Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca, podobno decyzja ma być podjęta przez prezesów klubów Ekstraklasy 15 grudnia. Coraz więcej głosów krytycznych i miejmy nadzieję, że ten idiotyczny system dzielenia punktów odejdzie w niepamięć. Jeśli już ma być więcej meczów, to wolę powiększenie ligi do 18 drużyn, choć to też nie jest najlepszy pomysł, ale chyba jedyny możliwy. Już kilka klubów zrozumiało, że tylko dobrze funkcjonująca akademia i szkolenie wychowanków może podnieść poziom naszej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu tego roku ma się okazać, czy ta reforma nadal będzie, czy liga od nowego sezonu powiększy się do 18 drużyn.

Wiele klubów jest za tym by liga powiększona została do 18 drużyn.

W 1 lidze również są fajne kluby, które mają dobrą infrastrukturę. Czym więcej drużyn tym lepiej, więcej derbów, meczów ze smaczkiem, jakości ligi. Tylko wtedy powinien być system na koniec sezonu - 2 drużyny spadek, 3 w barażach. Wtedy w 1 lidze polepszy się poziom, gdyż każdy będzie w zasięgu tego 3 miejsca.

 

Tylko jeśli się liga powiększy to z tej puli, którą płaci Canal+ za prawa do transmisji klubom nie będzie już dzielona na 16 tylko na 18, więc mniejsza kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 klubów w Ekstraklasie to według mnie za dużo. Teraz przy 16 klubach, mamy kilka klubów, które od kilku lat walczą o utrzymanie. Przed tym sezonem czytałem, że ta reforma ma być w tym i następnym sezonie. Czyli coś zmienili. Też mam nadzieję, że ta reforma nie przejdzie na następny rok. Sam za bardzo się nie ekscytuję sezonem zasadniczym, gdyż wiem że później po podzieleniu tabela się spłaszczy i każdy będzie miał szansę na puchary z góry, a każdy z dołu będzie się bił o utrzymanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za rozszerzeniem Ekstraklasy do 18 zespołów. Na dzień dzisiejszy dzięki tej reformie Lech Poznań ma realną szansę na obronę mistrzostwa, a był na dnie tabeli przez długi czas. Każdy mecz powinien mieć taką samą wartość, a dzisiaj można grać fatalnie przez pół sezonu i skorzystać na podziale w końcówce sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość wad zdecydowanie przeważa nad zaletami. W żadnej porządnej lidze taki system nie obowiązuje. Zamiast jakichś głupich eksperymentów powinny kluby być zmuszone do posiadania akademii piłkarskiej.

Tu jest dobra informacja: http://www.sport.pl/pilka/1,65039,19309605,pilka-nozna-polska-pojdzie-za-belgia.html#BoxSportLink

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety system rozgrywek się nie zmieni w przyszłym sezonie http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,w-przyszlym-sezonie-ekstraklasy-bedzie-obowiazywal-ten-sam-system,artykul,630406,1,381.html

Jest i dobra informacja dla kibiców Legii- wraca do niej Jędrzejczyk. Co prawda tylko na półroczne wypożyczenie, ale jest to duże wzmocnienie, nie tylko obrony, ale i atmosfery w szatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Bo na obecną chwilę jeszcze Lech poznań ma szansę na mistrza Polski przy obecnych rozgrywkach.

 

Czyli to pokazuje, że cały sezon można grać rezerwami piach, by załapać się tylko do 8 pierwszych miejsc. A potem Ci wypoczęci, nowi popykają i rozpykają zmęczoną Legię, czy Piasta i wezmą sobie Mistrza Polski.

To pokazuje, że przez 30 kolejek można odpuścić sobie z 17 meczy i spać spokojnie. 17 meczy na wolnych obrotach, kilka meczy na wysokim by wyłapać kilka punktów by się utrzymać w 1 grupie a potem albo grac znowu piach albo walczyć o mistrza, bo i tak punkty dzielone sa na pół.

