Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ze strony TVP sprytne posunięcie. Nie mają podpisanej umowy z TV 4 a dzięki temu, że tunery będą combo mogą się pochwalić obecnością TV 4 w swojej platformie. Oczywiście nie jest to robione tylko z powodu TV 4 ale dla kanałów, które pojawią się w przyszłości. Będą mogli twierdzić, że kanały są w ich ofercie. Tak samo robił Cyfrowy Polsat z niemieckim Eurosportem. Wydaje się, że to błąd bo ceny tunerów będą wyższe. Może okaże się to jednak plusem bo ceny tunerów combo mogą wtedy spaść. W tej chwili wydatek 1000 zł jest dla wielu dużą barierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie zapominajcie że zdecydowana większość tych darmowych kanałów już nadaje i to od dawna na Astrze (część w NDS). Pozostaje dołaczyć TVN, TVN7, Polsat, Polsat2, Puls i chyba to wszystko. Jakiż to koszt skoro mają już transpondery i miejsce? Teraz trzeba wskazać ludziom jakie odbiorniki i jaką kartę mają kupić i to wszystko.

Schody mogą zacząć się gdy zaczną tworzyć płatny pakiet ale to dopiero przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tematu wiązki to taki obraz znalazłem na niemieckim forum digitalfernsehen.de:

http://img61.imageshack.us/img61/6443/1krbeams1bk.jpg

 

Tu jest jakiś footprint na której jest wiązka kierunkowa z astry 1L (19,2E) na Polskę.

http://www.ses-astra.com/business/en/su ... -KA-RX.php

http://www.ses-astra.com/business/en/sa ... stra1l.pdf

 

Edit: ta wiazka (chyba) jest dla pasma Ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowy się odezwał. Pokaż dokumenty, które to potwierdzają to Ci uwierzę. Gadać co ślina na język przyniesie każdy potrafi.

To po co jej 100 mln złotych kredytu? Na sprzęt biurowy? Przyszła jesień, trzeba opłacić produkcję filmów, seriali oraz programów własnych, zatrudnić nowych ludzi do realizacji, itp. Skąd brać na platformę cyfrową jednocześnie uskarżając się na brak pieniędzy z abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi wadzi na tunku Cyfry postawić tunka TVP? Szczególnie że nie będę musiał dokupować już naziemnego. Już szukacie dziury w całym?

Niektórzy lubią budować wieże obok/pod telewizorem, inni inwestują w jeden tuner, który mamożliwość odbioru 2-4 pakietów płatnych i TV z MPEG-4. Ja należę do tych drugich. Szczególnie, że każdy tuner jest różnej szerokości, wysokości, ma dodatkowego pilota i w sumie wygląda to jak okładka SK sprzed kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że TVP póki co szuka, a nie znalazła kredytodawcę. Generalnie nie bez powodu mówi się o zwolnieniach grupowych w telewizji publicznej, tłumacząc się znacznymi spadkami zysków zarówno z abonamentu, jak i z rynku reklamy. Wcale nie jest to dobra prognoza jeśli chodzi o spłacanie tego typu kredytu. Co ciekawe kryzys na świecie ustał, wręcz się kończy, natomiast w TVP się pogłębia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP wybrała prawdopodobnie NDS dla wygody. Nie wiem czy inni producenci CA oferują takie kompleksowe rozwiązanie jak VideoGuard Express

Entry Level, End-to-End Pay-TV Solution

 

VideoGuard® Express is an all-in-one end-to-end solution designed for entry-level satellite or cable operators who want to introduce digital pay-TV services quickly and cost-effectively. It is an all-in-one package that combines the best that NDS has to offer: from VideoGuard, the industry leading security that protects the world’s largest pay TV operators as well as:

 

* NDS MediaHighway®middleware

* NDS Guide, a full seven-day EPG

* Pre-integration with selected STB models

 

VideoGuard Express is unique because it provides small operators with a pay-TV solution that meets their current needs as well as the modularity to support future service upgrades including DVR, VOD, impulse pay-per-view, two-way interactivity and audience measurement.

