Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ten co sie zna napisał:

Witam zakupiłem ostatnio nc+ z dekoderem 4k i na kanale canal+4k widać pionowe paski co około 10 cm na innych kanałach wszystko ok 

Mam LG oled b8 ,teraz pytanie czy to wina kabla? czy ten kanał tak nadaje ?

Również mam ten telewizor i obraz jest w porządku. 

 

Próbowałeś włączyć funkcję HDMI ULTRA HD Deep Colour

 

Obraz -> Dodatkowe ustawienia -> HDMI (1-4) - Włączasz dla danego portu do którego podłączony masz dekoder. 

 

U mnie co prawda niezależenie czy ta funkcja jest włączona czy też nie obraz wygląda równie dobrze.

 

A na dekoderze masz ustawioną rozdzielczość 2160p? Próbowałeś wpiąć kabel w inny port HDMI?

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 13:59, g0nz0s napisał:

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Dogadani są z adb to chociażby mogliby wdrożyć już co najmniej Graphyne, ale po co :)

Kto wie czy nie wdrożą graphyne UX ;) Była planowana funkcjonalność Backward EPG więc możliwe że na jesieni wleci. NC+ zawsze trzymało jeden wygląd oprogramowania na wszystkich dekoderach.

W dniu 24.07.2019 o 22:45, djadijos napisał:

Nie zdziwiłbym się, jak po rebrandingu NC+ zaprezentuje inny model dekodera 4K.

Jak wydali kupę kasy na produkcję tego to po co by mieli robić kolejny ? Czym by się różnił ? Chyba tylko pilotem i głowicą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary dekoder mediabox+ i dekoder od orange działały na konwerterze quad, po zmiane dekodera na ultrabox zaczęły się restarty dekodera i ciągła konfiguracja. Wystarczało odłączenie dekodera orange i problem znikał. 

Pożyczyłem dekoder polsatu od znajomego i wtedy również nie było resetów, ale przy włączeniu kanałów TVN na jednym dekoderze powodowało spadek sygnału na drugim. W piątek zmieniłem konwerter na unicable + ponowne ustawienie anteny. Od piątku do niedzieli 0 problemów, aż nagle reset dekodera nc i nieskończone konfigurowanie i reset. Wystarczyło odłączenie dekodera orange i problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był w salonie przez kilka h i ponoć działał bez problemu i nie było podstawy do wymiany. Jeśli powiem, że nie działa bo gryzie się z dekoderem orange to odp będzie jedna. Wina sprzętu orange i nie mogą zapewnić wspólpracy bla bla. Będę próbował to rozwiązać gdyż mecze w 4k wyglądają naprawdę dobrze i nie chce mi się wracać do starego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym sobie "nie radzi" ?Przecież jak podpiął ultraboxa pod gniazdo scr a dekoder orange pod standardowe LNB to dekodery fizycznie są od siebie odseparowane.Jeden na drugi w żaden sposób nie powinien oddziaływać.

10 minut temu, ircios napisał:

Dobrze by było podpiąć dla sprawdzenia inny dekoder Ultrabox 4k, jeśli jest taka możliwość. Być może to ten dekoder co masz,  nie radzi sobie z tym. Spróbuj zrobić podmiankę w APS. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Swojego czasu miałem przypadek na LNB quad taki, że po włączeniu jednego dekodera z 3 jaki miałem w domu, na pozostałych 2 na tej samej czestotliwości wystepował zanik sygnału. Dekoder był nowy. W sklepie pracował znajomy. Wziąłem inny na sprawdzenie. Wszystko było ok. Niby też odseparowane były. Tu troche jest inaczej,  technologia LNB i dekoder wyższa technika?

Nie twierdzę w 100% , że to Ultrabox. Być moze to Orange sprzęt jest felerny. 

W sumie od piątku do niedzieli działało bezproblemowo.

Może i LNB nawalił.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, YouKnowSedri napisał:

był w salonie przez kilka h i ponoć działał bez problemu i nie było podstawy do wymiany. Jeśli powiem, że nie działa bo gryzie się z dekoderem orange to odp będzie jedna. Wina sprzętu orange i nie mogą zapewnić wspólpracy bla bla. Będę próbował to rozwiązać gdyż mecze w 4k wyglądają naprawdę dobrze i nie chce mi się wracać do starego dekodera

Kable od dekoderów spięte bezpośrednio do konwertera? Nie stosujesz rozgałęźników? Zwarcia na F nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...