Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę dołożyć żadnego tp.Robię jak zawsze.Wchodzę w EDYCJA TRANSPONDERA.Później przycisk CZERWONY i DODAJ,wpisuję dane,OK i pojawia się TRANSPONDER PEŁNY...Nigdy tak nie było...Mam około 4600 kanałów tv +radio.Nowe wyszukane kanały są dopisywane ale tp nie można dopisać.

EDIT

Pomaga wykasowanie jakieś nieużywanej satki,wtedy robi się miejsce na dopis nowych TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie jak zmienić nazwę ulubiony1 na np. TNK w tym dekoderze?

Już mi si udało zmienić nazwę teraz pytanie dlaczego jak włączę dekoder do sieci to po załączeniu pokazują się poziome równoległe pasy na całym ekranie? Czym to może być spowodowane? Mam kartę TNK SD i moduł CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem,ale pewno ostatnio widujesz to częściej ze względu na ciągle pojawiające się aktualizacje do 8900 (wtedy też się to pojawia).Tak czy tak jest to najlepszy dekoder HD do obsługi karty C+,modułu CP i modułu TNK HD/SD.Te nowsze ferdki -poza Ariva TT- nie są już tak dobre.A modele Golden Interstara czy Globo nie mają aż tak dobrego wsparcia software do swojego sprzętu.Szukam coś akurat dla siebie i wierz mi ciężko coś wybrać jeżeli uwzględnimy że 1)chcemy dobry support 2)obsługa karty C+ w czytniku 3)możłiwości DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest problem z tp 12265.Większość tunerów ma bardzo duże z tym tp.Polsat HD faktycznie po kilku sekundach zaskakuje, gorzej jest z Polsat Sport HD.Trzeba się wycofać na inny kanał i powrócić.A Polsat HD mi też działa na Samsung DSB-H370G który jest FTA.Jakaś promocja CP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam coś akurat dla siebie i wierz mi ciężko coś wybrać jeżeli uwzględnimy że

1)chcemy dobry support

Heh- na pewno? Czyżby już niektórzy zapomnieli, że Ferguson nie zamierzał rozwiązać problemu z nowymi modułami Cyfry?

Teraz co miesiąc mamy software, bo jest problem z przechodzeniem praw, a do dzisiaj nie doczekałem się rozwiązania częstego resetowania dekodera podczas przeglądania EPG i zmiany kanałów!

Do tunera można podłączyć zewnętrzny dysk, ale dekoder nie ma żadnych funkcji do zarządzania plikami/folderami oprócz zmiany nazwy. Przy dużej liczbie nagrań jest chaos, bo nagrania nie są posortowane wg widocznej nazwy nagrania, tylko nazwy plików, które zawierają przedrostek np 001&&- jak ktoś nie ma komputera to ma kasować nagrania? Katalogu z poziomu tunera nie założy, a duża liczba nagrań spowalnia odczyt przy wejściu do listy nagrań. Denerwują mnie te nierozwiązane problemy i niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co miesiąc mamy software, bo jest problem z przechodzeniem praw, a do dzisiaj nie doczekałem się rozwiązania częstego resetowania dekodera podczas przeglądania EPG i zmiany kanałów!

coś mi się wydaje że nie wszyscy mamy taki problem może przyczyna jest gdzie indziej ?

Do tunera można podłączyć zewnętrzny dysk, ale dekoder nie ma żadnych funkcji do zarządzania plikami/folderami oprócz zmiany nazwy. Przy dużej liczbie nagrań jest chaos, bo nagrania nie są posortowane wg widocznej nazwy nagrania, tylko nazwy plików, które zawierają przedrostek np 001&&- jak ktoś nie ma komputera to ma kasować nagrania? Katalogu z poziomu tunera nie założy, a duża liczba nagrań spowalnia odczyt przy wejściu do listy nagrań. Denerwują mnie te nierozwiązane problemy i niedogodności.

