Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jakis mózg w końcu wymyśli soft do nboxów dzięki któremu bd czytać karty tvp to byłoby coś :D

Jesteś gotów "kupić" (zgubić?) sobie nboxa za 2000 zł? Za taką kasę lepiej wziąć jakikolwiek inny tuner HD, a najlepiej dodatkowo z Linuxem. :lol:

 

Najpierw niech TVP zacznie prezentować porządny poziom. Transmisje sportowe są prawie takie jak w Azerbejdżanie.

To niestety prawda. I nie mam pojęcia, czego to jest wina! Często te same transmisje lecą na C+ Sport i TVP Sport, albo na TVP Sport i Eurosporcie (mam dostęp do HD). Oczywiście TVP nie korzysta z transmisji z safe-area obcinając boki, bo po co! Lepiej władować to do letterboxa i nie wiadomo jakim sposobem tak pogorszyć jakość, że nie da się tego oglądać. Niech się zdecydują: albo nadajemy w 16/9, albo co się da nadajemy w pełnym 4/3. Najśmieszniejsze jest to, że np. przekazy żużlowe lecą na dosyłach w pięknym 16/9, później przepuszczane przez jakieś przestarzałe urządzenia nadawcze na Woronicza, które robią z nimi istny sajgon. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@karol91 Żużel jest okropnie rozmyty. Natomiast podczas meczów PLK pikseloza kłuje w oczy. Sprzęt muszą mieć naprawdę marny - spójrz na kanał TVP Info na Astrze. Jakość nie jest zbyt dobra.

A teraz odnośnie jakości merytorycznej - za czasów Korzeniowskiego sport w TVP sięgnął dna. Beznadziejne studio, marni "eksperci", wszystko robione "na odwal". Kiedyś sport w TVP prezentował się nawet nieźle. Niestety pewna osoba wiedząca g**no na temat mediów wszystko zniszczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady... Nboxa przerabiać? Hehe :) Darujcie sobie ten zachód. Wiem, że to przyzwoity SPRZĘT, ale już teraz tuner HDTV jest w Hollexie za 499 zł.

Jak czytam niektóre komentarze pod wywiadem z p.o.prezesa TVP to aż się za głowę łapię. Cokolwiek byś zrobił i tak nie jest dobrze. Piszą tak jakby ich jedynym dochodem była sprzedaż abonamentów platformy X. Zapewne nigdy też na oczy nie widzieli innego niż od platform odbiornika DVB-S2. Naprawdę wolę sobie sam kupić jakikolwiek odbiornik HDTV niż używać tego szajsu który oferują nam platformy.

Dużo zależy od sprzedawcy i od tego czy przekazywać będzie rzetelną informację.

Jeśli chodzi o systemy kodowania. Czytniki w większości tunerów DVB-S2 są uniwersalne (czasem "fabrycznie" jest tylko Conax), więc czytają takie systemy jak: Conax, Seca, Viaccess, ... Wybór dla TVP jest spory.

Mam nadzieję, że po uruchomieniu tej platformy w TVP będzie dobra akcja informacyjna.

Jeszcze co do wyboru przez TVP nadawania w DVB-S2. Dlaczego tak zdecydowano? Oszczędność ze strony TVP w zakresie wynajmu "powierzchni" na satelicie. Śmiało można powiedzieć, że 50%. W końcu to telewizja publiczna, więc niech rozsądnie gospodarują naszymi pieniędzmi.

Co do jakości, to rzeczywiście bywa z tym "średnio". Mam jednak nadzieję, że wkrótce się to zmieni na lepsze i oczywiście ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie za bardzo was ponosi wyobraźnia, jeśli platforma miała by osiągnąć sukces to musi dać tanie dekodery. :> Tylko [beep] kupi dekoder za 400-600zł po to żeby mieć platformę TVP. To ma być platforma dla wszystkich, a nie dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, mylisz pojęcia, to nie ma być sukces komercyjny tylko MISJA, wyraźnie to zaznaczone w artykule (non profit). Wreszcie ktoś to zrozumiał w TVP i bardzo dobrze.

 

Misja misją, ale rachunek musi się zgadzać. Pół biedy, jeśli zwiększą się wpływy z abonamentu, to nadawca będzie mógł inwestować w projekt. Trochę nie chce mi się wierzyć, że TVP będzie inwestować w deficytową platformę. Jeśli się na to zdecyduje, ok, ryzyko jest spore, a budżet nie jest z gumy.

 

Dawidek napisał(a):
Kolejny problem - to nadawanie FTA programów TVP - nie wierzę, że kanały będą FTA, bo TVP musiałaby o wiele więcej płacić za prawa nadawcze do filmów, seriali, sportu.

 

 

 

Po to ma to być w wiązce punktowej , żeby nie trzeba było płacić więcej za prawa nadawcze . Jak się nie znasz , to przynajmniej nie krytykuj innych . Polecam podszkolenie się w tej dziedzinie .