 

Przykład po 30 kolejkach:

1. Piast - 66 pkt

2. Legia - 55 pkt

8. Lech - 40 pkt

 

Punkty dzielone na pół:

1. Piast - 33 pkt

2. Legia - 28 pkt

8. Lech - 20 pkt

 

Więc taki Lech mając tak ogromną stratę po 30 kolejkach może zdobyć Mistrza nawet :/ Nawet Legia tracąc 11 punktów (a to bardzo dużo) spokojnie może wygrać ligę... To paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się ze @stronniczy90. Za nami 21 kolejek, w tabeli jeden wielki ścisk, ostatni zespół w tabeli traci tylko 4 punkty do 8 miejsca. Niby wielkie emocje się szykują wiosną w ostatnich 9 kolejkach, ale jakoś mnie te emocje specjalnie nie dotykają. Tak samo z Lechem, byli na dnie przez długi czas, wystarczyło kilka wygranych z rzędu i mogą jeszcze powalczyć o mistrza - jeśli Legia i Piast podadzą rękę. :) Byłem zadowolony kiedy wchodziła reforma, ale teraz tęsknię za tradycyjnym formatem ekstraklasy. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim poziomie naszej ligi, to wracając do waszych rozważań, najrozsadniejszym wyjściem byłoby zmniejszenie ligi do 10 drużyn i granie 4 rund... Niestety nie wykonalne z dwóch względów, mianowicie Polska to duży kraj, a ile mord mniej by się nachapało przy tylko 10 klubach w najwyższej klasie rozgrywkowj. Jeśli akademie zaczną być akademiami i zmniejszylibyśmy lige, to poziom poszedł by do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Legia poważnie się wzmocniła- wypożyczyła Artura Jędrzejczyka, podpisała kontrakt z Hamalainenem(Z Lecha!!!) oraz kupiła Borysiuka z Lechii. A to podobno jeszcze nie koniec- mówi się o powrocie Radovicia, zakupie Rakelsa. Jeśli z takim składem nie zdobędą mistrzostwa na 100-lecie klubu, to będzie paranoja. Może w końcu jakiś polski zespół awansuje do LM :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, normalne że piłkarz idzie tam gdzie lepiej płacą. Gdyby to jeszcze był jakiś wychowanek czy ikona klubu, ale najemnik z Finlandii!? Co mieli powiedzieć w Dortmundzie, jak do Bayernu odchodził wychowanek Goetze? Musimy pogodzić się z tym, że futbolem rządzi pieniądz czy w Polsce, czy za granicą. Poza tym ciągle nie rozumiem tego, że taka Wisła czy Lech nie może sprzedać piłkarza do Legii albo od niej kupić. Jakoś Lechia potrafi kupować z Legii(Łukasik) czy sprzedawać(Borysiuk) i nikt nie widzi w tym nic złego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamalainena obserwuję od jakiegoś czasu i facet gra drewno, Borysiuk to cień piłkarza sprzed wyjazdu... ;) Legia to już lepiej zrobiłaby kupując jakąś podstarzałą gwiazdę jak kiedyś Ljuboję....Radović zanim się odbuduje to pewnie poczekamy do zimy przyszłego roku, tylko nie wiem czy już potem nie będzie zbyt wiekowy jak na jego pozycję...Moim zdaniem z LM to możemy pomarzyć, o nią mogła powalczyć Wisła gdzieś z 2003 czy 2005 albo Legia z Ljuboją....teraz będzie piach, a jak się zestresują to jeszcze LM wygra Piast i się skończy na 2 rundzie :D

 

 

Przy takim poziomie naszej ligi, to wracając do waszych rozważań, najrozsadniejszym wyjściem byłoby zmniejszenie ligi do 10 drużyn i granie 4 rund... Niestety nie wykonalne z dwóch względów, mianowicie Polska to duży kraj, a ile mord mniej by się nachapało przy tylko 10 klubach w najwyższej klasie rozgrywkowj. Jeśli akademie zaczną być akademiami i zmniejszylibyśmy lige, to poziom poszedł by do góry.

100% zgoda ;)
Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to jak to nazwałeś "drewno" było najlepszym i najskuteczniejszym piłkarzem Lecha, podobnie jak Borysiuk wyróżniał się w  Lechii. Zresztą Nawałka nie wysyła powołań byle komu, a Ariel ma dopiero 24 lata. Dla mnie to wzmocnienia, podobnie jak Jędrzejczyk. Radović nigdy nie opierał swojej gry na szybkości, tylko na technice i zmyśle do gry kombinacyjnej, a to nie mija z wiekiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, normalne że piłkarz idzie tam gdzie lepiej płacą. Gdyby to jeszcze był jakiś wychowanek czy ikona klubu, ale najemnik z Finlandii!? Co mieli powiedzieć w Dortmundzie, jak do Bayernu odchodził wychowanek Goetze? Musimy pogodzić się z tym, że futbolem rządzi pieniądz czy w Polsce, czy za granicą. Poza tym ciągle nie rozumiem tego, że taka Wisła czy Lech nie może sprzedać piłkarza do Legii albo od niej kupić. Jakoś Lechia potrafi kupować z Legii(Łukasik) czy sprzedawać(Borysiuk) i nikt nie widzi w tym nic złego :).

