Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ruch otrzymał licencję na przyszły sezon, przecież to parodia. Dodatkowo -3pkt od przyszłego sezonu. Co trzeba zrobić aby nie otrzymać licencji?

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie tak prędko, jutro szykuje się podobno wielki dzień dla Ruchu...

https://twitter.com/janekx89/status/864595227381772289

 

A jak to jest, jeżeli Ruch wywalą do powiedzmy 4 ligi, a będą na miejscu spadkowym, to nie ma baraży między 1, a 2 ligą?

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzanie będą mieć ciężko, zobaczymy jeszcze jak dzisiaj ułożą się mecze. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że Ekstraklasa potrzebuje tego klubu - wczoraj frekwencja ~21k, czyli mniej więcej tyle co w sumie na czterech wczorajszych meczach E-klasy. Szacun..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale niemiłosiernie bredzisz. Jedynie pięć drużyn z Ekstraklasy może się pochwalić frekwencją powyżej 10 tys widzów.  http://www.ekstraklasa.org/rozgrywki/srednia-frekwencja/32

Jakby była lepsza promocja, tańsze bilety i piłkarze się nie snuli po boisku to by było więcej widzów.

Taka Sevilla jest niewiele większa od Wrocławia a ma 2 kluby w Primera Division.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek79 Wiele klubów Ekstraklasy ma bilety na poziomie 15-20zł, a Ty chcesz jeszcze tańsze? To chyba by je musieli rozdawać za darmo. Co z tego, że Sevilla ma tyle samo mieszkańców co Wrocław, tam jest zupełnie inna kultura chodzenia na mecze i inny poziom rozgrywek. To, że Warszawa ma tyle samo mieszkańców co Barcelona tzn że też ma na Łazienkowską przychodzić po 100tys kibiców?

Jeszcze odnośnie Sandecji.. skoro obecnie na ich mecze przychodzi średnio ok 1 000 widzów to o jakim stadionie na 10tys my mówimy.. Taki jak na Niecieczy to jest max. Swoją drogą kolejny klub z garstką kibiców w E-klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taka Sevilla jest niewiele większa od Wrocławia a ma 2 kluby w Primera Division.

 

Ale nawet w Sewilli taki klub jak Sevilla, która była na fali nie potrafiła kompletów uzyskiwać (a mówimy o klubie, który gra w La Liga Santander),

 

A dla Sandecji obiekt na 8 tysięcy miejsc (i tak część nie byłoby wykorzystywane z uwagi na strefy buforowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zdaniem najpierw cała infrastruktura , a dopiero potem gra w e- klasie. Wszystko na odwrót....

Popatrz sobie na SERIE A i jakie kluby tam grają. Spójrz jakie mają stadiony i nie mów, że u nas jest aż tak tragicznie. Jak kiedyś oglądałem transmisję to pomyślałem sobie, że w I lidze polskiej jest wiele lepszych obiektów, a przecież gdzie my, a gdzie włoska piłka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stadiony nie grają. Znam kluby, które trzepią niewiarygodną kasiorę na dniach meczowych, a nijak nie przekłada się to na jakość sportową (~~via Arsenal)

 

Orliki nie grają. Maradony, Messiasze i inne geniusze, w większości przypadków podnosiły swoje piłkarskie umiejętności i kształtowały swoje charaktery na ulicach, podwórkach i innych warunkach, które nie można uznać za cieplarniane. 

 

Oczywiście pomijam już to, że wiele stadionów w Polsce to zwykła ludzka fanaberia. Przepłacone, często nierentowne, jeszcze częściej przeszacowane pod kątem pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają w pewnym sensie. Ale trzeba pamiętać, że my jesteśmy po masowej wymianie infrastruktury w okolicach Euro i nie mam na myśli nawet ESA a klubów z niższych lig gdzie powstało bardzo dużo obiektów dość często małych jak choćby u mnie w Pruszkowie na 2k gdzie zamiast 2 trybun woleli zbudować boiska treningowe  a kraje takie jak Włochy czy Hiszpania dopiero powoli się do tego zabierają. Nowoczesny stadion to także źródło przychodów i mniejsze koszty dla klubów.  

 

Orliki to nie pomagają a szkodzą, Ale jak to Tusk wszystko robił na pokaz. Po pierwsze podłoże to odpady które są rakotwórcze (o ile jeszcze na początku używano tych znacznie droższych i trochę bezpieczniejszych to teraz masowo gminy oszczędzają na granulacie) a po 2 to sztuczna nawieszania i inaczej ona sprężynuje niż trwa i jest znacznie więcej urazów co dla dzieciaków nie jest korzystne i przeszkadza w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Arka jeszcze nie spadła, więc nie wiem po co ta dyskusja. Lech, to by nie dokładał, gdyby nie odpadał rok po roku ze Stjarnanami, czy Żalgirisem. Kluby z pierwszej ligi, a nawet niektóre z drugiej stać na zimowe zgrupowania w Turcji, więc co za problem zagrać jeden, dwa mecze zagraniczne? 

Głupoty opowiadasz.Lech przegrał właściwie tylko z Żalgirisem i Stjarnanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesny stadion to także źródło przychodów i mniejsze koszty dla klubów.  

Tiaaa... powiedz to w Kielcach, Tychach czy we Wrocławiu. 

 

Generalnie to w Polsce jest ten problem, że te stadiony nie należą do klubów tylko do miast. Kluby nie są ich właścicielami co rodzi wiele problemów i takie stadiony nigdy nie powtórzą sukcesu wspomnianego Emirates Stadium, Allianz Arena czy Juventus Stadium. 

