Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście, chciałbym żeby spadł Śląsk i Ruch. O Ruchu napisałem na wcześniejszych stronach, a Śląsk? Ktoś tutaj podnieca się stadionem, ale co z tego, że posiadają porządny obiekt jak mieszkańcy Wrocławia mają wywalone na futbol. Zerknijcie na średnią, a najlepiej na statystyki wypełnienia stadionu. Żenada, to mało powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na świecie byli tylko tacy geniusze jak Ty, to by reprezentacja dalej grała w kotle czarownic, a na Stadionie Narodowym kupowałbyś skarpetki.  :mrgreen:

Logika się kłania ale widzę, że jesteś zwolennikiem marnowania publicznych środków. Warszawie nie są potrzebne 2 stadiony, powinien być wybudowany 1 na Legii który pełnił by też rolę Narodowego a zaoszczędzone środki przeznaczyć na budowę choćby bazy treningowej dla kadry czy rewitalizacje innych obiektów sportowych nie tylko piłkarski(jak trenuje Włodarczyk w Wawie ?). Ale to niestety logika ekipy Tuska marnowanie środków i robienie wszystkiego na pokaz. Po drugie koszty utrzymania obiekty także ponosi ministerstwo sportu którego spółka jest operatorem a przerzucenie na klub to kolejne oszczędności które można zainwestować w sport.

 

Co z tego, że Gdański stadion jest ładny a we Wrocławiu duży skoro są one problemem dla klubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że Gdański stadion jest ładny a we Wrocławiu duży skoro są one problemem dla klubów.

Wrocław faktycznie, dla mnie to niewytłumaczalny "fenomen" żeby w takim mieście gdzie jest jeden klub była na stadionie taka frekwencja. Ale pisanie, że stadion w Gdańsku jest problemem to lekka przesada. Średnia frekwencja na poziomie ponad 17 tys. Do tego dojdzie udział w pucharach - stadion będzie się wypełniał.

 

Nasi sędziowie na tle tych z La Ligi, Premier League czy Bndesligi, to klasa sama w sobie.

Ogólnie racja, ale sędzia Gil od kilku sezonów niestety trzyma swój żenujący poziom. To co wczoraj wyczyniał na WIS-LGD, a to nie jego pierwszy popis w tym sezonie. Coś czuję, że "los" nam to odda w następnym meczu z Jagą, no bo przecież mistrzem powinien zostać ktoś na "L"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu Gila. Wszyscy go krytykują, w cuglach wygrywa wszystkie plebiscyty na najgorszego arbitra i sędziuje nadal. Bez sensu.

Mimo wszystko nie chciałbym spadku Śląska, bo piłkarze całkiem nieźli, piękny stadion, ładne i duże miasto. Niby jest wszystko, żeby być czołowym klubem w Polsce, a tu taka słaba gra. Chyba im zaszkodził mariaż z Solorzem. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do poprzednich postów, dlaczego uważacie że Probierz nigdy nie poprowadzi Legii? Jest stosunkowo młodym trenerem, potrafi robić wyniki ponad stan, zdziwiłbym się gdyby na tej najgorętszej posadzie trenerskiej w polskiej lidze się nie pojawił w przyszłości.

Panowie, czy ta liga jest sprawiedliwa? Od lipca trwają rozgrywki, a w maju mamy cztery zespoły walczące o mistrzostwo prawie od nowa, bo różnice prawie żadne, a meczów bezpośrednich kandydatów będzie pełno. Puchar Maja jak to powiedział Probierz...

Wczoraj wygrała Lechia, cud nad Wisłą. Drużyna która wywiozła 3 punkty z delegacji ostatnio 15 października znowu staje się mocnym kandydatem do tytułu. Ja już ich skreśliłem, a za tydzień jak pokonają u siebie Koronę mogą być nawet liderem. Potem czekają ich mecze z faworytami, co prawda w ostatnich meczach z Lechem i Legią nie odstawali poziomem gry, ale przegrywali mecze własną głupotą, albo nieskutecznością.

Lech dzisiaj gra w Niecieczy, jestem przekonany, że wygra i taki blamaż jak w Pucharze Polski podziała na nich na plus. 