Mi tam by nie przeszkadzało,gdyby Lech kupił kogoś z Legii :P

Edytowane przez PozyNfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki klub,co tyle kupował,a teraz jest w dolnej ósemce.Mowa oczywiście o Wiśle Kraków :) A Hamalainen to zwykły sprzedawczyk.

Może chciał po prostu zmienić otoczenie, a nie dostał ciekawych ofert z zagranicy.Poszedł więc do klubu z tej samej ligi z większymi aspiracjami na sukces w Europie i zapewne dostał pieniądze na jakie w Lechu liczyć nie mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś z Borysiukiem w gałę. Nie był zły, nie był dobry.

W ogóle to dobra promocja i kasa rządzi w piłce. Było tylu wielu zdolniejszych chłopaków od Borysiuka, którzy przewyższali go o głowę, ale jednak pracują teraz przy łopacie lub są w UK i grają w jakichś amatorskich ligach o pietruszkę 4Fun.

Osobiście znam 2 chłopaków, którzy gdyby mieli kasę, możliwości i urodzili się nie na wsi ale w jakimś mieście to graliby teraz na poziomie Lewego. Jeden z nich robi przy łopacie, drugi właśnie siedzi w UK i gra w jakiejś amatorskiej lidze pracując przy sortowaniu czegoś tam w UK.

Borysiuk przy nich wyglądał bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam by nie przeszkadzało,gdyby Lech kupił kogoś z Legii :P

Mam nawet kilku kandydatów- Rzeźniczak, Kucharczyk czy As nad Asy Saganowski :). A tak poważnie- piłkarz to tylko zawód, do tego trwający bardzo krótko. Nic dziwnego, że piłkarze grają tam gdzie lepiej płacą. Przykłady można mnożyć- ostatnio Sterling z Liverpoolu, już nie mówiąc o Radoviciu, który odszedł do Chin. A Rado dużo bardziej utożsamiał się z Legią niż Hamalainen z Lechem, ale ja go doskonale rozumiem. Gdyby Tobie zaproponowali kilkukrotną podwyżkę, nie zmieniłbyś pracodawcy?

Tu jeszcze fajny artykuł na ten temat http://weszlo.com/2016/01/12/jak-co-wtorek-krzysztof-stanowski-142/

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja naprawdę nie rozumiem kibiców Lecha, bo co znaczy Hamalainen? Nic.

Gdyby przeszedł taki Brożek ikona Wisły do Legii to rozumiem, gdyby przeszedł ktoś inny też to rozumiem ale Hamalainen? nic nie znaczy w tej układance. Gdyby Radovic przeszedł do Lecha już byłoby to w jakimś stopniu coś poważniejszego.

 

Co było z Gollobem? Mówił, że nigdy nie będzie jeździł dla Torunia, odwieczny wróg numer jeden Polonii. Kibicom zrobił świństwo. Jako jedyny sportowiec w Polsce Gollob zachował się jak świnia. Nie znam zawodnika polskiego, który uczyniłby tak dla swojego poprzedniego klubu. Ani w piłce, ani w siatkówce ani w żużlu. Gollob wyróżnia się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja naprawdę nie rozumiem kibiców Lecha, bo co znaczy Hamalainen? Nic.

Gdyby przeszedł taki Brożek ikona Wisły do Legii to rozumiem, gdyby przeszedł ktoś inny też to rozumiem ale Hamalainen? nic nie znaczy w tej układance. Gdyby Radovic przeszedł do Lecha już byłoby to w jakimś stopniu coś poważniejszego.

 

Co było z Gollobem? Mówił, że nigdy nie będzie jeździł dla Torunia, odwieczny wróg numer jeden Polonii. Kibicom zrobił świństwo. Jako jedyny sportowiec w Polsce Gollob zachował się jak świnia. Nie znam zawodnika polskiego, który uczyniłby tak dla swojego poprzedniego klubu. Ani w piłce, ani w siatkówce ani w żużlu. Gollob wyróżnia się w 100%.

Pierwszy z brzegu to Nikopolidis, 15 lat w Panathinaikosie i nagle odchodzi do Olympiakosu.  Sol Campbell, Neuer itd. Dużo znajdzie się takich przykładów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...