Skocz do zawartości

Disco Polo


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pierścień - A masz jakieś wyniki oglądalności ogólnie programów DP :?:

Oglądam to nowe DPL, ale cały czas lecą te same clipy i tylko od czasu do czasu dadzą jakąś nowość. Podobnie jest z VIPO i Disco Bandżo. Disco Bandżo miało być niezależne od wytwórni, ale i tak nie ma tam clipów z Green Star. Nie rozumiem polityki tej firmy. Traktują swoje teledyski jak jakieś "premium" :mrgreen:

Nie wiem czy wiecie, ale organizatorem I Ogólnopolskiego Festiwalu Disco Polo było Polskie Radio :lol:

Szkoda, że teraz nie ma tam transmisji, przynajmniej na parę godzin słuchalność by im podskoczyła, bo uwazam, że jeśli chodzi o muzykę to PR wypada baaaardzo słabo - już lepsze RMF :mrgreen:

Moim zdanie program z DP powinna zrobić TV PULS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie, że nazwa programu ITV, "Disco Polo Live" za bardzo nie pasuje do jego zawartości? A mianowicie, gdy już w samej nazwie programu występuje słówko "live" to przynajmniej mi kojarzy się to z programem na żywo, a w owym programie ITV przecież nie ma żadnego disco polo na żywo, tylko są to najzwyczajniejsze teledyski. To chyba taki chwyt marketingowy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie, że nazwa programu ITV, "Disco Polo Live" za bardzo nie pasuje do jego zawartości? A mianowicie, gdy już w samej nazwie programu występuje słówko "live" to przynajmniej mi kojarzy się to z programem na żywo, a w owym programie ITV przecież nie ma żadnego disco polo na żywo, tylko są to najzwyczajniejsze teledyski. To chyba taki chwyt marketingowy... :P
To program znany z anteny Polsatu sprzed kilku lat. Ta sama nazwa i ta sama oprawa muzyczna. Jak dobrze pamiętam, to "Disco Polo Live" na Polsacie też nie było emitowane na żywo. Choć ręki uciąć nie dam - w tamtych czasach disco polo mnie nie interesowało :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było na żywo... W latach 90. w tym programie były nadawane relacje z koncertów zespołów którym patronowała firma fonograficzna Grren Star...

Teraz jest tak samo, no z tym wyjątkiem, że rzadko się pojawiają jakieś migawki koncertowe (są prezentowane zapowiedzi koncertowe)... przeważają teledyski, a koncertówki są prezentowane np. jak był festiwal z Ostródy czy pożegnanie lata w Iłowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak męczę ten temat, ale napiszę jeszcze coś. :mrgreen:

Wiecie co mnie najbardziej wpienia w mediach :?:

To, że cały czas tworzą reportaże wyszydzające ten gatunek - najbardziej TVN.

Rozumiem, że można tego nie lubić, ale po co to wyszydzać? Czemu z innych gatunków sienie śmieje, tylko akurat z tego?

Moim zdaniem TVN po prostu boi się, że konkurencji (np. Polsatowi) coś "odbije" i wprowadzi jakiś program o DP, a ten mógłby mieć największą oglądalność spośród programów nadawanych w danym czasie - o ile by był dobrze zrealizowany :smile: . Co o tym myślicie? A jak uważacie, jaką oglądalność by miało DP jakby powróciło do Polsatu? Myślę, że w najgorszym wypadku min. 3mln :mrgreen: A może by się stał najchętniej oglądanym programem w Polsacie.... - :oops: rozmarzyłem się.

 

PS. Oglądałem dzisiaj Disco Bandżo i znacznie się poprawili :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ktoś podziela moje zdanie :D

Jednak wątpię, żeby DP powróciło do Polsatu - z nieoficjalnych info program miał być na jesieni 2008. Niestety nie było, nie było również transmisji z festiwalu w Ostródzie. Nieoficjalnie wiem co nie co dlaczego nie było tej transmisji - ktoś z Polsatu popsztrykał się z kimś z Green Star, ale nie chcę więcej mówić, bo to tylko plotki, a nie chcę nikogo bezpodstawnie oskarżać.

