Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to widzę tak na koniec RUNDY JESIENNEJ (po 21 kolejkach):

1.Legia 38

2.Cracovia 32

3.Ruch 29

4.Pogoń 28

5.Górnik Ł. 26

6.Wisła 25

7.Lechia 25

8.Śląsk 23

9.Lech 22

10.Termalica 21

11.Górnik Z. 20

12.Jagiellonia 20

13.Korona 18

14.Piast 16

15.Podbeskidzie 15

16.Zagłębie 13

Także się pokusiłem o taki mały typ, niezwykle ciężko będzie coś trafić. :-P

 

1. Legia Warszawa 45 pkt

2 Lech Poznań 39 pkt

3 Cracovia 35 pkt

4 Wisła Kraków 33 pkt

5 Pogoń Szczecin 32 pkt

6 Ruch Chorzów 31 pkt

7 Górnik Łęczna 30 pkt

8 Lechia Gdańsk 29 pkt

9 Górnik Zabrze 27 pkt

10 Korona Kielce 27 pkt

11 Jagiellonia Białystok 25 pkt

12 Śląsk Wrocław 23 pkt

13 Piast Gliwice 20 pkt

14 Zagłębie Lubin 18 pkt

15 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 pkt

16 Termalica Bruk-Bet Nieciecza 13 pkt

 

Może kilka miejsc jest przesadzonych, ale ja chce podkreślić że sezon trwa trochę więcej niż dwie kolejki. ;-)

 

Kontrowersyjna prognoza :). Według mnie Lech i Jaga za nisko, a Ruch i Górnik Ł. zdecydowanie za wysoko, podobnie jak Cracovia.

 

Co do Ruchu Chorzów chciałbym takiego miejsca ale będzie ciężko, ale potrzeba czasu i doszło kilka innych ciekawych zawodników Waldek King potrafi działać cuda. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Górnik Zabrze 40

2 Lech Poznań 39 pkt

3 Cracovia 35 pkt

4 Wisła Kraków 33 pkt

5 Pogoń Szczecin 32 pkt

6 Ruch Chorzów 31 pkt

7 Górnik Łęczna 30 pkt

8 Lechia Gdańsk 29 pkt

9 Legia Warszawa 27 pkt

10 Korona Kielce 27 pkt

11 Jagiellonia Białystok 25 pkt

12 Śląsk Wrocław 23 pkt

13 Piast Gliwice 20 pkt

14 Zagłębie Lubin 18 pkt

15 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 pkt

16 Termalica Bruk-Bet Nieciecza 13 pkt

Taki moje wyobrazenie . Haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Widać odbija się gra w pucharach na naszych drużynach. Dzisiaj Lech przegrał z Piastem, a Legia z Koroną. Nawet karny z kapelusza Legii nie pomógł. Lech zajmuje 14 miejsce w lidze, pewnie przezimuje w dolnej części tabeli, a wiosną będzie gonił. :)

No tak, gdzie Legia nie może tam sędzia pomoże. W zeszłym sezonie najwięcej skorzystali na błędach sędziów teraz zaczyna być podobnie, dobrze że Korona strzeliła gola zwycięskiego, ale niesmak pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytałem, że Lech będzie się skupiał na LE. Więc moim zdaniem dopóki Lech będzie w LE grał, to w Ekstraklasie będzie miał wyniki bardzo mizerne, takie jakie teraz widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia sprowadziła Milosa Krasicia. Być może dzisiaj do gdańskiego zespołu dołączy też Sławomir Peszko. Trochę mi Lechia zaczyna pachnieć Polonią prezesa Wojciechowskiego, oby nie skończyła tak jak zespół z Konwiktorskiej.

Do tego Chrapek wracający z Włoch ;)

 

Za całym szacunkiem do Brzęczka, ale pracuje w Lechii kilka miesięcy i poprawy gry nie widać. A właściciele dbają o wzmocnienia i myślę, że prawie wszystkie kluby E-klapy mogłyby zazdrościć kadry :) W końcu gra tam kilku reprezentantów Polski, czy to młodszych czy starszych.

Niedawno czytałem, że Lech będzie się skupiał na LE. Więc moim zdaniem dopóki Lech będzie w LE grał, to w Ekstraklasie będzie miał wyniki bardzo mizerne, takie jakie teraz widzimy.

No przydało by im się spiąć w pucharach, bo jak teraz nie nastukają punktów to będą startować w kolejnych sezonach pucharów właściwie od zera. Czyli bez rozstawień i o takich rywalach jak Videoton w ostatniej rundzie będą mogli pomarzyć.

Spokojnie później to podzielą i wyjdzie wszystko koło siebie.

Przez nasz głupi regulamin tak naprawdę tracą do głównego rywala Legii 4 punkty(czyli właściwie dystans bezpośrednich meczów), a do Piasta 7 pkt. Niewiele. W naszych warunkach gdzie outsider może ograć lidera to kwestia trzech kolejek. Nie ma co przywiązywać wagi do tych wyników. I tak zdecyduje ostatnie 7 kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nawet następca, który ostatni raz trenował jakiś klub... kilka lat temu i do tego jest jednym z udziałowców http://www.2x45.info/aktualnosci/37337/ ... -brzeczka/. Ostatnie transfery, przynajmniej na papierze wyglądają solidnie, ale organizacja tego klubu nie do końca mnie przekonuje. Szkoda, bo w polskiej lidze przydałaby się trzecia siła po Legii i Lechu, która z powodzeniem mogłaby grać w pucharach europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...