Skocz do zawartości

VIVA Polska


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No i jakie to ma znaczenie? To tylko przypadek. :] A pieniądze każdy nadawca musi zarabiać i nie jest to nic złego. Tylko niektórzy tego nie rozumieją. :) Szkoda, że czasami robi się to w trochę nachalny sposób, ale zdążyłem się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą zarobić kolejne pieniądze, zauważyłem coś ciekawego czasami zdarza się, że na Vivie i na 4funie grają takie same teledyski w tym samym czasie np. teledysk Lady GaGi.

Nie wiedziałem, że rozmowa z chat-botem jest płatna :D Raczej nie zarobią :D A co do teledysków - tak już jest odkąd VIVA i MTV pojawiły się na rynku. Dodając do tego jeszcze 4fun.tv, VH1, iTV i Patio TV prawdopodobieństwo pokrycia się klipów wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony że VIVA Polska nadal gra muzykę Dance i to dużo bo inne VIVY już jej wogóle nie grają lub raz na miesiac. Mam pytanie do Ice. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego VIVA Germany zeszła na PSY? Chodzi mi o brak muzyki Dance an niemieckiej VIVIE, która to jeszcze przed przejeciem jej przez Viacom grała bardzo dużą dawkę muzyki Dance a wręcz ją masowo promowała z racji dużego potencjału niemieckiego rynku DJ? W tej chwili dopiero w momencie nastania trendu w Europie na muzykę taneczną Dance i Pop rynek muzyki Dance w Niemczech się odradza ale mają bardzo trudno bo Viacom nie chce już promowac ich produkcji a co ciekawe dużo niemieckiej muzyki Dance, Club Elektro jest na VIVA Polska czego nawet nie ma na VIVA Węgry. VIVA Węgry puszcza tylko non stop Króliczki Playboya, reality shows i durne quizy a muzyki też nie dużo jest i mniej więcej tyle co na VIVA Niemcy. Mój znajomy z Niemczech mi napisał że woli o 100 kroć naszą VIVę oglądać o ich zdewastowanej przez MTV Networks Germany i durne pomysły szefowej MTV Net. Catrine Muller (nie pamietam jak sie to pisze?). Muzyka Dance została całkowicie wykurzona z VIVY Niemcy i w to miejsce dali Hip Hop i Rock plus obecny od zawsze Pop. Nie wierzę w tak duze zmiany gustów muzycznych Niemców gdzie organizuje się parady miłości z muzyką techno, house, dance ,club. Kolega z Niemiec twierdzi że Polsce się poszcześciło tak jak Holendrom przy przejeciu TMF bo wystarczy popatrzeć jak wygląda TMF w Holandii a jak w Belgii i UK. Tak samo sie przedstawia sytuacja z VIVA Polska a inne oddziały VIVY w Niemczech, Austrii, Szwajcarji i Węgrzech (podobno na Węgrzech chcieli zlikwidowac kanał VIVA?). Kolega mój podsumował tylko tak że VIVA Polska i TMF NL nadal są bardzo dobrymi kanałami pod skrzydłami Viacomu i grają prawie w 100% muzykę.

VIVA Niemcy w prime time nadaje teraz zamiast muzyki jakieś durne kreskówki z kanału Nick. Kiedys pamietam leciały Anime ale tylko przez godzine a teraz to masakra. VIVA Niemcy nie jest juz kanałem muzycznym na 100% tylko prędzej rozrywkowym tak jak nasze MTV Polska.

Co do polskiego MTV to bedzie jeszcze gorzej bo stacja ma grać coraz mniej muzyki gdyż od muzyki jak odp. sa kanały VIVA i VH1 PL. Taki sam los spotkał np. MTV France głowne gdy powołali do zycia kanały tematyczne MTV Idol, Pulse czy Base, muzyka odpłyneła do kanałów tematycznych z głownej anteny na rzecz progamow reality show i kreskówek.

 

Zapewne każdy z was sie zastanawia dlaczego VIVA Polska jest nadal FTA skoro inne kanały są kodowane czyli MTV i VH1 PL?

