Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem się namówić na soft 1.30.0A głównie ze wzgl. na zmianę formatu obrazu a także na powyższe pochwały bezproblemowego nagrywania. No i klapa!!

Mojego HDD Hitachi nie widzi-próbowałem wszystkiego: twardy reset (kilkakrotny), wkładanie i wyjmowanie z gniazda USB (z przodu i tyłu), a nawet sformatowałem

dysk na komputerze i nic. Cały czas komunikat "nie podłączono żadnego urz. USB". Poddałem się i wróciłem do softu 1.15.0A i wszystko gra: dysk widzi i nagrywa

(co prawda nie zawsze nagrywa z przewodnika GUIDE). Doskonale działają napisy(tak/nie) i fonia (oryginalna/lektor). W sumie uważam soft 1.15 za najlepszy-jedyny feler

to niepewne nagrywanie z przewodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się namówić na soft 1.30.0A głównie ze wzgl. na zmianę formatu obrazu a także na powyższe pochwały bezproblemowego nagrywania. No i klapa!!

Mojego HDD Hitachi nie widzi-próbowałem wszystkiego: twardy reset (kilkakrotny), wkładanie i wyjmowanie z gniazda USB (z przodu i tyłu), a nawet sformatowałem

dysk na komputerze i nic. Cały czas komunikat "nie podłączono żadnego urz. USB". Poddałem się i wróciłem do softu 1.15.0A i wszystko gra: dysk widzi i nagrywa

(co prawda nie zawsze nagrywa z przewodnika GUIDE). Doskonale działają napisy(tak/nie) i fonia (oryginalna/lektor). W sumie uważam soft 1.15 za najlepszy-jedyny feler

to niepewne nagrywanie z przewodnika.

Pomaga format dysku poprzez tuner - wymazywane są oczywiście wszystkie dane oraz usuwane są partycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy i fonia tzn ich wybór działają idealnie, żadnych zacięć i in. problemów i to nie tylko na C+ i ALE KINO ale np na zachodnich np. ARTE lub ZDF.

 

Natomiast dysk HDD nie chce dobrze działać nawet po sformatowaniu przez tuner (kilkakrotnym). Dziwne objawy: tuner widzi dysk ale np. operacja zapisu REC lub jej zatrzymania STOP wykonywana jest z b. dużym opóźnieniem (tzn. ok. 4 minuty!!!). A potem okazuje się, że pozycja na liście LIST jest, ale nic w niej nie zapisano (albo nie chce odczytać, bo czarny ekran). Po naciśnięciu STOP odczytu obraz z satelity wraca też po kilku minutach. Nie mam bladego pojęcia co się mogło stać.

Może jakiś pomysł? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk MUSI mieć zasilanie - nawet jak działa 2,5" bez zasilania, to nie znaczy że nagle nie przestanie działać

2. Partycja nie większa niż 500GB (optymalnie 250-300)

3. Nie wszystkie dyski sa obsługiwane - Polecam Seagate Free Agent, albo WD my Book

 

od softu 150A, nastąpiła zmiana driverów dysków. Niektóre dyski obsługiwane do tego numeru softu przestały działać, inne zaczęły.

pisali o tym na stronie i zostawili soft 150, w nowych wersjach softów pozostała już tylko obsługa nowszych dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marklar za odpowiedź, ale:

-ad.1 HDD ma zasilanie

ad. 2 cały dysk ma 150 GB i jest sformatowany w FAT32 (najpierw zrobiłem to na kompie, potem z menu tunera)

ad. 3 mój to HITACHI i przestał działać od softu po 1.15 więc wróciłem do 1,15 i wszystko było w miarę ok (niepewne było tylko

nagrywanie timerem z EPG. Dlatego nie kumam, co się teraz dzieje. Jak napisałem powyżej wypróbowałem 1.30 i wróciłem

do 1.15 a tu klops. Może coś wrzucić na HDD na kompie, bo tuner "nie trawi" pustego dysku? Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyski bez zasilania to problemem HF8900 możę być słaba wydajność zasilania 5 V na złączu USB. Niestety stwierdziłem osobiście że dysk twardy 320 GB Seagate + obudowa Asmax czasami nie rozkręca się. Zdarzyło kilka razy na początku jak go podłączałem że nie zaskoczył. Dokonałem pomiaru napięcia na złączu USB i zauważyłem, że napięcie w zasadzie nie spada przy podłączonym dysku i poborze prądu 450-500 mA. Złącze USB w standardzie powinno zapewniać wydajność prądową do 0,5 A przy utrzymaniu 5 V. Prąd rozruchowy dysku może znacznie przekraczać 0,5 A i być może czasami dysk się blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie mianowicie chodzi mi o takie coś aby w HF-8900 zainstalować 2 moduły. Jeden Cyfrowego Polsatu a w drugimi Ncam HD TNK HD. Czy te oba moduły będą razem współpracowały? Chodzi mi o to aby mieć kanały Polsat HD i TVN HD w jednym dekoderze aby nie podłączać dwóch dekoderów. Ma ktoś z was takie rozwiązanie? Nie blokują się wzajemnie te 2 moduły? Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem: moduł CP, moduł CONAX z TNK (ale nie HD) i kartę C+ w czytniku. Wszystko chodziło bez problemu do czasu zmiany kodów

przez C+. Sprzedałem moduł CP z kartą i moduł CONAX. Teraz mam moduł C+ i kartę TNK w czytniku. Działa wszystko bez zarzutu.

Jedyny problem mam (jak pisałem powyżej) z nagrywaniem na HDD: raz działa raz nie (zawiesza się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają moduł CP, moduł TnKHD i w czytniku karta C+. Najnowsza wersja oprogramowania. W zasadzie wszystko działa ok., jedyna niedogodność to trochę wolne przełączanie kanałów najbardziej widoczne na kanałach HD, ok 3-5 sekund. Po usunięciu karty C+ jakby trochę szybciej, ale szaleństwa nie ma. Zauważyłem też że moduł TnK HD lepiej umieścić w dolnym slocie, odwrotnie zdarzała się po przełączeniu kanału na któryś HD sporadycznie 2-3 sek. pikseloza. Generalnie nie jest źle, jakość obrazu bardzo dobra, jestem zadowolony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochoł

Wyjąłem kartę C+ i ogólnie działa bez problemu (wyłaczone komunikaty modułu) lecz niestety jest problem z MTV HD gdyż obydwa moduły mogą go dekodować i skutek jest taki że się wygryzają czyli pikselozy. Jak dołoże kartę C+ to jest OK bo wtedy idzie z karty. No ale to jedyny kanał na którym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torre24 to masz szczęście, pochwial sie jaki to dysk

 

@chchoł jasne polecam obudowy ICY BOX - sprawdzone

Seagate Expansion External Drive 1TB 3,5". Choć na 100% polecić go nie mogę bo dość dokładnie nie byłem w stanie go przetestować. Teraz kupilem specjalnie do ferdka WD My Book Essential 500 GB. Działa, nagrywa (z programatora na razie spróbowałem kilka minut). Jedyne do czego można się doczepić to fakt, że po odłączeniu dysku od tunera i ponownym podłączeniu nie jest on widziany, obraz trochę się deformuje kiedy dysk startuje. Reset wyłącznikiem z tyłu usuwa ten problem. Poza tym materiał z dysku w HD nie jest płynnie przewijany - skacze lub zanika obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...