współpracuje BEZBŁĘDNIE z platformą cyfra +, a potem okazuje się, że w/w moduł nie funkcjonuje w 100% sprawnie to w myśl art. 5 właśnie występuje przypadek, że gdyby kupujący wiedział o problemach modułu z przełączaniem ścieżek audio to NA PEWNO nie kupiłby nie sprawnego w 100% modułu. Kupujący został zatem wprowadzony w błąd. Dalej, cały art. 4 ustawy pisząc o 6 miesiącach wcale nie ogranicza uprawnienia kupującego, a jedynie przenosi odpowiedzialność dowodową. 1-6 miesięcy zakłada się, że wada była od początku. Powyżej 6 miesięcy kupujący musi wykazać, że wada była od początku I TYLKO TYLE. Jeśli już tak sobie "radzimy" co kto ma poczytać proponuję poczytać (cały) art. 10. Kwestie dotyczące tego czy producent we Francji przeprogramuje czy nie to problem sprzedawcy nie mój. Jak moduł nie działa poprawnie i nie można nic zrobić zwrot gotówki albo wymiana na nowy. Nie dajcie się rolować! trzeba znać swoje prawa.

PS. Na ET-9000 fonia jest i żaden moduł CI nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sliski temat.... na dzien kupna modulu, dana wersja softu pewnie wspolgrala w 100% z oferta Cyfry... potem cyfra dokonuje zmian, Aston robi nowy soft i niestety nie puszcza go przez SAT, zaczynaja sie problemy....

 

oficjalnie, na ich stronie w zakladce sprzet: jedyny modul w 100% do Cyfry to ich wlasny modul...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markus1: to wsadź w ET-9000 Astona i sprawdź jeszcze raz, bo to, że masz w czytniku nie jest wyznacznikiem, dyskutujemy o Astonie. Ja sprawdziłem (oryginalne oprogramowanie z marca 2011). Jednocześnie przeczytaj jeszcze raz te artykuły, które wklejasz, zwłaszcza: "Sprzedawca nie jest związany zapewnieniem, o którym mowa w art. 4, jeżeli wykazał, że zapewnienia tego nie znał, ani, oceniając rozsądnie, znać nie mógł" - a jak mógł, jeśli Canal+ HD nadawany nie był (co udowodnić łatwo). Udowodnij mi teraz, że wada była od początku i jaka to w ogóle wada :] Ja wiem, że od początku wady nie było, bo i Canal+ HD nie było. Wszystko działało, Canal+ HD został dołączony dużo później i sprzedawca nie był w stanie wiedzieć, że jego dołączenie może spowodować jakikolwiek problem, nie jest wróżbitą. Sprzedawca może tylko gwarantować 100% sprawność w momencie sprzedaży, nie jest w stanie przewidzieć działań ze strony nadawcy, które w jakimkolwiek stopniu zaburzą kompatybilność. Zresztą sprzedawcy ostrzegają, że nie odpowiadają za zmiany wprowadzane przez operatora i właściciela systemu CA. Jest to wyjaśnienie dla uzupełnienia art. 4 ust. 1 - oceniając rozsądnie, sprzedawca znać nie mógł, zatem nie wprowadzał także klienta w błąd i na tym kończy się historia. Gdyby C+ nie wprowadzała zmian, Astony działałyby dalej, czyż nie?

 

Mimo tego, żeby zakończyć bezsensowne dywagacje: możecie wysyłać (przecież nikt nie broni) - jeśli umiejętnie do sprawy podejdziecie, to sprzedawcy chętnie rozwiążą sprawę po dobroci na korzyść klienta, bo nikt nikomu na złość działać nie chce, ale interpretacja przepisów jest dla mnie jasna i to nie jest tylko moje zdanie. Nie ma tu pola do wymyślania cudów jak próbuje Markus1 swoją wersją ;) Dziękuję za uwagę i proszę się przenieść do tematu o Astonie, bo tu jest o Humaxie ;)

 

@gregorio - jak widzisz z dyskusji w tym wątku podejrzenie pada na Astona, w związku z czym po prostu chyba jedynym wyjściem jest odesłanie go do sprzedawcy z opisem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson wraz z Astonem także ma problem z AC-3 na Canal+ (przypominam, że wspominamy o współpracy z Astonem).

