Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma ma wystartować po SatKrak 2009 (wspomniał w wywiadzie) a więc po połowie października. Nie martwmy się na zapas o jej losy, skoro maszyneria puszczona w ruch to nie tak łatwo ją zatrzymać przed samym finałem.

Pan Farfał powiedział tylko, że po SATKrak 2009, ale nie jest to przecież jednoznaczne ze startem w połowie października. Dodatkowo powiedział, żeby nie pytać go o to szczegółowo, więc sam pewnie nie zna tej daty. Wszystko jest uzależnione od postępu prac, ale wierząc wcześniejszym zapowiedziom, platforma cyfrowa TVP powinna wystartować przynajmniej do końca 2009 roku. Czyli w przeciągu ponad dwóch miesięcy (18 październik-31 grudzień br.) przewidywany start omawianej platformy może mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa fajna :)

 

System kodowania zbytnio mi się nie podoba.

 

Dodatkowo brak w specyfikacji przynajmniej jednego gniazda CI - mam nadzieję że producenci jednak takowe będą mogli dopuścić. To samo dotyczy wyświetlacza alfanumerycznego - moim zdaniem on także powinien się tam znaleźć.

 

Plusem jest to, że będzie kilku producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechność systemu NDS jest taka sama jak realizacja misji przez TVP. Mikra.

Kibicowałem TVP, płacę abonament i.... nie będe miał Digital TVP bo nie mam zamiaru zamieniać mojego Ferdka na inny tuner ani tym bardziej dostawiać kolejną "skrzynkę". Jeśli nie będzie CAM-u to dla mnie całkowita porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie uniwersalne wielosystemowe moduły CI często w swojej specyfikacji maja obsługę NDS. Tunery z uniwersalnym czytnikiem też. Np. Ferguson w zeszłym roku o czymś takim informował. Jeśli karty nie będą parowane a nie ma takich informacji, to może nie będzie tak źle. Mnie zastanawia co innego. Czy wiadomo coś o zwolnieniu 1-2 transponderów na Astrze w ciągu najbliższych miesięcy? UPC zniknie ale dopiero za rok. A może TVP upchnie kanały FTA i FTV na jednym transponderze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po specyfikacji to nie będzie można oglądać Digital TVP na komputerze, tylko na tunerach z logo Digital TVP. Cały czas byłem hura optymistą jeśli chodzi o ten projekt i dziś pojawiły się pierwsze wątpliwości. Nie będę narzekał bo wszystko się może wyjaśnić na plus w przyszłości. Na plus jedynie dla tych, którzy dopiero zamierzają kupić tunery z DVB-S2 bo Ci którzy je już mają może się okazać, że są w czarnej [beep]ie. Liczę na to, że moduły NDS VideoGuard jednak będą dostępne i będzie na nich TVP z Astry bez problemu działać. Czas pokaże ale na narzekania jest za wcześnie. Nie będzie tanio, to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak karty nie będą parowane to być może będą działać na Diablo CAM ponieważ np. software o nazwie Horizon posiada obsługę kart NDS w czytniku modułu, ten soft nie posiada [beep] to tak dla tych którzy mogliby podejrzewać że staram się propagować piractwo!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wielki skandal, ze publiczna telewizja dopuszacza do takiego kneblowania widzow. Digital TVP dla mnie nie istnieje.

 

Na szczescie jest TNK no i w Dreznie sa dobre szansy zebym odebral programy TVP z spotbeam jak bede za pare lat wymienic swoj odbiornik na DVB-S2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy się mylę czy to co obecnie jest najświeższymi informacjami jest czymś innym co pan Farfał mówił w wywiadzie:

JS: Czy będziecie sprzedawać same karty, czy też dekodery, moduły, anteny satelitarne?

 

PF: Chcemy zbudować rynek horyzontalnie. W związku z tym nie będziemy kupować od producentów i sprzedawać klientom końcowym set-top-boxów (odbiorników). Po pierwsze unikamy podejrzeń o to, że w jakikolwiek sposób chcemy zarabiać na samych odbiornikach. Po drugie nikogo z tego procesu nie wykluczamy, czyli żadnego z producentów odbiorników obecnych w Polsce. Powiem więcej, określimy tylko parametry techniczne, które są niezbędne i które gwarantują po naszej stronie odbiór sygnału, ale produkcja i dostarczanie na rynek set-top-boxów będzie po stronie producenta.

 

ciekawi mnie jak to ogólnie wyjdzie czy jako posiadacz Globo HD TS1 będę musiał kupić kolejny tunerek czy jednak trzeba będzie skorzystać z oferty TVP? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przegięli. No chyba że same karty również będą w sprzedaży, ale co z tego jak NDS, a kanały nadawane w DVB S2.

