Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie powinni:

 

1. Nie podpisywać wogóle tych programów (I tak w kółko to samo).

2. Ujednolicić kolor loga.

3. Poprawić te napisy w belkach, tj. zwiększyć czcionkę, lub dodać podpis ich strony www, bo aktualne napisy zajmują tylko górną część paska, nie wiem po co takie małe litery, skoro belka bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska niestety jest aż za bardzo wymagającym krajem także przykro mi, że na Twoje prośby na forum Viva odpowiada zbyt późno, albo nie odpowiada... wcale. :) Kolor loga nie zostanie ujednolicony bo przecież jedną z nowości w grafice Vivy jest animowany logotyp. :brawo:

 

Teraz jest dobrze, przynajmniej lepiej z dnia na dzień. A czepianie się, że są podpisy przy danych programie to pewna przesada. Dla mnie to w pewnym sensie dobre rozwiązanie a, że jest to tylko sam podpis bez belki - tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawili wszystko! W belkach podpisy sa juz trochę większe tzn takiej wielkosci jak były w poprzedniej grafice.

Ta czcionka kopia z grafiki VIVA Niemcy była za mała i nie widoczna prawie.

Też jest tego zdania że adres www.viva-tv.pl powinni dać na sam dół w blekach od podpisów bo jest tam miejsce jeszcze na to :-)

Widac że nadają z nowego sprzętu bo jakość obrazi dźwięku się znacznie poprawiła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWOSTKA ODNOŚNIE PIERWOTNEJ WIELOLETNIEJ GRAFIKI MTV!

więcej na: http://www.alexmusic.net/tele/musicsat/index.htm

 

"Right, The MTV strap! What is it?

 

When MTV first started in Europe on the 1st of August 1987, we were far away from the automatic play-outs used nowadays, which now allow to generate all kinds of on-screen graphics, live by computers.

A way of always having titles on music videos without the need of doing it manually was the pre-recording of captions onto the videos.

All music videos were pre-titled and re-recorded on a new tape, which included both the clean and the titled version.

 

MTV Europe chose a style which is known by insiders as "the MTV strap", which you can see above.

This kind of graphic consisted in a coloured strap where song title and possibly album title were also written. Artist name appeared outside the strap, left-top of it. Various combination of colours were used, and these slowly changed through the years, until late 2000 when this way of titling music videos was abandoned.

 

As the regionalization process of MTV in Europe started to become reality in 1997, not just those graphics were abandoned on the new launched regional channels, but also this method of pre-recording titles, in favour of an automatic way of titling the videos live, thanks to the use of computers. The first local versions of MTV in Europe were MTV Germany (March 1997) and MTV UK (July 1997). The third was MTV Italy (September 1997), which was an exception, as prerecorded videos with the use of the classic "MTV strap" were still used until late 2000. After the launch of MTV Italy, we had a total of two different channels using the MTV pre-recorded strap, the other being MTV Europe. It was, however, in March 1998 that MTV Europe decided to switch to the new system, adopting its own automatic graphics. June 1998 saw the launch of the next local channel, MTV Nordic, which adopted the same graphics of MTV Europe. In the year 1999 spin-off channels were launched by MTV UK, all of them using the new automatic titles. The use of automatic titles gives some advantages, the main being the possibility to change graphics every once in a while in line with a new look for the whole channel, or having different graphics on some special shows, as content (i.e. artist, song, etc.) is feed by a generic data file, such as an Excel page in the MTV computers.

The same system has been applied to the new channels for the year 2000: MTV France, MTV España and MTV NL. By the end of the year 2000 MTV Italy stopped using pre-recording titles and the MTV strap became history. But...

