Skocz do zawartości

Wymiana dekoderów platformy CANAL+?


elkanguro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostanie za 0 zł dekoder, kwestia tylko jaki chce mieć pakiet przedłużając umowę.

 

Np. u mnie (a mam najwyższy pakiet bez kanałów premium i opcji dodatkowych, czyli Extra+), zanim wycofali z tej akcji wymiany TurboBOXa, w jej ramach proponowali mi 2 PLN/mies. za Mediaboxa lub 5 PLN/mies. za Wifiboxa Premium+ - przez co uważam, że za Mediaboxa cena w moim przypadku byłaby przesadzona (za Wifiboxa Premium dałoby się to od bidy przeboleć).

 

A co do modułów - nie wiedziałem, że tylko przy nowych umowach. Jednakże w tym przypadku ma też wybór - czy przedłużać umowę, czy też rozwiązać tamtą i po jakimś czasie podpisać nową.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra to nie jest najwyższy pakiet. Od superpremium 99 zł są dekodery za 0 zł a 4K od 129,99.

 

Superpremium ma w pakiecie kanały premium (HBO i Canal+), a ja pisałem o najwyższym pakiecie bez kanałów premium i opcji dodatkowych. Z tego, co się orientuję, nie ma wyższego pakietu w nc+ bez kanałów premium niż Extra+.

 

Tak poza tym, @Bigb nie wyraził się, jaki obecnie ma pakiet w nc+ - więc dlatego nie piszę o pakietach z kanałami premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie, nie chca żebym wymienił dekodery, mówie KONSULTANTOWI że mam cameleony i jeden daje koledze on mi daje 40 zł i dzieli clonem i ja dzielę w domu clonem.  Mówię mu Wy tracicie na tym - dlatego chce przejść na nowe dekodery. Jemu to nie przeszkadza i firmie i nie chą mi wymienić dekoderów. Heheheh mistrzowie marketingu NC+. Także dziwne to jest dla mnie

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co biorą karty Cameleony, to proponuję się zapoznać z regulaminem, aby nie było, tak jak jest teraz we Francji.

 

Abonenci francuskiej platformy Canal mają czas do 25 lutego na sparowanie swojej karty z dekoderem lub utratę dostępu do kanałów.

źródło: https://www.telesatellite.com/actu/50993-appairage-cartedecodeur-canal-obligatoire-avant-le-25-fevrier.html#.WnyOwmlt4zg.facebook

Edytowane przez Canal+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lecho, a co jak się zepsuje? ;)

 

Lepszym rozwiązaniem jest moduł CI+. Przekładasz i po sprawie.

Korzystamy z tego samego zapewne rodzaju modułu od nc+ (niebieski + karta Cayman).

Ciekawy jestem czy sam moduł, który zakupiliśmy na własność od operatora ma w sobie jeszcze rezerwy natury technicznej (prędkość przekazu), nie pisze już o wadach, bo to osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym?Zobacz jakie głowice i ile maja sprzęty z górnej półki a Ty chcesz tam wsadzać moduł jednostrumieniowy?I jeszcze twierdzisz że to dobre rozwiązanie?

No na pewno lepsze niż parowanie karty operatora ze swoim sprzętem :P

 

Nigdzie nie powiedziałem, że moduł CAM CI+ od nc+ jest sprzętem idealnym, bo wiadomym jest, że nie jest.

 

@shark, tak jedziemy na tym samym wózku. Nie wiem czy moduł CAM ma coś wspólnego z szybkością przekazu. Wydaje mi się, że razem z kartą dają tylko "umówiony znak sygnał" do dekodera - odkoduj / zakoduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem posiadaczem modułu Aston, a czytałem znów, że szybciej pracują niż te które my posiadamy.

U mnie w porównaniu tv vs. tuner czas reakcji przełączania między kanałami jest szybszy o blisko 2 sek. na korzyść tunera.

Sam sobie w pewnym sensie odpowiedziałeś. Gdyż jak sam zauważyłeś tuner lepiej sobie radzi z modułem aniżeli telewizor. Zwyczajnie dekoder ma lepsze parametry od tv i lepiej / szybciej zarządza modułem CI+. Moduł Aston działa w trybie CI (mniejszy poziom zabezpieczeń od CI+) stąd szybsze działanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mamy za bardzo wyboru. Karty cameleon i tak wycofają. Ja napisałem reklamację, zobaczymy co odpiszą. Posiadamy super sprzęt, którego niestety w pełni nie wykorzystamy.

Ale co napisałeś w tej reklamacji?Karta chyba działa i nikt nie zmusza obecnie do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "własnych" tunerach ,od końca zeszłego roku . Jest wprowadzane dekodowanie offline z modułów CAM . Można oglądać jeden kanał i nagrywać 7 następnych ,do strumienia nagrań są dodawane ECM . A później w czasie odtwarzania zakodowanych nagrań ,moduł (i nie tylko) dekoduje te nagrania . Nie jest to idealne rozwiązanie ,ale trochę ułatwia życie z modułem CAM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było już coś.Szkoda strumieniowania na komputer ale oglądanie jednego i nagrywanie drugiego to by już było jakieś rozwiązanie.Edit czytałem o tym ale odnośnie zupełnie innego dekodera niż posiadam.Pytałem w wątku o swoim ale bez echa.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodowanie offline nagranego materiału potrafił mój tuner Inverto z 2006 roku.Włączał się np. w nocy i dekodował wszystkie zakodowane pliki na dysku.Dekodowanie w trakcie odtwarzania nagranego materiału ma zasadniczą wadę.Po kilku miesiącach nieoglądanych nagrań nie zdekodujesz bo wygasną uprawnienia na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Pytanie odnośnie wymiany dekoderów.

Mam MR na cameleonach, jednego PACE PVR i DSI 83. Z tym DSI ciągle coś jest nie tak. Stąd moje pytanie:

 

1. Czy podczas tej wymiany jest jakiś dekoder, który dalej pozwoli mi na korzystanie z niezależnego MR?  Czy jest dekoder, którym zastąpię DSI83 i dalej będę mógł użytkować niezależnie  karty cemaleony?

 

2. Jeżeli w mojej sytuacji lepiej zostawić DSI i brak opcji wymiany to czy w punkcie serwisowym wymienią albo naprawią mi jeszcze DSI83??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedz, wiem w takim razie co dalej robić.

byłem wczoraj w punkcie serwisowym i Pan chciał mi wymienić DSI83 na wifi box i powiedział że karta zostaje cameleon i dalej dekodery będą niezależne... więc jak to jest rzeczywiście ? 

ja wymieniłem Pace PVR na Wifi Premiumboxa i karta cameleon została, a do Wifi boxa dostałem caymana (Rybnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po wymianie dekodera na inny model otrzymasz nowy sprzęt z Caymanem.

2. Wszystko zależy od punktu. Mogą wymienić na DSI a nie muszą i wcisną np. WiFi Box z parowaną kartą.

Czasami zagalopujesz się z odpowiedziami. Cayman pracuje w nagrze, tyle, że Cameleon też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam! Mam multiroom na cameleonach i sagemcomach 83 i 87. Chciałbym wymienić DSI87, bo notorycznie się zawiesza! Na jaki najlepiej wymienić, by nie było takich samych problemów? Czy będę musiał płacić dodatkowo za najem? Dodam tylko, że niedawno przedłużyłem umowę. Pozdrawiam!

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...