Skocz do zawartości

Disco Polo


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem najgorzej z Disco Polo było od zamknięcia programów o tej tematyce w Polsacie (tj. od wakacji 2003 roku)

A nie od wakacji 2002? ;) Moim zdaniem już wcześniej DP się wypalało. Widać to było m. in. w DR, np. dawali do listy Modern Talking czy jakieś Jambo Africa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgodzę, ale to dzięki DR powstał DPL. DR był taką łapanką wszystkich zespołów z innych wytwórni niż GR. Dlatego też może pod koniec tego programu promował taki [beep], bo wytwórniom zależało na kasie niż promowaniu lepszych zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Aż 3 piosenki Weekendu w TOP 10. Wszystko pewnie przez "Ona tańczy dla mnie", gdyby nie ten utwór na 99% Weekend nie znalazłby się w tym zestawieniu. Pełna 10:

 

1. Boys „Jesteś szalona” - zdecydowanie się zgadzam, według mnie największy przebój w historii tego gatunku. Choć jak wiemy autorem jest Janusz Konopla z zespołu Mirage, to jednak Boys zrobił z tego utworu hit.

2. Weekend „Ona tańczy dla mnie” - cóż no za wysoko według mnie, utwór wyjątkowo się przebił w świat, ale jeszcze jest za młody i dałbym mu miejsce 10.

3. Masters „Żono moja” - swoisty już klasyk, zgadzam się.

4. Weekend „Jesteś za[beep]ista” - oj utwór ten nie pasuje mi tutaj zupełnie, to zdecydowanie zasługa utworu "Ona tańczy dla mnie".

5. Akcent „Życie to są chwile” - jeden z najlepszych utworów Zenka Martyniuka, zgadzam się.

6. Janusz Laskowski „Świat nie wierzy łzom” - Janusz Laskowski to człowiek, który zapoczątkował tak naprawdę tą muzykę. Ten utwór jak najbardzej zasłużenie znajduje się w TOP 10 i dzierży miejsce 6.

7. Boys „Wolność” - utwór legenda, jest zdecydowanie za nisko, dałbym miejsce 2.

8. Weekend „Za miłość mą” - starszy utwór sięgający początków zespołu Weekend, ale TOP 10 to według mnie za wysoko.

9. Akcent „Pszczółka Maja” - utwór zabawny, który szybko stał się hitem. Zgadzam się z wyborem.

10. Akcent „Dziewczyna z klubu disco” - bardzo lubię ten kawałek i widziałbym go może nawet nieco wyżej, ale zdecydowanie zasłużone miejsce w TOP 10.

 

Cóż zabrakło mi jednak kilku utworów, przede wszystkim Akcent - "Gwiazda", Bayer Full - "Wszyscy Polacy" czy Fanatic - "Czarownica", ale poza tym Weekendem ogólnie zestawienie nie wygląda najgorzej. Ważne, że nie wygrało "Ona tańczy dla mnie" czego się bardzo obawiałem. Szalona nawet i bez tego plebiscytu jest dla mnie największym przebojem DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boogeyman - 99% utworów Disco Polo to covery. "Jesteś Szalona" to jedna z najbardziej medialnych piosenek i dlatego też takie zamieszania. "Biały Miś", "Czarownica", "Żono Moja", czy nawet "Wolność" to także covery. Większość piosenek wzoruje się na muzyce chodnikowej czy Itlao Disco z lat 80-90, a może wcześniej. Czasami zmieniana jest część tekstu, a najczęściej muzyka do której dodaje się więcej efektów komputerowych. Mnie to nie przeszkadza, ale krytycy gatunku często tym argument chcą pokazać wyższość innych gatunków zapominając o tym, że wiele hitów każdego rodzaju muzyki to covery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiem, że większość to covery. Akurat o tej muzyce wiem właściwie wszystko, bo towarzyszy mi od urodzenia. Dużo też ściągają od Rosjan. Przykładowo wczorajszy utwór premierowy Boys - "Samotność to [beep]" w Ostródzie to podwójny cover. Utwór w oryginale - http://www.youtube.com/watch?v=xqaNsOliHkg , cover -

, cover coveru - http://www.youtube.com/watch?v=wbPbBhrMm2Y . Na coverach jadą i światowi wykonawcy, np. Pitbull i mi to też nie przeszkadza, ważne żeby fajnie się utwór słuchało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Poszukuje piosenki "Seniorita" nie wiem czy to tytuł i kto to śpiewa ale w refrenie dały czas jest senorita dwóch chłopaków to śpiewa i jedna ładna dziewczyna tańczy. Kto kojarzy nute prosze o tytuł piosenki i zespołu co to śpiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Łatwo nie będzie, ale właśnie próbuję to rozpracować.