 

- primo ferguson nie potrzebuje Astona ma czytnik - do tego z dużo tańszym modułem C+ działa równie dobrze jak z Astonem

 

Nagrania są zdekodowane, ale ile jednocześnie może nagrywać Ferguson, a ile Humax? Humax nagrywa do 4 kanałów kodowanych jednocześnie i potrzebuje dekodowania TYLKO jeśli moduł nie zdekoduje materiału na żywo. Czyli nagrania są od razu dekodowane. Ferguson nagrywa do dwóch kanałów, bo gdyby miał więcej (np.: 4 jak Humax) - też musiałby mieć dekodowanie, ale jest to nie do przeskoczenia dla tamtejszych programistów :] Zapewne nigdy nie będzie :]

 

secundo: Oczywiście że nie będzie - vide specyfikacja procesora STI 7101 dla systemu OS - procesor umożliwia nagrywanie 2 kanałow HD i oglądanie live trzeciego - nic więcej nikt z niego nie wycisnie. Porównywać go do możliwości broadbanda na linuxie jest nieporozumieniem. Inna rzecz że programiści Humaxa wykorzystali mozliwości procesora w najwyżej 50% - vide inne box na tym procesorze - E2 itd...

 

Z litości nie wspomnę o tym, że jeśli ktoś zajmie sobie czytnik kart czym innym niż Cyfra+ i C+ będzie miał w module, to na Fergusonie nie nagra nawet dwóch kodowanych kanałów, bo moduł nie wyrobi - drugie nagranie będzie zakodowane, a że Ferguson tego ohydnego dekryptażu nie ma, to po zmianie uprawnień na karcie będzie mieć nagranie do wy[beep]a. :brawo:

 

- tertio: brzydko pisać o sprzęcie o którym nie ma sie pojęcia Mr Orbita, i wprowadzać czytelników w błąd, TT fergusona ma funkcje dekodowania kanałów nagranych jako zakodowane, jednak jest ona baaardzo rzadko potrzebna..., gdyż nagrani zwykle są zdekodowane.

Dodam że można używać karty Cyfry w czytniku oraz razem modułów tnk HD i Polsatu nic się nie gryzie ni etrzeba przestawiac żadnych modułów - proszę sobie zafundować taką konfigurację w Humaxie..[/i]

 

Nie można ? oooo jaka szkoda.... :D [/i]

 

Co do EPG: oczywiście da się zrobić odczyt, co nie zmienia faktu, że jakby C+ nadawała kodowanie polskich znaków zgodnie ze standardem DVB, to problemów by nie było w ogóle. Przy modelu HDCI 2000 inżynierowie Humaxa poprawiali polskie znaki w sofcie.

 

- jakby ciotka miała wąsy.... czy ich to jakoś sprawiedliwa że HD2000 ma polskie znaki a flagowy model nie ma ?? śmiech na sali.... :mrgreen:

 

Wypadałoby sprawdzić zanim coś sie napisze a przynajmniej mieć sprzęt w rękach - prawda Panie Orbita ?

 

 

pozdrawiam

 

Do tego Mr Orbita nie zauważył jednego zdania; w fergusonie można zmieniać ścieżki dźwięku podczas odtwarzania nagrania...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja ze współpracy Dekodera iCord z modulem aston 2.23 jest następująca:

1. Tak na prawdę na ŻADEN moduł cam nie ma gwarancji gdyż wystarczy że nadawca (czy operator jak go tam zwał) poprzestawia kanały na transponderze lub dorzuci dodatkową ścieżkę audio to wg @Mr. Orbita już się odnosi do art. "Sprzedawca nie jest związany zapewnieniem, o którym mowa w art. 4, jeżeli wykazał, że zapewnienia tego nie znał, ani, oceniając rozsądnie, znać nie mógł". Zmieniły się warunki techniczne i masz pecha kliencie. Sprzedawca nic nie wie. Wydałeś za zestaw Humax + moduł Aston kupę kasy i jesteś leszczem który sam sobie jest winien. Trzeba było brać dekoder od cyfry, problem by odpadł. Co innego przed zakupem: "iCord to najstabilniejszy dekoder jaki mogę Panu polecić dokupić Astona i będzie rewelacja". I była przez 12 miesięcy....

2. Jeśli kupisz sobie Icorda to módl się żeby oryginalny moduł cyfry hd działał. Cyfra z kolei nie bierze odpowiedzialności za wpółpracę z jakimkolwiek dekoderem. Jednym słowem ręka rękę myje. a my (w domyśle [beep]zy) płacimy sklepom które biorą kasę za rzekomy support i wsparcie gwarancyjne po czym jak przyjdzie co do czego to można sobie....

