Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tomko100

Jak wgrałeś swoją listę to jeszcze na tym nowym musisz koniecznie ustawić porty diseqc ( niezależnie czy używasz diseqcka, czy tez nie) , bo w tych nowych softach są tam inne ustawienia i opcje niż w starych.

Próbuj wszystkich możliwych kombinacji na wpisanym lub edytowanym transponderze ze 100% poprawnymi jego danymi, gdyż lista transponderów, która się wgrywa razem z softem nie jest na 100% aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiono w końcu działanie diseqC, @tomko wgraj 1.30.0A i sprawdź ustawienia konwerterów w menu Antena, miałem podobny kłopot na jednym z monoblocków który miał domyślny port ustawiony dla Astry przy antenie skierowanej na HB. W tej chwili diseqC działa identycznie jak w 1.20.4A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja semi-twin tuner dla fastscana po co jest- czy grupuje kanały z tego samego transpondera? Innego pomysłu nie mam.

Ja bardziej marzę, aby jakieś proste zarządzanie plikami i folderami zrobili- teraz jedyne wyjście to robienie porządków po podłączeniu do komputera.

Do tego to irytujące sortowanie, które nie potrafi zgrupować nagrania z tego samego kanału wykonanego w różnym czasie (teraz to jest rozrzucone po całości).

ehhh- nigdy już chyba nie kupię droższego sprzętu, chyba że po gruntownym przetestowaniu. Ferdek 8900 ma większe możliwości niż obecny soft i powinien być lepiej dopracowany. Tuner z timeshift o pojemności ograniczonej do 2GB- na kanale HD to raptem wystarcza na kilkanaście minut. Denerwują też mnie restarty podczas zmiany kanałów przy włączonym EPG.

Ciekawe czy następca 8900 będzie pozbawiony jego wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie 1.29.3A w trakcie przeglądania tygodniowego programu tuner się resetuje. Reset następuje sporadycznie, dosyć rzadko i na losowych kanałach. Nie ma znaczenia, czy przełączamy z kanału kodującego Cyfry na Cyfrę, modułu CP na moduł CP, czy też Cyfry na CP i odwrotnie.

Podobne problemy występowały również na poprzednich softach. Nie wiem jak jest na 1.29.5A, gdyż wstrzymałem się przed zmianą softu po wielu negatywnych opiniach. Chyba trzeba jeszcze trochę poczekać...

O! To tylko potwierdza, co napisałem wcześniej tutaj i do Fergusona- przeglądając EPG i zmieniając kanały tuner potrafi się zrestartować. Mocno denerwujące to jest. Nie mam pomysłu co do przyczyny- podejrzewam, że dzieje się tak gdy tuner dostanie pakiety z danymi EPG i próbuje zaktualizować program. Ten problem nie pojawił się w obecnych softach ale widniał już duuużo wcześniej i nic się z nim nie robi. Ja mam moduł polsatu.

Jeśli chodzi o doświadczenia z wersją oprogramowania powyżej 1.20.4a to zatrzymałem się na 1.29.2A bo nie widziałem sensu kolejnych ładować zwłaszcza że były problemy z diseqc. Co mnie zaniepokoiło to fakt, że raz mi nie nagrał ustawionego na noc nagrania, a innym razem tylko 10 minut. Za trzecim razem nie było problemów więc nie wiem co myśleć o dwóch poprzednich wpadkach.

Mam prośbę jargla byś, jeśli tego jeszcze nie uczyniłeś, również napisał o tym problemie z restartującym EPG do fergusona na adres hd (małpka) ferguson.pl

Wszyscy powinni napisać aby zaczęłi się nad tym zastanawiać.

Przy okazji- na kanałach HBO itp pokazuje mi że są polskie napisy, ale nic się nie wyświetla- czy równiez tak macie? Jedyne rozwiązanie to korzysatnie z txt co oznacza blokadę inncyh funkcji odbiornika w tym trybie. Czyżby nadal była blokada napisów dvb z cyfry+ (zakładam, ze to oni robia te napisy na HBO), bo taka była adnotacja przy wcześniejszym sofcie (zdaje się 1.20.4A) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maisky

sprawdź TT PVR,

Jako tuner ogólnie czy aby otrzymać odpowiedź/rozwiązanie na któryś z moich powyższych pytań/problemów?

Nie jest to tania zabawka, jest co prawda twin i wbrew pozorom by się przydał mi taki w domu, jednak jest kilka ale:

- to ta sama firma, co wprowadza nieufność,

- z tego co czytałem też ma jakieś małe wady ten tuner- właściwie to taki lepszy 8900 stąd i problemy podobne (właśnie ukazał się soft 1.17, który tam podobne problemy jak w 8900 naprawia, co potwierdza że TT jest ewolucją sprzętową 8900 a nie całkowicie nową platformą)

- zdaje się że nie działałoby podwójne nagrywanie z modułem polsatu (aczkolwiek tu nie jestem pewny na 100%- jak kto może potwierdzić/zaprzeczyć to proszę mnie poprawić).

