Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, rychuwro napisał:

Dobry wieczór. Czy obecne dekodery Evobox pvr lub hd, albo 4K ultrabox mają możliwość dzielenia pasma częstotliwości z konwertera unicable 1 ? Chodzi mi o to, czy jest możliwe przypisanie 2 zakresów do jednego tunera i dwóch zakresów do drugiego tunera z wyjścia scr. Oba tunery miały by mieć możliwość nagrywania jednego programu.

Konkretnie, czy dekoder evobox pvr dalej używa na sztywno wszystkie 4 kanały SCR, czy można z poziomu ustawień dekodera wybrać np. kanał 1 i 2 ? A w innym dekoderze np.  4k ultrabox przypisać 3 i 4 ? Mam tak dziwnie wykonaną instalację, że z wyjścia scr wychodzi do mnie kabel, jest splitter, idzie do mnie do pokoju i do sąsiada (do jednego pokoju), reszta wyjsc legacy z konwertera jest na inne mieszkanie. Konwerter ma jedno scr i trzy legacy. Mamy tylko jedną antenę i jeden konwerter. Bez multiswitchy. Ja chcę nagrywać choć jeden program w trakcie oglądania. Mają działać na tym SCR dwa dekodery z nagrywaniem. Kanał 1 i 2 na jeden dekoder, 3 i 4 na drugi dekoder. Powinno działać nagrywanie jednego programu na dwóch różnych dekoderach ?

Pozdrawiam Piotrek

 

Edytowane przez rychuwro
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, tak mam właśnie ustawione, wybrane jest zamiast konwertera, profil scr i tam dwa niższe kanały.
A że to działa sprawdziłem, bo nie zajmuje kanałów dla innego tunera i łatwiej wyczerpać limit wolnych głowic
Dwa niższe dla DVR i najwyższy dla drugiego tunera, jak wyłączam ten drugi, na pierwszym na moment znika sygnał, zobaczę jeszcze, czy na trzecim też tak jest

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 11:50, Agurka napisał:

Konwerter inverto idlb-qudl42-uni2l. Do evoboxa podłączony jest jeden kabel antenowy i jeden do PVR 7000

No właśnie, tylko po odłączeniu kabla antenowego od dekodera, dekoder nadal się włącza i wyłącza. A czasem przez cały dzień nic się nie dzieje😪

Najpierw proszę odłączyć kabel antenowy u córki. Wtedy sprawdzić czy na pewno ma pani prawidłowo podłączony kabel antenowy do Evobox PVR poprzez jednoczesne nagrywanie na TVP HD, TVP 2 HD i TVP Sport HD. Będzie mogła pani nagrywać trzy programy z różnych częstotliwości tylko wtedy gdy kabel rzeczywiście jest podłączony do wyjścia unicable. Jeśli nie uda się nagrywać trzech programów jednocześnie to proszę zamienić miejscami dekodery. Evobox PVR dać do pokoju córki, a PVR HD 7000 do swojego. Evobox podłączyć pod tv córki i kabel antenowy co teraz jest u córki, a PVR 7000 podłączyć pod swój tv i kabel co teraz jest. Być może kable antenowe są nie tak podłączone i dlatego był brak sygnału a wyłączanie się dekodera było być może dlatego że dekoder "nie lubi się" z pani tv, zwłaszcza że problem dalej występuje po wymianie. I mam jeszcze jedno pytanie na konwerterze ile kabli jest podłączonych jeden i potem sygnał rozdzielony na dwa? Czy też dwa są przykręcone bezpośrednio do konwertera? Bo początkowy problem wygląda na to że kabel jest podłączony nie do wyjścia unicable tylko do jednego z twinów, czyli single i wtedy jest pojedynczy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 11:17, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Witam. Należy wejść w Menu-> Radio. Po uruchomieniu pojawi się możliwość wyboru między satelitarnym lub internetowym.
 