3. Jeśli kupujesz kliencie dekoder to tylko taki który ma wejscie na moduł CI oraz koniecznie czytnik kart (najlepiej wielosystemowy) z solidnym wsparciem. Wtedy może klient będzie miał jakieś szanse....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to tak:

W przypadku zaistnienia obu wymienionych przesłanek, tj.:

1) towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, oraz

2) niezgodność ta istniała w chwili wydania towaru

sprzedawca ponosi odpowiedzialność przewidzianą w ustawie.

 

Więc nie masz się czego czepiać, nie można odpowiadać za coś czego nie można przewidzieć - jutro cyfra włączy DD+ i co wtedy ? Oddasz I-corda ??

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że z @marklarem zgadzamy się tylko co do ustawy :> Tak jak pisze @marklar - nie można przewidzieć przyszłości, co jednak oczywiście nie znaczy, że sprzedawcy kompletnie oleją temat - jeszcze raz powiadam: po pierwsze - zawsze da się dogadać, tylko po prostu trzeba podejść do sprawy nie w trybie roszczeniowym, a po ludzku. Kto ma 2.23 i uznaje brak oryginalnej wersji za problem powinien się kontaktować, choćby telefonicznie. Po drugie: jest próba zdobycia softu 2.26, więc jak się uda, to kto będzie chciał, będzie mógł do 2.26 przejść, miejmy nadzieję, że producent zachowa się poważnie.

 

Wypadałoby sprawdzić zanim coś sie napisze a przynajmniej mieć sprzęt w rękach - prawda Panie Orbita ?

1. Będę miał w rękach, jak się Ferguson kiedyś przestanie na SAT Kuriera obrażać :>

2. Wzajemnie, bo sam stwierdziłeś, że Humax zawsze wymaga dekryptażu, co prawdą nie jest - dekoduje na żywo tak długo, jak długo pozwala na to moduł. Nie wiadomo mi także nic o tym, żeby nie dało się przełączać ścieżek w Humaxie podczas odtwarzania nagrania (nie licząc Canal+ HD, ale to temat z Astonem).

 

Nie twierdzę, że Humax jest super wspaniały, bo ma swoje grzeszki, ale i Ferguson też nie jest, więc już proszę @marklar tak się nie pucuj, bo w temacie o TT HD zgłoszeń błędów w sofcie nie brakuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to tak:

W przypadku zaistnienia obu wymienionych przesłanek, tj.:

1) towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, oraz

2) niezgodność ta istniała w chwili wydania towaru

sprzedawca ponosi odpowiedzialność przewidzianą w ustawie.

 

Więc nie masz się czego czepiać, nie można odpowiadać za coś czego nie można przewidzieć - jutro cyfra włączy DD+ i co wtedy ? Oddasz I-corda ??

 

 

pozdrawiam

Niestety ale się mylisz:

Niezgodność towaru z umową obowiązuje przez cały okres 24 miesięcy od daty zakupu bez względu na to czy wystąpiła ona od razu po zakupie czy w ostatnim dniu odpowiedzialności sprzedawcy (paragraf 10 w/w ustawy). Bardzo często sprzedawcy sprytnie wypisują druk 12-miesięcznej gwarancji wiedząc o tym, że po przeczytaniu informacji tam zawartych kupujący po 12 miesiącach wymięknie i naprawi odpłatnie dekoder. Ja na przykład dostałem do iCorda 12 miesięczną gwarancję. Na szczęście wiem, że mimo 12 miesięcznej gwarancji producenta jest jeszcze 24 miesięczna "niezgodność towaru z umową"- warunek! trzeba mieć dowód zakupu towaru i z reklamacją zwrócić się bezpośrednio do sklepu. Jeśli zaś chodzi o fakt iż Canal+ HD jest dopiero od teraz a moduł kupiony jest wcześniej moim zdaniem wcale nie przesądza o mojej racji. Skąd tak wnioskuję? A mianowicie stąd iż nie reklamuję faktu złej współpracy z tym od niedawna dodanym kanałem a reklamuję błędną współpracę modułu z kanałem który nadaje 2 lub więcej ścieżek audio w dolby. Moduł gwarantuje poprawną współpracę z kodowaniem Mediaguard (to działało i działa bez zarzutu). Oryginalny moduł cyfry HD także działa poprawnie w icordzie jeśli chodzi o ścieżki audio (jeśli się nie mylę), nie jest to zatem wina operatora. Tym bardziej że wcale nie jesteśmy jedynymi na świecie odbiorcami tych skądinąd markowych modułów. Takie kodowanie i dużą ilość ścieżek audio w DD na pewno zapewniają także inni operatorzy w europie. Moje roszczenie wzgl. sprzedawcy wynika także z faktu iż NIE MA kontaktu w Polsce z dystrybutorem (gwarantem) na Polskę. Mało tego. Mogę się założyć, że mało kto z kupujących dostał z modułem, i fakturą druk warunków gwarancji (w języku polskim). Tym samym Ustawowej gwarancji NIE MA. Jest jedynie "niezgodność towaru z umową", a to nie to samo.

