Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EVOBOX już do mnie jedzie

Mam antenę 80 ale kabel długości ok 50 metrów , jakie min.parametry sygnału SNR powinny być na pomiarowych kanałach przy tak długim kablu.

  • 101 BBC Brith - SNR min. 14dB
  • 115 TVN HD - SNR min. 14dB
  • 149 Paramount Channel HD - SNR min. 14dB
  •  25 CI Polsat - SNR min. 12dB (transponder DVB-S)

takie jak powyżej ?

 

teraz mam dekoder HD 7000 i przy dużym zachmurzeniu lub deszczu mam sygnał na ok 98 %  ale jakość na ok 50 % (na zółto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem te parametry dla anteny 70 cm

 Ogólnie próbuj wycisnąć jak największy SNR na tych kanałach  " - no właśnie jaki największy SNR powinien być - może ktoś miał do czynienia z takim długim kablem i podzieli się wiedzą jaki SNR udało mu się wycisnąć.

 

Miałem 2 montażystów i tak musiałem po nich poprawiać bo bardzo szarpało na kanałach HD TVN. chyba że ktoś ma namiar na porządnego montera z okolic Sosnowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy długim kablu możesz mieć spadek poziomu sygnału, ale jakość przy dobrym ustawieniu anteny powinna się trzymać. Jeśli masz bardzo długi kabel to proponuję zainwestować w konwerter o dużym wzmocnieniu, na wyjściu co najmniej 80dBuV.

MER nie powinien spaść poniżej 12dB,zawsze jeszcze masz tą minimalna rezerwę . Na 70cm powinieneś wyciągnąć 13-14dB.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVOBOX już do mnie jedzie

Mam antenę 80 ale kabel długości ok 50 metrów , jakie min.parametry sygnału SNR powinny być na pomiarowych kanałach przy tak długim kablu.

  • 101 BBC Brith - SNR min. 14dB
  • 115 TVN HD - SNR min. 14dB
  • 149 Paramount Channel HD - SNR min. 14dB
  • 25 CI Polsat - SNR min. 12dB (transponder DVB-S)
takie jak powyżej ?

 

teraz mam dekoder HD 7000 i przy dużym zachmurzeniu lub deszczu mam sygnał na ok 98 % ale jakość na ok 50 % (na zółto).

Przy tak długim kablu minimalny rozmiar anteny nie powinni być mniejszy niż 90cm, a optymalny 100cm, plus b.dobrej jakości kabel o niskim tlumieniu, minimum czarny Triset 113.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem te parametry dla anteny 70 cm

 Ogólnie próbuj wycisnąć jak największy SNR na tych kanałach  " - no właśnie jaki największy SNR powinien być - może ktoś miał do czynienia z takim długim kablem i podzieli się wiedzą jaki SNR udało mu się wycisnąć.

 

Miałem 2 montażystów i tak musiałem po nich poprawiać bo bardzo szarpało na kanałach HD TVN. chyba że ktoś ma namiar na porządnego montera z okolic Sosnowca.

 

Z montażystami kiepsko. U mnie też dwóch ustawiało i z parametrami kiepsko. Sam nie bardzo się znam, może jakaś rada, wskazówka. Zestaw dedykowany z CP (talerz 70 i konwerter Unicable. Kabel krótki, bo talerz mam za ścianą, na której wisi telewizor.

 

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowane cytowanie treści innego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam warunki umowy w PDF-ie i na stronie 1 jest określenie "Unicable 2 legacy", więc wysnułem taki wniosek. Jednak na str. 21 jest sformułowanie: zestaw antenowy: Antena Unicable + 2 Legacy. Zatem jest pewnie tak jak piszesz, a już myślałem, że jestem jednym z pierwszych wybrańców Unicable 2. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam warunki umowy w PDF-ie i na stronie 1 jest określenie "Unicable 2 legacy", więc wysnułem taki wniosek. Jednak na str. 21 jest sformułowanie: zestaw antenowy: Antena Unicable + 2 Legacy. Zatem jest pewnie tak jak piszesz, a już myślałem, że jestem jednym z pierwszych wybrańców Unicable 2. :wink:

Ja taki posiadam od marca :-) (unicable 2). Otrzymałem go w ramach reklamacji (podwójne wprowadzenie w błąd przez APS i COK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montażystami kiepsko. U mnie też dwóch ustawiało i z parametrami kiepsko. Sam nie bardzo się znam, może jakaś rada, wskazówka. Zestaw dedykowany z CP (talerz 70 i konwerter Unicable. Kabel krótki, bo talerz mam za ścianą, na której wisi telewizor.

 

APS dysponuje kontaktami do autoryzowanych przez CP instalatorami D2D. Możesz zamówić instalacje anteny w APS. Instalator musi dać gwarancje na wykonaną usługę. Oczywiście ona nie obejmuje zdarzeń losowych, np. uszkodzenie instalacji przez żywioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@support:

Czy to normalne, że ten dekoder potrafi się samoczynnie restartować przy próbie włączenia go z trybu STAND BY lub przy przełączeniu kanałów? Nie występuje to codziennie, lecz co kilka dni i wtedy nawet kilka razy w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym iż rozpoczął mi się urlop, trochę więcej czasu spędziłem ostatnio przed TV (i Evo).

Co zauważyłem? Otóż kilka razy problem był z pilotem. Jedyne co działało to ściszanie, cofanie programów, przycisk cofnij, OK... jak się okazało takie objawy ma od dawna (o ile nie od początku). Za każdym razem pomogło wyjęcie baterii. Mieliście podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło pytanie do kwatery głównej - czekamy ;)

 

PS: Można było nie oddawać, udało mi się do tej pory tak manewrować, że dekoder mi się nie cofnął i mam nadal 1.8.5 ;) Wszelkie prośby o aktualizację odrzucam, a dekoder odpinam z zasilania. Na razie udało mi się uniknąć topora 1.7.3 ;) Wydaje mi się, że klucz to: podczas pracy odrzucać monity oraz nie dopuszczać do czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...