Witam. Model 4k ultrabox nie jest dostępny w naszej ofercie. Jeśli chodzi o dekoder Evobox HD, nie posiada on funkcji nagrywania. Proszę o doprecyzowanie, jakiej konfiguracji chcesz dokładnie dokonać.

No właśnie zakładka radio zniknęła i nie ma jej dlatego pytam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomoS napisał:

Mam dwa pytania:

  1. Jest jakiś sposób na odświeżenie EPG bez odłączania dekodera od zasilania? Podobno regularne odłączanie skutkuje utratą jakichś pakietów.
  2. Czy u Was też znowu dźwięk jest cicho mimo ustawienia głośności na 100%?

2. Wyłączyć dźwięk przestrzenny albo włączyć dźwięk przestrzenny i sterowanie głośnością tv przez pilot dekodera o ile jest to możliwe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj z rana gdy uruchomiłem dekoder i chciałem obejrzeć jakieś informacje zdziwiłem się ponieważ z dekodera wyparowała lista ulubionych kanałów. Po prostu znikła z menu. Musiałem wszystko na nowo ułożyć. Dziwne trochę, gdyż od samego początku jak posiadam ten model dekodera to lista ulubionych działała bez zarzutu. A tu proszę, sama zniknęła. 😕

Miał ktoś z was podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już odpowiadałem komuś. To jest jakiś bardzo rzadki błąd, mam PVR niemal od początku, nie wiem ile to już jest, koło 5 lat na pewno i zdarzyło mi się to może z dwa razy.

 

Fakt jest taki, że prawdopodobnie dodałeś sobie tylko dodatkowej roboty i niepotrzebnie układałeś listę na nowo, bo rozwiązaniem jest odłączenie dekodera od prądu, a przy kolejnym włączeniu lista wróci i będzie działać jak wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

A ja dzisiaj z rana gdy uruchomiłem dekoder i chciałem obejrzeć jakieś informacje zdziwiłem się ponieważ z dekodera wyparowała lista ulubionych kanałów. Po prostu znikła z menu. Musiałem wszystko na nowo ułożyć. Dziwne trochę, gdyż od samego początku jak posiadam ten model dekodera to lista ulubionych działała bez zarzutu. A tu proszę, sama zniknęła. 😕

Miał ktoś z was podobny problem? 

Miałem identyczny problem. Na szczęście miałem zdjęcia tej listy bo ja mam ułożone tematycznie i jak najdokładniej się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nix124 napisał:

 

 

Fakt jest taki, że prawdopodobnie dodałeś sobie tylko dodatkowej roboty i niepotrzebnie układałeś listę na nowo, bo rozwiązaniem jest odłączenie dekodera od prądu, a przy kolejnym włączeniu lista wróci i będzie działać jak wcześniej ;)

Dzięki za info. Będę miał to na uwadze. A tak przy okazji, to szkoda że nie ma możliwości zgrania kopii listy na pendrive poprzez usb. Tą możliwość posiadał nawet mój leciwy Ferguson 100 E. Przydatna to funkcja była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy, z którymi nie mogę sobie poradzić: pierwsza sprawa, od początku nie mogę skonfigurować pilota Magic od telewizora LG OLED, tak aby sterował dekoderem Cyfrowego Polsatu EVOBOX PVR. Czytałem na różnych forach, że jest to problem od lat. Druga kwestia, w moim Evoboxie PVR nie mam nowych funkcji, np. odtwarzanie od początku. Być może jest to kwestia modelu lub oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 10:43, wlod napisał:

od początku nie mogę skonfigurować pilota Magic od telewizora LG OLED, tak aby sterował dekoderem Cyfrowego Polsatu EVOBOX PVR

Nie skonfigurujesz. Również mam OLED od LG, próbowałem kilka razy, nawet wysyłałem do LG prośby o dodanie możliwości sterowania pilotem Magic dekoderów CP. Jakieś dekodery dodali, bo Polsat widnieje na liście podczas konfiguracji, ale z PVR nie działa... Niestety, pozostaje się przyzwyczaić do dwóch pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 10:43, wlod napisał:

Mam dwa problemy, z którymi nie mogę sobie poradzić: pierwsza sprawa, od początku nie mogę skonfigurować pilota Magic od telewizora LG OLED, tak aby sterował dekoderem Cyfrowego Polsatu EVOBOX PVR. Czytałem na różnych forach, że jest to problem od lat. Druga kwestia, w moim Evoboxie PVR nie mam nowych funkcji, np. odtwarzanie od początku. Być może jest to kwestia modelu lub oprogramowania.

