Skocz do zawartości

VIVA Polska


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko logo animowane już od tygodnia jest i to w dodatku trochę większe niż to orginalne.

To jest logo wiosenne VIVA PL! Czy będzie szare jak VIVY Germany? Hmm?

Raczej białe, przezroczyste! Czy odejda od orginalnych kolorów loga VIVY czyli branatu i żółci to zobaczymy?

 

Ja bym chciał żeby logo VIVY PL było w kólku jak logo TMF NL. :-)

 

Na VIVIE PL nadal pixeloza w obrazie i dzwięk jest jak z neta.

Coś przestawiaja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam na forum VIVY na ich stronie te zażalenia widzów (fanów czarnej muzyki, hip hop i rocka) dlaczego VIVA cały czas puszcza tylko Dance i Pop i że zeszła przez to na PSY to mi się śmiać chce. Niektórzy nawet wyklinają a zwłaszcza fani zespołów które sam osobiście nie cierpie czyli tokio hotel i us5.

 

Ci ludzie nie rozumieją że VIVA się sprofilowała do muzyki Pop-Dance bo inne gatunki się nie sprawdziły.

 

Pewna osoba z MTV Networks Polska odp. mi że oni przeprowadzają szczególowe badania rynku w Polsce co pół roku i zę właśnie te badania pokazują że gatunki Pop i Dance są najpopularniejsze od zawsze na kanale VIVA PL.

Odp. też że napewno tego nie zmienią i bedą chcieli zapewnić stacji dalszy trend wzrostowy jak to jest w obecnej chwili.

 

No i to się zgadza bo słupki oglądalności im rosną cały czas i sama VIVA PL od dawna utrzymuje się w Top5 kanałow tematycznych w Polsce.

 

Wystarczy popatrzec na nowotania w pasmie PowerLista układane przez widzów stacji. Tam nie ma rocka ani Hip Hopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie na VIVA PL jakość obrazu zdecydowanie lepsza niż wczoraj

2. Ice a wiesz chociaż jak się robi takie badanie :?: Ja wiem :jupi: I wg mnie to nie daje 100% pewności. Ale kłócić się nie będę. :jupi:

3. Nie mogę się doczekać zmiany grafiki i mam nadzieje, że wyrzucą te głupie teksty jak się reklama zaczyna bo to jest naprawdę denerwujące :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszczeonas nie! Jeszcz jest jakosc kiepska i chyba nadal coś robią bo na Astrze MTV i VIVA Germany też się sypią. Dzwięk tez jest kiepski.

Ice ma racje! Takie badania sa zlecane konkretnym firmom zewnętrznym a jak widac słupki pokazują że VIVA PL utrzymuje się nadal w Top5 oglądalności kanałow tematycznych w Polsce.

VIVA niemiecka od dziś ma wielkanocne animowane logo i jest ono wiekszę niz zawsze. Tej samej wielkości jest co aktualnie ma VIVA Polska. Czyżby była to robota Studia Kreatywnego w Warszawie? Logo jest tych samych wymiarów na obu VIV-ach.

VIVA Niemcy też jak widzę zaczyna wracac do muzyki Dance/Pop bo coraz więcej na niej leci muzyki Dance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Premiera nowego klipu ATB - What Abut Us była na VIVA Polska. VIVA Niemcy wogóle juz nie puszcza klipów ATB i innych DJ niemieckich. Na klipie widać dużo fragmentów z setów ATB w Polsce i publicznoćć z polskimi flagami :-)

W jednym z wywiadów sam ATB powiedział że boleje nad tym że niemieckie stacje rodzimie olewaja jego muzyke skupiając się prawie wyłacznie na muzyce z USA i UK. Podobno skrytykował VIVĘ niemiecka za jej playlistę i za to ta stacja nie puszcza już jego klipów których z resztą puszczała jeden na 5 klipów bedacych singlami. Za to na VIVA Polska leca jego wszystkie single.

