Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, evobox od 10 dni , unicable od 3 i wszystko grało znakomicie do wczoraj.Straciłem zasięg na wszystkich kanałach z polaryzacją poziomą , np. na Polsat HD snr mam 15  a już na kanale 101 wszystko na zero.Przeleciałem kanały z włączonym info  o jakości sygnału i na wszystkich z polaryzacją pionową jest super a z poziomą zero.Nie wiem za bardzo co robić .Może to mięć związek z wczorajszą awarią światłowodu polsatu ? pozdrawiam.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy, mam pytanie, czy tylko u mnie na Evoboxie nie ma ikonek z nazwą kanału po włączeniu EPG? Czy to wina wczorajszej awarii i może ktoś jeszcze tak ma?

U mnie też tak jest. Wczoraj podpiąłem EVOBOXA i przed południem ikonki kanałów były obecne w EPG, a później zniknęły.

 

Moje spostrzeżenia, tak na gorąco, po jednym dniu użytkowania - porównując do PACE PVR - na kanałach SD obraz bardziej wygładzony w EVOBOX, w przypadku kanałów HD - nie widzę róźnicy i obraz wg mnie jest bardzo dobry, pomimo że nie zmieniałem ustawień w TV po zmianie dekodera (mam TV Sony 50 calowy model KDL50W805C). EVO jest nie słyszalny jeśli chodzi o pracę dysku twardego - w porównaniu z nim PACE to traktor. Do najbliższego poniedziałku jadę na starej instalacji z pojedynczym konwerterem, na jednym kablu - pomimo takiej słabej instalacji dekoder szybko zmienia kanały i oceniam go bardzo pozytywnie. W przyszłym tygodniu spostrzeżeń ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegla338 - gdyby nie to, że zdecydowałem się na Multiroom i konieczna jest wymiana konwertera i pociągnięcie kabla do drugiego pokoju to powiem szczerze, że pozostałbym przy jednym kablu i instalacji z najprostszym konwerterem uniwersalnym bo EVOBOX bardzo dobrze sobie radzi i szybko działa nawet na tak "prymitywnej" instalacji. Chyba, że komuś zależy na możliwości nagrywania na kilku kanałach równocześnie to wtedy inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, evobox od 10 dni , unicable od 3 i wszystko grało znakomicie do wczoraj.Straciłem zasięg na wszystkich kanałach z polaryzacją poziomą , np. na Polsat HD snr mam 15  a już na kanale 101 wszystko na zero.Przeleciałem kanały z włączonym info  o jakości sygnału i na wszystkich z polaryzacją pionową jest super a z poziomą zero.Nie wiem za bardzo co robić .Może to mięć związek z wczorajszą awarią światłowodu polsatu ? pozdrawiam..... 


 

 

 

 

Podłączyłem stary konwerter uniwersalny i wszystko gra , możliwe jest że by po trzech dniach padł konwerter unicable ( MTI ) i to w ten sposób  że stracił tylko polaryzacje poziomą ? Można to jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tym samym wejściu SAT dziala poprawnie konwerter uniwersalny, to pozostaje reklamacja konwertera MTI.

Przywróciłem ustawienia domyślne i wszystko wróciło do normy bez utraty listy ulubionych

Przywrócenie ustawień fabrycznych bez usuwania nagrań nie kasuje list ulubionych.Taka różnica w stosunku do oprogramowania dekoderów CPT HD ☺ Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie ustawień fabrycznych bez usuwania nagrań nie kasuje list ulubionych.Taka różnica w stosunku do oprogramowania dekoderów CPT HD ☺

Dziękuję za informację. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o takiej opcji, gdyż do tej pory miałem HD7000. Mam jeszcze pytanie- czy jest jakaś możliwość przestawiania kanałów na liście ulubionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Się powtarzam... masz może jakieś info... kiedy to będzie? Za tydzień, dwa, miesiąc czy raczej 0,5 czy 1 rok???

Mi osobiście bardzo tej funkcji, przestawiania kanałów ulubionych, bardzo brakuje... :sad:

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...