Ciekawią mnie ceny takowych odbiorników od TVP zdolnych odbierać HD i odkodowywać NDS... bo moim zdaniem to to tanie nie będzie (chyba). W dodatku SK pisze o odbiorniku combo!

To chyba gwóźdź do trumny dla nich.

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że miłośnicy wspaniałych polskich platform już psioczą i życzą TVP jak najgorzej :twisted: Na pewno się nie uda! Wywalanie pieniędzy w błoto! Gwóźdź do trumny! Chyba zzieleniejecie ze złości jak te nowoczesne odbiorniki combo HD DVB-S2 będą faktycznie po 300zł jak obiecywał p.o. prezes. Na co wtedy moduły które są niewiele tańsze? Co mi wadzi na tunku Cyfry postawić tunka TVP? Szczególnie że nie będę musiał dokupować już naziemnego. Już szukacie dziury w całym? Wybrali najlepszego satelitę, teraz okaże się że mają najnowocześniejszy odbiornik z polskich platform (bez dysku bo to znacznie podraża), że mają najtańszą ofertę i jeszcze źle? Okaże się że zmobilizowali nasze platformy do poprawy oferty i pójdzie na cmentarz taki pakiet Mini gdzie pobieranie opłat woła o pomstę do nieba?

Dobra dość tego, trochę co poniektórym nawrzucałem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co mi wadzi na tunku Cyfry postawić tunka TVP? Szczególnie że nie będę musiał dokupować już naziemnego.

w skrajnych warunkach może się tylko przegrzać od tunka C+ :lol2::lol2::lol2:

 

na poważnie to jeśli tunerki TVP z tym wszystkim co jest podane w specyfikacji będą w cenie co podałeś to ... będziemy najszczęśliwszymi posiadaczami taniego sprzętu. tyle że kolejnego. tyle że ja mam już HD tunerek Combo i kartę TnK i po co mi kolejny? ja bym chciał by było tak jak obiecał Farfał pan w wywiadzie - że będzie dla obywateli OK. coś innego się mówiło a teraz - będą tunery specjalne. a miało być bez tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tematu wiązki to taki obraz znalazłem na niemieckim forum digitalfernsehen.de:

http://img61.imageshack.us/img61/6443/1krbeams1bk.jpg

Ta wiązka obejmuje oficjalnie za duży obszar i na pewno nie zostanie użyta dla Digital TVP.

Trochę rozwagi. Jak ruszy platforma TVP to będziemy narzekać. Póki co są półsłówka i przypuszczenia. Nic na pewno nie wiadomo to i narzekać nie ma co. Na narzekanie lub ch[beep]e będzie czas po uruchomieniu. Chyba, że jak ktoś ponarzeka to mu się lżej robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zzieleniejecie ze złości jak te nowoczesne odbiorniki combo HD DVB-S2 będą faktycznie po 300zł jak obiecywał p.o. prezes.

Przynajmniej ja nie zzielenieję bo nie jestem fanatykiem żadnej platformy. Mam kablówkę i TNK.

Jeśli całość zamknie się w cenie 300 zł to żadnego problemu nie będzie, a ja będę skakał z radości.

Ale podkreślam jeśli.

A na narzekanie i pochwały przyjdzie czad dopiero gdy to wystartuje lub będzie znana oferta programowa, odbiornika i wszystkie ceny. Póki co można gdybać.

Aha i żeby poza obiecanym funkcjonalność odbiorników nie skończyła się na tym co oferują nam inne platformy.

Chciałbym aby był jeszcze jeden czytnik kart, albo wejście CI. Bo z Astry można by odbierać paczkę MTV Unlimited.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to mogą pojawić się 3 rodzaje tunerów. FTA, CA i CA+CI. FTA może kosztować te 300 zł, nie potrzeba instalować i płacić za NDS. Jeśli rozumiem to TVP określiła jakby minimalne wymagania obowiązkowe. Jeśli zgłosi się po certyfikat TVP, producent z tunerem z wyświetlaczem alfanumerycznym zamiast "zwykłego" to go otrzyma? Jeśli w wymogach nie wspomina się o CI to producent może go umieścić. Chyba? Czyli nadal wiadomo nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie w jaki sposób producentowi będzie opłacało się zaprojektowanie i wyprodukowanie odbiornika, takiego z logiem TVP, dla niezbyt licznego grona (a wiele na to wskazuje) zainteresowanych kupnem. Boje się pomyśleć, przecież cena odbiornika będzie kosmicznie wysoka.

Poza tym Satkurier podaje:

Odbiornik combo ma zapewniać

Czyżby były znane jakieś wytyczne wobec odbiorników innych niż combo? Bo to zdanie sugeruje, że odbiornik combo nie będzie jedynym odbiornikiem z logo TVP.

Może przewidziana jest opcja odbiornika DVB-S2 (nie combo) z jakimiś gniazdami na moduły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...