Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie cały dzień w domu, wracam sprawdzam u mnie wciąż brak aktualizacji, stara wersja 3.5.8

W dodatku dekoder się rozłączył z WiFi, czasem ale rzadko mój dostawca sieci ma problemy. Też 

Z

zapomniałem też przełączyć dekoder z radia satelitarnego, do kanałów tv. Nocami słucham radia. 

Ale to chyba nie ma nic do rzeczy gdyż dekoder pobiera soft z satelity? 

Nic czekam dalej.... 

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 17:02, Miecio50 napisał:

Mam problem z dekoderem evobox pvr. Już trzy razy wymieniałem go w serwisie i dalej nie nagrywa niektórych audycji (na różnych kanałach). Pokazuje, że jest nagranie, ale nie można go odtworzyć. Po skasowaniu tej pozycji w nagranych ilość wolnego dysku się zwiększa. Więc coś tam zajmuje miejsce na dysku, ale nie można tego zobaczyć. Tzw. „twardy” reset nie pomaga. W cok-u nie wiedzą co z tym zrobić, radzą wymienić na inny. Czy ktoś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać.

 

 

 

 

A sprawdzałeś jakie masz poziomy sygnałów na tych kanałach które ci się nie nagrywają? Może po prostu od wiatru przestawiła ci się antena ?

Może trzeba by było też sprawdzić w ogóle instalacje antenową czasem efka nie styka zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 11:24, Kris5112 napisał:

Wczoraj uaktualniło się oprogramowanie do wersji 4.1.2.

Jednak w moim dekoderze EVOBOX PVR od aktualizacji softu do wersji 3.3.1 zauważyłem iż dekoder po odtworzeniu fragmentu nagrania z dysku nie "pamięta" czasu do którego został odtworzony ten fragment jeśli wyjdzie się z funkcji "PVR" (brak opcji wznów od). Przed aktualizacją do wersji 3.3.1 ta funkcja działała bezbłędnie. Nie pomaga reset napięciowy dekodera ani przywrócenie ustawień fabrycznych. Ostatnia aktualizacja jednak tej usterki nie poprawiła. 

Polsat Box mam od 3-tygoni, dekoder EVOBOX PVR I EVOBOX LITE (multiroom), oba dekodery zaktualizowały się zaraz

przy 1-szym uruchomieniu do najnowszej wersji softu, więc nie mam odniesienia do starszego softu ale potwierdzam, 

że opcja wznowienia nagranego wcześniej programu jest niedostępna przy kolejnym wejściu w nagrania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 11:24, Kris5112 napisał:

Wczoraj uaktualniło się oprogramowanie do wersji 4.1.2.

Jednak w moim dekoderze EVOBOX PVR od aktualizacji softu do wersji 3.3.1 zauważyłem iż dekoder po odtworzeniu fragmentu nagrania z dysku nie "pamięta" czasu do którego został odtworzony ten fragment jeśli wyjdzie się z funkcji "PVR" (brak opcji wznów od). Przed aktualizacją do wersji 3.3.1 ta funkcja działała bezbłędnie. Nie pomaga reset napięciowy dekodera ani przywrócenie ustawień fabrycznych. Ostatnia aktualizacja jednak tej usterki nie poprawiła. 

Jeszcze jedna niedogodność w obsłudze dekodera:

Po kolejnej aktualizacji w dalszym ciągu występuje brak prędkości przewijania w przód 8x podczas odtwarzania nagrania.
Prędkości przewijania do przodu: 4x, 16x, 32x, 64x.
Prędkości przewijania do tyłu: 4x, 8x, 16x, 32x, 64x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę teraz dziwne zachowanie wyświetlacza dekodera zaraz po włączeniu - wynik najnowszej aktualizacji.

Mam ułożoną listę osobistą z wybranymi kanałami. Przykład: dekoder został wyłączony na kanale TVN 24 (poz 21 na mojej liście).

Po ponownym włączeniu dekodera wyświetlacz wskazuje kanał nr 21.

Po naciśnięciu przycisku "OK" na pilocie numer kanału na dekoderze zmienia się na numer z listy głównej - w tym przypadku 61.

Po kilkunastu sekundach wraca numer na wyświetlaczu na 21.

Listy nie są przełączane - sprawdziłem.

 

c092584f9fa079b1med.jpg

 

8cbfd34cc5aeefccmed.jpg

 

6c5b6203acefb6c9med.jpg

 

Edytowane przez Kris5112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kris5112 napisał:

Opiszę teraz dziwne zachowanie wyświetlacza dekodera zaraz po włączeniu - wynik najnowszej aktualizacji.

Mam ułożoną listę osobistą z wybranymi kanałami. Przykład: dekoder został wyłączony na kanale TVN 24 (poz 21 na mojej liście).

Po ponownym włączeniu dekodera wyświetlacz wskazuje kanał nr 21.

Po naciśnięciu przycisku "OK" na pilocie numer kanału na dekoderze zmienia się na numer z listy głównej - w tym przypadku 61.

Po kilkunastu sekundach wraca numer na wyświetlaczu na 21.

Listy nie są przełączane - sprawdziłem.

 

c092584f9fa079b1med.jpg

 

8cbfd34cc5aeefccmed.jpg

 

6c5b6203acefb6c9med.jpg

 

Poćwiczyłem trochę z obsługą nowego menu i stwierdziłem że z niego należy wychodzić za pomocą klawisza pilota "WYJDŹ".

Wtedy nie ma zjawiska innego numeru kanału na wyświetlaczu.

W poprzedniej wersji softu można było to zrobić za pomocą klawiszy "OK" i "WYJDŹ".

Szkoda że nie można wyłączyć na stałe kafelków po uruchomieniu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...