 

Aktualnie przebywam od piątku na krótkim urlopie w pewnej gminie o nazwie Sędziszów. Mają tam piękny OSiR (basen, hala, siłownia, orliki), ale większość stoi pusta. Od dnia do wieczora. Pracowników tego przybytku jest więcej niż odwiedzających. Kuzyn, który tam niedaleko mieszka, zna sytuację i ze swojego dobrego źródła wie, że gmina tylko do tego interesu dokłada i to bardzo grube pieniądze. Piękny obiekt tylko cóż z tego skoro właściwie tylko z basenu ludzie korzystają, a cała reszta jest w stanie niemal nienaruszonym. 

 

Ot Polska.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przebywam od piątku na krótkim urlopie w pewnej gminie o nazwie Sędziszów. Mają tam piękny OSiR (basen, hala, siłownia, orliki), ale większość stoi pusta. Od dnia do wieczora. Pracowników tego przybytku jest więcej niż odwiedzających. Kuzyn, który tam niedaleko mieszka, zna sytuację i ze swojego dobrego źródła wie, że gmina tylko do tego interesu dokłada i to bardzo grube pieniądze. Piękny obiekt tylko cóż z tego skoro właściwie tylko z basenu ludzie korzystają, a cała reszta jest w stanie niemal nienaruszonym. 

 

Ot Polska.  

Lokacja też się przecież liczy. Poza tym tak jak wspomniał mad85 nawierzchnia jest straszna. Granulat to jedno, ale ja byłem dziwnie obolały po graniu na tej nawierzchni. To nie ma się co dziwić, że dużo osób omija te "dary od dawnych rządzących". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się działo w Kielcach, a Gdańsku Lechia rozbiła Jagę 4:0, chociaż przez 20 minut była tylko tłem dla lepiej grającego rywala. Potem głupi faul Gordona w polu karnym, chwilę później trochę naciągany faul na Wawrzyniaku i było po zawodach. Lechia zrównała się punktami z Jagą, ale jest za nią z racji niższej pozycji po fazie zasadniczej.

Zwycięzca wieczornego hitu będzie samodzielnym liderem na 3 kolejki przed końcem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lechu mogą mówić o kompleksie Legii. Po raz kolejny okazują się gorsi od największego obecnie rywala. W najważniejszych meczach ekipa z Poznania zawodzi. Przegrali [beep]sko Puchar Polski, a dziś nie potrafili wywalczyć korzystnego remisu. Wygląda, że nie dojrzeli do wygrywania trofeów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się upierał, że to Legia zagrała fantastyczny mecz. Nie było słabych punktów w stołecznym zespole. Jak zwykle genialny Ofoe, ale pamiętajmy o świetnym podaniu Dąbrowskiego, podobnie jak rewelacyjną piłkę zagrał Jodłowiec przy golu Kucharczyka. Zdecydowanie wygrał starcie trenerów często niedoceniany Magiera. Bjelica zaskoczył wystawieniem Kownackiego i zmianą Tetteha przy prowadzeniu Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym tak jak wspomniał mad85 nawierzchnia jest straszna. Granulat to jedno, ale ja byłem dziwnie obolały po graniu na tej nawierzchni. To nie ma się co dziwić, że dużo osób omija te "dary od dawnych rządzących". 

Pisałem o tym wyżej - sprężystość tej nawierzchni jest inna niż trawy i jeśli nie masz odpowiedniego obuwia do sztucznej nawierzchni to już w ogolę masakra.

 

 Lech dzisiaj kompletnie nie istniał, na mistrzostwo ten zespół jest obecnie za słaby.

To nie Lech jest słaby ale to wina trenera bo ci piłkarze przecież mają umiejętności a jednak nie umieją z nich korzystać, może są słabsi od nich ale na pewno nie słabsi od Jagi czy Lechii. To nie 1 raz bo Lech wszystkie ważne mecze praktycznie przegrywa tylko 4 punkty z czołówką do tego przegrany PP a to nie przypadek. Zawsze śmieszyło mnie podniecanie się i ochy achy nad Bielicą jaki to nie on a zawsze przed ważnym meczem robi coś bezsensownego. Szczerze bardzo byłem zdziwiony, że Robak nie grał od początku. To trenera trzeba obarczyć odpowiedzialnością bo Lech słabych piłkarzy nie ma w kontekście innych zespołów w lidze a Lech gra dobrze wtedy tylko jak rywal mu pozwala jak nie pozwala i gra dobrze, dobrze jest ustawiony to Lecha nie ma tak jak dziś ale i w wielu innych meczach.

 

Będę się upierał, że to Legia zagrała fantastyczny mecz. Nie było słabych punktów w stołecznym zespole. Jak zwykle genialny Ofoe, ale pamiętajmy o świetnym podaniu Dąbrowskiego, podobnie jak rewelacyjną piłkę zagrał Jodłowiec przy golu Kucharczyka. Zdecydowanie wygrał starcie trenerów często niedoceniany Magiera. Bjelica zaskoczył wystawieniem Kownackiego i zmianą Tetteha przy prowadzeniu Legii.

W pełni od początku kontrolowaliśmy mecz, totalna dominacja od 1 do ostatniej minuty. Jodłowiec bardzo fajnie się poruszał i blokował rozgarnie, naciskał na rywali. Zdecydowanie najlepszy mecz ligowy w tym sezonie.

 

I co najważniejsze oprawa na 3 sektory bajka, druga też bajka.

 

A tego z Białegostoku to dziś nie ma ?

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...