 

Ee jednak się nie da. W źródle nic nie ma a IDM Grabber jedynie znalazł jakieś odcinki Discopolot, Wszystko mi Disco, ale teledysków pobrać raczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da. Wraz z Internet Download Manager pobiera się wtyczka IDM CC(ja używam jej tylko na Firefox). Gdy odtworzymy dowolny teledysk z polo.tv, youtube czy innych w prawym górnym rogu odtwarzacza pojawia się ikonka, wystarczy kliknąć i pobrać(dla polo.tv jest to format .flv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedyś tak miałem, ale obecnie ściągać się da tylko niektóre pliki. Zainstaluję może najnowszą wersję IDM i sprawdzę czy coś zmieni. Ja używam Chrome.

 

Ajj nie da rady teraz zainstalować nowej wersji, bo został zarejestrowany wcześniej fałszywym numerem i kończy pracę. Ale i tak czy siak nawet na tej wersji poprzedniej powinno działać normalnie przecież - 6.15.5. Kiedyś normalnie ściągałem IDM klipy z YT, muzę z różnych stron gdzie jest tylko opcja odsłuchu, ale teraz to nie działa.

 

Można też spróbować dla Firefoxa Flash Video Downloader.

 

A kolejna sprawa to nie róbmy tutaj off-topu, bo to nie jest temat o pobieraniu teledysków. Nawet może nas moderator skarcić za takie pisanie, bo to raczej nie jest do końca legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś masa nowych discopolowych tekstów jest prosta. W latach '95 i w górę zabawne piosnki nagrywał Bohdan Smoleń :D Wtedy też szalały zespoły: "La Strada", "Alphabeat", "Tia Maria", "Šmoulové", "Classic", "Skaner", "Boys", "Kaśka Myszkiewicz", "Maxim", "The Dox", "Power Play", "Chorus", "Daniela", "Projekt 96", "Sisters", "Calabash", "Mister Dex", "Top One", "F/X", "Keys", "Shazza", Casanova", "Laura", "Casablanka", "Delta", "Amadeo", "United", "Ewa Skrzypek", "Tarzan Boy", "Karolina", "Bahamas", "Yanski". Nawet Polo TV nie ma wideoklipów tych grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Power Play to ci od "Zawsze coś", "Nie bo nie" albo "Wolę Ole" czy to jakaś inna starsza grupa? A tak poza tym to większość od tych wykonawców jest grane, choć niektórych z nich fakt nigdy nie widziałem w Polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne piosnki nagrywał Bohdan Smoleń :D Wtedy też szalały zespoły: "La Strada", "Alphabeat", "Tia Maria", "Šmoulové", "Classic", "Skaner", "Boys", "Kaśka Myszkiewicz", "Maxim", "The Dox", "Power Play", "Chorus", "Daniela", "Projekt 96", "Sisters", "Calabash", "Mister Dex", "Top One", "F/X", "Keys", "Shazza", Casanova", "Laura", "Casablanka", "Delta", "Amadeo", "United", "Ewa Skrzypek", "Tarzan Boy", "Karolina", "Bahamas", "Yanski". Nawet Polo TV nie ma wideoklipów tych grup.

Smolenia pamiętam z teledysku " ale ja niebede " czy jakos tak non stop teledysk pokazywany był w Disco Relax

na Polo tv widziałem teledyski La Strady Tia Maria ( min słoneczy regge ,Gdzie jesteś gdzie )Classic ( Joka Jolka czy Jeszcze dzień najwyzej dwa ,hej czy ty wiesz )Skaner ( Nadzieja Moja wolność ,wracaj do mojego świata ) Boys ( Jagódka , Moja wolność , Szalona ,łobuz i Drań, gdzie moja wolność ) Chorus (Speddy Gonzalez czy Andżelina ) Mr Dex( Kochaj i całuj ) casanova ( nikt na świecie nie kocha Ciebie jak ja czy słodkie wino ) casablanka (Oj mamo)

Amadeo ( wokalistka pokazywała się z Bohdanem Smoleniem w kilku teledyskach ww wymienionym czy Amerykańska Gra )kojarze zespół z przeboju o Hansie Klossie , Tarzan Boy ( Promienie czy Tarzan , Samoloty ( widziałem podobna piosenke spiewał Diadem ) i Jimmy to ja ) Bahamas ( Pluszowy Miś :D ) Polo TV pokazuje te Klipy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...