Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Jestem po wymianie z JADA na ITCA. Wszystko super - dekoder pięknie śmiga i jestem bardzo zadowolony. 

Mam dwa pytania:

1. Czy u Was również w trybie czuwania dioda świeci na biało (tyle że trochę słabiej niż podczas pracy)? Pytam, bo w JADA dioda była czerwona w stanie czuwania. 

2. Czy dysk jest tylko luźno "położony" i jak się podnosi dekoder to dysk zostaje na szafce? W "JADA" mocowanie dysku było nieco inne i siedział na sztywno w tych gumkach. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam 😀

Edytowane przez Markuss1
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markuss1

1.Tak dioda przygaszona słaby biały prawie szary.

2. Tak niestety nie jest na sztywno jest luźno zostaje na szafce dlatego trzeba pamiętać żeby chwytać oba naraz ja już się przyzwyczaiłem.

Heh irytuje mnie to że w tym dekoderze chyba w obydwóch seriach nie potrafią zaktualizować logotypów jak już mają tego softa. No i w c+box 4k w naziemnej też 4 i 6 ze starymi logotypami a c+online już aktualne logotypy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2023 o 00:32, Bunio Bunio napisał(a):

A jak sprawa z logotypami kanałów na tym dekoderze? Bo kilka kanałów ma nowe loga a na liście nadal stare. To zależy od c+ czy to jest jakoś wrzucone na sat?

Czołem,

Nie wiem co się porobiło, ale od dzisiaj nie ma żadnych logo w EPG.

Wyświetlana jest tylko nazwa stacji - białe litery/cyfry na szarym tle.

To tylko u mnie tak, czy zmiana w software?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 11:43, Bunio Bunio napisał(a):

Heh irytuje mnie to że w tym dekoderze chyba w obydwóch seriach nie potrafią zaktualizować logotypów jak już mają tego softa. No i w c+box 4k w naziemnej też 4 i 6 ze starymi logotypami a c+online już aktualne logotypy

U mnie w 4K Ultrabox+ (ITCA) są już nowe logotypy TV 4 i TV 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj loga bez neta były tyle mniejsze niż z podłączonym netem.

I bez podłączonego internetu loga się załadowały. Najwidoczniej osobno się ładują, na co również wskazuje różnica wielkości, do części  pamięci używanej  w dekoerach z podpiętym lub nie internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Czy jest jakaś kombinacja klawiszy/czynności na twardy reset z przywróceniem ustawień fabrycznych i niestety kasowaniem nagrań?

Mój itca od tygodnia wyświetla mi planszę o Ochronie przed kopiowaniem (HDCP) i że mój tv nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem. Ok jeden z nich jest ale Samsung kupiony 1 rok temu i jeszcze 2 inne + 3 monitory komputerowe na których był dodatkowo sprawdzany nie mają tego problemu a jednak na wszystkich mam ten sam komunikat. Mam jeszcze model adb jada i tam ten problem nie występuje wiec mam porównanie i pewność że to z dekoderem jest problem.

Po włączeniu, wyświetla się bootowanie, dekoder wstaje wyświetla że sprawdza nowe oprogramowanie i d..... "ekran HDCP". Nie mogę nic zrobić pilotem ani klawiszami bo hdcp. klikając pilotem i klawiszami dioda miga ale to nic nie daje. Nawet nie mogę go zresetować do ustawień fabrycznych bo nie wejdę do menu.

Wymusiłem przytrzymując klawisze i włączając zasilanie ponowne ściągnięcie i załadowanie oprogramowania ( rekłester ładnie pokazuje ile % do końca) ale po ponownym uruchomieniu jest to samo.

Kabli nazamieniałem co nie miara ( zaraz będę je odsprzedawał ;)

 

Pozostaje mi tylko pójść i wymienić na inny. Doradźcie coś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 10:51, hawranek napisał(a):

Szanowni,

Czy jest jakaś kombinacja klawiszy/czynności na twardy reset z przywróceniem ustawień fabrycznych i niestety kasowaniem nagrań?

Mój itca od tygodnia wyświetla mi planszę o Ochronie przed kopiowaniem (HDCP) i że mój tv nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem. Ok jeden z nich jest ale Samsung kupiony 1 rok temu i jeszcze 2 inne + 3 monitory komputerowe na których był dodatkowo sprawdzany nie mają tego problemu a jednak na wszystkich mam ten sam komunikat. Mam jeszcze model adb jada i tam ten problem nie występuje wiec mam porównanie i pewność że to z dekoderem jest problem.

Po włączeniu, wyświetla się bootowanie, dekoder wstaje wyświetla że sprawdza nowe oprogramowanie i d..... "ekran HDCP". Nie mogę nic zrobić pilotem ani klawiszami bo hdcp. klikając pilotem i klawiszami dioda miga ale to nic nie daje. Nawet nie mogę go zresetować do ustawień fabrycznych bo nie wejdę do menu.

Wymusiłem przytrzymując klawisze i włączając zasilanie ponowne ściągnięcie i załadowanie oprogramowania ( rekłester ładnie pokazuje ile % do końca) ale po ponownym uruchomieniu jest to samo.

Kabli nazamieniałem co nie miara ( zaraz będę je odsprzedawał ;)

 

Pozostaje mi tylko pójść i wymienić na inny. Doradźcie coś jeszcze

Spróbuj w innej kolejności po włączać sprzęty albo w tv wyłączyć CEC jeżeli jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...