Jeśli zaś chodzi o Twoją wypowiedź, że miałbym oddać icorda bo cyfra coś włączyła to przypominam (ale to chyba wiesz) że w uniwersalnym dekoderze oglądasz tylko FTA oraz to co mu zapakujesz w module CAM lub w uniwersalnym lub dedykowanym czytniku kart (jeśli tylko takowy jest w dekoderze) więc mając chociażby to na uwadze na pewno nie reklamowałbym dekodera w tym przypadku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będę miał w rękach, jak się Ferguson kiedyś przestanie na SAT Kuriera obrażać :>

 

Co nie zmienia faktu ze nie można wprowadzać czytelników w błąd - do tego nie sprawdzając stanu faktycznego..

 

2. Wzajemnie, bo sam stwierdziłeś, że Humax zawsze wymaga dekryptażu, co prawdą nie jest - dekoduje na żywo tak długo, jak długo pozwala na to moduł. Nie wiadomo mi także nic o tym, żeby nie dało się przełączać ścieżek w Humaxie podczas odtwarzania nagrania (nie licząc Canal+ HD, ale to temat z Astonem).

 

Przykład: włączam nagrywane podczas oglądania innego kanału - materiał wymaga dekodowania czy nie ?

W fergusonie podczas oglądania kanałów dekodowanych przez wbudowany czytnik nagrania są zawsze zdekodowane, a jak się nagrywa z modułu to niemal zawsze zakodowane - jak na Humaxie

 

Nie twierdzę, że Humax jest super wspaniały, bo ma swoje grzeszki, ale i Ferguson też nie jest, więc już proszę @marklar tak się nie pucuj, bo w temacie o TT HD zgłoszeń błędów w sofcie nie brakuje :>

 

Na przykład ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamuję błędną współpracę modułu z kanałem który nadaje 2 lub więcej ścieżek audio w dolby

Niestety z dolby pudło, bo są kanały z dwiema ścieżkami dolby, na których przełączanie na Astonie działa (sprawdzone). Dalej nie wnikam w temat. Wysyłka do Francji to już jak kto chce - na własną odpowiedzialność. Ostrzegam, że gdy Aston zauważy, że przychodzi 10, 20 moduł z Polski - wypną się. Jeśli ktoś jednak dla kogoś problem jest poważny - wysyłać, kontaktować się ze sprzedawcami, cokolwiek, na pewno jakoś uda się problem rozwiązać.

 

Co nie zmienia faktu ze nie można wprowadzać czytelników w błąd - do tego nie sprawdzając stanu faktycznego..

Zaiste, więc jak ma się to:

Z litości nie wspomnę o tym, ze nagrania są od razu zdekodowane i nie wymagają 'dekryptażu'.

Do faktu, że jeśli nagrywamy to, co oglądamy, to nagrania na Humaxie nie wymagają dekryptażu. No to jak jest? Jednak nie zawsze wymagają. Nie można wprowadzać czytelników w błąd, do tego nie sprawdzając stanu faktycznego.

 

Ja się do swojego błędu przyznaję - nie wiedziałem o obecności funkcji deszyfracji w TT HD.

 

Przykład: włączam nagrywane podczas oglądania innego kanału - materiał wymaga dekodowania czy nie ?

Tak samo jak w Fergusonie z modułem CI - wymaga. Ferguson ma czytnik, w którym można to ominąć, za to Humax może nagrywać więcej jednocześnie, czego w Fergusonie ominąć się nie da, bo procesor nie pozwala.

 

Na przykład ? :mrgreen:

Ba, marklar, dla Ciebie wszystko :D Pędzę z workiem przykładów :D

viewtopic.php?f=126&t=12518#p297279 (m.in. restarty EPG, zacięcia na C+)

viewtopic.php?f=126&t=12518&start=15#p316026 (przymrożenia i tu jest gwóźdź programu: dla TT PVR wg serwisu i instrukcji nie zaleca się instalacji z Twin/Quad LNB, tu jeszcze raz o tym samym: viewtopic.php?f=126&t=12518&start=60#p366840 )