 

It did not, however, completely disappear from the screens. because it happens sometimes that pre-recorded videos are played out instead of the clean copy, and so, most of the times, what we get is the old MTV strap partially covered by automatic titles. It is a quite rare event, but it can happen on all of the MTV channels in Europe, and during recent times it has become a little bit less rare, especially on channels such as MTV Adria and VH1 Classic Europe. On MTV Adria it probably happens because it is not based in London, and everytime they need a video they have to ask for it in London, and they send the wrong copy to them. On VH1 Classic it is probably due to the fact that since 2007 the channel is produced in Poland, where they have better music programmers, and they are really digging out obscure videos from the library. The channel is still played out from London, and everytime they have to play a video which is not already digitalized, the first and easier to find copy available of that video is the one with pre-recorded titles. Bare in mind that MTV Networks Europe in London has a pre-recorded titles copy of all videos released until the end of the year 2000, hence the library with straps is massive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
CIEKAWOSTKA ODNOŚNIE PIERWOTNEJ WIELOLETNIEJ GRAFIKI MTV!

więcej na: http://www.alexmusic.net/tele/musicsat/index.htm

 

"Right, The MTV strap! What is it?

 

When MTV first started in Europe on the 1st of August 1987, we were far away from the automatic play-outs used nowadays, which now allow to generate all kinds of on-screen graphics, live by computers.

A way of always having titles on music videos without the need of doing it manually was the pre-recording of captions onto the videos.

All music videos were pre-titled and re-recorded on a new tape, which included both the clean and the titled version.

 

bla bla bla...

Może byś to przetłumaczył? Nie jakimś translatorem, ale samemu? Ja tego nie rozumiem - nie chce mi się tego nawet czytać... Skoro to wstawiasz, to pewnie wiesz o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie nowa grafika kanalu VIVA POLSKA jest b.dobra. Nie podoba mi sie tylko to ze jak zmienili cala grafika to powinni rowniez zmienic grafike wtedy, gdy pokazuja tytul piosenki. Teraz tylko przejsc na 16:9 i kanal bedzie naprawde SUPER :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że nawet na VIVA Germany zmieniły się trochę belki z podpisami do klipów. Od jakiegoś już dłużeszego czasu był jeden, szary motyw, a od kilku dni widzę różne i to w kilku kolorach :)

 

 

Kolorowe belki są do starszych teledysków, a szare do nowych. Zresztą i tak przy każdym programie są inne, z motywem danego programu.

VIVA Germany to klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PokerFace , już nie. Teraz kolorowe belki na VIVA Germany lecą i przy nowych klipach. Wiem co mówię bo dziś widziałem podczas VIVA Wecker i Planet VIVA :wink:

 

 

Aha, no może i tak. Ostatnio nie oglądałem Planet VIVA na VIVA DE. Wczoraj jedynie Strassen Charts i teledyski z Loveline'a.

 

Bloo411, mam nadzieję, że sam przyznasz, że VIVA Germany jest niebo lepsza od VIVA PL... Zaczynając, choćby od wyżej wspomnianych belek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. 8) A ja powiem, że mi się teraz podoba nowy styl Vivy. Co prawda też mogę ponarzekać na kilka [beep]ół, ale to dość mało istotne. Jest dobrze, na pewno lepiej niż wcześniej.

 

W sumie to po co oni zmieniali oprawę? I tak się nikomu nie dogodzi. :] Taka polskie społeczeństwo. Cudze chwalicie, swego nie znacie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PokerFace a w czym lepsza jest VIVA DE? Stacja zeszmaciła sie moim zdaniem. Playlista jest nudna jak flaki z olejem. W dodatku gigantyczne loga od pasma w lewym gornym rogu. Na VIVA PL dali teraz tylko białe opisy pasm i to nie przeszkadza widzowi. Obraz na VIVA DE jest szary i kiepskiej jakości. Klipy z archiwum to chyba nie te same klipy co kiedyś VIVA miała nadając z Kolonii? to raczej archiwum MTV Germany napewno! Zero muzyki klubowej prawie na niemieckiej VIVIE. Na ich liście Club Rotation Dance Charts nawet Beyonce ostatnio widziałem. Klip nie miał nic wspólnego z muza dance.

