Skocz do zawartości

TVP 1 i TVP 2 maja odbicia????


koksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że jestem z Podkarpacia z Bieszczad i potwierdzam, że wiele osób nie ma dostępu do nadajników naziemnych, a jeśli już to np. tylko TVP1 i tylko mają jedną alternatywę platforma satelitarna, ja osobiście mam sygnał z naziemnej i dobieram TVP bo na "polsatowską paczkę" TVP nie mogę patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbicia na TVP 2 nie są spowodowane źle ustawionymi antenami tylko wspaniałym przekazem jakim raczy nas TVP i Emitel z warszawskiego nadajnika. Teraz są mniejsze ale przez długi czas odbicia były bardzo denerwujące na TVP 2. Na innych kanałach odbić nie powinno być bo u mnie nie ma a mieszkam aż 50 km od Warszawy. Nie piszcie, że Cyfrowy Polsat bierze sygnał z siatki bo nikt tam nie był i nie widział. Osobiście nie wierzę, że aż takie dziadostwo uskuteczniają. Na pewno mają jakieś lepsze anteny ale odbiór naziemny już ma to do siebie, że trudno uzyskać idealny odbiór. Nie usprawiedliwiam CP bo to, że biorą z naziemnego nadajnika nie powinno mieć miejsca i jest to naprawdę śmieszne, że tak się dzieje. Nie mam Cyfrowego Polsatu dlatego staram się podejść mniej emocjonalnie do problemu ale wielokrotnie widziałem jak nadawane są kanały TVP w CP i na prawdę współczuję osobom posiadającym większe telewizory bo na 21" to jeszcze jakoś wygląda.

PS Moim zadaniem ESPN Classic Sport wygląda o wiele gorzej niż kanały TVP. Jednak nie ma co porównywać TVP z ESPN bo to za dużego sensu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jesteś w temacie, bo nie biorą sygnału z Warszawy :P No raczej te "odloty" obrazu to nie wina nadawcy sygnału, tylko tego kto ten sygnał odbiera, bo to on ma niedokładnie ustawioną antenę, poza tym co się dziwić - to tylko analog, w którym takie zjawiska występują :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok.godziny 20 czyli w porze wieczornych Wiadomosci moglem zaobserwowac owe"ustawianie anteny"na kanalach TVP w CP i wygladalo to momentami bardzo paskudnie aby ostatecznie powrocic do optymalnej jakosci obrazu...tylko co sie stalo z TXT na TVP1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jesteś w temacie, bo nie biorą sygnału z Warszawy :roll:

 

Jak chcesz być mega poprawny no to dobra: biorą sygnał z Łaz. Miałem na myśli to, że sygnał jest przeznaczony dla Warszawy i okolic. Jakby to politycy powiedzieli "był to skrót myślowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zmienili punkt dostepu z analoga z "siatki" na testowy przekaz cyfrowy takze z "siatki" szkoda tylko ze bez opcji TXT chociaz byc moze jestem w bledzie poniewaz kiedys mialem podobny problem na dekoderze CP,zresetowalem go wyjmujac wtyczke z gniazdka...po ponownym podlaczeniu opcja TXT powrocila...w tym wypadku moze byc podobnie poki co jeszcze nie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest żałosne :( Jedyny mój sposób odbioru wszystkich podstawowych kanałów to CP. A okazuje się że z yagi tvp mam lepszy odbór :crazy: Szkoda że wszystkich kanałów nie mogę odebrać z yagi :D Już nawet zaczynam zastanawiać się nad C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale niezły z ciebie mieszczuch! :evil: Osobiście znam ludzi, którzy do dnia dzisiejszego nie odbierają sygnału z anteny naziemnej, bo go po prostu nie ma! Mieszkają na wsi, na Podkarpaciu. Z celowaniem w satelitę problemu nie mają. :twisted: Poza tym w miastach nawet jeśli sygnał przysłaniają wieżowce (co to musi być za miasto - Nowy Jork?), to zawsze jest alternatywa - kablówka. :]

Dlaczego od razu Nowy Jork, wystarcza bloki w Katowicach mam na myśli nawet ten przy Pl. Grunwaldzkim tam praktycznie cały blok nie ma możliwości założenia sobie anteny satelitarnej. Faktem jest to ze jest jednak tv naziemna nie jest to idealny odbiór, bo sporo pomaga w tym czeska telewizja... no i nie sa to wszystkie kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość TVP 2 podczas wczorajszego meczu Beitar - Wisła była koszmarna :/

U mnie obraz jakby był trochę rozmyty, były piksele na boisku, a i jak było przybliżenie na twarz zawodnika to też na twarzy było dużo pikseli. I to się działo na moim kineskopowym TV. Już sobie wyobrażam, jak to wyglądało na LCD, nie mówiąc już o plazmach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kibiców futbolu,

 

spotkałem się dzisiaj ze znajomym, który zapytał się o telegazetę na tvp1 i 2 za pomocą CP i C+, sprawdziłem, że u mnie tak samo

brak na obydwu tunkach, a na analogu jest ok.

 

jak jest u innych? czy tak samo czy może coś ostatnia zmiana nadajników w wa-wie coś zmieniła?

 

przepraszam, że nie pytam o odbicia :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...