Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też bym się tego nie spodziewał. Trzeba by było wyedukować zdecydowaną większość posiadaczy terminali HD i PVR HD ponieważ to nowoczesne (np. takie jak we Francji) menu tunera jest całkiem inne niż to, które jest obecnie. Swoją drogą bardzo mi się ono podobało (widziałem niedawno w necie, teraz nie mogę znaleźć) i uważam, że powinna być możliwość wyboru pomiędzy starym i nowym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś się wkurzyłem. Wziąłem w promocji turbo n-ki i kanały Hd w N-ce są w nim dużo lepszej jakości niz w cyfrze przez ten PVR... Żeby było śmiesznie dekoder cyfry mam podlaczony zlotym kablem, a N-ki zwyklym Hdmi... Roznica w jakosci obrazu na dobrym telewizorze Hd jest powalajaca... I pisze to jako abo cyfry od samego poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś się wkurzyłem. Wziąłem w promocji turbo n-ki i kanały Hd w N-ce są w nim dużo lepszej jakości niz w cyfrze przez ten PVR... Żeby było śmiesznie dekoder cyfry mam podlaczony zlotym kablem, a N-ki zwyklym Hdmi... Roznica w jakosci obrazu na dobrym telewizorze Hd jest powalajaca... I pisze to jako abo cyfry od samego poczatku.

 

 

tos kolego Marek pojechal po bandzie.Canal +sport i jakis meczyk live w HD poleacam albo wybrane programy ktore nie sa upscalonane do HD na National Geo HD

Zreszta zwroc uwage na tabele z jakim bitratem nadaja kanaly na n i cyfrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoją teorie na ten temat....

Mi sie podoba jakość HD w Cyfrze+ a porównanie z n też miałem. (ale to jest moja opinia i nikt nie musi sie z nią godzić)

Natomiast rezygnuje i tak z Cyfry bo 200 co miesiąc to za dużo a mam teraz ważniejsze wydatki.

Telewizja n mnie nie interesuje ze względu na ubogą ofertę programową.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wizji na kanale C+ sport HD jest ok, ale zwróć uwage na fakt, że na meczu barsa- real obraz nie pokrywa się z dźwiękiem.

 

Dokladnie tak jak piszesz no i jak wspomnial bogdan425 zanika fonia z komentarzem , tombinio nie zgadzam sie z Toba komentarz musi byc , ogladanie bez komentarza meczu mija sie z celem no chyba ze mamy chinski komentarz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladanie bez komentarza meczu mija sie z celem

Jak dla Ciebie ważniejszy jest komentarz niż sam mecz, to proponuje, wlączyć sobie radio. Komentarz jest najbardziej zbędną rzeczą podczas oglądania meczu i zastanawiam się, kiedy i kto wprowadzi możliwość wyłączania komentarza :?:

 

Czy gdzies napisalem ze najwazniejeszy ? mecz jest najwazniejszy a komentarz wazny ,ja mam swoje zdanie ty swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na canal + sport jakość jest super, wlasnie ogladam barca-real i jest jakosc super , ale na reszcie kanalow Hd cyfra + przegrywa...

Podaj konkretne kanały, które uważasz, że są w gorszej jakości.

 

Może się źle wyraziłem. Ale kanały Hd w n-ce, nie wiem dlaczego wydaja mi się dużo "żywsze" , sprawiają lepsze wrażenie. Nie znam się, ale to chyba jednak wina dekodera cyfry +...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komentarza w piłce - popieram, ze jest zbędny. Sam dźwięk z trybun - rewelka. Piłkarzy znam, przepisy też czas widzę. Po co głupie gadki w stylu" ach, mógłby podać na lewo, ale tam podał ,toby...."itd.

Największy bezsens dzisiejszego meczu to cxzas. wszędzie reklamowali o 20.00, w necie też, a tu zaczął się o 19-tej i I połowa przespana :/

 

Dzisiaj w końcu wypróbowałem nagrywanie na PVR i jakiś kłopot: po naciśnięciu na pilocie (lub na dekoderze) "REC" komunikat na TV się wyświetlił i cisza. Czerwona kontrolka na PVR nie zaświeciła się. Próbowałem na różnych kanałach - musiałem wyłączyć z prądu i zmienić w ustawieniach typ konwertera na "pojedynczy". Teraz działą wszystko OK. Mieliście takie problemy z nagrywaniem?

pozdr.