Z kolei Legia jeśli nie wygra będzie miała arcytrudne zadanie, bo margines błędu w kolejnych kolejkach będzie minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy. :) Ja osobiście nie jestem przekonany do Probierza, bo jak było wyżej wspomniane w silniejszych klubach poległ. Najważniejszy jest jednak jego niewyparzony język, mnie on przypomina Mourinho, za którym nie przepadam. Choć odnoszę wrażenie, że bardziej chciałby być porównywany do Fergusona, ale to jednak nie ten poziom. Na sędziów trzeba też umieć wywierać presję, według mnie on tego nie potrafi.

Tu jeszcze zabawna informacja o Śląsku http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,tadeusz-pawlowski-za-jana-urbana-jak-nie-teraz-to-po-kolejnym-potknieciu,artykul,782162,1,789.html

Jeden śmieszny trener zastąpi równie śmiesznego. Takie rzeczy tylko we Wrocławiu. :)

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Londynie idąc tym tokiem myslenia potrzebne jest z 3-5 stadionów, a jest z 10 dużych i 20 mniejszych. Ale Ci Angole marnują pieniądze z budżetu.

A czy Warszawa jest Londynem?  Nie. Widziałeś w jakich warunkach w Wawie musi trenować Włodarczyk ? Jak wygląda stadion Skry ? Angole mogą sobie wydawać na co chcą mi to zwisa i powiewa. Sport to nie tylko ten komercyjny, fajnie można się pochwalić 2 nowoczesnymi obiektami a co z resztą ? Dlaczego dzieciaki warszawskich klubów muszą trenować na piachu czy sportowcy innych dyscyplin ? Nie mam na myśli Legii bo Legia sama musi sobie wybudować ośrodek.  Nie mamy budżetu Londynu więc wydajmy mądrze pieniądze. 

 

Wrocław faktycznie, dla mnie to niewytłumaczalny "fenomen" żeby w takim mieście gdzie jest jeden klub była na stadionie taka frekwencja. Ale pisanie, że stadion w Gdańsku jest problemem to lekka przesada. Średnia frekwencja na poziomie ponad 17 tys. Do tego dojdzie udział w pucharach - stadion będzie się wypełniał.

 

Ogólnie racja, ale sędzia Gil od kilku sezonów niestety trzyma swój żenujący poziom. To co wczoraj wyczyniał na WIS-LGD, a to nie jego pierwszy popis w tym sezonie. Coś czuję, że "los" nam to odda w następnym meczu z Jagą, no bo przecież mistrzem powinien zostać ktoś na "L"

Wiesz tylko 17k wygląda inaczej na stadionie Wisły a inaczej Lechii. Zbyt duża pojemność to większe koszty a Lechii wystarczył by stadion taki jak na Legii czy Wiśle na 25-30k.

 

 

@ezequiel93 dlatego, że dostawał by bluzgi z trybun, tak jak Kaczorowski. Więc to jest pewne, że do nas nigdy nie trafi.

 

Czy liga jest sprawiedliwa ? Tak bo każdy znał regulamin przed startem ale trzeba też pamiętać że gdyby było tylko 30 kolejek to inaczej by to wyglądało. Większe ciśnienie byłoby w 1 kolejkach, mniej odpuszczania i bo i tak wiadomo że się odrobi w szczególności dotyczy pucharowiczów. Legia nigdy dobrze nie zaczyna sezonu a zawsze kończy 1 albo 2 w tym systemie do tej pory.

Czy to jest dobry system ? Nie, 18 zespołów i tyle choć i tak patrząc na system belgijski to cieszę się, że jest jak jest tam to dopiero są dziwactwa i jakieś chore kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko tylko Legia ma jakiekolwiek szanse na ponowny awans do LM. Dla mnie nie ma żadnej potrzeby szukania kolejnych teorii spiskowych. Po prostu kiedyś Wisła była najsilniejsza kadrowo(Żurawski, Frankowski, Kosowski,  Szymkowiak i wielu innych po prostu wymiatali :)), teraz na więcej może pozwolić sobie Legia i ma najlepszych piłkarzy(Odidja, Moulin, Radović czy Pazdan).