Ja też byłem ciekawy i dostałem od nich odp. taką:

"Nie planujemy kodowania stacji VIVA ani teraz ani w przyszłosci. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego zasiegu stacji gdyż zalezy nam na jak największej widowni stacji a niekodowana, bezpłatna dystrybucja kanału w Polsce nam to zapewnia. Kanały MTV i Vh1 nie zostaną odkodowane gdyż nie możemy nadawać programów licencjonowanych poza teren Polski a kanał Vh1 jest dodatkowo kanałem premium dostępnym tylko w ofertach operatorów kablowych i platform cyfrowych. Decyzje o niekodowaniu sygnału stacji VIVA podjął jeszcze poprzedni właściciel stacji a MTV Networks Polska podjęła decyzje o dalszym nadawaniu VIVY w wersji niekodowanej. Pragniemy Pana zapewnić iż VIVA Polska nadal bedzie stacją w 100% muzyczną i nie zamierzamy tego zmieniać. Pozdrawiamy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo gdyby zakodowali oglądalność by im wyrażnie spadła, ale ostatnimi czasy nie grają nic ciekawego totalna komercja, pamiętam czasy gdy nadawali program o hip hopie pt."Rap fura" wtedy dawali trochę hip hopu teraz nie nadają nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają muzykę sprofilowaną, dostosowaną do obecnych realiów tej stacji i opłacalności wynikającej z nadawania takiej muzyki.

 

Jak już powiedzialem andi12 - oglądalność drogą FTA się nie liczy w słupkach, ale rzeczywiście - jakby się brało to pod uwagę - masz sporo racji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice skoro się nie liczy do słupków ogladalności to po co trzyma Viacom VIVĘ Polska nadal w emisji FTA? Dla sms-owych zabaw?

Być moze nie chcieli nic zmieniac w decyzjach poprzedniego właściciela stacji. W Niemczech mieli zakodowac VIVę i MTV i szybko z tego zrezygnowali. Zapewne u nas VIVA Polska bedzie jedynym i wyjątkowym kanałem FTA ze stajni Viacomu bo na inne niekodowane sie nie zanosi. Pamiętam jak w rozmowie z Krzysztofem Mikulski (obecnie już chyba nie pracuje w MTV Net. ale Ice wiesz napewno o kogo chodzi?) kilka miesiecy po przejeciu kanałow VIVA przez Viacomu za pytałem co bedzie z niekodowanym przekazem VIVY Polska i czy są plany Viacomu by go zakodować. Mikulski mi odp. że przekaz bez zmian pozostaje niekodowany bo VIVA PL ma swoją misję do spełnienia by promować polską muzykę w Europie i że jakby nowy własciciel Viacom chciał zakodowac stację to zrobił by to odrazu po przejeciu. Jak pamiętam emisja ze starej częstotliwości i nowej na HotBirdzie w okresie przenosin VIVY Polska na nowy transponder była dość długo prowadzona bo od grudnia 2005 do marca-kwietnia 2006 a zapowiadali że wyłącza przekaz ze starych parametrów do końca grudnia 2005. Po coś to było przedłuzone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice skoro się nie liczy do słupków ogladalności to po co trzyma Viacom VIVĘ Polska nadal w emisji FTA? Dla sms-owych zabaw?!

 

Mówiłem, że nie liczy się do słupków oglądalności co jest prawdą. Jednak widać, że liczą też na widownię, która dobiera Vivę również tą drogą przekazu. Zwawsze to podniesienie zasięgu i... popularności stacji. Po prostu jest szerzej dostępna, co wyjaśniła już Viva PL. ;) Zresztą to nie jest żaden minus - nadawanie kanału muzycznego drogą ''free-to-air'' to raczej w pewnym sensie korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice to dlaczego nie nadawali FTA kanał MTV Polska jak jeszcze był muzycznym kanałem i VIVA Polska była konkurencja? Swego czasu były plotki że jednak odkodują stacje MTV PL bo VIVA PL ma większy zasięg przez to że jest FTA i że depcze im po piętach. No i potem już przegoniła VIVA PL kanał MTV PL. Niestety pomysł odkodowania kanału MTV PL upadł bo współwłasciciel MTV Net. PL siec UPC podobno zablokowała ten pomysł z racji wyłączności stacji w Cyfrze Plus. Czy tak naprwdę było to nie wiadomo. W tej chwili od 2006 roku Viacom ma 100% udziałow w polskim oddziale MTV Net. PL bo odkupili je od UPC w prawie pierwokupu. UPC nie chciała sprzedac swoich udziałow w MTV PL ale Viacom po sprzedarzy swoch udziałow w MTV Russsia zaproponował UPC bardzo korzystna sume za udziały.

Co do hip hopu to Ice masz rację! Tego gatunku już nie ma i nie bedzie na VIVIE PL bo odniósł tam PORAŻKĘ!

