Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Dekoder:

Długość:33 cm

Szerokość: 25 cm

Wysokość: 7 cm

Dysk:

Długość: 23cm

Szerokość: 21.5 cm

Wysokość : 3,5  cm

 

image.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, te dekodery bardzo rzadko się psują.

Dekoder na rynku od listopada a Ty juz wiesz, że jest praktycznie bezawaryjny.

 

@begos Może brak odpowiedniej wentylacji? A trzaski to ja też nie raz słyszę z dysku.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jakby co - wrócił dosył VoD 4K, leci z 10,719V jako 4451 (na czas dosyłu skręcono CANAL+ 4K Ultra HD, zapewne jak C+ będzie startował, to dosył zgaśnie). Ale za to na dekoderach powinny wracać materiały 4K komu pogasły ;)

Pojawił się pierwszy odcinek serialu BBC "Polowanie"

Oczywiście jest on w HDR. :) 

 

image.jpg

 

image.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio konwerter na Inverto unicable. Ten, który jest na liście dekodera. Mam antenę 80cm i wcześniej na konwerterze quad miałem poziom 91 a jakość 78. Teraz po wymianie mam poziom 99 a jakość około 70. Czy to nie za mało przy jakiejś gorszej pogodzie? Bo rozumiem, że jakość jest ważniejsza? Na tym poprzednim konwerterze, byłem zadowolony z działania, bo naprawdę musiało lać by nie było kanałów, tutaj jakby nie patrzeć mam prawie 10% mniej jakości i obawiam się że przy gorzej pogodzie mogą być problemy. Antena nie była przestawiana, konwerter został wymieniony, potem obracany i ustawiony według miernika. Nie wiem czy ten miernik był profesjonalny, bo ustawiał mi kolega. Mogę prosić o jakaś radę, czy lepiej sugerować się tym co pokazuje dekoder i według niego spróbować jeszcze raz ustawić? I czy lepiej ustawiać w menu gdzie się wybiera konwerter, czyli instalacja - antena, czym może na jakimś kanale w menu diagnostyka? Czy ogólnie nie przejmować się tym delikatnym spadkiem jakości?

 

Dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem także posiadaczem Ultraboxa i tak jak zauważyłem parę postów na forum istnieje problem braku hdr z dekodera do tv.Ja mam ten sam problem. Na C+4k czy na tvp 4k pojawia mi się tylko ikonka 4k.

Sprawdzałem już soft jest aktualny, w ustawieniach łącze hdmi jest info o obsłudze hdr10, HLG i SDR.

Kabel to arkas High Speed 18mbps więc powinien być OK.

Telewizor to Philips 65PUS6262/12. Filmy odtwarzane z dysku z hdr działają bez problemu, od razu pojawia się info o sygnale hdr, a  w ustawieniach obrazu można regulować opcję HDR.

Przy oglądaniu np.C+4k tych opcji w ustawieniach obrazu już nie ma...

Miał ktoś podobny problem i znalazł na to rozwiązanie byłbym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 

Przy oglądaniu np.C+4k tych opcji w ustawieniach obrazu już nie ma...

Nie ma , bo jest to HDR HLG(tryb telewizyjny)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Obecnie posiadam Mediaboxa podłączonego poprzez amplituner kina domowego Denon AVR-3312 (dekoder nie jest podłączony bezpośrednio do telewizora).

 

Czy jeżeli będę miał TV 4K i Ultraboxa mogę również podłączyć go poprzez wspomniany amplituner? Oczywiście amplituner ten nie posiada przesyłu 4K.

Zdaję sobie sprawę, że kanału 4K nie obejrzę (dopóki nie wymienię amplitunera na nowszy), ale czy będę mógł oglądać kanały HD?

 

Pytam się dlatego, że muszę wymienić TV i za 2 miesiące kończy mi się umowa i zastanawiam się czy wymieniać Mediaboxa na Ultraboxa.

Mediabox od kilku miesięcy potrafi zawieszać się na sekundę. Nie jest to często, ale mam go od początku jak go wprowadzali i jest intensywnie użytkowany i obawiam się, że jego czas powolutku dobiega końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spido dzięki za pomoc.

@darkos_88 Ja mam TV Sony i nie mam tego problemu. Na C+ 4K mam HDR. A TVP 4K nie miało HDR. A zobacz w NC+ Go TV, czy Ci zadziała HDR w BBC Earth "The Hunt". Ja mam dwa odcinki i są 4K z HDR. Przy okazji zapytam się kogoś, kto się zna, jakie ustawienie ustawić dla HDR, HGL czy HDR10. Bo tylko te dwa mam do wyboru.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

HDR HLG z automatu powinieneś mieć narzucone i tak zostaw.

HDR 10 jak sam ustawisz to nie bedzie mialo sensu. Zresztą włącz to się przekonasz. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...