Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także mam parametry odbioru kanału 25 poniżej norm, SNR wynosi u mnie 8,6, zaznaczam, tylko tej częstotliwości. Pozostałe na poziomie 14-15.

 

Na wyświetlaczu pojawił mi się komunikat: Hb. Co to znaczy? Po włączeniu TV znikł. Myślałem, ze może aktualizuje oprogramowanie, ale ręczne wyszukiwanie nic nie znalazło.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie inny problem. Po przełączeniu na kanał nr 1 pojawia się komunikat: sprawdź wejście sat 1, czy jakoś tak. Wymieniłem konwenter quad na polsatowski unicable, ale komunikat nadal się pojawia. Notabene, między quad (pod dwa wejścia) a unicable nie widzę jakiejś widowiskowej różnicy, więc chyba oddam w dobre ręce. A przy okazji dołączam się do postulatów o podanie jakichś terminów dotyczących aktualizacji do pełnej funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kanałem 25 to coś dziwnego faktycznie. Mam antenę 80-tkę i co ciekawe 3 tygodnie temu jak zawitał do mnie Evobox to parametry były podobne jak wszędzie. i przez ten czas nie było nic ruszane w antenie. I tak z ciekawości zobaczyłem u siebie z ciekawości bo akurat dzisiaj poczytałem sobie ten temat i patrzę że mam tak same fatalne wyniki, na innych kanałach bez zmian. Może tr jeszcze bardziej osłabł, ma zakłócenia albo coś w tym stylu.

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tr jeszcze bardziej osłabł, ma zakłócenia albo coś w tym stylu.

 

Tego nie sprawdzimy, bo z tego transpordera tylko Polsat Crime & Investigation jest nadawany, ale większość z nas ma MR i drugi dekoder, a na nim ten sam kanał nie pokazuje żadnej tragedii sygnału. Prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowane i czasochłonne jest dodawanie, przesuwanie kanałów na nowo utworzonej liście. Nie jest to intuicyjne i przyjazne. Wszystkie czynności są zapewne wg podobnego schematu i nie można uprościć tylko np. zmiany kolejności kanałów, ale jest to na nowej liście bardzo czasochłonne.

Trzeba wybrać daną listę:

1) kilka razy kliknąć aby najechać na  akcje

2) wybrać akcje

3) kilka razy kliknąć aby najechać na kolejność

4) wybrać kolejność

5) zaznaczyć kanał do przesunięcia

6) potwierdzić wybrany kanał (nie jest na pewno intuicyjne czekanie aż pojawi się:  potwierdź / anuluj)

7) odznaczyć wybrany kanał

8) przesunąć wybrany kanał

9) zaznaczyć wybrany kanał

10) potwierdzić przesunięcie.

to wszystko aby przesunąć tylko 1 kanał. Na taki super tuner to zdecydowanie za dużo. Ktoś pisał, że ustawiał ulubione godzinę i wierzę mu. Nie daj... aby lista ulubiona albo nowo utworzona padła co się zdarza.

 

W innych tunerach:

Trzeba wybrać daną listę:

 

1) kilka razy kliknąć aby najechać na zmianę kolejności

2) wybrać kolejność

3) zaznaczyć kanał do przesunięcia

4) przesunąć wybrany kanał

5) odznaczyć dany kanał co oznaczało opuszczenie go w tym miejscu.

 

Jeżeli kanały są z różnych list to klawisz: wstecz nie przełącza między tymi kanałami.

Edytowane przez sam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

U mnie na kanale 25 też pokazuje dno:

- siła 100 %

- jakość 30 %

- SNR 9,6 dB

gdzie na pozostałych pomiarowych kolejno np. 100, 100 i 15,3.

Może to jakiś błąd w oprogramowaniu?

 

U mnie w lutym POLSAT CI miał 12,3 SNR. Teraz 100/50 i 10,6 SNR, rzeczywiście osłabł ten tr.

 

EDIT. Dziś w ciągu dnia jeszcze gorzej, 100/37, 9.4 SNR przy bezchmurnym niebie. Na Paramount równe 12, TVN i BBC Brit w pobliżu 15 SNR.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji na jakich częstotliwościach pracuje evobox w trybach unicable 2.

Są dwa oznaczone Evobox 1 i Evobox 2. Posiadam konwerter Megasat Unicable II LNB Diavolo i nie wiem, czy częstotliwości będą zgodne a poza tym potrzebuję znać jakie częstotliwości użytkuje evobox bo wtedy w innych tunerach muszę dopasować inne.