 

Focus on your business

 

VideoGuard Express was conceived as a cost-effective end-to-end CA solution for smaller operators migrating from analog to digital broadcasting. By offering a standard configuration on a select number of STB models, NDS is able to reduce both the cost and effort required to deploy a digital pay-TV system. This helps operators achieve fast time-to-market with a competitive offering that enables them to succeed in their market. They also benefit from smart card based security to ensure that they can focus on their business rather than being distracted by the threat of piracy.

 

Standard VideoGuard Express features

 

The features needed to ensure your position as a market leader include:

 

* Conditional access entitlement and encryption control for up to 500,000 subscribers

* Secure broadcast of up to 250 TV and 100 radio services

* Use of up to six DVB bouquets

* Rich feature EPG

* MediaHighway middleware

* Standard interfaces with any DVB Simulcrypt compliant vendor for compression

* NDS Scheduler Express for event scheduling

* MPEG-2 and MPEG-4 AVC (H.264) support

* SD and HD services

* Smart card pairing and fingerprinting

* Control word encryption to prevent card sharing

* Variable subscription TV packages with flexible pricing

* Call center based (order-ahead) Pay-per-View, Token PPV, and Near-VOD

* DVB broadcast management, including DVB SI generation and Access Criteria Management

* Addressable on-screen display (OSD)

* Geographical addressing

* Broadcast mail, enabling messaging to individual subscribers or groups of subscribers

* Parental rating

* Password protection

http://www.nds.com/solutions/videoguard_express.php

Może ktoś to przetłumaczy, sporo zwrotów technicznych :)

 

Dwie strony wcześniej zastanawiałem się

Czy to możliwe by na 3 miesiące przed startem platformy nie było wiadomo w jakim systemie będzie zabezpieczona?

I właśnie NDS VideoGuard Express jest takie "szybkie"

 

Zanim znalazłem ww. strony zastanawiałem się jak TVP rozwiąże sprawę z aktywacją kart, w ogóle z obsługe kart. Zwłaszcza z trzecim, SMS-owym pakietem. Okazuje się że NDS wychodzi temu na przeciw.

VideoGuard Express is available in two configurations:

 

* A standard headend located at your premises, or

* An NDS-hosted service with headend located, maintained, and operated at NDS premises.

Pewnie TVP skorzysta z drugiej możliwości. Ciekawe czy BOK-iem, bo chyba coś takiego musi powstać, też zajmie się NDS? Oczywiście jeśli TVP wybrała to co pokazałem?

 

A tak to wszystko działa. Mało co rozumiem ale fajnie wyglada :D

https://www.nds.com/conditional_access/ ... agram.html

 

Jeśli się nie myle to z tego rozwiązania korzysta serbska Total TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Conditional access entitlement and encryption control for up to 500,000 subscribers

 

Nie dość, że NDS jest fatalnie ograniczony względem odbiorników to jeszcze jest ograniczenie co do ilości kart.

Jakoś nie widzę przyszłości z tym systemem kodowania.

Chyba, że TVP będzie korzystała z trochę innej wersji tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o naiwności ludzka. Wspaniałe chciejstwo, idee itd., itp. w dzisiejszych czasach nie wystarczy. Kasa to podstawa. TVP kasy nie ma ( nie wiadomo też czy będzie miał) i kropka. Projekt w relacji koszty-efektywność był koszmarkiem. I nie ma się co dziwić , że ktoś nie chce brnąć w bagno.

Lepiej niech przyłożą się do DVBt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jak daleko posunięty jest projekt platformy TVP? Czy są już podpisane jakieś wstępne umowy, porozumienia? Jaki sprzęt jest kupiony? Bo może się okazać że porzucenie projektu będzie równie kosztowne co jego start. A rada która jeszcze się nie zebrała, nie widziała żadnych dokumentów, nie wybrała nowego prezesa, może sobie chcieć. Punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. :) Czy nowy prezes zrezygnuje z rozbudowywania swojej firmy? Zrezygnuje z możliwości rozdawania kart na rynku medialnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie podoba się, ale.... lokalizacja platformy.

TVP nie nauczyła się jeszcze oszczędzać.

Ta Astra 19E to najdroższe możliwe rozwiązanie koszt transpondera, serwis itp., zwłaszcza, że można wynająć miejsce na równie silnym satelicie 10 razy taniej.

