Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dodam kilka drobnych błędów, które zauważyłem a chyba nikt jeszcze ich nie zgłosił (Evobox'a mam od miesiąca):

 

1. Nie działa (a właściwie działa nieprawidłowo) funkcja "Wznów" po kolejnym wyjściu z nagrania - czyli działa poprawnie po pierwszym wyjściu z nagrania (przy Wznów pojawia się poprawny czas w którym nastąpiło wyjście z nagrania, a wybranie opcji Wznów umożliwia kontynuację oglądania przerwanego nagrania) ale po ponownym włączeniu nagrania i ponownym przerwaniu, przy "Wznów" ciągle wisi czas z pierwszego wyjścia z nagrania. Kiedy wybiorę "Wznów" nagranie startuje od początku a nie od momentu, w którym przerwałem oglądanie.

 

2. Pojawiły się problemy z funkcją "Przenieś" (przez pierwsze 2 tygodnie działało dobrze) - kiedy przenoszę nagranie do już utworzonego folderu, dekoder tworzy osobną kopię folderu i do niego przenosi nagranie. Czyli np. Mam folder "Filmy" i chcę do niego przenieść 3 nagrania - w rezultacie mam 4 foldery "Filmy" (ponieważ na początku funkcja działała dobrze, to w pierwszym folderze mam kilka nagrań, ale w kolejnych trzech mam po jednym nagraniu).

 

@nix124, @support458

 

Problem występował już wcześniej. Podejrzewam, że przywracanie ustawień domyślnych z usunięciem nagrań pomoże, ale na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam konwerter Inverto (twin), kupiłem go w 2010 roku, więc nie pamiętam dokładnego oznaczenia. Jeden kabel idzie do głównego dekodera esi88, a drugi do dekodera w multiroom. Zakładam, że w obecnej instalacji evobox będzie działał normalnie, jak podmienię go z esi88? Na razie nie zależy mi na nagrywaniu jednego kanału x i oglądaniu innego y. Ma odbierać kanały i już.

Z wyglądu wygląda na taki :

 

ultratwin.jpg

 

Edytowane przez cholek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało podłączyć,ale z Evoboxa  w porównaniu do ESI-88 niewiele więcej skorzystasz,ja bym Ci radził wraz z dekoderem wziąć nowy konwerter bo po pierwsze jest w bardzo promocyjnej cenie,a po drugie

Twój obecny ma już 6 lat-może podziałać kolejne sześć jak i również 6 tygodni :( ,konwerter jest w zestawie z anteną,nie musisz jej zmieniać wystarczy że zamienisz konwertery (odrobina majsterkowania) i tym jednym kablem,który miałeś w ESI-88 obsłużysz w 100% zdolności Evoboxa a zapewniam Cie że różnica jest niebotyczna

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu raczej bez zmian, ale masz turbo przełączanie kanałów w Evobox do tego możesz nagrywać trzy kanały i jeden oglądać, zdecydowanie lepiej sygnał trzyma. Za 129zl zestaw z konwerterem unicable inverto to dobra cena, zwłaszcza, że sam konwerter na wolnym rynku kosztuje od 180 do 240zl. Kupiłem i nie żałuję.

Edytowane przez Kojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie, że sprawdzając sygnał na jednym kanale i kiedy przełączycie (w diagnostyce) na inny a potem wyjdziecie z ustawień to pokazuje się komunikat że nie ma sygnału? Taka sytuacja na pojedynczym konwerterze. Może na unicable jest inaczej?

 

Może to nie jest problem, który przeszkadza w użytkowaniu, ale tak być nie powinno.

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam odpowiedzi na poprzedniego posta, zapytam więc inaczej.

 

1. Czy przy podłączonym dekoderze do TV tylko kablem HDMI, jak ustawimy dźwięk PRZESTRZENNY to w TV będzie coś słychać?

 

2. Rozdzielał też ktoś może sygnał HDMI na 2 odbiorniki (TV + projektor)? Nie ma z tym jakiś problemów?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez kemot7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam odpowiedzi na poprzedniego posta, zapytam więc inaczej.