Co prawda są jeszcze inne wytwórnie, ale żeby program odniósł MEGA SUKCES to MUSZĄ być clipy z wszystkich wytwórni, bo obecnie w każdej są dobre zespoły.

Wciąż uważam, że taki program powinna zrobić TV Puls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat wypromował ten gatunek muzyczny - to prawda. Disco Polo Live czy Disco Relax są tego najlepszym przykładem.

Ale dziś, w tej chwili, to nie wróci do tej telewizji - nie łudźmy się. Z biegiem czasu kierownictwo Polsatu uznało, że ta muzyka jest elementem kiczu, muzyką drugiej kategorii. Więc tamte lata nie powrócą - bo byłby to strzał w kolano dla Polsatu jako poważnej firmy, która firmuje pod swoim szyldem twórczość słabego formatu, jaką się uznaje disco polo.

Sam Marcin Miller w wywiadzie dla Discostacji powiedział, że pewien prezes telewizji prywatnej powiedział mu prosto w twarz - że wszyscy lubią piosenki zespołu Boys, ba, znają je na pamięć, ale na forum, publicznie - ów prezes - nie poda mu ręki, bo się będzie wstydził.

 

Taka jest niestety mentalność polska. Jeśli ona się nie zmieni... będziemy tkwić nadal w martwym punkcie, oszukując sami siebie.

I to jest w tym wszystkim najbardziej przykre. :(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Nicker trafnie zes to ujal :lol2: Mysle ze jest duzo ludzi ktorzy sluchaja Disco polo a sie do tego nie przyznaja,bo to wstyd ale czego tutaj sie wstydzic przeciez kazdy slucha czego chce,a ze komus sie taki rodzaj muzyki nie podoba to poprostu niech tego nie slucha i tyle,kazdy ma swoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Ja znam i lubię takie zespoły disco polo: BOYS, AKCENT, MAXEL, TOPLES, MILANO, FOCUS, EASY LAND, TIME, WEEKEND, MEGA DANCE, TIA MARIA, VIPER, BUENOS ARES, NEW COLLECTIVE, TOP ONE, SKANER, SKALAR, 4EVER, IMPULS, ŁUKASH - to są zespoły grające polski dance.

 

Natomiast do biesiady i wesela możemy zaliczyć: BAYER FULL, BIG DANCE i kilka innych.

 

Powiem jeszcze ważną rzecz, że ja nie spozywam alkoholu i słucham disco polo tak jak kazdy inny rodzaj muzyki pop czy rock, więc proszę nie mówić, ze tą muzykę słuch się po wypici, kto pije to pije ja znam trochę osób co bez alkoholu słuchają disco polo.

 

Dlaczego disco polo nie ma swojego własnego kanału - bo nie ma jak na razie w naszym kraju osób które potrafiłyby profesjonalnie zrobić taki kanał, druga rzecz jak znajda się takie osoby to brak funduszy.

 

A jakby wieksze firmy pomogły to taki kanał w obecnych czasach mógłby liczyć na 10 milionów widzów, przypomnę, ze Disco Polo Live oglądało ponad 8 milionów widzów.

 

Dlaczego zdjęto program z anteny Polsatu - prosta odpowiedź - propaganda mediów, bali się po prostu, ze jak disco polo będzie maiło jeszcze większą widownię to inne zespoły upadną z innych nurtów muzycznych lub będą mniej popularne.

 

a skoro mowa o disco-polo to 31 lipca zapraszam cię i was na 15.jubileuszowy festiwal disco polo i dance w ostródzie

zostanie także otwarta strona internetowa jej adres to: www.festiwalostroda.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to akurat takie ciężkie dla iTV? Jestem pewien, że nie. Ale zacznijmy od tego, że na przeszkodzie stanęły pewne osoby, czyli mówmy o konflikcie. Mniej prawdopodobna opcja, choć możliwa. Po drugie - jaki jest sens pokazywania tego na antenie małej stacji telewizyjnej? Przecież mało kto by tam to obejrzał. To druga kwestia. Co za tym idzie? Reklamodawcy nie rzuciliby się a stacji by się nie zwróciło. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...