Stacja w obecnej chwili skupia się na muzyce Dance i Pop. Od muzyki Base i Rocka jest MTV Polska bo tam sa pasma tematyczne z tych gatunków.

Kanał Vh1 Polska wg mnie zeszedł na PSY pod każdym względem. Jak puszczali takie kawałki co sa na Vh1 Classic Europe to było ok ale teraz to w większości dublują w klipach VIVĘ PL. Pamietam że jakiś czas temu było głosno o likwidacji Vh1 PL ale ucichło. może dali jeszcze jedną szanse stacji a moze nie? Wiadomo że na jesieni startują z nowym kanałem tematycznym ze stajni Viacom i nie wykluczone że bedzie to MTV Base PL ale nie potwierdzają tego w MTV Net. PL bo jak odp. "nigdy nie ogłaszali że napewno to bedzie kanał muzyczny gdyż Viacom ma w swoim portfolio dużo innych kanałow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zakodowali ten kanał, to sami by sobie zaszkodzili, ponieważ ich zasięg ograniczyłby się tylko do osób, które mogłyby go oglądać w ramach opłacanego pakietu. Taka sytuacja byłaby najbardziej korzystna dla ich największego konkurenta, czyli 4fun.tv, który od pewnego czasu staje się coraz bardziej podobny do Vivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku VIVA Polska zmieni całkiem swoja oprawę graficzną!

Kiedy to nastapi dokładnie osoby z MTV nie chcą powiedzieć bo ma to być niespodzianka dla widzów.

Wg. mnie już rok temu powinni odświężyć grafikę VIVY bo MTV PL juz tyle razy miała zmienianą w ciągu tego okresu grafikę.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloo411 NIE! Tak jak piszesz było kiedyś jak obie VIVY były nadawane z Niemiec przez wspólnego właściciela VIVA Media AG. Wówczas VIVA Polska przejmowała dotychczasową grafike VIVA Germany gdy ta zmieniała na nową. W ten sposób nie musieli robić osobnej grafiki dla polskiej VIVY i ponosić dodatkowych kosztów. Poprostu mieli pewnośc że grafika dla VIVY Polska bedzie dopracowana i zgodna z normami systemu ich emisji w Kolonnii! Obecnie obie VIVY sa rozdzielone i nadawane z różnych miejsc co widać w jakości przekazu ich. VIVA Germany dużo straciła na jakości obrazu przez dosyłanie przekazu światłowodem na uplink aż do Londynu bo poprzednio mieli krótszą droge na uplink Astry. VIVA Polska odrazu z miejesca idzie na uplink Viacomu na HotBirda bo wiadomo że stacja nadaje bezpośrednio z tego samego miejsca co uplink MTV Networks Europe. W obrazie VIVY Germany jest bardzo czesto takie ziarenkowanie jakby nadawali z analogu (nawet na nowych klipach!)

 

Nową grafikę VIVY Polska zapewne już przygotowuje polskie Studio Kreatywne MTV Net. które powstałe na przełomie marca i kwietnia w Warszawie. Polskie Studio Kreatywne MTV ma przygotowywać spoty, elementy graficzne i kampanię promocyjne dla kanałow sieci MTV z Europy środkowo-Wschodniej, Azji i Afryki. Pierwszy oddział tego studia jest już we Włoszech w Mediolanie a w Warszewie jest drugi. To właśnie Studio Kreatywne MTV w Mediolanie zrobiło grafikę którą mają obecnie wszystkie kanały lokalne MTV w Europe w tym MTV Polska. Grafiki VIVY PL i De bedą całkiem inne i nie zalezne jak widać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano podczas ogladania VIVY Polska na mojej karcie DVB Sat na kompie zauważyłem że audio nadawane jest 256 KB/s a na pozostałych kodowanych zmieniono na dzwiek single channel z dzwieku stereo 2.0 channel. Obraz na VIVE PL się w dodatku sypie cały czas (pixeloza!). Tak juz od wczoraj wieczorem tak jest.

W tej chwili wszystkie kanały mają ponownie wyrównaną wartość audio 192 kb/s w tym VIVA PL tez.

Coś chyba kombinują technicy MTV Networks Europe w Lodnynie?

Może przestawiąja dzwięk na 256 Kb/s?

Na Astrze na jednym z transponderow MTV Net. audio 256 KB/s jest cały czas.

 

Obraz na VIVIe PL niestety nadal się sypie wiec lada chwila kolejne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...