Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu dwa HF8900 na jednym udało mi się rozwiązać problem z 11158 poprzez zmianę częstotliwości na 11163. Pomogło od ręki i działa stabilnie i super żadnych zacięć w zasadzie było już prawie OK od 11161. Na drugim niestety ta sztuczka nie działa....Przyczyną może też być to, że ten na którym to działa jest na długim kablu antenowym i jeszcze przedłużanym co może odpowiadać tłumikowi o którym ktoś pisał wcześniej.

Antena 1m i konwerter na czetery wyjścia.

Mam w domu jeszcze TV Samsunga ze zintegrowanym tunerem SAT i ten oczywiście nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem . Podłączyłem  Fergusona HF 8900 pod kartę nc+ przed splittera i na ekranie mam taki dziwny komunikat jak na załączonym zdjęciu. Może ktoś z was wie o co chodzi , jak to wyłączyć ? Kanały normalnie idą, głos jest ale na ekranie wyświetla się ten komunikat. 

 

 1738018000_1446149693_thumb.jpg 7984072100_1446149694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam taki problem . Podłączyłem  Fergusona HF 8900 pod kartę nc+ przed splittera i na ekranie mam taki dziwny komunikat jak na załączonym zdjęciu. Może ktoś z was wie o co chodzi , jak to wyłączyć ? Kanały normalnie idą, głos jest ale na ekranie wyświetla się ten komunikat. 
 
 1738018000_1446149693_thumb.jpg 7984072100_1446149694_thumb.jpg

 

 

,,Układ zabezpieczający z odbiornika jest uszkodzony.

Oddaj odbiornik do miejsca zakupu do serwisu gwarancyjnego" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie błędu " Układ zabezpieczający odbiornika jest uszkodzony. Odbiornik prosimy zwrócić do miejsca zakupu do serwisu gwarancyjnego.

 

Oddaj go na gwarancję, jeżeli dekoder jest pogwarancyjny możesz spróbować wgrać nowe oprogramowanie, oraz zobaczyć stan kondensatorów na płycie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna antena, konwenter octo, 5 tunerów 8900, 1 tuner 8800. Na tunerach 8900 soft 11.46.2F, na 8800 soft 11.30.0F.

I teraz niespodzianka:

Na 8800 transponder 11158 działa idealnie, a na wszystkich 8900 szatkuje.

Może trzeba spróbować poszukać jakiegoś starszego softu do 8900, który będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że tunery mają swoją czułość głowicy. Ja mam podobny przypadek BigSat ma problem z odbiorem niektórych częstotliwości tzn. albo sygnał jest, ale jak jest to bardzo słaby albo w ogóle go nie ma. Pod tą samą antenę podpinam dekoder Ariva 250 i mam na tych samych transponderach sygnał 70-80 % :D Wniosek z tego taki że update oprogramowania może nie wnieść zmian związanych z sygnałem chociaż świat widział nie takie cuda elektroniki więc od biedy można było by się pobawić oprogramowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zrozum mnie źle ale to są banały... To znaczy, że te tunery, które nie odbierają teraz 11.158 V mają zbyt czułą czy za mało czułą głowicę? Problem być może dotyczy głowicy lub okolic ale nie jest to kwestia czułości a raczej strojenia lub obróbki sygnału. Jest on na tyle losowy, że jego eliminacja jest praktycznie niemożliwa - chyba, że ktoś ma pod ręką worek głowic i tydzień wolnego czasu... Wtedy być może trafi na działającą sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę się inaczej na przykładzie dwóch niezależnych dekoderów. Dekoder tańszy ma małą czułość głowicy przez co ma problem z przetwarzaniem słabszych sygnałów, lecz dekoder z wyżej pułki ma lepszą bardziej czułą głowicę co daje nam szansę odbioru nawet najsłabszych transponderów. Takie testy miałem okazję przeprowadzać na 2 dekoderach bazując na satelicie TurkSat 42E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym. HF i Ariva TT były (i nadal przecież są) tunerami z wysokiej półki a transponder 11.158 na nich nie działa prawidłowo. Podłączyłem jeden z najtańszych tunerów, Opticum x406 (cena ok. 200 zł) i... nie ma najmniejszych problemów! W tym przypadku trudno o konkretne wnioski, co jest przyczyną i jak ją wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem ci szczerze że dałeś teraz dużo do myślenia... Hmm... Ja na wszelki wypadek jeszcze raz bym sprawdził ustawienia dekodera oraz konfigurację tego transpondera... a jak nie to spróbować zaprogramować kanał dla dekodera i sprawdzić czy kanał będzie odbierany. Raz maiłem przypadek kiedy dekoder na transponderze pokazywał 0% a programy o dziwo z niego odbierał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację u mnie ten transponder ma wartość 90% mocy i 70% jakości ale mogę się założyć że podłączając dekoder z dooooolnej pułki ( czyt. Najniższa cena )

dekoder bd miał problem z odbiorem tego TP.

 

Tanie tunery za 120 zł odbierają ten transporter bez problemu

 

 

1. VU+ ZERO (mój obecny)

2. HDBOX 7119 (przerobiony na octagon -jeszcze mój)

3. GOLDEN MEDIA UNIBOX 9080 (troszkę lat juz ma i używa go mój brat)

4. OPTIKUM HD 406P (troche lat juz ma)

5. HUMAX PDR  iCord HD (używa go mój szwagier z modułem Polsatu- też swoje lata ma)

 To tunery na ,których ten nieszczęsny transporter działa :blink: .Po za VU+ ZERO to stare tunerki -_- .

Czasem tuner za 2000 zł chodzi gorzej od tego za 200 zł . Dziś cena nie oznacza dobrej jakości :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie dekoderów względem Jakość <=> Cena to walka z wiatrakami... Wszystko zależy od tego z jakich podzespołów zbudowany jest dekoder. Czasami bywa że dekoder mający funkcję Full Wypas za 1000 zł ma słabą głowicę DVB-S a zwykły dekoder z Lidla za 80 zł nie mający praktycznie nic jest zbudowany po prostu z lepszych części... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum niejaki @Barry podaje lekarstwo na 11158V :"Witam, wymiecie kondensatory nie tylko w zasilaczu ale na plycie glownej wymienilem w okolicy glowicy kolo procesora i pod czytnikiem ( w okolicach elementow ktore grzeja ) po zabiegu wszystko chodzi bez zazutu szczegolnie czestotliwosc 11158". Jak dla mnie naciągana teoria, nagle wszystkim  właścicielom luksusowych odbiorników HF8900 padły kondensatory i muszą je wymienić? Coś mi tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety wiek robi swoje a kondensatory są coraz gorszej jakości i szybko wysychają, też naprawiałem ten tuner tylko ze względu na jakość obrazu (nie do uzyskania na tanich tunerach z ali czy mstar).

Dziś sprzęt RTV/AGD ma czas życia produktu max 5 lat... (co miałem napisane na końcu instrukcji do TV pewnej firmy która się wycofała z rynku...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...