Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ja mam podłączony przez S/PDIF Evobox do kina i nie mam problemu.

Czy przypadkiem problem nie jest wtedy kiedy ścieżka audio jest tylko dostępna w 5.1 np. Discovery HD?

 

Coś w tym jest... ale czy to istotne? Evobox ma strzelać przy takich kanałach? To by był dziwny pomysł? :>

 

Mam na stałe na dekoderze ustawione na "przestrzenny" aby kanały szły w Dolby Digital. Inaczej po optycznym idzie tylko w stereo.

Na HD7000 nie było to istotne. Zawsze szło DD i bez trzasków w momencie zmiany kanału.

 

Wzmacniacz mam w standardzie: Dolby Digital EX

i on sam dobrze se radzi z takimi zjawiskami i na pewno on nie jest przyczyną.

 

Evobox to pierwsze urządzenie które "strzela"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w instrukcji jest napisane "EVOBOX PVR oferuje również możliwość odtwarzania materiałów multimedialnych wideo, audio i muzyki z zewnętrznej pamięci USB podłączonej do dekodera lub odtwarzanie plików udostępnionych w lokalnej sieci DLNA"  lecz nie widzę żadnej opcji,dzięki której mógł bym znaleźć udostępnione w sieci domowej filmy.Posiadam wd player,dzięki któremu oglądam filmy z komputera przez router,właśnie dzięki strumieniowaniu,lecz skoro taka funkcja jest udostępniona w evoboxie to było by to bardzo wygodne,proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu,pozdrawiam.

Edytowane przez Mr. Orbita
Jest wątek o tym dekoderze, łączę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bumbum35,

czy nie uważasz, że Twoje problemy z WiFi w EVOBOX i z internetem w HD5000 mają jakiś związek z Twoim routerem? Ja mam EVOBOXa po WiFi i nie mam problemów, raz dziennie może zgubi sieć na 5s, ale po chwili łączy ponownie; HD5000 x2 po kablu i również brak problemów. Mój router jest firmy ASUS.

 

@filolog,

U mnie niebieski przycisk działa jak powinien. ;)

Tak sobie przypomniałem moje problemy jakiś czas temu z Internetem w HTPC i połączyłem w jedną całość http://kodi.org.pl/forum/xbmc-linux/4009-problem-z-internetem-na-openelec

Teraz już chyba wiem w czym tkwi problem, router d-linka dwr-116 , dwa razy był już wymieniany w serwisie bo robił takie szopki że masakra. Jutro zamawiam TP-linka mr3420, tylko muszę obczaić czy będzie działał z modemem huawei e3372.

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niekonsekwencja w obsłudze: oglądam program z time shift (np. cofnięty o 5 minut) i kiedy chcę włączyć nagranie lub zmienić kanał to ostrzega, że stracę bufor time shift - to jest ok. Ale jeśli sprawdzę coś w Epg i będąc na logo innego kanału kliknę play / pause to zmieni kanał bez ostrzeżenia.

2. Nie widzę swojej poprzedniego komentarza - naprawdę brakuje opcji "Inne emisje" dla nagrań, który szukałby w Epg programu o takim tytule jak nagranie.

3. Lista nagrań zawsze wraca do chronologicznej (nie zapamiętuje np. sortuj po nazwie)

3.5. No dobra, to nie będę na razie narzekał, że rwie na nagraniach i często pokazuje komunikat o braku wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder będzie wspierał technologię Unicable SCR. Konwertery na rynku dostępne w wolnej sprzedaży będą z nim działać np. http://www.inverto.tv/products/product.php?section=1&id=160&cat=6

Dla osób które mają pojedynczy konwerter lub twin to wymiana 1:1 plus możliwość podłączenia np. drugiego dekodera multiroom.

Technologia Unicable II daje możliwość podłączenia do 24 dekoderów/tunerów na jednym kablu.