viewtopic.php?f=126&t=12518&start=60#p369677 (jeszcze o twin/quad i zwiechy przy rezerwacjach, serwis w dalszych postach stwierdził, że Ferguson działa, tylko wszystkie Twin/Quad mają wady konstrukcyjne, oczywiście to, że inne tunery z konwerterami Twin/Quad działają normalnie, w tym Humax, nie ma znaczenia, zresztą mogę zdradzić w tajemnicy, że Fergusony generalnie też, tylko cały trick polega na tym, że instalacje na Twin/Quad są najpopularniejsze i teraz jak coś komuś się zacina, nie działa - serwis się zapyta jaką ma Pan instalację, powie się, że Twin/Quad - to automatycznie zostanie się spuszczonym do kanału, bo przecież instrukcja obsługi takich instalacji nie zaleca)

viewtopic.php?f=126&t=12518&start=60#p373279 (różności)

viewtopic.php?f=126&t=12518&start=75#p390190 (problem z kopiowaniem nagrań, później się okazało, że TT źle zapisuje polskie znaki w nazwach plików, trzeba zmieniać ręcznie)

viewtopic.php?f=126&t=12518&start=105#p445780 (zrywanie dźwięku przy odtwarzaniu po TOSLINK)

viewtopic.php?f=126&t=12518&start=105#p448023 (restarty EPG, kilka pomniejszych, potwierdzenie restartów przez innego usera: viewtopic.php?f=126&t=12518&start=120#p448951)

viewtopic.php?f=126&t=12518&start=135#p462549 (restart przy szybkiej zmianie kanałów na oryginalnej liście)

 

To nie wszystko, tylko wybrane, nie mam czasu całego wątku przelatywać. I tu istotna uwaga: zgłoszenia w większości potwierdza kilku userów, to nie są pojedyncze przypadki. Niestety przy Arivie 200, żeby poprawiono zacinanie na 10,719V potwierdzać musiało chyba z 1000 osób (było o tym na wszystkich znanych mi forach TV Sat), do tego było kilka wersji softu, które to miały poprawiać, a nie poprawiały (można poczytać w temacie o Arivie 200, wszystko tam jest opisane).

 

Dokładnie takie samo zestawienie można przygotować dla Humaxa z tego wątku, bo też nie jest bez wad. Tylko różnica jest taka, że ja nigdy nie pisałem, że Humax jest bez wad, nie zachwycam się jego wspaniałością. Jak w każdym innym sprzęcie jestem w stanie się do różnych rzeczy doczepić i to nazywa się: OBIEKTYWIZM :D Ja, jeśli ktoś pyta, potrafię Fergusona także polecić, bo wiem, jakie są jego mocne strony (przykład: viewtopic.php?f=4&t=19975 ). Czy Ty @marklar poleciłbyś tuner innej marki? Ja wiem, że nie, obaj wiemy dlaczego. I to jest właśnie brak obiektywizmu. Polecałbyś Fergusona nawet jeśli user miałby ewidentnie inne wymagania.

 

Przestań trollować i przenieś się do działu Fergusona. Temat jest o odbiorniku Humax, a tu na zmianę jak nie post o Astonie, to o Fergusonie. Jeśli offtopic będzie kontynuowany - wszystko co jest nie na temat poleci do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, Mr. Orbita, chyba nie ja zacząlem to trollowanie is it ?

 

Jak pisałem wcześniej Panie Orbita - powinna byc taka reguła: najpierw sami sprawdzamy a potem pieszemy na forum to i owo, zbieranina postów z problemami, które się na tym urywają to trochę za mało.

Jakbym i się chciało i bym dobrze poszukał, to tez bym znalazł kilkadziesiąt podobnych postów o I-cordzie, ale po co ??

 

 

zalecenia a zakaz to cos zupelnie innego - sprawdź sobie na przykład kilka quadów maximum..... na kanałcach DVB-S2 8 PSK, itd...

 

mrożenie obrazu ? Poczytaj sobie na innych forach - serwis wymienia walniete dyski Toshiba na Hitachi i tyle...

 

itd. itp....

 

a co do obiektywizmu, to sorry ale jakby TT fergusona działał tak jak widze działa Humax to byście go już dawno zapluli na amen, ale HUmax 'juz tak ma"

 

Reszta to same bzdury, mam TT od 2 lat i sorry ale humaxa ani technisata go nie zamienie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Fergusona 8800HD zapłaciłem za niego swojego czasu 1000pln. Uważam, że za tyle kasy powinienem mieć przynajmniej stabilny tuner. Wysyłałem go do serwisu 3 razy (gwarancja). Wreszcie miesiąc temu znowu się zepsuł. Poleciał do śmieci, bez żalu, a nawet z satysfakcją. Porównanie produktów tej firmy z humaxem chyba nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...