Pilotem od dekodera można włączać jednocześnie TV oraz sterować głośnością w TV. Trzeba wejść w ustawienia, obraz i dźwięk, HDMI CEC włączone i sterowanie głośnością włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lokietek napisał:

Pilotem od dekodera można włączać jednocześnie TV

Równie dobrze można pilotem od TV włączyć jednocześnie dekoder i TV (CEC).

 

6 godzin temu, lokietek napisał:

oraz sterować głośnością w TV. Trzeba wejść w ustawienia, obraz i dźwięk, HDMI CEC włączone i sterowanie głośnością włączone.

Ale tylko "Stereo", po ustawieniu na "Przestrzenny" nie działa.

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Po niecałych 2 miesiącach od wymiany dekodera na "nowy" znów padł dysk 🤬

Tym razem HDD był cichy aż do nagłej i niespodziewanej śmierci. Jedynym objawem, że coś mu dolega, był przerywany dźwięk i obraz odtwarzanych materiałów z pauzy. Postanowiłem zrobić restart, wyłączyłem dziada z prądu, włączyłem a ten się sam zrestartował do ustawień początkowych i koniec, po dysku... W szczegółach sprzętowych rozmiar dysku (GB) 0, wolne miejsce 0%

Format HDD, próba nagrania czegokolwiek skutkuje natychmiastowym zrestartowaniem dekodera 💩

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wiecie moze czy sa jakies ograniczenia co do dyskow HDD na Evobox. Mialem stary dysk Seagate ! TB i moglem go spokojnie podlaczyc pod dekoder zeby z niego odtwarzac filmy na TV. Ale teraz wymienilem na nowy dysk WD, 4 Tb i dekoder go nie widzi wogole. Pojawia sie informacja ze urzadzenie USB zostalo podlaczone, ale nie moge wejsc do moich plikow (wogole nie ma takiej opcji). I teraz zastanawiam sie czy to wina tego ze to USB 3.0 albo dekoder nie obslugauje takich duzych dyskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, kiedy będzie aktualizacja Evoboxa PVR? Tydzień temu przyszedł SMS od CP, że w ciągu kilku dni będzie aktualizacja dekoderów, a na razie nic nie ma takiego.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). O dekoderze Evobox Lite jest inny, oddzielny wątek. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej wymianie dekodera, znów problemy głośnością HDD. Przyjrzałem się dokładniej dekoderowi i okazało się, że to jakiś refurb. Na przednim panelu miał folię na wyświetlaczu, ale tylny panel, szczególnie przy HDMI jest porysowany od podłączania... Zapewne dysk pozostał stary, bo jakoś tam jeszcze działał...

Nie mam ani czasu, ani ochoty ciągle wymieniać tego trupa na "nowy"... 💩

Totalna porażka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877

Na wymianę nowy to można dostać(ja tak miałem ze 2 lata temu) gdy poprzednik padnie a tylko takie mają w APS, jeśli mają po naprawie to dostaje się taki gdyż abonent ma dekoder tylko na wyposażeniu a CP ma zapewnić prawidłowe działanie i odbiór.

CP ma własną fabrykę dekoderów więc bez problemu są w stanie zapewnić serwisowi wszelkie części zamienne- tak jak wyżej wspomniał

W dniu 24.04.2021 o 07:59, jacekgothic napisał:

Na przednim panelu miał folię na wyświetlaczu, ale tylny panel, szczególnie przy HDMI jest porysowany od podłączania

-czyli przy okazji naprawy "bebechów" zmieniono obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...