Dzięki temu nie trzeba stosować kosztownych multiswitchy a sygnał można w prosty sposób rozgałęzić na wiele dekoderów. Od anteny idzie tylko jeden kabel.

http://www.inverto.tv/products/product.php?section=1&id=323&cat=126

Korzystam ze zbiorczej instalacji satelitarnej.  Mam doprowadzone niezależne 3 kable, każdym sygnały z Astry, Hotbirda i z naziemną. Czy w przypadku zmiany zwykłego multiswitcha na multiswitch Unicable tego typu: http://www.hollex.pl/multiswitch/2451-multiswitch-9750-9-4-olt-johansson-12-receivers będę miał możliwość nagrywania na Evoboxie 3 kanałów i dostęp do obu satelitów? Jeśli ten model multiswitcha nie jest obsługiwany, to proszę o jakieś inne propozycje.

1. Niekonsekwencja w obsłudze: oglądam program z time shift (np. cofnięty o 5 minut) i kiedy chcę włączyć nagranie lub zmienić kanał to ostrzega, że stracę bufor time shift - to jest ok.

Jak włącza się odtwarzanie jakiegoś nagrania z dysku to Evobox kasuje bufor timeshiftingu aktualnie nastawionego kanału? To chyba niemożliwe. W dekoderach nc+ made in ADB bufor timeshiftingu nie jest kasowany w takim przypadku.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włącza się odtwarzanie jakiegoś nagrania z dysku to Evobox kasuje bufor timeshiftingu aktualnie nastawionego kanału? To chyba niemożliwe. W dekoderach nc+ made in ADB bufor timeshiftingu nie jest kasowany w takim przypadku.

W evobox jest kasowany. Ale w zamian nawet na twin możesz nagrywać 2 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest... ale czy to istotne? Evobox ma strzelać przy takich kanałach? To by był dziwny pomysł? :>

 

Mam na stałe na dekoderze ustawione na "przestrzenny" aby kanały szły w Dolby Digital. Inaczej po optycznym idzie tylko w stereo.

Na HD7000 nie było to istotne. Zawsze szło DD i bez trzasków w momencie zmiany kanału.

 

Wzmacniacz mam w standardzie: Dolby Digital EX

i on sam dobrze se radzi z takimi zjawiskami i na pewno on nie jest przyczyną.

 

Evobox to pierwsze urządzenie które "strzela"

Ja dokładnie mam to samo - dekoder podłączony do kina domowego panasonic SC-PT860 kablem optycznym.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W evobox jest kasowany.

To kiepsko. Zasadniczym problemem jaki mam od lat z turbodekoderem jest to, że ma za mały dla mnie dysk. Za każdym razem, gdy potrzebuję coś nagrać muszę w czasie audycji, którą chcę nagrać, wejść do listy nagrań, przeglądnąć co tu skasować, skasować to i włączyć nagrywanie. Te poszukiwania, odtwarzanie fragmentów nagrań i kasowanie nie uszkadzają bufora timeshiftingu. Jeśli w Evoboxie jest inaczej to wypadałoby to poprawić. W którejś z wersji oprogramowania do turbodekodera, gdzieś około 2011 roku, też wkradł się taki błąd (kasowanie bufora TS w czasie manipulacji nagraniami własnymi), ale dość szybko go usunięto.

 

Czy w Evoboxie jest  możliwość jakiejś edycji nagrań własnych? Pytam, bo w turbodekoderze nie ma (poza edycją nazwy), ale  to, że bufor timeshiftingu w czasie odtwarzania nagrań własnych nie jest kasowany bardzo ułatwia nagrywanie wybranych fragmentów audycji. Chodzi o to, że korzystając z nagrywania wg czasu można nagrywać sobie wybrane fragmenty z wszystkich audycji, które są jeszcze w buforze timeshiftingu. To, że manipulacje w nagraniach własnych nie kasują bufora pozwala edytować do skutku miejsca początków i końców tych nagrań.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie krzyczcie jak było. Podczas odtwarzania nagrań z dysku w prawym dolnym rogu wyświetlana jest informacja o długości materiału jak i czas jaki został do końca odtwarzania ( od długości całkowitej do "0"), czy można ustawić tak, aby było odwrotnie ( od "0" do długości całkowitej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełne oznaczenie/model swojego sprzętu audio oraz rodzaj instalacji antenowej.

