Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacytuję kolegę z innego forum:

1. Włączamy tuner.

2. Włączamy H.D.Upgrader.

3. Ładujemy czyścik.bin (browse) i zaznaczamy Download (powinno być domyślnie)

4. Wciskamy Start w H.D.Upgrader.

5. Wyłączamy/włączamy tuner włącznikiem.

6. Po OK na wyświetlaczu klikamy OK w H.D.Upgrader na informacji o poprawnym wgraniu oprogramowania.

7. Gasimy i ponownie uruchamiamy H.D.Upgrader.

8. Wykonujemy czynności z punktów 3-5.

9. TEN KROK JEST KRYTYCZNY. Należy czekać na pierwszą planszę z napisami i gdy tylko się wyświetli natychmiast wyłączyć tuner.

10. Klikamy Stop w H.D.Upgrader i wyłączamy.

11. Włączamy ponownie tuner i na pierwszej planszy powinno być FFFF wszędzie. Jeżeli jest nadal wersja poprzednia to krok 9 został źle trafiony. Trzeba próbować pare razy w razie niepowodzenia.

 

Sprawdzone na Loaderze v 112.

 

Później można już wgrać soft Hiviona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko , od grudnia 2011r posiadam pakiet canal+optimum hd i nie działają mi wszystkie kanały hd min tvp1 hd, tvp hd, eurosporty hd, axn hd działa tvp2 hd canal+hd ale kino hd tvn turbo hd ręczne przeszukiwanie nic nie daje a automatyczne nie wyszukuje kanałów tylko jest napis brak aktualizacji obecny soft to 11.44.4F czytając forum najlepszy jest chyba 11.42.0F Nie wiem czy jest to wina softu czy umową z cyfrą kiedy jeszcze tych kanałów hd nie było , jeżeli to soft to bardzo prosze podać jakiś link do pobrania , dziękuje za wszystkie podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

prześledziłem parę stron wstecz, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie. Mam HF8900 od ok. 3 lat i do tego pakiet Cyfry+. Mieszkam w Wielkopolsce i sygnał jest na poziomie ponad 90%. Pomimo tego od jakiegoś czasu na kanałach HD występuje sławna szachownica. Dodam, że mam wgrany najnowszy soft, a ok. miesiąc temu wymieniona została antena na większą oraz konwerter. Co więcej, gdy podpiąłem drugi dekoder (firmowy Cyfry+) do tego samego telewizora, to wszystko pięknie grało i nie wystąpił ani jeden moment przerwania obrazu. Napisałem nawet wiadomość do działu serwisowego Fergusona, ale nie dostałem odpowiedzi.

 

Macie może jakiekolwiek pomysły, co mógłbym zrobić z tym dekoderem?

 

Z góry dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś była mowa o tym za mało się cofnąłeś, sam się zacytuję :

"Być może masz jeszcze wersję płyty z małym radiatorem na procesorze bo później to na szczęście zmieniono, albo tuner upchany jest gdzieś gdzie nie ma dobrego przepływu powietrza. Wrzuć na :google: hasełko "radiator do fergusona HF-8900 HD" i znajdziesz jak co niektórzy poradzili sobie z tym problemem, nawet fotki znajdziesz, może to rozwiąże problem, na pewno nie zaszkodzi pod warunkiem że dobrze to zrobisz."

Dodam jeszcze - może tuner jest wewnątrz mocno zakurzony po tych paru latach więc można łatwo zdjąć pokrywę i użyć sprężonego powietrza, sprawdzić czy radiator się nie odkleja lub odłączyć dysk/pendrive od usb które obciąża zbyt mocno zasilacz. A może już czas zmienić sprzęt . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamontowałem wentylator nad radiatorem, ale jest on dość spory, wiec wywiewa ciepło z powierzchni całej płyty głównej. Rzeczywiście ciepło gromadzące się na elementach było przyczyną tych wszystkich zakłóceń. Teraz obraz przycina znacznie rzadziej, ale są to mało znaczące wybryki, więc można powiedzieć, że problem rozwiązany :) Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przeczytałem temat cały i mam niestety objawy jakie też miało 5-6 użytkowników piszących w tym temacie a mianowicie dysk 1TB 3.5 cala z własnym zasilaniem formatuje w Ferdku i widzi go doskonale, wszystko się nagrywa....niestety tylko do czasu kiedy wyłączymy Ferdka i dysk. Po ponownym włączeniu już komunikat "brak urządzenia USB". Co z tego że scandisk czy defragmentacja na kompie pomaga i ferdek z powrotem go widzi..... trochę to u[beep]liwie latanie codziennie i wykonywanie tych operacji przy PC. Jak zrobić żeby dysk był cały czas widoczny dla Ferdka bez udziału PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o przesłanie na priv sprawdzonych programów ( w tym hivion, najlepiej w wersji 420F ) do wgrania ww. softu, bo próbowałem przez 2 dni i nie pojawiło mi się FFFF na dekoderze ( może to wina wadliwych programów , bo w necie jest tego dużo i nie wiadomo, który jest ok ). A muszę się na jakiś czas przeprosić z Fergusonem 8900. Mam pytanie , czy można wymienić moduł CI od Cyfry, bo mi na nim nie działa transponder 11411- stąd konieczność wgrania hiviona.Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na wstępie chciałbym się przywitać, jako że to mój pierwszy post.