Dziwna polityka w Niemczech zwłaszcza w MTV Networks Germany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy, gdy naszło mnie na zgromadzenie hitów danego lata na komputerze. :) To było chyba z 5 lat temu. Oglądałem po prostu stacje muzyczne i to co mi się podobało, zapisywałem na karteczce (zatrzymanie obrazu na tunerze), a potem realizowałem w sklepie Internet. :wink: Dlatego dzisiaj mam porównanie co dawniej leciało na VIVIE czy MTV w porównaniu do teraz. Nieznane mi niemieckie, francuskie czy włoskie piosenki, które do dzisiaj naprawdę mi się dzisiaj podobają. I wtedy jakoś można było puszczać coś fajnego. Teraz taki plan by nie wypalił, bo na wszystkich leci ta sama kaszana. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera nowego klipu ATB "What about us" to była, ale na YouTube wcześniej nawet od VIVY Polska - już miesiąc temu - 9 kwietnia - na oficjalnym kanale Kontora. Generalnie w porównaniu z YouTube VIVA Polska już mocno przegrywa - wystarczało uruchomienie kanałów Kontora i All Around The World Records (steveAATW) i wrzucają tam takie premiery, których na żadnym kanale muzycznym się szybko nie uświadczy... Dobrze, że wytwórnie zaczynają otwierać się na sieć i wchodzić śmiało w YouTube, bo normalnie 90% klipów z Kontora nie jest w ogóle granych nigdzie. Kręcą teledyski, które lecą do kosza. Kontor to zresztą w ogóle wzór, bo wrzucają wybrane teledyski w HD (David May - Superstar, czy większość klipów ATB jest w HD). Pewnie ładnie gul skacze MTV Networks, bo jak tak dalej pójdzie, to nie będą mogli grać nic innego niż muzyka z USA, bo reszta oleje ich i będzie wrzucać klipy w net.

 

Pomijam fakt, że oczywiście Magic Records zmoczył cztery litery, bo premiera Future Memories jest opóźniona o tydzień w Polsce (jak zwykle), więc pewnie na opóźnienie klipu też wpłynęli. Skraj żenady - ja chcę kupić oryginalny CD i nie mogę, a po sieci śmiga cały album w bezstratnym FLAC i nie kupię sobie płyty do 8 maja, bo Magic Records ma opóźnienie. Czy to nie jest żałosne?

 

Wracając do tematu - VIVA Polska trzyma fason i gra umiarkowanie dobrze, ale zachwytów nad nią bym nie wylewał - opóźnienia są znaczne. Ale dobrze, że w ogóle zagrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem Mr Orbita ale chodziło mi o premierę w TV Music bo w necie juz dawno wszystko jest. Chodziło mi oto że niemieckie media należące do koncernu Viacom po[beep]adły nie chca grac rodzimych artystów zapychając antenę komerchą z USA. Wolą puścić 2-3 razy takiego Eminema, Ciarę czy 50 Centa niż np. ATB, Paul Van Dyk a nawet coś ze starego dobrego niemieckiego dancu lub popu. Tutaj należą siewyrazy szacunku dla niemieckich widzow VIVY czy MTV :-(

U nas jest 3 anteny TV z paczki Viacomu wieć mogli podzielić to w miare pomiedzy 3 kanały.

Niestety tylko VIVę sie da oglądac MTV już niemuzyczne a VH1 PL już całkiem nie wiem w jaką stronę idzie ta stacja. Zamiast puszczać starszą muzę typu Vh1 Classic to puszczają klipy sprzed kilku lat cofając sie jedynie do roku 2000.

Polski oddział psuje też kanały panaeuropesjkie MTV, VH1! Vh1 Euro wygląda już jak poslkie VH1 i te same pasma ma oraz co jest śmieszne na VH1 są pasma z smsami tego samego typu co na VIVA PL (teraz to juz wszystkie prawie oddziały MTV w Europie puszczają smsy!). Kanał płatny jest jeszcze z smsami. Nie dziwi mnie obecność smsów na VIVAPL i VIVA Niemcy ale co robią one na stacjach płatnych w Europie?

