Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z fergusonem hf 8900 hd. Miałem listę kanałów, ale niektóre programy były podwójnie. Postanowiłem, że przywrócę ustawienia fabryczne. Po przywróceniu ustawień fabrycznych i wyszukaniu listy pojawiają się przedziwne kanały na pierwszych. Mamy cyfrowy polsat. Da się jakoś to ustawić, ew. jak ustawić dekoder, żeby wyszukiwał programy tylko c cyfrowego polsatu?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@dm3-wyślij mi prywatną wiadomość z Twoim adresem email to Ci wyślę listę WSZYSTKIE -czyli kanały polskie dla NC+ i CP - w tym także 1 lista ULUBIONYCH- pod pełny pakiet TNK SD oraz Mini HD od CP.

Mi natomiast udało się całkiem okazyjnie kupić kolejny odbiornik HF 8900. Rzekłbym -dziewiczy egzemplarz. Żadnej ryski, ideał, z oprogramowaniem 1.32.4. Co ciekawie, ten soft nie dekodował karty TNK SD. Zapodałem Hiviona 11.42.0F. Najciekawszy jest jednak fakt, że wyświetlacz jest o niebo lepszy od mojego dotychczasowego egzemplarza. Jaśniejszy, wyraźniejszy. Kupiony był w Niemczech. Czyżby do Niemiec wysyłali odbiorniki z lepszych części czy może mój wyświetlaczy jest już zużyty, wypalony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Niestety to niewina anteny mam to samo z tym że pod jeden konwerter mam podpięte ferdki 8900 hd i ARIVE 120 COMBO,

na Arivie wszystko śmiga z tego tp na 8900 niestety  nie (siła skacze od 0% do 99%) mam nadziejeże to tylko wina tp. anie dekodera

Edytowane przez c+grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konwerter quad z HotBirda. Na wszystkich Manta HD9000 działa bardzo dobrze. Na wszystkich HF8900 nie działa -sygnał skacze non stop 0-99%. Albo dali -nie wiem , kurka wódka, - jakąś próbkę albo inne co nieco do nadawania albo HF ma piekielnie czułą głowicę...


Dziś od rana walczyłem z anteną i konwerterem. Żadnej poprawy. Sygnał jest na maksa i skacze? Może za mocny sygnał? Ustawiłem więc by był mniejszy. To samo. Nic nie pomaga. Dodatkowo tuner potrafi się zrestartować na tym tp. Tam miałem po wyszukaniu. Restartował się non stop, Coś jest nie tak z tym tp 11158...

Może tłumik sygnału pomógłby?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele silniejszych transponderów od 11,158 V i działają bez tłumików. Rozmawiałem już z nc+ i cp - oczywiście wszyscy twierdzą, że MUSI działać a jeśli nie... to wina złego ustawienia anteny lub instalacji antenowej. Czyli nadal nic nie wiemy. Wysłałem maile do Fergusona no ale przez weekend na pewno nie odpowiedzą (jeśli w ogóle coś odpowiedzą). "Drążę" temat - jak na razie na 100% problemy są na HF8900 i Arivie TT. Jak już pisałem w innym temacie, na Opticum działa bez problemu i sygnał jest raczej z tych średnich (ani mocny ani słaby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w oprogramowaniu i słabej głowicy sat tak 50/50%, po przełączeniu na DVB-S2 starsze dekodery Ariva mają problemy, trzeba instalację sat dopieścić by sygnał był stabilny, nie ustawiać anteny na oko a zlecić to instalatorowi,u siebie nie zaobserwowałem tego ale instalacja sat nowa i anteny 90cm/110cm, jest dużo lepiej na tych kiepskich dawniej TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner działał bardzo dobrze z Darmowym HD w module CP oraz kartą TNK SD. Teraz zrobiłem USTAWIENIA FABRYCZNE a jak wrzucam POLSAT z 11158 to się permanentnie restartuje choć do tej pory praktycznie nie restartował się. Wybitnie nie kochają się soft z 8900 z 11158V.

Wpadłem jeszcze na pomysł, że może winowajcą jest konwerter quad. Ale odpiąłem 3 kable od konwertera, zostawiłem tylko jeden. Typowy pojedynczy konwerter. I to samo. A pół dnia ustawiałem i antenę Triax TD 100  i konwerter...

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markar, wydaje mi się że odpięcie trzech przewodów od konwertera "quad" to jednak nie to samo, co zwykły single (nadal quad, z podłączonym jednym przewodem) ale chyba i tak nie w tym tkwi problem. Błąd w firmware? Hmm, możliwe ale markar, akurat masz doświadczenie  z innym softem do TT i wspominałeś, że tam również istnieje problem tp. 11,158 V. Czyżby więc ten sam "bug"? Chyba mało prawdopodobne. A jeśli to problem np. głowicy - prawdopodobnie wystarczy ją wymienić lub (jeśli jest taka możliwość) coś w niej skorygować sprzętowo. To oczywiście domysły - jeśli tylko dowiem się czegoś więcej, oczywiście podzielę się tym na forum.