 

...jak dowiem się... czemu to może być istotne dla Evoboxa to podam:wink:

 

Powiem jeszcze, że i na TV czasem jak się kanał zmienia, to jakiś z kanałów strzeli.

Nie jest więc to związane ze sprzętem audio. Nie zauważyłem też aby konkretne kanały strzelały. Temat losowy.

 

Instalacja antenowa.... typowa jak dla poprzednika HD7000... dwa kable od anteny. Uniwersalny konwerter. Nie pamiętam już jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem kolejny problem.

W USTAWIENIA/ USTAWIENIA UŻYTKOWNIKA/ ZACZNIJ NAGRANIE mam ustawione 5 min wcześniej. Jeszcze się nie zdarzyło aby dekoder zaczął nagrywać te 5min wcześniej. Za każdym razem załącza zapis dokładnie o tej godzinie co jest w EPG. Na dodatek nie za każdym razem gdy trwa nagrywanie świeci się niebieska dioda na dekoderze. Raz się świeci raz nie. Ale zawsze nagrywa

Jak to jest u was??

Problem nadal pozostał. Dziwne że przez 3 dni działało perfect. Do dziś. Nagrywa, Nawet pamięta o 5 minutach ale nie zawsze świeci się dioda.

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz właśnie odcinałem zasilanie dla Evoboxa, gdyż przestała sobie działać funkcja "sterowania głosem TV".
Oczywiście pomogło. :wink:
 

Podaj pełne oznaczenie/model swojego sprzętu audio oraz rodzaj instalacji antenowej.

 
 
...a czy to normalne, że "Regulacja Głośności" Evobox zmienia też natężenie dźwięku na wyjściu optycznym?
 
To chyba jakaś kucha w Evoboxach lub wada wyłącznie mojego.
Jeśli celowe, to jest to kiepskie rozwiązanie, a nawet tragiczne. :roll:

Podaj pełne oznaczenie/model swojego sprzętu audio oraz rodzaj instalacji antenowej.

 

 

Sprzęt audio to:

 

Cambridge Audio "Azur 540R v3" ....

 

instalacja antenowa jak wcześniej pisałem: konwerter uniwersalny Opticum z dwoma kablami do dekodera.

 

 

Trzeba zacząć zgłaszać strzelanie w głośniki. tzw.: Reklamacja Sprzętu :-|

Edytowane przez Tom Plum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem oglądaliśmy sobie na dole w salonie telewizję. Dekoder to EvoBox Cyfrowego Polsatu. W którymś momencie nagle, ot tak sobie, na dekoderze po prawej stronie obok numeru kanału zaświeciła się dioda na czerwono. Nic w tym czasie nie było nagrywane, zarówno "z palca", jak i nagranie zaplanowane. Co to może być? Wiem też, że podczas nagrywania dioda ta świeci się na niebiesko. Dodam, że wcześniej też chyba raz takie coś się zdarzyło. Wyłączyliśmy dekoder do czuwania i włączyliśmy z powrotem. Wówczas czerwona dioda ponownie już się nie zaświeciła. Poza tym dekoder ten cały czas funkcjonuje prawidłowo.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to nie jest prawidłowe, że ta dioda ot tak sobie, nagle zaświeciła się na czerwono? Dekoder nie sygnalizuje w ten sposób czegoś?

Spoko, w takim razie, jeśli będzie się to powtarzać to powiem rodzicom o tym i jak mój ojciec będzie chciał to pojedzie do APS-u z tym dekoderem, aby go wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próbę i nagrywałem trzy programy oraz czwarty oglądałem. Wszystko na 1 konwerterze uniwersalnym- czyli na 1 ćwiartce pasma sat. 

Wszystko bez problemów.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...