 

Mam od razu takie pytanie.

Jestem posiadaczem owego dekodera, tylko przez około rok, albo nawet 2 nie był on używany i ma wgrany chyba ostatni oryginalny soft jaki wyszedł, czyli już dość stary.

Pamiętam, że trzeba było się bawić w przestawianie tej daty, aby można było oglądać programy z Cyfry+.

 

Przeczytałem sporo stron wstecz i widzę wiele dość starych postów i nie wiem na ile ten dekoder jest aktualny.

Otóż przedłużyłem sobie Cyfrę+ i tym razem już jest nc+, ale kartę mam jeszcze starą, także nie jest ona sparowana z dekoderem i mogę ją śmiało wcisnąć do innego.

 

Jak można się domyślić, chciałem się spytać, czy jest możliwość oglądania bez problemu pakietu nc+ razem z kanałami HD na tym dekoderze?

Czytałem o tym zmodyfikowanym sofcie Hiviona. Czy on umożliwia oglądanie nc+? Czy jednak też na chwilę obecną jest to niemożliwe?

 

Niestety czytam sporo opinii o tym dekoderze i nie dziwię, że ludzie są tak zdenerwowani. To co Ferguson odstawił i zakończył support po prawie roku czy dwóch to masakra.

Wiem, że chodziło tam o konflikt z producentem płyty głównej, ale co mnie jako klienta to obchodzi? Ze sprzętem trzeba przechodzić siedem światów, żeby jako tako działał.

Od maszynki za tyle kasy spodziewać by się można było czegoś innego.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem Fergusona HF-8900HD ale niestety musiałem sprzedać ze względu na brak wsparcia firmy. Ale uważam, że był to najlepszy produkt Fergusona takiej jakości obrazu nigdzie nie widziałem. Najgorsze jest to, że względu na brak porozumienia z producentem softu ucierpieli najbardziej użytkownicy.....

W czasach swojej świetności ten dekoder kosztował ok. 1.000 zł i tak się traktuje użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim Ferguson HF8900HD po wymianie dwóch kondensatorów (spuchły)na zasilaczu oraz konwertera na SAT DIGITAL QUAD - 0.1dB nie wyszukuje mi wszystkich kanałów . Znajduje np. prawie wszystkie TVP HD Kino Polska Discovery HD a innych nie. Po wgraniu listy kanałów to samo TVP jest ,a na innych kanałach napis brak sygnału na ekranie i na pasku sygnału nie ma .Nic nie daje ręczne wyszukiwanie na częstotliwościach na których jest kanał nadawany wymiana softów nic nie dała . Uszkodzony tuner czy ja coś źle robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W parametrach sygnału wpisz dowolną częstotliwość i dane z http://www.sat-charts.eu/wykaz_kanalow,Cyfraplus,pakiet.html dla programu nadawanego z polaryzacji V i H - powinieneś mieć sygnał i jakość na odpowiednim poziomie.

na przykład satelita hot bird 13E dla polaryzacji V:

Frequency 10719 MHz
pol. V
SR: 27500 kS/s
FEC 5/6

dla polaryzacji H:

frequency 10892 MHz
pol. H
SR: 27500 kS/s
FEC 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Press TV HD i Hispan TV HD jako jedyne kanały na tym transponderze nadają dźwięk w formacie AAC. Możliwe, że HF8900HD nie obsługuje tego formatu dźwięku. Na Arivach nie ma problemu z dźwiękiem AAC.

 

Dźwięk w AAC rzadko jest stosowany w komercyjnych (przeznaczonych dla powszechnego odbioru) transmisjach satelitarnych. Najczęściej stosowanymi formatami dźwięku są MP2 lub AC3. Nie wszystkie dekodery satelitarne radzą sobie z dźwiękiem AAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...