 

Całość na razie pozostaje tajemnicą, bo samo przejście na dvb-s2 czy mpeg4 nie stanowi przecież dla tunerów (w tym HF8900 i TT) najmniejszego problemu! Dowodem na to są wszystkie inne, normalnie działające transpondery. Ten nieszczęsny 11,158 V przecież nie jest z gatunku "egzotycznych", nie ma też jakiegoś nietypowego SR czy FEC, nie jest gdzieś "na skraju pasma" - właściwie niczym się nie wyróżnia. Na dodatek nie jest nowy, przecież cały czas działał normalnie w dvb-s. No cóż, trzeba być dobrej myśli i w miarę możliwości szukać rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy właśnie mi potwierdził działanie Arivy TT na antenie 80 cm. Wydaje mi się , że sygnał jest za silny na za dobre głowice HF i TT . Założyłem tłumik, zobaczymy jaki efekt.

Od 13 do 18  byłem na dachu i miałem na zmianę podłączone na krótko HF i TT i nigdzie nie znalazłem ustawienia by nie skakało. Antena Triax TD 100 więc nie trzeba specjalnie wysiłku by złapać sygnał z HB...HF jeszcze mogę zamienić Mantą HD 8000 ale TT  mi szkoda ze względu na 2 głowice i dysk. Towarzysze, nie ustawajmy w trudzie zatem!

 

Mam nadzieję, że to forum czytają technicy z CP i oni coś pomogą. Ja nie jestem biegły w tym temacie ale oni wiedzą co ustawili.

Może @marklar coś wie?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jakiś czas temu jak jeszcze miałem HF8800 podobne problemy były z pozycją 28,2E. Wtedy 11,222H mimo iż działał na innych sprzętach na HFie u mnie nie dawał rady. Okazało się, że po tygodniu wszystko wróciło do normy. Nikt nie wiedział o co chodzi. Podejrzewam, że zmienili coś na chwilę w sposobie wysyłania sygnału. Tutaj problem pojawił się po zmianie modulacji. Więc myślę, że to wina samego oprogramowania tunerów. Dziś z ciekawości wyniosłem z piwnicy HFa 8900, którego odziedziczyłem po siostrze i w ogólne nie widzi sygnału. Gdzie TV LG widzi 100% jakości sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przestawiłem antenę Triax TD 100 bardziej na wschód (mam zezy na inne pozycje) -praktycznie HotBird jest u mnie centralnie. Założyłem tłumik na Ariva TT . Jest o tyle lepiej że coś szło by oglądać gdyby nie ciągłe czkawki tunera z uwagi na sygnał. Natomiast HF8900 bez tłumika to nic nie idzie wypatrzeć.. Wydaje mi się, że paradoksalnie większą szansę na oglądanie mają posiadacze anten 60-80 cm i Arivy TT niż anten 90-100 cm i HF8900. HF jest bardzo czuły na wszelkie zakłócenia zarówno z sieci jak i nadawania i stąd to wynika. Może to być śmieszne ale ma...za dobrą głowicę.. Cały problem opisałem i wysłałem do CP w taki sposób, żeby nie myśleli , że jest to kolejny abonent ze źle ustawioną anteną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem tłumik na Ariva TT . Jest o tyle lepiej że coś szło by oglądać gdyby nie ciągłe czkawki tunera z uwagi na sygnał. Natomiast HF8900 bez tłumika to nic nie idzie wypatrzeć..

 

Dobrze, że opisałeś problem do CP, choć równie dobrze mogłeś pewnie i do nc+. Nie wiem kto administruje tymi transponderami, bo programy na nim umieszczone, są w ofercie obu platform. Jednak tego co napisałeś powyżej nie mogę jakoś przyswoić...;-) "Czkawki z uwagi na sygnał" są i bez tłumika i tak samo jak na HF8900 niczego nie da się oglądać. Czyli co w tym wypadku dał tłumik? Pytanie jeszcze jaki to tłumik (jakie ma tłumienie i na jaką częstotliwość oraz czy jest regulowany). Jeżeli to faktycznie byłoby związane ze zbyt dużą siłą sygnału, to wystarczyłoby zamienić konwerter Inverto na jakiś z bardzo małym współczynnikiem wzmocnienia. Myślę jednak, że tutaj jest coś jeszcze - jak pisałem, transponder nie jest ani szczególnie silny ani też słaby, raczej taki średniak więc jeśli chodziłoby tylko o to, silniejsze transpondery dvb-s2 tym bardziej nie powinny działać - a tak nie jest. Walczymy dalej:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...