Ale co to dla nich? Jak prezio zarabia rocznie bańkę to po prostu nawet nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt transponderów był wałkowany nie raz. Szczegółów oczywiście brak ale poniekąd dostali je z niezłym rabatem. Jak finansowo przy dalszym korzystaniu to nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że Astra chce (chciała?) być popularniejsza w Polsce.

Co z tego, że powędrowali by gdzieś na 23E, 33E czy gdziekolwiek indziej, skoro takie pozycje dla "szaraków" (typowych użytkowników) to magia i abstrakcja. ;) Dotarcie do klientów było by trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podejrzewam, że 60% ludzi posiadających tv-sat ma dostęp do Astry 19.2E. Pozostali raczej nie chcą lub nie potrzebują Astry. Więc nawet jak wystartuje TVP z własną platformą to dla nich będzie to tylko informacja, a nie rzecz którą muszą mieć. Podstawowe programy i tak pewnie dawno już odbierają z HB, a zakup nowej skrzynki(tuner-dekoder)+zez dla programu Polsat raczej się nie skuszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

Wątpię aby dostali upust z ceny wywoławczej w wysokości 90%. Pozostaje jeszcze bardzo droga obsługa.

Chodzi mi o to, że jak się tak szasta kasą na wynajęcie tp. nie wypada później nagle narzekać, że jej brakuje.

Nic mi nie wiadomo aby karty czy tunery miałyby być w jakikolwiek sposób dotowane.

Dlatego i tak za te dodatkowe wydatki w efekcie końcowym zapłaci znowu społeczeństwo.... czyli ja,.. ty,.. my.

Ta cała platforma to następny pomysł TVP udowodnienia iż misja trwa, się rozwija i trza sypnąć trochę grosza.

 

To nie oznacza, że się nie włączę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer - na brak kasy TVP zawsze narzekała i narzekać będzie, nie ważne co się dzieje, "stanowisko" jest jedne. ;)

 

@Romar7 - sądzisz, że obecnie abonenci CP czy Cyfry wiedzą co to MPEG-2, itp.? Takiego "przeciętnego" interesuje to, że jak wciśnie dany guzik na pilocie to mu wyskoczy to lub tamto i będzie oglądał. Kwestia techniczna dla kompletnego "lajkonika" nie ma znaczenia, jemu trzeba to zainstalować i poinformować które guziczki do czego służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Platforma TVP będzie i tak niewypałem. Myślę, że z 80% telewidzów nie wie nawet co to takiego ta Astra, a z 90% co to jest MPEG-4.

 

90% telewidzów myśli że wszystkie kanały TVP są dostępne z satelity za darmo.

80% telewidzów jest skłonnych płacić abonament za kanały które właściwie są za darmo.

 

 

Osobiście telewizję coraz częściej uważam za ... coś zbytecznego (używam jedynie hobbystycznie - wyszukanie kanałów, itp.).

Bo po co mi takie media, w których nie mówi się wiele prawdy - przedstawia się nam tylko to co mamy wiedzieć i nic ponad to.

Czyli telewizja służy do ogłupiania albo propagandy - jak kto woli. Oczywiście nie mam tu na myśli tylko TVP, ale i media prywatne.

 

Spójrzcie i POMYŚLCIE o tym jak NAM się pierze mózgi poprzez TV. Na przykład weźmy taką świńską grypę. Ile procent serwisów informacyjnych jest poświęconych straszeniu ludzi i propagandzie aby dać zarobić koncernom farmaceutycznym? Tymczasem nie dość, że ta grypa jest ŁAGODNIEJSZA niż ta zwykła sezonowa, to raptem zachorowało na nią w Polsce około 100 osób. Prawie tyle ilu ludzi ginie przez jeden weekend na drogach naszego kraju.

 

Tak samo wmawiają nam bajki na temat globalnego ocieplenia. Wszyscy politycy z tym walczą, po to by zciągnąć z nas jeszcze więcej pieniędzy poprzez kolejne ekologiczne podatki.

 

Wciskają nam, że jest przeludnienie na naszej planecie, ale jednocześnie płaczą jaki to niski mamy % przyrostu naturalnego.

 

Takie przykłady można mnożyć.

 

Niech te media wezmą się za coś konkretnego, bo wmawiają nam, że czasy cenzury i propagandy już minęły, ale jednak nie do końca.

 

Pisząc ten post wypowiadam się w rozumieniu wolności słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...