 

 

2. Rozdzielał też ktoś może sygnał HDMI na 2 odbiorniki (TV + projektor)? Nie ma z tym jakiś problemów?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

2. Ja rozdzielałem sygnał z dekodera na 2 TV przez spliter. Problemów nie było. 

Edytowane przez swojadroga
Edytowałem w celu usunięcia treści łamiącej Regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że Evobox ma u mnie podobną przypadłość jak HD 5500s, czyli wyrzuca z siebie bardziej cichy dźwięk do telewizora niż inne urządzenia. Nie jest to co prawda aż tak drastyczna różnica jak przy 5500, ale jest trochę ciszej niż standardowy dźwięk np. kanałów DVB-T czy jakichkolwiek kontentów z YT.

Też tak macie?

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że Evobox ma u mnie podobną przypadłość jak HD 5500s, czyli wyrzuca z siebie bardziej cichy dźwięk do telewizora niż inne urządzenia. Nie jest to co prawda aż tak drastyczna różnica jak przy 5500, ale jest trochę ciszej niż standardowy dźwięk np. kanałów DVB-T czy jakichkolwiek kontentów z YT.

Też tak macie?

Zauważyłem to po zmianie softu- przedtem na TV głośność miałem ustawioną na ok.30% i w dekoderze mogłem regulować od "szeptu do ryku" a po  zmianie softu musiałem w TV podnieść głos do ok.50% bo dekoder znacznie obniżył poziom głosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników evoboxa:

1. Czy w pilocie evoboxa można zaprogramować także sterowane telewizorem (tak jak w pilocie uniwersalnym).

2. Czy da się ustawić pilot evoboxa tak, że na przyciski głośniej/ciszej reaguje nie tuner a wyłącznie telewizor? (tuner ma ograniczoną regulację głośności, zależną także od jej poziomu ustawionego w telewizorze).

 

Planuję przesiadką z NC+ na Polsat ale mam obecnie tuner premiumbox w NC+ , który spełnia ww. cechy i baaaardzo by mi ich brakowało.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zwróciłem ostatnio uwagę na taką przypadłość (może to po prostu nigdy tak nie działało, ale mam jeszcze przyzwyczajenia po Turbo z NC+):

- wyszukuję jakiś program po nazwie (albo po wyszukaj kolejne emisje) i żeby móc nagrać wyszukany film/serial/cokolwiek muszę wejść w menu akcji i tam wybrać opcję NAGRAJ.

Nie mogę nagrać naciskając guzik nagrywania na pilocie - nic się nie dzieje gdy go wciskam - działa wyłącznie nagrywanie poprzez menu akcji... To tak ma być?

 

Oczywiście w prawie każdej innej sytuacji (w EPG czy podczas oglądania filmu) przycisk na pilocie działa, tylko nie po wyszukaniu emisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zauważyliście w trakcie odtwarzania nagrania że sekundy na wyświetlaczu nie idą płynnie tylko raz przyspieszają a raz zwalniają ?  tez tak macie ?

 

a druga sprawa szkoda że na wyświetlaczu nie mozna zmienić aby wyświetlał sie czas do końca ....

ad1. Też to zaobserwowałem. Myślałem, że to tylko u mnie tak.

ad2. Dopiero co zmienili sposób wyświetlania (i chwała im za to), nie ma szans na ponowną zmianę w najbliższym czasie (support o tym pisał). Może kiedyś pojawi siś opcja do wyboru, jak chcesz wyświetlać czas na wyświetlaczu (może np. po kliknięciu żółtym przyciskiem się to będzie przełączać :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników evoboxa:

1. Czy w pilocie evoboxa można zaprogramować także sterowane telewizorem (tak jak w pilocie uniwersalnym).

2. Czy da się ustawić pilot evoboxa tak, że na przyciski głośniej/ciszej reaguje nie tuner a wyłącznie telewizor? (tuner ma ograniczoną regulację głośności, zależną także od jej poziomu ustawionego w telewizorze).

 

Planuję przesiadką z NC+ na Polsat ale mam obecnie tuner premiumbox w NC+ , który spełnia ww. cechy i baaaardzo by mi ich brakowało.

 

Poproszę o odpowiedź na 2 proste pytania jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...