Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak trzeba będzie ruszyć anteną. Są głosy na innym forum, że to się udaje. Ja na razie kręciłem prawo-lewo anteną oraz korekta konwertera i nic. Pozostaje kąt elewacji sprawdzić. To może być poniekąd słuszna hipoteza bo jeszcze w niedzielę rwało odbiór a dziś to skacze sygnał non stop...Ale heca z tym tp i starymi Ferdkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie sprawdzałem także kąt elewacji i skręcałem konwerter - bez rezultatu. Z rozmów przeprowadzonych z serwisem Fergusona wynika, że błąd leży po stronie nadawcy. O dziwo, dział techniczny CP ( z którym jakimś cudem udało mi się połączyć i porozmawiać) potwierdził tą informację. Innymi słowy, sprawa na tym tp. jest w fazie "dopracowywania i testów" i za pewien czas problem powinien zniknąć (mają już sporo zgłoszeń, dotyczących tunerów różnych marek). Proszą o trochę cierpliwości. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli wada transportera to proszę mi powiedzieć dlaczego moje dwa tunery z opisu mojego i optikum Hd TS9600 prima odbiera bez problemów? .Fergusony nigdy dobre nie były i raczej nie będą puki co . Nie widziałem tego więc potwierdzić nie mogę ,ale na ferdku TT z zainstalowaną enigmą  ten transporter działa :woot:  jeśli to prawda co dowiem się pod koniec tygodnia ,chyba ,że ktoś z tego forum może to potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli wada transportera to proszę mi powiedzieć dlaczego moje dwa tunery z opisu mojego i optikum Hd TS9600 prima odbiera bez problemów? .Fergusony nigdy dobre nie były i raczej nie będą puki co.

 

To pierwsza sprawa...

 

Pod drugie - przekazuję to, czego się dowiedziałem. Osobiście nie widziałem prawidłowo działających w tej chwili HF i TT (na tym tp.) więc zachowałbym pewną rezerwę... Jednak to, że niektóre egzemplarze odbierają prawidłowo można by wytłumaczyć np. drobnymi różnicami sprzętowymi (przez tyle lat produkcji na 100% jakieś drobiazgi ulegały zmianie, choćby dostawcy podzespołów). W przypadku innych (działających w tej chwili na 11,158V) tunerów wytłumaczenie jest równie banalne - jeśli wiązka nie jest nadawana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami i standardami, to zupełnie normalne, że jeden sprzęt jakoś to "strawi" a inny nie. Czysty przypadek. Posiadam TT od ponad 3 lat i jakoś nie mam powodów do narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 modeli 8900 na splitterze, antena 115cm z konwenterem octo i na każdym jest ten sam problem. Gdy podłączę tuner philipsa od nc+ wszystko jest ok. Albo poprawią nadawanie z tego transpondera, albo będzie nowszy soft na fergusona. Na drugie raczej nie ma co liczyć, więc zostaje czekać na zmianę nadawania


Problem jest głównie z TV 4, więc na razie zostaje oglądanie w jakości SD na transponderze 10892H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości odkurzyłem swojego HF-a i potwierdzam problem z tą częstotliwością. Żadne korekty transpondera nie pomagają. Cały czas pixeloza. Na innym sprzęcie brak problemu. Antena ustawiona idealnie. Siła sygnału i jakość na poziomie 90 - 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już odpisali z CP na temat 11158V i problemów na HF8900:
"W związku z występującymi problemami zalecamy udanie się z dekoderem do Autoryzowanego Punktu Sprzedaży w celu sprawdzenia poprawności działania sprzętu."

Jakby nie przeczytali, że sprawdzałem tuner na 4 instalacjach antenowych i wszędzie to samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOK czyli Standardowa Odpowiedź Konsultanta, choć jak piszesz sprawdzanie na czterech instalacjach antenowych, nie dowodzi akurat sprawności sprzętu a raczej sprawności Twojej instalacji. Pani z którą rozmawiałem na infolinii, też chciała najpierw przesyłać mi uprawnienia, skręcać konwerter itd., dopiero po 10 minutach rozmowy zdecydowała się przełączyć mnie do działu technicznego, gdzie rozmowa była zupełnie inna.

 

Z ciekawostek "przyrodniczych" - wczoraj po 23, na Arivie TT wreszcie mogłem zobaczyć Polsat Play HD, Polsat 2 HD i inne z 11,158 V. Co prawda trochę "szarpało" co kilkanaście sekund ale mam nadzieję, że można uznać to za postęp w sprawie.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija już 10 dzień i nic się nie dzieje w sprawie 11158V. Jak już wspomniałem w innym wątku tuner obsługuje dziesiątki jeśli nie setki częstotliwości z satelit od 1.0W do 39.0E i nie ma problemu z żadnym DVB-S2. W tym przypadku mówi się o dostrojeniu ustawień anteny -gdzie to czyniłem na wszelkie sposoby i bez efektów. Być może zastosowano jakiś nowatorski model kompresji, nie wiem, nie jestem  specjalistą. Ale jakieś wytłumaczenie musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego tunera to już wcześniej był problem z tym transponderem tylko minimalny - u mnie tak było. Po wlączeniu zasilania i włączeniu kanałów z w/w transpondera pojawiała sie pixeloza ok 1 minuty. Jak tuner się nagrzał było ok. Ale teraz po zmianie systemu nadawania nie idzie oglądać. Nie mamy się czym łòdzić że operator coś zmieni w nadawaniu- nie będą się przejmować garstką ludzi używających sprzętu z wolnego rynku. A firma Ferguson na pewno nic nie zrobi z tym problemem. HF 8900 to już klasyk chodź nie za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z posiadaczy 8800/8900 ma możliwość popsucia sobie listy w celach naukowych? Także szukam przyczyny, pewna marka TV ma także problemy z tym transponderem po zmianach.

Otóż jeśli ktoś ma chęć na eksperyment naukowy:

- proszę skasować wszystkie kanały, po tym najlepiej zrestartować odbiornik

- skasować i dodać na nowo 11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 DVB-S2/8PSK

- wyszukać tylko ten jeden transponder, po wyszukaniu nawet nie sprawdzać sygnału na innej częstotliwości, tylko od razu przełączyć się na kanał z tego tp.

 

Ważne jest, aby przed eksperymentem ktoś miał widoczne cięcie.

 

Jeśli kanały po wyszukaniu tylko tego jednego tp. na czysto nie będą cięły, to mam dalszy eksperyment, który wg mojej teorii powinien spowodować, że kanały zaczną się ciąć - proszę wtedy na PW do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...