Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem zjawisko znikania transponderów i jest dokładnie jak przypuszczałem. Na BBC News z Astry 2 tuner resetuje się (twardy reset) i przywraca ustawienia fabryczne. Wpisane ręcznie transpondery znikają.

 

Witam. W wątku o 8800 jest mój post o takim samym objawie, tylko na innym satelicie, bo na HotBird i na częstotliwości 10,796(HBO Comedy, Filmbox itp.) W serwisie skasowali 60pln za wymiane U5 i U6. Myślę, że warto było, bo tunerek oprócz tego, że ładnie wygląda, to jeszcze sporo ma zalet.

 

Co to za układy U5 i U6. Przy okazji jest gdzieś dostępna dokumentacja serwisowa tunera (schemat) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za układy U5 i U6. Przy okazji jest gdzieś dostępna dokumentacja serwisowa tunera (schemat) ?

Nie mam pojęcia, bo założyli mi na nowo plomby. Schematu raczej nie znajdziesz. Sam straciłem na, to kupę czasu. Zadzwoń sam i powiedz jaki masz objaw i zoabacz, co Tobie wpierw powiedzą, a później decyzja należy do Ciebie. Kontakt do firmy Ferguson: http://www.ferguson-digital.eu/pl/kontakt.html Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkąd pojawiły się ciekawe kanały z HD poświęcam im więcej czasu i dopada mnie czasami denerwujące zjawisko. Podczas oglądania obraz nagle traci płynność- pojawiają się przeskoki, trwa to kilka minut po czym następuje trzask, prask :) kaszanka na obrazie (tak jak przez pierwsze sekundy po włączeniu kanału) po czym wraca płynność. Ostatnio równocześnie nagrywałem, sprawdziłem po fakcie i w nagraniu jest wszystko OK w tym miejscu. Wygląda to jakby tuner tracił "rytm" synchronicznego dekodowania video. Najwięcej oglądam F1 na Polsat Sport HD i na tym kanale ten problem zauważyłem, czasem występuje to również od samego początku po włączeniu kanału- muszę przełączyć na inny na kilka sekund i dopiero po powrocie najczęściej jest OK czyli tuner chwyta synchronizację. W tej chwili nie przypominam sobie, czy taki problem miałem też na TVP HD lub Eurosport HD. Na pewno kilkanaście razy od początku roku trafił mi się na tym kanale polsatu. Dźwięk jest OK.

Ktoś z was zaobserwował podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów z kanałami HD prosto z czytnika.Jest dokładnie tak jak piszesz na Polsat Sport HD czy Polsat HD-trzeba opuścić kanał -najlepiej przejść na kanał czytany z czytnika (by "dać wytchnienie" modułowi" ) i ponownie wrzucić.Wtedy działa jakiś czas...Kiedyś nagrywałem mecz Lecha z Polsat Sport HD.Po kilku minutach była taka "kaszanka" że musiałem przerwać nagrywanie. Z tego co czytam dużo tunerów ma problem z tym tp. A jak radzi sobie Ariva TT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam na temat współpracy dekodera HF-8900HD z modułem CP. Mam moduł Cyfrowego Polsatu w tzw. pre.paid, wpłaciłem 19,90 zł na próbę wziąłem pakiet Mini HD. Kanały działają, lecz nie tak jak powinny. Mianowicie gdy przełączam na kanał HD występuje pixeloza przez 2 sekundy a później wszystko działa ok. Kanały również się wolniej przełączają i słychac takie trzaski przy przełączaniu. Czy jest na to jakaś rada czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania obraz nagle traci płynność- pojawiają się przeskoki, trwa to kilka minut po czym następuje trzask, prask :) kaszanka na obrazie (tak jak przez pierwsze sekundy po włączeniu kanału) po czym wraca płynność. Ostatnio równocześnie nagrywałem, sprawdziłem po fakcie i w nagraniu jest wszystko OK w tym miejscu.

Teraz w weekend miałem niezłą jazdę z tym tunerem i opisanym problemem. Podczas kwalifikacji tuż przed wypadkiem Pereza aż zniknął obraz, ale pomyślałem, że w nagraniu wszystko będzie OK niestety jednak nagranie tym razem również jest uszkodzone. Oczywiście znowu były problemy z płynnością obrazu.

Co gorsza obejrzałem fragment nagrania z niedzielnego wyścigu i nie jest bez wad- jakieś defekty się trafiły :(

Zaczynam rozważać kupno czegoś innego- może z linuxem jak np AB IPbox 9900 Plus, tylko martwi mnie to że procesor jest z tej samej rodziny co w 8900.

Firmie Ferguson już nie zamierzam zaufać- Ariva TT wygląda obiecująco, ale wywalę tyle kasy i okaże się mieć podobne problemy i po co mam być wściekły?

 

Inna sprawa- jak na TVN HD włączę napisy dvb to pojawia się również problem z płynnością, trochę inaczej się to objawia niż na Polsacie. Czy 8900 po prostu nie radzi sobie z HD - napisami??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz jeszcze wersję płyty z małym radiatorem na procesorze bo później to na szczęście zmieniono, albo tuner upchany jest gdzieś gdzie nie ma dobrego przepływu powietrza. Wrzuć na :google: hasełko "radiator do fergusona" i znajdziesz jak co niektórzy poradzili sobie z tym problemem, nawet fotki znajdziesz, może to rozwiąże problem, na pewno nie zaszkodzi pod warunkiem że dobrze to zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja się skończyła, mogę otworzyć. Sprawdzę twój pomysł- jak sam piszesz: nie zaszkodzi, a może pomoże.

 

Edit: sprawdzałem dzisiaj ostatnie nagrania i w pewnym momencie nawet przy odtwarzaniu pliku miałem brak płynności. Po zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu już było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofnięcie daty faktycznie pomaga rozwiązać problem, jednakże utrudnia to korzystanie z EPG i generuje komplikacje przy programowaniu nagrań (trzeba wpisywać datę, na jaką przestawiliśmy tuner)

 

macie może informację co jest przyczyną takiego stanu i czy Ferguson zamierza rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofnięcie daty faktycznie pomaga rozwiązać problem, jednakże utrudnia to korzystanie z EPG i generuje komplikacje przy programowaniu nagrań (trzeba wpisywać datę, na jaką przestawiliśmy tuner)

 

macie może informację co jest przyczyną takiego stanu i czy Ferguson zamierza rozwiązać ten problem?

Jak zapłacą gł. inż. to bedzie poprawka. Lekarstwo jest tylko jedne. Wyczyścić do FFFF i Załadować Hiviona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...