Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniają elektrolity ale według jakiego klucza to już na pewno się nie dowiesz. Rozmowy z nimi są tak samo zabawne i radosne jak zaraz po 1 października, kiedy problem się pojawił. Oni nadal twierdzą, że... to wina Polsatu! Mniejsza jednak o to. Jeśli zadasz to pytanie w serwisie usłyszysz, że "wymiana poprzedzona jest dokładnymi pomiarami i to one decydują jakie kondensatory zostaną wymienione". Jakie to pomiary i co mają sprawdzić, tego się już nie dowiesz. Natomiast szef serwisu zaznacza, że to taka doraźna pomoc i nie gwarantuje, że to zawsz będzie działało... Tak więc jeśli potrafisz lutować elementy THT - zrób to sam. Potrzebne części to koszt od 15 - 35 zł w zależności od tego ile elektrolitów planujesz wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Taka sytuacja, 2 razy tak miałem, może ktoś wie. Oglądam dany kanał, nagle nie ma video tylko audio. Czarny obraz. Na ekranie widać np. MENU z pilota tunera. Dopiero jak wchodzę w MENU MODUŁU i wychodzę -obraz powraca (albo gdy przełączą na inny kanał). Wina tunera czy modułu? Moduł czasem po włączeniu tunera pokazuje kartę jako EXTRACTED (moduł CP CI+). Wtedy trzeba wyciągnąć moduł i włożyć ponownie. Tuner miał wymienione kondensatory w ramach sławetnej akcji 11158V. Teraz nie wiem -wina modułu czy tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najnowsza wersja do 11462F. Linki znajdziesz na innym forum bo tu chyba nie wolno ? (satedu.cba.pl) . Ja polecam 11420F -najlepszy do karty i modułu. Na wyższych wersjach potrafił się zawiesić.

Czyścik : podaję za kolegą @kielbass:

"ok, krok po kroku opisuję jak dojść do FFFFF

1. Usuwasz z dekodera listę kanałów i przywracasz ustawienia fabryczne

2. Podpinasz RS232, odpalasz H[beep]grader i ładujesz czyścik (przy wyłączonym z tyłu dekoderze)

3. Włączasz dekoder z tyłu, dajesz czyścikowi załadować się do końca (na wyświetlaczu dekodera napis Tuning!)

4. Wyłączasz dekoder przyciskiem z tyłu, ponawiasz procedurę wgrywania czyścika.

5. Po załadowaniu czyścika do HD Upgrader (najlepiej 2.25) włączasz dekoder z tyłu. Tutaj jest kluczowy moment, bo musisz w odpowiednim momencie wyłączyć go. Trzymając palec na wyłączniku z tyłu czekasz aż na wyświetlaczu dekodera pojawi się napis Please Wait!, wtedy go wyłączasz.

6. Po tym zabiegu włączasz dekoder z tyłu. Patrzysz na telewizor i tam ukażą się napisy odnoście Model ID, wersji oprogramowania itp. Interesuje Cie Model ID, jak będzie FFFFF to możesz wgrywać Hiviona, natomiast jak będzie sf2a247 to musisz powtórzyć procedurę wgrywania czyścika z wyłączeniem dekodera z tyłu (aż do skutku, trzeba po prostu trafić w odpowiedni moment - czasami udaje się za 1 razem, czasami na 15 razem.. aha i jeszcze jedno, po wgrywaniu czyścika z wyłączeniem z tyłu nie może Ci się pojawić na kompie info "Done")"

 

Ja mam za to inne pytanie. Używam tuner z modułem CAM CI+ od CP. W nieregularnym okresie czasu - może być 10 minut a może być i godzina - pojawia się takie jakby mrugnięcie obrazu, rzekłbym mikroklatkowanie, ciężkie do wychwycenia. Sprawdzałem na 2 modułach na kanale Polsat HD. Czy to może wina instalacji czy raczej HFa? HF jest po wymianie kondensatorów. Może ktoś spotkał się z czymś takim? Sprawdzę jeszcze na 2 HF-ie.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz, to wszystko prawda, tylko jest jeszcze drugie dno. Teraz kompy nie mają teraz portów COM, trzeba tworzyć COMy wirtualne, które są poza zasięgiem programów np Upgradera. Jakoś o tym jak przez to przebrnąć nikt nie pisze.
Instrukcję, można znaleźć w wielu miejscach, natomiast cała droga, żeby móc to zrobić jest bardzo złożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienić mapowanie portów w panelu sterowania/menedżerze urządzeń... jak zrobi dla kabelka com7 czy com3 to można zmienić na com1 lub com2 itd... gdyby były zajęte com1 i com2 to też można je zmienić na inne, generalnie jak komp nie ma fizycznie portów com to warto je wyłączyć w biosie...

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na swoim HF 8900 "przedpłacam" pakiet Mini HD na module CI. Tuner miał wymienione kondensatory w ramach sławetnej akcji 11158V, i  po tej wymianie wszytko działa bez zarzutu. 

​Zastanawiam się na przejściem na umowę i wiem że jest możliwość za złotówkę wzięcia modułu CI+.Zastanawiam się czy taki moduł będzie działał poprawnie na "Ferdku" po przeróbkach ? Czy ma sens branie modułu CI+ ? Może ktoś próbował jak działa taki moduł we fergusonie ?     

Edytowane przez Flaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr77sat

Parę lat katowałem ten tuner z kartą NC+, modułem CP i nie było żadnego problemu. Później moduł wymieniłem z na CI+ ponieważ pojawił się problem z dekodowaniem kanału NIck.jr. Była to przypadłość tego modułu. Obecnie nie używam tego tunera , ponieważ sprzedałem tuner, ale moduł ci+ polsatu używałem praktycznie do końca na zasadzie prepaid. Nie wiem jakie masz wymagania odnośnie tunerów , ale fergusony z przeważnie te starsze i jak nowsze nie stwarzają problemów modułem polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Zakupiłem tuner Ferguson HF-8900 HD i mam problem z wyszukaniem kanałów. Nie wiem, jak je wyszukać, żeby były tylko kanały z nc+, a nie te z całego świata. Po poprzednim włascicielu jest tylko kilka kanałów polskich, reszta zagraniczne i to wszystko jest pomieszane razem. Proszę o pomoc. Byłbym wdzięczny, gdyż z racji na wiek nie mam kogo prosić o to. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Pierwszy post na forum, a napisany bardzo niechlujnie! Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...