Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z zewnątrz tak to wygląda, ale jeżeli ktoś jest cały czas na bieżąco z naszą ligą i wie niemalże wszystko o piłkarzach, to widzi wiele więcej. Nie twierdzę, że ja "widze wiele więcej", ale staram się byc na bieżąco i wyciągac wnioski :-)

Np. zgodnie z codwuletnią tendencją, moim zdaniem, na koniec sezonu 2015/16 Ruch Chorzów będzie w tabeli wyżej od Lechii Gdańsk i, co więcej wróci do europejskich pucharów, na co nie ma szans Jagiellonia. To jedna z wielu tendencji w naszej lidze. Ich wytłumaczenie jest dośc proste.

Przewidziałem kiedyś tuż przed meczem, że Podbeskidzie wygra 1-0 z Legią po golu Jagiełły. Sprawdziło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik, statystyki podawane na żywo na ekranie czy nowy sposób prezentacji składów obu drużyn to tylko część zmian, które wprowadzą jakość transmisji produkowanej przez firmę Ekstraklasa Live Park na jeszcze wyższy poziom. Tak napisane jest na tej stronie. Ciekawe czy sami piłkarze wskoczą na jeszcze wyższy poziom. Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie szczątkowe zdjęcia z grafiki meczowej już były pokazane, ale teraz w pełni można było je zobaczyć. Wygląda to o wiele lepiej. Szkoda, że nie poprawili przynajmniej częściowo pewnej drobnostki. No bo z jednej strony mamy dwa kluby o tej samej nazwie początkowej, a mimo to, w scoreboardzie jednego z nich nie ma liter z nazwy miasta (GÓR). Podczas gdy dwa inne kluby, które nie mają identycznej nazwy takie litery z nazw miasta posiadają (LGD, LPO). Ja rozumiem, że to błahostka. Ale skoro błahostka, to tym bardziej nie powinna sprawić problemu zmiana tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła 3 przeciętne gra i wynik

Górnik Z. 4- remis przy Reymonta, gra średnia

Lechia 2 fatalny wynik, słaba gra

Cracovia 5+ zwycięstwo w Gdańsku

Ruch 1 słaba gra, wynik jeszcze gorszy

Górnik Ł. 5 pewne zwycięstwo w Chorzowie

Zagłębie 3+ średnia gra z dobrymi fragmentami, remis

Podbeskidzie 3- remis z beniaminkiem

Lech 2+ gra momentami dobra, wynik fatalny

Pogoń 5+ zwycięstwo w Poznaniu, dobra gra

Korona 4 zwycięstwo nad rezerwami Jagielloni

Jagiellonia 3 rezerwowy skład, porażka z Koroną

Śląsk 2 gra słaba, wynik fatalny

Legia 5+ gra dobra, fantastyczny wynik, strzelenie 4 goli we Wrocławiu

Piast 4+ gra średnia, skromne zwycięstwo nad beniaminkiem

Termalica 3 gra średnia, porażka z Piastem, niewykorzysyanie okazji bramkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz tak to wygląda, ale jeżeli ktoś jest cały czas na bieżąco z naszą ligą i wie niemalże wszystko o piłkarzach, to widzi wiele więcej. Nie twierdzę, że ja "widze wiele więcej", ale staram się byc na bieżąco i wyciągac wnioski :-)

Np. zgodnie z codwuletnią tendencją, moim zdaniem, na koniec sezonu 2015/16 Ruch Chorzów będzie w tabeli wyżej od Lechii Gdańsk i, co więcej wróci do europejskich pucharów, na co nie ma szans Jagiellonia. To jedna z wielu tendencji w naszej lidze. Ich wytłumaczenie jest dośc proste.

Przewidziałem kiedyś tuż przed meczem, że Podbeskidzie wygra 1-0 z Legią po golu Jagiełły. Sprawdziło się.

Jeden trafiony wynik w systemie 1X2 w pierwszej kolejce, to trochę słabe jasnowidzenie, ale sam uzyskałem podobny wynik w jednym z typerów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poległem :-) nie pisałem jednak, że "widzę więcej",a ale że da się śledzic ligę tak bardzo, aby móc trafic wyniki. Dalej twierdzę, że Ruch zagra w europejskich pucharach, a Jagiellonia nie. A Termalica zajmie miejscew pierwszej ósemce. Pozdrawiam. :-)

 

P.S. A może trafię więcej w 2. i 3. kolejce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ruchu Chorzów, to nie sądzę, żeby w tym sezonie znowu zawojowali podium, z takim składem? Jeszcze jak stracili Kuświka? Prędzej przewiduję im spadek. :) Kiedyś ta seria góra-dół tabeli musi się skończyć. :)

A czy w ostatnich latach mieli drużynę, którą można było typować do podium? Nie :) Co najwyżej miejsca w środku tabeli. Regularnie się osłabiali, a mimo tego trzykrotnie wywalczyli awans do el. LE. A w zeszłym roku przecież wyeliminowali Esbjerg, który grał w 1/16 LE kilka miesięcy wcześniej i walczyli jak równy z równym z Metalistem ocierając się o fazę grupową. Ruch stać na wszystko. Tymbardziej, że na ławce mają Fornalika, który już raz doprowadził ich do v-ce mistrzostwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nadzieja Ruchu to trener Fornalik, ich skład wygląda nieciekawie. Dla mnie drugą najsłabszą ekipą jest Korona Kielce, przy okazji mająca ogromne kłopoty finansowe. Ciekaw jestem jak będzie grało Podbeskidzie, które odmłodziło skład. Szkoda tylko, że poważnej kontuzji nabawił się Konieczny, bez niego środek obrony wygląda słabo. Z drużyn czołówki cały czas nie przekonuje Lechia. Były zapowiedzi hitowych transferów, a pewnie skończy się na Maku i Kuświku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ruchu Chorzów, to nie sądzę, żeby w tym sezonie znowu zawojowali podium, z takim składem? Jeszcze jak stracili Kuświka? Prędzej przewiduję im spadek. :) Kiedyś ta seria góra-dół tabeli musi się skończyć. :)

Jako kibic Niebieskich, byłbym zadowolony z pierwszej usemki ale będzie ciężko chociaż w ostatnich kilku dniach doszło aż 3 dobrych zawodników Waldek wie co robi tylko drużyna musi się zegrać miło patrzy się na młodego Lipskiego. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...