 

Pisałem przecież o moich wątpliwościach dotyczących wiązki punktowej. Skoro kilka osób przede mną powątpiewało w istnienie takiego rozwiązania, to i ja mam prawo mieć wątpliwości. A jak nie ma wiązki punktowej, to nadawanie FTA nie ma sensu ze względu na większe koszty. Jeśli będzie ta wiązka - to wszystko w porządku. Mogę się nie znać, ale myśleć potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skąd u Was przekonanie, że TVP będzie się rozwijać. Wszystkie głosy wokół mediów wskazują, że raczej będzie się zwijać (mniej sportu licencyjnego, marniejsze filmy itd) niedługo nie będzie co kodować.

Pierwszym "sukcesem" ew. platformy Farfała będzie pozbawienie setek tysięcy (a może milionów widzów) dostępu do kanałów : INFO, Kultura i Historia z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kipieć. Podobnie jest na Cyfrze+ i w Cyfrowym Polsacie :P

Ale N jest rekordzistą TVP HD wynosi 5mb/s - a to już lekka przesada... :evil: - przynajmniej było tak do niedawna - poprawcie mnie jak się mylę.

Od stycznia bitrate TVP HD na Nce to ok. 9 - 10mbps. W porywach dochodzi nawet do 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko [beep] kupi dekoder za 400-600zł po to żeby mieć platformę TVP.

Oczywiście. Pozostali kupią tuner DVB-S2 nie tylko dla TVP, ale też dla obcojęzycznych kanałów w HD, czy polskich, oferowanych przez dwie platformy cyfrowe: Cyfrę+ i Cyfrowy Polsat, bo niestety n jest zamknięta w swoich nboxach. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli ktoś kupi tuner HD, to raczej do ARD HD i ZDF HD niż do TV Powtórki HD. Ludzie! Ile razy można wałkować ten Puchar Konfederacji! Zarówno na TVP Sport, jak i TVP HD leci to po raz nie wiem który. Tym samym udowadniają, że mają cienką ofertę sportową i puszczają to samo po 50 razy. Ciekawe kto się na to skusi? Lepiej wziąć CP - Mini Max albo Multipakiet C+ i tam będziemy mieli sport! TVP Sport to jedna ze słabszych stacji sportowych. Jakość :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pieniędzy , nie ma jakości , nie ma premier . Tak samo jest z Polonią 1 . Będą pieniądze (z platformy TVP) , będzie jakość , będą premiery . Na pewno Pucharu Konfederacji nie będą powtarzać bez końca , później będą powtarzać mecze Euro 2012 :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pieniądze (z platformy TVP) , będzie jakość , będą premiery.

Sukcesu finansowego to z tej platformy nie będzie. Na sprzedaży kart zarobią w początkowym okresie a później koniec. Przykłady zagranicznych platform pokazują, że płacenie tylko za pojedyncze kanały nie daje dobrych wyników finansowych. Platforma wcale nie jest nastawiona na zysk, jest nastawiona na to by nie przynosić strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie , to rzeczywiście może nie dokładnie z samej platformy , ale gdy ludzie zobaczą , że się w TVP poprawia , to może zaczną płacić abonament (jeśli jeszcze będzie) lub wzrośnie im oglądalność , a co za tym idzie wpływy z reklam (przynajmniej tak mi się wydaje) . TVP , chociaż to telewizja publiczna , nie wyrzucała by całkowicie pieniędzy w błoto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie MISJA i tego mogą i powinny obawiać się pozostałe platformy nastawione na zysk. Niestety będzie on mniejszy chyba że się lepiej postarają. No i chyba że ktoś utrąci plany Farfała oczywiście "w trosce o widza i jego pieniądze z podatków". Nie powie taki glośno że te pieniądze z podatków które pójdą na TVP to wielokrotnie widz odda tylko że innym platformom jeśli pozbawi się je takiej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszyscy liczą na POPRAWĘ jakości TVP , ale co to znaczy????. Politycy gadają , albo o niezależności, albo o równowadze politycznej (a wszyscy wiedzą, że chodzi o dostęp do "okienka" i wpływ na oglądaczy) i to pojmuję. Co zwykły widz (z tego forum) ma na myśli mówiąc o poprawie... To dwa różne światy.

Jeśli ktoś uważa , że TVP POWINNA dawać : więcej lepszych filmów, więcej dobrego sportu , więcej lepszej rozrywki i dokumentu TO JEST UTOPISTĄ i zaniża poziom dyskusji do przedszkola i historii o św. Mikołaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie , to rzeczywiście może nie dokładnie z samej platformy , ale gdy ludzie zobaczą , że się w TVP poprawia , to może zaczną płacić abonament

Powód niepłacenia abonamentu nie wynika ze zlej sytuacji w TVP, tak więc nawet jak się będzie "poprawiało", to sytuacja pozostanie mniej więcej taka, jak teraz.

 

Wracając do platformy TVP, jeżeli rzeczywiście uda się pozyskać Polsat do pakietu odpłatnego i ceny nie będą tragicznie duże, może ona odnieść spory sukces. Swoją drogą, niektórzy zaczęli wielbić Farfała po ogłoszeniu planów tej platformy - podłoże do niej przygotował Urbański (rozpisując roztrzygnięty przetarg na firmę mającą uruchomić kompletny system do obsługi wraz z zainstalowaniem niezbędnych urządzeń:

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/auction_preview.php?id=121

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/auction_result.php?id=121

 

EDIT: Oczywiście chodzi o Polsat i Polsat 2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...