MTV Europe też juz wygląda prawie jak MTV Polska bo coraz wiećej reality shows typu Pimp My Ride i inne bzdet!

 

ŻAL tyłek ściska!

Wiadomo Viacom wszystko prawie zniszczy byle kasy jak najwiecej napchać w kieszenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik29 zuważ że w ten sposób VIVA Niemcy jest wyjątkiem na tle innych oddziałow MTV Networks w Europie. W tej chwili jest jeszcze w emisji FTA MTV Idol France (wymiana kart chyba dla kablówek?) i zobacz jak się ten kanał zmienił. Ten kanał teraz coraz bardziej przypomina polską VIVę niż tak jak przedtem Vh1 Classic. Zrezygnowali z nadawania cały czas starej muzy i zrobili ze stacji prawie że kanał Dance i Pop tylko. Dużo muzyki dance z Francji na MTV Idol.

To co puszcza VIVA Niemcy to u nas wałkuje wkółko MTV PL w pasma gdzie jeszcze puszcza muzykę.

 

Ja zdecydowanie jestem za VIVĄ z muzyką dance i pop. Nie lubię muzyki z USA i mam jej serdecznie dość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynym kanałem ze stajni Viacomu ,który jeszcze da się oglądać,jeżeli chodzi o współczesną muzykę,to Viva Polska,bo MTV jak wiadomo muzyki prawie wcale nie puszcza(tylko wcześnie rano i póżnym wieczorem gdzieś po północy).

 

Natomiast co do starszej muzyki z lat 70-tych,80-tych,i 90-tych to najlepiej kupić sobie MTV Unlimited ze względu na kanał VH1 Classic,który powinien zaspokoić oczekiwania wszystkich fanów muzyki z tamtych lat.Szkoda,że nasze platformy nie są zainteresowane tym kanałem i w ogóle poszerzaniem oferty muzycznej,która w porównaniu z zagranicznymi platformami wygląda kiepsko. Przydałaby się także paczka MCM,w szczególności MCM Pop,który także stawia na starszą muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dokupienie konwertera na Astrę 2/Eurobird 28,2 East, tam nadaje ok. 10 angielskich muzycznych kanałów z prawdziwego zdarzenia i do tego w formacie 16:9. Ja osobiście oglądam tylko te kanały, Viva czy MTV to nawet nie włączam bo to badziew. Poniżej przedstawię po krótce co tam jest i tak:

 

The Vault - klipy z lat 70, 80 i 90 oraz trochę nowszej muzyki

Bliss - starsze klipy naprzemian z nowościami, dużo ciekawych list przebojów

Chart Show TV - same najnowsze klipy

Flaunt - muzyka dance

Scuzz - wyłącznie muzyka rockowa

Flava - klipy R'n'B

NME TV - teledyski nowych zespołów, przeważnie rock

Clubland TV - muzyka klubowa

 

oraz jeszcze kilka innych mniej ciekawych

 

Wszystkie kanały w 16:9 z muzyką non-stop bez żadnych programów ala MTV.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam kiedy w koncu viva pl zmieni (odzwiezy) swoja grafike ,napisy nazw utworow itp. To trwa juz kilka lat i sie na to patrzec juz nie da.

 

Co do vivy niemieckiej.Zauwazylem ze niemcy przemogli sie i zaczynaja grac wiecej teledyskow w ciagu dnia.Tez byl taki okres ze klepali glupie seriale ,a teraz to sie zmienia.Po rozum do glowy powinno isc mtv pl i vh1 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać szatę graficzną? Przecież VIVA raczej słynie z tego, że nie zmienia jej co trochę. Przypomnę Ci, że przed przejęciem przez Viacom, praktycznie od 1993 roku, czyli od startu niemieckiej VIVY, widzieliśmy jedną, później w Polsce trochę zmodyfikowaną, oprawę graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...