PS. odnośnie porównywania jakości obrazów to bezsensu jest porównywanie na RÓŻNYCH telewizorach i przy różnych antenach.

Mało tego: TV FULL HD inaczej (gorzej) wyświetli sygnał HD niż TV ze zwykłym HD. Zgadza się?

 

I jeszcze jedno - ma ktoś z Was szczegółowa instrukcję do tego PVR'a? Np. taki przycisk w pilocie "HD" po co on jest? W instrukcji lakonicznie pisze" przycisk do przełączania trybów". Nic ciekawego się nie dzieje jak przełączam, obraz zaniknie na chwilę i słychać beeep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakości zastosowanego kabla. Co sam się na oczy przekonałem. Przy identycznym modelu Tv i PVr C+ i 2 rożnym kablom ( mam na myśli oczywiście kable HDMI) zastosowanym do podłączenia obraz był diametralnie różny.

Więc aby testy były w 100% wiarygodne próbki muszą być badane w identycznych warunkach.

Co do jakości C+ via N to też kwestia także kałów bo jeden są lepsze 2 gorsze. Ogolnie wedle mojego oka i na moim sprzęcie to najlepiej wypadają Discovery HD i NatGeoWild z N I Nat Geo Channel HD i C+ Sport HD z C+.

 

Co do meczu to oglądanie bez komentarza nie to nie samo. Jeśli chcesz tak oglądać to zapraszam na stadion bo z samym dźwiękiem trybun to nie jest to samo. Tak lekko zmieniając temat to było widać jak wygląda doping na zachodzie czyli lata świetlne za nami. Skoro było słychać piłkę to coś pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram @marek76, mam obie platformy i kanały nie tylko HD ale i SD wyglądają u mnie o wiele lepiej na N niż na cyfrze+, podłączam tym samym kablem hdmi ver 1.3b no name i różnica jest, IMO Nka ma lepszy dekoder to raz, a dwa jeśli chodzi o programy SD to można wybrać rozdzielczość 576i/p i jest gitara, na cyfrze rodzielczość SD po hdmi nie działa, a na Euro po zmianie na RGB szału nie ma w porównaniu do Nki, może to też zależy od tv, u mnie wszystko gra na panasie pv80, myśle ze lepszy dekoder wyrównałby to wszystko tj jakość przekazu ale to tylko moje gdybanie, prawdą jest że wiele zalezy od konkretnie emitowanego programu na danym kanale, ale szczerze mówiac liga mistrzów z Nki bije wg mnie przekazy na canal+ sport HD (może poza ligą angielską i to w konkretnych przypadkach) prawde powiedziawszy Panowie i Panie (jeśli są takowe na forum), Cyfra dała nam naprawdę mega szrota i tylko pozostaje czekac na lepsze czasy tzn wymiane pvr'a na "coś" z wyższej półki, o współpracy pilota od PVR philipa z plazmami panasa nawet się nie wypowiadam, bardzo komicznie wygląda terminal pozaklejany taśmą :lol2: cóż... 21 wiek, Cyfra + technologie i emocje :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra dała nam naprawdę mega szrota i tylko pozostaje czekac na lepsze czasy tzn wymiane pvr'a na "coś" z wyższej półki, o współpracy pilota od PVR philipa z plazmami panasa nawet się nie wypowiadam, bardzo komicznie wygląda terminal pozaklejany taśmą :lol2: cóż... 21 wiek, Cyfra + technologie i emocje :brawo:

Tak posiadacze plazm panasonica i tego cuda powinni dostać jakiś specjalny bonus od cyfry za męki z tym dekoderem :lol2:

Ja już mam dość - kupiłem logitecha harmony 525 i mam nadzieje że po zaprogramowaniu go znikną problemy i walka z tym dziadostwem do cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...