Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

możliwe, ze 8900 potrzebuje znacznie lepszego sygnału do poprawnego odbioru. spróbuj znaleźć kanał z innego transpondera z podobnym poziomem sygnału i porównaj czy też się zacina.

jaki masz poziom sygnału na tym transponderze? u mnie, w zależności od pogody, jest słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miałem ten sam problem na tr.11,411 mialem szachownice problem polegał na tym ze konwerter INVERTO nie działał wymiana na inny załatwił problem ,nawet sam servis sklepowy był w szoku ze tak dobry konwerter nie działa !! mozliwe ze był to wyjątek i pojedynczy przypadek, obecnie uzywam invacom i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prosze o pomoc.Moj ferguson 8900 hd zaczal sie nagle caly czas resetowc i czyni to nadal na okraglo.Musialem go wylaczyc z tylu na wylaczniku. Probowalem wszystkiego nic nie pomaga caly czas sie wlacza i wylacza pokazujac wersje softu i nie reaguje na nic. Moze wiecie co to moze byc? I czy warto go naprawiac i gdzie? Bede bardzo wdzieczny za pomoc Dodam ze mam go 4 lata zawsze na orginalnych softach i module aston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem ostatnio moduł technisat do TNK. Po włożeniu go do fergusona 8900HD (soft Hiviona) wszystko działa. Jeżeli natomiast dołożę kartę cyfry, programy z TNK nie działają, natomiast kanały cyfry działają bezproblemów. Tak jakby ferguson "nie wiedział", że ma np nSport kodować z modułu a nie z karty cyfry. Może ktoś wie co się dzieje i co zrobić, żeby wszystko działało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki soft masz? Ja zatrzymałem się na 42.0F bo późniejsze np. 45.0F miały problem z dekodowaniem kanałów z modułów jeśli w czytniku była karta.Polecam zatem 42.0F-działa karta i 2 moduły jednocześnie. Na pewno w tych ostatnich softach nie ma możliwości zapisu na stałe nowych tp. Zapis nowych tp do tunera jeszcze się udaje ale po restarcie/wyłączeniu odbiornika zapisane -wydawałoby się- tp-znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO super dzięki za linka. Będę dzisiaj popołudniu sprawdzał. Jak coś to wieczorkiem zerknij na forum bo jak bym miał jakieś problemy będę prosił o pomoc. Jeszcze raz dzięki :) Pozdrowionka

A ma ktoś linka ( nazwę ;) ) do jakiejś najbardziej aktualnej listy programów? Lista programów zależy od wgranego na dekoder softu?

 

OK faktycznie kanały mam na innych częstotliwościach ale jak mam zmienić dla danego kanały częstotliwość? Przez edycję transpondera pewnie, ale co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Przeczytałem juz prawie wszystkie posty w tej sprawie i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Mam Fergusona HF 8900. Ferguson NIE WIDZI PODPINANEGO DYSKU. Dysk jest oczywiście w formacie FAT32, aczkolwiek, co mnie dziwi producent udowadnia, że może być także NTFS http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... book-.html

1. Mój ferguson widzi PENDRIVY (sprawdzałem peny do 16 GB) podpinane zarówno z przodu i z tyłu Fergusona.

2. Nie widzi podpinanego dysku. Mam dysk w skrzynce SUN BRIDGE, tak więc podpinam różne wielkości. Sprawdzałem dyski:

- 40 GB

- 80 GB

- 160 GB

Wszystkie dyski miały jedną partycję FAT32. Na fata32 formatowałem fat32format i Partition Magic

3. Próbowałem z mniejszymi dyskami formatować je przez fergusona i dalej nie widział. Mniejsze dyski niby formatował, przy dysku 160 GB się chyba zawieszał, bo formatowanie przez całą noc, to chyba przesada.

4. Podłączałem włączony dysk (skrzynce SUN BRIDGE posiada własne zasilanie) i wyłączałem i włączałem fergusona i nic.

5. Sprawdzałem sformatowane dyski na innym sprzęcie (TV, DVD) i było ok.

6. Sprawdzałem każdy dysk z włączaniem i wyłączaniem fergusona zarówno do USB z przodu jak i z tyłu.

7. Przywróciłem ustawienia fabryczne i nic.

8. Miałem oryginalny soft HF8900HD_1.32.4A

9. W desperacji wgrałem soft HIVION - - sprawdzałem wersje 11.40.0F i 11.46.2F

10. i nic

11. Piszecie, ze działa na dużych dyskach, jak chyba już wszystkie kombinacje sprawdziłem. Przypomnę, że pendriva widzi.

Szukałem podpowiedzi w necie, ale niestety nic nie znalazłem. Korzystając z dużego doświadczenia ludzi, którzy tu zaglądają proszę o pomoc.

Jeśli ktoś z was chciałby mi pomóc, to proszę o kontakt.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie z tego transpondera nie działa mi żaden kanał. Poza TVP2HD jest jeszcze AXN HD, FoxLife HD, a co więcej w ogóle tych kanałów mi tuner nie znajduje podczas ręcznego przeszukiwania. Parametry ustawiam na 100% dobrze, ponadto na ori tunerze z cyfry wszystko śmiga. Kilka stron wcześniej ktoś pisał o resecie tunera, ale nic to nie pomaga. Z góry dzięki za jakieś informacje, a sam pomęczę się z tym jeszcze troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązałem problem... Wgrałem ustawienia fabryczne i od razu przeszukałem częstotliwość 12265 V (DVB-S2/8PSK 27500 3/4), znalazło m.in. TVP2HD, AXN HD i Foxlife HD, dograłem do tego reszte kanałów, poukładałem w ChannelEdit i działa. Jedynie problem jest taki, że po wgraniu listy z pendriva na prawie wszystkich kanałach HD z DVB-S2/8PSK zmienione jest na DVB-S QPSK i trzeba to zmienić ręcznie dla każdej częstotliwości. Poza tym wszystko OK. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

posiadam w/w dekoder chcę do niego wgrać soft Hiviona ale zeby to zrobić najpierw trzeba wgrać czyscik.bin tylko ze wg instrukcji wgrania czyscik.bin ma pojawić się na wyświetlaczu napis PLEASE WAIT! a mi takiego napisu nie wyświetla tylko loader v112 później ciemność i wersje softu oryginalnego i zaraz się załącza. Prosiłbym o radę, pomoc, czytałem wcześniejsze strony ze trzeba cierpliwości a zaskoczy tylko ze nie zaskakuje juz nawet przed pojawieniem sie napisu loader wyłączam ale nic tez próbuję wyczuć moment orzy tej ciemności na wyświetlaczu ale nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...