Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

po zakupie oleda ktory jest nowszy od dekodera technicolor i na nowym sofcie canal plus opadla mi szczeka jaki to jest badziew...

gdy byl podlaczony do plazmy w 1080p 60hz to jakos dzialal i tak samo do LG UHD z roku 2018 nawet bylo OK

teraz jakosc menu mam jak w dekoderach z roku 2003 na SD

kazdy kanal po przelaczeniu wyglada gorzej niz arabska TV HD na astrze 

tylko kanaly canal plus i cinemax trzymaja jako taka jakosc obrazu...

znow zagrala stara zasada ze dekoder satelitarny po 3-4 latach uzytkowania to smiec!

kiedy beda wycofywac z uzytku te pseudo ultraboxy 4k ???

 

PS.nie oplaca sie podlaczac tego dekodera do tv oled bo rozczarowanie konkretne 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skoro masz oleda LG, to skorzystaj z modułu.  Po co Ci taki dekoder?

Mam LG nano 55 z ubiegłego roku i nie narzekałem na jakość obrazu z UB4K.  Teraz mam moduł i jest lepiej.

Ale to co tu napisałeś o obrazie jaki ty masz, to nie uwierzę. Może kontrast zmniejsz. Tv nie może świecić jak żarówka.  I odległość odpowiednia zachowana musi być. 

 

@radzion19 alebo ustawienia obrazu ma na maxa.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, radzion19 napisał:

To chyba z tv masz coś nie tak, obraz z ultaboxa jest na oled jest ok.

 

amazon prime video czy filmy z youtube sa poprawne wiec to nie jest wina TV

ultrabox jest za slaby by obsluzyc oled bo na kazdym kanale jest inna jakosc obrazu co tv wychwytuje

wczesniej mialem lg uhd 4k z matryca VA i bylo OK

tylko pakiety filmowe canal plus i cinemax z nowymi filmami tj.2020 lub 2021 sa wyswietlane poprawnie oraz kanal canal plus 4K HDR

reszta kanalow to sieczka 

jesli chodzi o kabel to uzywam certyfikowanych do 8k 60hz /4k 120hz ver.2.1  wstecznych ze standardem  hdmi 2.0

 

PS.byc moze wasze oko nie jest tak czule jak moje bo mi jakosc sygnalu ultraboxa sie nie podoba,wrecz jestem pewien ze canal plus box 4k w tej konfig wyswietlal lepszy obraz niz technicolor

 

Edytowane przez erytho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zyleta tylko na kanale canal plus 4k i canal plus premium jesli film nowy panowie

mam tez drugiego technicolora podlaczonego do uhd 4k  matryca IPS i tam jest poprawnie czyli oko ludzkie nie widzi roznic gdy skacze pilotem po kanalach

najgorzej mnie wkurza menu po update bo widac ze jest niskiej jakosci na ekranie oleda

Edytowane przez erytho
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, erytho napisał:

....na kazdym kanale jest inna jakosc obrazu co tv wychwytuje...

I tu się prawie z tobą zgodzę.  Tyle, że nie prawie na każdym kanale.  Kanały są nadawane w grupach,  kilka na jednej częstotliwości. 

Skakajac po kanałach raz masz leszej jakości, a raz gorszej jakości kanał. To nie wina dekodera.  To wina bitrate nadawanych kanałów. Czytaj...wina nadawcy.

I to bez różnicy jaki byś miał dekoder. Przy module jest podobnie.

Chcesz się cieszyć jakością,  to oglądaj pozycje w 4k w aplikacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erytho napisał:

po zakupie oleda ktory jest nowszy od dekodera technicolor i na nowym sofcie canal plus opadla mi szczeka jaki to jest badziew...

gdy byl podlaczony do plazmy w 1080p 60hz to jakos dzialal i tak samo do LG UHD z roku 2018 nawet bylo OK

teraz jakosc menu mam jak w dekoderach z roku 2003 na SD

kazdy kanal po przelaczeniu wyglada gorzej niz arabska TV HD na astrze 

tylko kanaly canal plus i cinemax trzymaja jako taka jakosc obrazu...

znow zagrala stara zasada ze dekoder satelitarny po 3-4 latach uzytkowania to smiec!

kiedy beda wycofywac z uzytku te pseudo ultraboxy 4k ???

 

PS.nie oplaca sie podlaczac tego dekodera do tv oled bo rozczarowanie konkretne 😡

Podłączyłeś dekoder przez kabel HDMII ?Bo wygląda jak byś z eurozłącza korzystał. Ja od ponad roku mam podłączonego ultraboxa do OLED-a LG i obraz jest bardzo dobrej jakości. Wcześniej na plazmie Panasonica też nie miałem uwag co do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ircios napisał:

Jaki to rok produkcji tv musi być, aby miał SCART 🤣

Dlatego napisałem "wygląda" jak by z eurozłącza korzystał czyli w domyśle z sygnału SD. Wiem, że obecnie telewizory nie posiadają takowego złącza. Moze dekoder na wyjściu ma ustawioną rozdzielczość SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ircios napisał:

I tu się prawie z tobą zgodzę.  Tyle, że nie prawie na każdym kanale.  Kanały są nadawane w grupach,  kilka na jednej częstotliwości. 