Skoro mają takich świetnych piłkarzy to czemu trzeba im jeszcze pomagać?

 

Też nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu Gila. Wszyscy go krytykują, w cuglach wygrywa wszystkie plebiscyty na najgorszego arbitra i sędziuje nadal. Bez sensu.

Mimo wszystko nie chciałbym spadku Śląska, bo piłkarze całkiem nieźli, piękny stadion, ładne i duże miasto. Niby jest wszystko, żeby być czołowym klubem w Polsce, a tu taka słaba gra. Chyba im zaszkodził mariaż z Solorzem. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. :)

@Arkon tak tak piłkarze całkiem nieźli. Ty tak serio to napisałeś. Jakbym widział wypowiedź redaktora w czasie Euro albo Mundialu, który na co dzień zajmuje się tym co jakiś polityk powiedział. Śląskowi brakuje czynnika podstawowego. Żeby być czołowym polskim klubem to trzeba mieć pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie do końca chodzi o kasę, bo Śląsk może bogaty nie jest ale finansowo jest stabilny a budżet mają taki sam jak Jaga a różnica jest kolosalna. Problemem Śląska nie jest kasa a zarządzanie i chaos organizacyjny, tam było 3 prezesów w pół roku. Zero stabilności, ciągle zmiany i to w systemie organizacyjnym i sportowym dyrektorzy sportowi, trenerzy itd itd. Tak nigdy nie da się zrobić klubu który będzie konkurencyjny dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że są to szacunkowe dane, ale problemem Śląska na pewno nie jest brak kasy.

EDIT

Jakoś nie widać, żeby sędziowie sprzyjali Legii- odgwizdany spalony, którego nie było(Guilherme wychodził sam na sam).

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej połowie Legia grała padakę, a drugiej wzięła się porządnie do roboty. Niecodzienną sytuacją karny Radovicia, w którym się zatrzymał i dostał zółtą kartkę, a gol nieuznany -  sędzia Marciniak w tej sytuacji błędu nie popełnił. Wszystkie drużyny na ,,L,, wygrały. Jagiellonia dalej liderem, ale w następnej kolejce czeka ją chyba najtrudniejsze zadanie z całej czołówki, czyli mecz z Wisłą. Będą emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie chciałbym spadku Śląska, bo piłkarze całkiem nieźli, piękny stadion, ładne i duże miasto. Niby jest wszystko, żeby być czołowym klubem w Polsce, a tu taka słaba gra. Chyba im zaszkodził mariaż z Solorzem. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. :)

Piłkarze nieźli... no proszę Cię. Kadra Śląska to jeden wielki misz-masz, transfery za 3zł. Poza Celebanem to wkłady do koszulek którzy kompletnie nie utożsamiają się z klubem. Z kadry Śląska jestem w stanie wymienić 5-6 zawodników, reszta to dla mnie no-name. Taka mieszanka wg mnie będzie skutkować spadkiem w dodatku z J.U. na ławce.

 

Jakoś nie widać, żeby sędziowie sprzyjali Legii- odgwizdany spalony, którego nie było(Guilherme wychodził sam na sam).

Spokojnie, pomogą wtedy, kiedy będą w potrzebie. Najważniejsze mecze przed nami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś przewrażliwiony, też mnie ten zawodnik irytuje, babole sadzi niemiłosiernie. A jak już mu wyjdzie jakiś mecz to akurat z Wisłą. Swego czasu był tam okrzyknięty przez wielu jako wielki talent - Jakub Wrąbel, obecnie chyba wypożyczony gdzieś do 1 ligi. 

Patrząc na tabelę górnej połówki - 4 drużyny będą walczyć na noże o puchary, 2 drużyny są już na wakacjach (Termalica i Pogoń) i 2 które na złość będą chciały napsuć dużo krwi czterem pierwszym (Wisła i Korona).

Liczę, że mistrzem zostanie NieLegia, pewnie jak 90% kibiców, poza Warszawą i jej dzielnicami (Sosnowcem i Radomiem). Marzy mi się tabela: 1/2 Lechia/Lech 3 Jaga 4 Legia.... 15/16 Śląsk/Łęczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...