Na pewno nie podsumuję 8900 jako kompletnie zły odbiornik, bo to nie jest prawda i krzywda by była. Jest to tuner HD o łatwej obsłudze i miłej grafice. Przy tym szybki. Tylko te kilka wad jak restarty EPG (i wogóle jego rozkład zmienić dając możliwość przeglądania w pionie zmiast ciągłego przewijania w bok) oraz pare innych poprawić i bym nie marudził, a nawet zachęcał innych do produktów fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jargkla

chyba ci się coś pozajączkowało, dysk Seagate Free Agent 500GB - 4 nagrania w nocy - OK. Do tego wydaje mi się że lepiej chodzi time[beep].

 

@maisky

- podwójne nagrywanie działa nawet bez żadnej karty i nie ma znaczenia system. Jedyna rzecz, to w przypadku dekodowania przez moduł nie nagrywa od razu ZDEKODOWANYCH, za to nagrania z C+ przez czytnik są zawsze zdekodowane. Nagrania zakodowane można na stałe zdekodować - jak ktoś sobie życzy.

Do tego ma wbudowane zarządzanie plikami - o jakim ciągle piszesz. Nie dzieli nagrań na części.

 

- mój 8900 jakoś nie chce się zresetować przy czytaniu EPG

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia marklar odnośnie działania TT- więc rozumiem, że bez problemu mógłbym na tym tunerze nagrywać jeden kanał i oglądać drugi nawet mając moduł polsatu, a jedynie potem muszę przeprowadzić proces zdekodowania pliku (co nie jest wielką niedogodnością o ile nie trwa tak długo jak czas nagrania, bo czytałem o takich tunerach!).

Co do restartów 8900 przy EPG to wreszcie zrobię to co zamierzałem czyli nagram kilka filmików aparatem i wrzucę na youtube bądź gdziekolwiek.

A co do problemu kiolegi jargla z nagrywaniem po wgraniu nowego softu- może potrzebne było przywrócenie ustawień fabrycznych i restart. Po wgrywani jednego z ostatnich softów mój tuner zwariował i reset ustawień mu pomógł.

Jeśli miałbym zmienić teraz tuner to jedynie na coś w stylu TT Arriva combo aby móc odbierać i nagrywać z kanałów dvb-t tak jak z kanałów satelitarnych. To jest teraz przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile takie zakodowane nagranie można trzymać, aby dało się oglądać? Czy może się zdarzyć nawet, że po nagraniu a przed obejrzeniem zmienią sie klucze i nie da się już zdekodować? Ktoś kiedyś pisał o takim problemie.

Aha, a jak będę oglądał zakodowane nagranie to nadal mogę nagrywać kanał, który wymaga dekodowania i on również nagra się, ale jako zakodowany?

Dziwią mnie takie ograniczenia- projektant chipu/modułu/czegokolwiek działał z ograniczoną wyobraźnią? Tak samo nie rozumiem 2GB ograniczenia na timeshift w 8900, które to również rzekomo jest sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- do zmiany kluczy

Czyli może się zdarzyć, że ustawimy dwa, równoległe nagrania na noc, tuner nagra a do rana (albo i w trakcie nagrywania) zmienią się klucze i ... nie obejrzymy.

- zapoznaj się ze specyfikacjami procesorów STI 7100 i 7101.

Wolałbym dopaść dokumentację do OS21 :).

Jargla- mam nadzieje, że to był pojedynczy incydent z tym nagrywaniem, aczkolwiek jak wcześniej wspomniałem u mnie też przepadło nagranie. Poustawiam dla testów nocne nagrywanie i zobaczymy czy się powtórzy. Straszne to były czasy, gdy nagrywanie nie działało- a kysz, niech nigdy nie wrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- he he to fakt, może się zdarzyć, na szczęście w naszej telewizji masz szanse jeszcze kilka razy - na powtórkach

- sprawdź możliwości konkurencyjnych TT to się zdziwisz - topfiled do dziś nie nagrywa dwóch kanałów ;-)

 

- nooo OS21 by się przydało...

 

- tez ustawie sobie na noc - zobaczymy co wyjdzie,

 

no i wyszło: 8 Timerów i 8 nagrań na dysku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje softu pracują OK ale jedna rzecz nie została nigdy poprawiona. Napisy DVB na kanałach Cyfry :cry: . W wypadku gdy włączymy napisy to czasami tuner tnie dźwięk a nawet obraz. Rzeczywiście nie da się tego poprawić ? Przy okazji jak jest z napisami w nowszych tunerach Fergusona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...