Skakajac po kanałach raz masz leszej jakości, a raz gorszej jakości kanał. To nie wina dekodera.  To wina bitrate nadawanych kanałów. Czytaj...wina nadawcy.

I to bez różnicy jaki byś miał dekoder. Przy module jest podobnie.

Chcesz się cieszyć jakością,  to oglądaj pozycje w 4k w aplikacjach. 

 

jak nie wina dekodera?

upscaling 4k nie jest perfekcyjny i po zawodach

4 letni dekoder to jest kondom ktory dziala tylko dobrze ze starym TV

oczywiscie wiem co to jest bitrate bo ogladam full hd od 2010 i mam jakies pojecie o technice video

moj drugi ultrabox stracil czulosc po 4 latach ale jeszcze ciagne wiec czekam az padnie w calosci by go wymienic na jakis inny dekoder

czy ktos z was kiedys wymienial zepsuty zasilacz?

 

39 minut temu, Pawel napisał:

Podłączyłeś dekoder przez kabel HDMII ?Bo wygląda jak byś z eurozłącza korzystał. Ja od ponad roku mam podłączonego ultraboxa do OLED-a LG i obraz jest bardzo dobrej jakości. Wcześniej na plazmie Panasonica też nie miałem uwag co do jakości.

 

twoje oko nie jest tak czule jak moje

12 minut temu, Pawel napisał:

Dlatego napisałem "wygląda" jak by z eurozłącza korzystał czyli w domyśle z sygnału SD. Wiem, że obecnie telewizory nie posiadają takowego złącza. Moze dekoder na wyjściu ma ustawioną rozdzielczość SD.

rozdzielczosc  ultrabox4k  wybiera automatycznie po odebraniu danych z TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, erytho napisał:

 

twoje oko nie jest tak czule jak moje

rozdzielczosc  ultrabox4k  wybiera automatycznie po odebraniu danych z TV

Z tego co widać nie tylko moje. Pozostali użytkownicy też nie widzą utraty jakości. Wszyscy mamy gorszy wzrok ?Nie sądzę.

53 minuty temu, erytho napisał:

rozdzielczosc  ultrabox4k  wybiera automatycznie po odebraniu danych z TV

Nieprawda. W zależności od ustawień skalowaniem zajmie się albo dekoder albo telewizor. Nie ma żadnego automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam satelity od 15/20 lat (WizjaTV, Cyfra+, NC+, Canal+) i uważam że dekoder UltraBox+ Technicolor jest najbardziej udanym, obraz żyleta, szybko przełącza kanały, brak resetów stopklatek itp.

Nie wiem jak ma ustawiony telewizor @erytho może tu jest problem. Technicolor mam podpięty do Samsunga Q70 i naprawdę obraz to pocztówka. Dekoder świetnie skaluje obraz do 4K i na sztywno mam ustawioną taką rozdzielczość w dekoderze. O ile nie będzie przymusu wymiany, to o innym nawet nie chce słyszeć i następne przedłużenie umowy będzie pod warunkiem korzystania z tego dekodera.

Patrząc po tym jak są wycinane funkcje w następnych "lepszych" dekoderach operatora to lepiej już było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Woocash napisał:

Używam satelity od 15/20 lat (WizjaTV, Cyfra+, NC+, Canal+) i uważam że dekoder UltraBox+ Technicolor jest najbardziej udanym, obraz żyleta, szybko przełącza kanały, brak resetów stopklatek itp.

 

uzywam canal plus od roku 2003 wiec mam pojecie o sprzecie  

mi tez tak sie wydawalo do czasu az nie zmienilem TV w salonie 

nowy soft z menu i ukladem kanalow ultrabox to porazka - osobiscie juz wole uklad menu z canal plus box 4k  (hy4001)

smiem nawet twierdzic ze hy4001 daje lepszy bardziej zywy obraz na odbiornik TV niz ultrabox

 

9 godzin temu, Pawel napisał:

Z tego co widać nie tylko moje. Pozostali użytkownicy też nie widzą utraty jakości. Wszyscy mamy gorszy wzrok ?Nie sądzę.

Nieprawda. W zależności od ustawień skalowaniem zajmie się albo dekoder albo telewizor. Nie ma żadnego automatu.

 

no widzisz piszac takie bzdury sam wystawiasz sobie swiadectwo niewiedzy :)

dekoder automatycznie dobiera najwieksza mozliwa rozdzielczosc w odbiorniku TV po kontakcie z softem gniazda hdmi telewizora

mozna manualnie zjechac w dol z jego rozdzielczoscia w menu dekodera ultrabox 

co do wzroku to widze rozne tony barw w zaleznosci od zastosowanego kabla wiec tu raczej ufam sobie a nie wam

Edytowane przez erytho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...