Logo VIVY Niemcy jest powiększone i dużo większe od VIVY PL. Ktoś to zauważył moze? Ale tylko wtedy jest dużo większe jak zmienia kolory tak np. podczas emisji Loveline jest cały czas białe i dużo mniejsze czyli takiej wielkości co VIVY PL aktualnie. Moja Mama która pamieta jeszcze razem ze mna czasy gdy VIVA Niemcy nie była własnościa MTV Networks powiedziała że stacja zeszła na PSY i to nie jest ta sama stacja co kiedyś. Jednoznacznie okresliła że polska VIVA wygląda jak dawna VIVA Niemcy sprzed lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego ale polska VIVA jest w dużo lepszej sytuacji niż niemiecka po przejęciu przez Viacom?

Przeniesiono jej nadawanie do Londynu gdzie nadają prawie wszystkie stacje MTV Networks i może korzystac z klipów wrzucanych przez inne oddziały MTV w Europie. Jakość przekazu jest dużo lepsza i nawet ostatnio zmienili sprzet. To polski oddział MTV ostatnio urósł w siłę i jest strategicznym wśród innych w Europie a polska Dyrektor Generalna MTV Netowrks PL ostatnio 2 razy awansowała na stanowisko wice-prezesa MTV Networks Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloo411 VIVA Niemcy ma własnie za małą czcionkę w podpisach i są słabo widoczne! U nas na VIVA PL przerobili czcionkę w podpisach tak że sama sie dostosowuje czyli jak jest jeden lub dwa wyrazy opisujace artyste lub zespól to jest duża czcionka jak dłuższy wyraz lub więcej wyrazów to zmniejsza sie trochę czcionka i mieści sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważam, że VIVA DE jest lepsza?

 

Po pierwsze: Ponieważ, ma na siebie pomysł. Pomysł na grafikę, na zapowiedzi programów, belki etc. VIVA PL jedynie ściąga tą grafikę, nie powiem, wsadzając swoje trzy grosze... Szkoda, że tylko trzy...

 

Po drugie: Zauważyłem, to większe logo. Uważam, że jest dobre bo nie gryzie sie z obrazem. Jeśli możesz, to następnym razem popatrz na to /\ w logo VIVA PL. Zobaczysz, że że ma wokół siebie takie ciemne obramowanie, które sprawia czasem wrażenie (na białym tle chyba), jakby to"/\" było czarne a nie kolorowe. Zresztą, 3kolory loga VIVA DE wystarczą - są to inne kolory niż w naszej (wg mnie głębsze).

 

Po trzecie: Teledyski na VIVA PL to bum bum bum na okrągło, czasem jakaś Beyonce, Ewa Farna, Ania Wyszkoni, Eminem, Doda. Hmmm... Już ESKA TV daje tego mniej. Na niemieckiej tych klubowych jest bd mało. Jest tam, Uwaga... Różnorodność. Różne gatunki, często nie nazbyt popowe, np. La Roux, Kings of Leon. W VIVA PL klipy lecą na ilość, nie na jakość, z tego powodu byle VivaSpot, In&Out mysi być co trzy minuty przerywany klipami. Ludzie też chcą posłuchać jakiegoś wywiadu czasami lub posłuchać tych "ploteczek" zamiast w kółko słuchać tego samego.

 

Po czwarte: W VIVA PL: serial o US5, Shibuya, Hot Or Not, Świeżunio. W VIVA DE: mnóstwo seriali (jak choćby Lotta In Love, Girls From The Playboy Mansion, Red&Stimpy) i programów "Fashion Trix" czy Feat., Vasta. Nie w kółko muzyka i listy przebojów typu "Tip-Top Lista".

 

 

 

...I nie chodzi tu o "cudze chwalicie swego nie znacie", bo MTV PL podoba mi się o wiele bardziej niż niemieckie. Uważam, że właśnie polskie ma więcej pomysłów na ciekawy "byt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PokerFace Właśnie dlatego na VIVIE PL nie ma seriali typu np : Next czy Date my mom albo Girls From The Playboy Mansion bo to kanał tylko z muzyka pop/dance/club. Od tych seriali jest MTV Polska i od muzyki R'n'B czy rock. Więc dla mnie Viva Pl jest o niebo lepsza od Viva Germany. Bo grafika VIVY PL jest dla mnie lepsza i ma dzwięk 256 :D . I to się dla mnie liczy bo to kanał muzyczny.

Ale to twój wybór co oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...