Niby są normy europejskie ale jak patrzę na specyfikacje techniczne to różnie bywa z  ich przestrzeganiem a ponadto z tego co wiem nie można samemu na chwilę obecną ustawić częstotliwości unicable 2 w najnowszym dekoderze Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewnie było, ale sporo stron żeby znaleźć. Dwa pytania- czy odtwarzanie przez USB już działa i jak długo uruchamia się wam dekoder po włączeniu (np po nocy), jeżeli ustawiony jest na czuwanie, bo widzę ze na uśpieniu nie ma problemu, ale na czuwaniu masakra tak ca 1 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trafienie forumowej wyszukiwarki: https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/page-124?do=findComment&comment=1124465, co do reszty możesz spokojnie spać. Evobox spełnia wszystkie normy, ponieważ jest odbiornikiem licencjonowanym.

I tutaj Cię zaskoczę. Tak jak napisałeś w specyfikacji zawartej w instrukcji obsługi evoboxa jest informacja, że w zakresie obsługi Unicable dekoder ten spełnia normy EN50494 i EN50607.

Na pudełku z moim konwerterem też jest wykaz obsługiwanych kanałów z przypisanymi im częstotliwościami i zgodnością z wymienionymi wcześniej normami. Niestety mimo teoretycznej zgodności w ustawieniach evobox1 i evobox2 dekoder nie uzyskuje sygnału z konwertera. W związku z powyższym na chwilę obecną pracuje w ustawieniu unicable 1.

Temat będę monitorował ale w sofcie 1.7.3 brak jest współpracy z podanym wyżej konwerterem. Widziałem nagranie gdzie przedstawiono współpracę z konwerterem Unicable 2 ale nie wiem ani jaki to model ani jakie ma częstotliwości poszczególnych kanałów.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gonzales - jeśli Megasat Unicable II LNB Diavolo ma częstotliwości Unicable II ustawione jak w parametrach technicznych tu: https://www.megasat.tv/produkte/megasat-unicable-ii-lnb-diavolo/ to nie jest zgodny z Evoboxem. Lista częstotliwości używanych przez Evobox jest np. tu: http://www.hollex.pl/multiswitch/2644-multiswitch-inverto-unicable-i-ii (i jest to zgodne z EN50607 z tzw. Dynamic Mode dCSS - Unicable II może albo pracować w trybie statycznym, albo dynamicznym z częstotliwościami dostosowanymi np. pod wymogi operatora).

 

Aktualnie Evobox PVR współpracuje z konwerterami i multiswitchami Unicable II od Inverto, dla których jest dostępny programator, więc można zastosować w nich tryb dynamiczny. Jak jest w Megasat - nie wiem, może da się go przeprogramować jako że podejrzewam, że to raczej jakiś OEM i sami tego nie produkują, zależy od kogo.

 

Ale w ogóle to na razie bym wstrzymał się z kombinowaniem, bo oficjalnie Cyfrowy Polsat nie wprowadził do sprzedaży zestawów z Unicable II, z tego co wiem w tej chwili instalacje tego typu nie są wspierane (tj. nie jest zapewniana pomoc na infolinii), a technologia jest nadal testowana i dopiero na jesieni coś się ruszy, mogą być jeszcze jakieś zmiany po stronie oprogramowania dekodera, więc byłbym ostrożny z kupowaniem już teraz sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, na jakich zasadach działa sekcja Polecane w TV? Raz jest, że w każdym gatunku jest po 6 propozycji, a czasem jest pusto i zostają tylko 2 działy, czyli najczęściej i ostatnio oglądane. Dekoder zostawiam w trybie czuwania, a internet podłączony jest bez przerwy.
Jak w razie braku propozycji wymusić te działanie?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita masz rację. Mój konwerter ma na sztywno przypisane częstotliwości. Nie będę specjalnie inwestował w dCSS. Jak trzeba będzie, to się dodatkową antenę specjalnie dla evoboxa zamontuje.

Ewentualnie pozostaje liczyć na jakieś poprawki w sofcie ale jak już teraz programiści zaimplementowali takie nowości w sofcie to różnie z tym może być.

"Unicable II - EN50607 , 32 kanały programowalne (Evobox PVR używa zmodyfikowanego układu z 24 kanałami, oprogramowanie oficjalnie dodające obsługę Unicable II pojawi się na jesieni 2016)"

Może dodadzą obsługę niezmodyfikowanego układu częstotliwości. :wink:

 

Jeszcze dopytam czy w sofcie testowym 1.8.5 była możliwość ustawienia listy kanałów tak aby niższe numery kanałów były u góry na liście?

Bo w obecnej wersji nigdzie nie znalazłem możliwość przestawienia tego widoku a nie ukrywam, że ten układ z innych kręgów kulturowych mnie irytuje :)

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...