juz to chyba kiedyś pisałem, procesor STI7100 nie ma opcji zarządzania zawartością dysku więc taki upgrade jest niemozliwy !!- dopiero STI7101 to miał (ten proc m TT PVR i on ma opcje katalogow itd...). Dodam że na STI7101 jest Globo 9500, wiec sobie porównaj co ma Globo 9500, a co ma TT PVR.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co miesiąc mamy software, bo jest problem z przechodzeniem praw, a do dzisiaj nie doczekałem się rozwiązania częstego resetowania dekodera podczas przeglądania EPG i zmiany kanałów!

coś mi się wydaje że nie wszyscy mamy taki problem może przyczyna jest gdzie indziej ?

Niby w czym? I nie jestem jedyny, który ma ten problem. Chciałem wczoraj nagrać ten feler i udostępnić, ale chyba tuner wyczuł że jest obserwowany bo nie wykonał restartu- dopadnę go następnym razem.

 

juz to chyba kiedyś pisałem, procesor STI7100 nie ma opcji zarządzania zawartością dysku więc taki upgrade jest niemozliwy !!- dopiero STI7101 to miał (ten proc m TT PVR i on ma opcje katalogow itd...). Dodam że na STI7101 jest Globo 9500, wiec sobie porównaj co ma Globo 9500, a co ma TT PVR.

pozdrawiam

To nie procesor decyduje, ale oprogramowanie. "Problem" pewnie jest taki, że korzystają z zewnętrznej biblioteki dostarczanej przez producenta procesora i nie mogą w niej grzebać. Tylko co to za usprawiedliwienie? Na etapie projektowania nikt nie pomyślał o takich funkcjach i o nie nie wystąpił albo nie zadbał o własną bibliotekę. Brak katalogów to da się przeżyć, ale ten bałagan na wskutek dziwnego sortowania to zawsze irytuje- kolejne nagrania z tego samego kanału zamiast leżeć obok siebie są porozrzucane po całej liście.

 

A ostatnio zauważyłem taką przypadłość: oglądam kanał, gdzie polska ścieżka jest pierwsza, druga to obca. Włączam odtwarzanie nagrania, gdzie polska ścieżka jest np druga (ogólnie: nie pierwsza, bo z nagrania HF8900 wybiera zawsze pierwszą), więc zmieniam język. Kończy się nagranie, wracam do poprzednio oglądanego kanału, ale tuner już ustawia się na tym numerze ścieżki audio, którą miałem w nagraniu czyli jak wybrałem tam drugą, to na kanale będę miał drugą czyli obcą zamiast pierwotnie wybranej polskiej! Żeby daleko nie szukać- na Nickelodeon Polska nasz język nie jest pierwszy i w nagraniu muszę zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no widzisz jaki wredny ? To jeszcze raz świadczy o tym że problem jest niekoniecznie w tunerze, bawiłem sie kilkoma tunerkami w życiu i powiem ci że nie ma takiego którego nie uda mi się zawiesić jak się postaram

2. mylisz się, na pewno są inne biblioteki dla STI7100 i dla STI7101, btw. producent mojego samochodu zrobił nową wersję, ma tylko inny, lepszy silnik, tylko [beep]a nie chce mi go wymienić za darmo... co za porażka !! chyba trzeba oddać go na złom...

3. no to jest naprawdę prawdziwy dramat... nic tylko zmienić sprzęt, najlepiej na taki który nagrywa tylko jedną ścieżkę audio, wtedy na pewno nie będzie problemu.

 

 

pozdrawiam i zyczę więcej dystansu do rzeczywistości, 8900 to mimo upływu czasu, wciąż niezły tunerek. Ma swoje ograniczenia, ale z nimi został zakupiony i teraz robienie płaczu że nie ma tego, czy tamtego nie ma sensu. I tak w stosunku do instrukcji obsługi ma wiele dodanych funkcji - timeshift, HDMI DD audio, czy grupowe przesuwanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...