Skocz do zawartości

Disco Polo


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio na Youtube furorę robi wersja biesiadnego utworu „Ore, Ore" na temat kradzieży rosyjskich czołgów przez Cyganów. Mało kto wie że oryginalny podkład pochodzi od zespołu Love System i płyty pt. „Hej Wesele" :

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
53 minuty temu, Darek z Ozimka napisał:

A niby jaki problem miałby mieć zespół Mega Dance? W/w przez Ciebie utwór nie jest zbytnio kontrowersyjny.

Owszem no może poza tym że jego utwór pochodzi z Rosji od którego teraz raczej powinno się odcinać. 

3 minuty temu, tomas1981 napisał:

Czyżby Rusofobia dotarła tez już do naszego forum?

Nic z tych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Poland napisał:

Chyba teraz zespół Mega Dance może mieć problem bo ich utwór „Wiem że czujesz" to cover tej rosyjskiej piosenki z 1997 roku:

Żeby to był jeden przypadek coveru, albo wręcz podkradnięcia rosyjskiej piosenki... toć tego jest na pęczki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolu w ramach "Opolskiego Koncertu Życzeń" w Radiu Opole leci muzyka Disco Polo.W wątku o rozgłośniach regionalnych PR że DP leciało od lutego i napisałem że 13 Marca po 13:00 nadano Disco Polo choć już około 12:20 Masters leciał.

To mam teraz fajnie bo moją ulubioną muzykę mogę słuchać na UKF od 10:00 do 14:00 i od 16:00 w niedziele dzięki emisji DP w "Opolskim Koncercie Życzeń" w Radiu Opole zamknęła się kilku godzina dziura pomiędzy programami Radia Ziemi Wieluńskiej z Wielunia.

DP leci w mniejszej  udziale w tej audycji zależy jak kto zamówi większość audycji stanowi muzyka takich artystów jak Teresa Werner czy innych wykonawców takich co w koncertach życzeń grają

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2022 o 20:18, Frontowiec napisał:

Zresztą Zenek Martyniuk też brał rosyjskie piosenki by następnie je przerobić na własne.

O tym nawet Jacek Tomkowicz robił odcinek „Gdzieś to już słyszałem" i mu się za to dostało przez co musiał poprawiać odcinek:

 

W dniu 21.03.2022 o 19:21, Kirk napisał:

Żeby to był jeden przypadek coveru, albo wręcz podkradnięcia rosyjskiej piosenki... toć tego jest na pęczki.

W sumie tak. Powyższy przykład pokazuje że Disco Polo takimi działaniami stoi. Niestety w przypadku Mega Dance efekt był odwrotny od zamierzonego. Wolę wersje oryginalną z Rosji. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek jest on bardziej wierny oryginałowi ze względu na powtarzanie zdań w utworze. U Mega Dance tego nie ma. Poza tym kilka lat temu Zespół Mikayla odświeżył w całkiem dobry sposób tą piosenkę od strony wersji zespołu Kolor:

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiłyPan & Defis & Bogdan Borowski zrobili furore.Utwór "Jeszcze raz" zgromadził na YT ponad 36 milionów wyświetleń.

To właśnie tym utworem Radio SuperNova rozpoczęło granie Disco Polo.

Utworek tak polubili słuchacze Radia Ziemi Wieluńskiej że Pawła Wlazłego "bombardowano" SMSami i telefonami do radia żeby puścił "Jeszcze raz" i tak co niedziele leci w "Koncercie Życzeń Czy Pamiętasz?"

W "Prywatce Starszego Nastolatka" też to leci jak ktoś zamówi a tak do dużo często znaczy co niedzielę "Jeszcze raz" po 10:00  w Koncercie. Utwór był przez kilka tygodni liderem notowania "Disco Polo listy" Radia Ziemi Wieluńskiej.

https://disco-polo.info/35-milionow-na-koncie-gwiazd-disco-polo-defis-milypan-oraz-bogdan-borowski-deklasuja-tym-konkurencje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nienawidzę disco polo.

Nienawidzę wciskania wszędzie disco polo.

Teksty prostackie, melodia żenująca, do tego teledyski wulgarne i obleśne. Mimo wszystko ludzie uwielbiają ten syf.

 

@Mateusz2006 według twojej wizji dajmy disco polo najpierw do CHRów, potem do RMF i ZET, później do stacji rockowych i niszowych, a na samym końcu do stacji publicznych, RMF Classic i Radia Maryja.

 

NA TAKIE RZECZY SIĘ NIE ZGADZAM!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiL napisał:

Nienawidzę disco polo.

Nienawidzę wciskania wszędzie disco polo.

Teksty prostackie, melodia żenująca, do tego teledyski wulgarne i obleśne. Mimo wszystko ludzie uwielbiają ten syf

Disco polo z lat 90-tych według mnie nie jest syfem, tylko te dzisiejsze disco polo jest byle jakie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...