Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat jest za darmo naziemnie więc powinien być także na darmowej satelitarnej platformie TVP.Nic mu to nie zaszkodzi jak tam będzie,tylko powiększy swój i tak spory zasięg.

Może tylko stracić CP,który karze sobie płacić za coś co jest za darmo.. i teraz będzie musiał kombinować jak przyciągnąć abonentów dodatkiem do tego co odbieramy naziemnie.Oferta naziemna powinna być dostępna w każdej platformie żeby wszyscy mieli równe szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość łopatologicznie to tłumaczę, ale celowo - niekodowana emisja TVP 1, TVP 2 i TVP HD może być wg. mnie z przyczyn technicznych trudna do praktycznej realizacji. Sytuację TVP HD ratuje tylko fakt, że spora część emisji (ale nie wszystko!) to produkcja własna. Z drugiej strony - ARD i ZDF w Niemczech nadają FTA od lat. Da się? Da.

 

Poza tym, co moze w TVP byc ciekawe dla przecietnego Niemca nie rozumiejacy ani jednego slowa w jezyku polskim? Pilki juz prawie nie ma - mecze polskiej representacji raczej nie mialyby duza ogladalnosc za Odra, CL i Puchar UEFA odpadli, i amerykanskie filmy z voice over po polsku raczej tez nie sa konkurencyjne na niemieckim rynku telewizyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita - ja chyba wiem co zrobią :D

 

Na 23.5 znajduje się Astra 3A, które jeszcze w tym roku ma zostać zastąpione przez 3B. 3A po drobnej rekonfiguracji nadal mógłby służyć na 19.2.

Obecna wiązka 3A wygląda tak, więc wiązka 3AH mogła by zostać użyta do pokrycia Polski, natomiast wiązkę 3AV można by skierować np. na Hiszpanię. ;)

 

Ale też mam do tego wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita - ja chyba wiem co zrobią :D

 

Na 23.5 znajduje się Astra 3A, które jeszcze w tym roku ma zostać zastąpione przez 3B. 3A po drobnej rekonfiguracji nadal mógłby służyć na 19.2.

Obecna wiązka 3A wygląda tak, więc wiązka 3AH mogła by zostać użyta do pokrycia Polski, natomiast wiązkę 3AV można by skierować np. na Hiszpanię. ;)

 

Ale też mam do tego wątpliwości.

 

Wydaje mi się, że to będzie bardzo prawdopodobny scenariusz. Wiązkę 3A H z pewnością wykorzystaliby też Niemcy i być może Austria, np. dla SKY albo dla Arena Sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ogólnie wygląda nieźle, ale dla przeciętnego Kowalskiego koszty początkowe będą zbyt duże (dekodery) i niewiele osób sobie na nie pozwoli. Poza tym kanały Polsat, TVN, TV4 miały być darmowe a już wiadomo, że TV4 napewno nie będzie w dwóch pierwszych pakietach, więc pierwotne założenia projektu zaczynają tracić sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic by się nie stało jakby taki TV4 był za 1-2 zł w III pakiecie płatnym dla zainteresowanych. Poza tym dla abonentów Cyferki żaden problem, jest w ofercie. Najważniejszy jest główny Polsat i TVN w drugim, no i zobaczymy co i za ile będzie w trzecim. Ciekawe który kanał będzie za złotówkę :lol2: TVNy wyceniam na jakieś 2-3 zł za sztukę. Największą barierą będzie to DVB-S2 bo oferta zapowiada sie rewelacyjnie. Ale idą z postępem i to się chwali (poniekąd nie mają wyjścia bo tylko 2 transpondery). Rozrusza sie wreszcie rynek dekoderów DVB-S2 i combo, redakcja SK powinna być zadowolona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz mnie mi się podoba ta platforma TVP oni liczą na wzrost popularności odbiorników HD combo, przeciętnego Kowalskiego raczej nie będzie stać na taki odbiorniki. W Hollexie najtańszy kosztuje 750 zł.

Ostatnio byłem u znajomego na wsi. Odbierają analogowo TVP1 i TVP2, w fatalnej jakości - mnóstwo odbić. Kolega jest zainteresowany tematem DVB-T. Przy okazji wyszło też, że chciałby od razu mieć satelitę (dla pewnego kanału :wink: ). Pokazałem mu właśnie ten odbiornik za 750 zł, bo stwierdziłem że nie ma sensu:

a) kupować dwóch oddzielnych skrzynek

B) kupować odbiornika sat w MPEG-2, a DVB-T w MPEG-4

Bardzo mu się spodobał i cena wcale nie była za wysoka. W końcu przez tyle lat oszczędzania nawet 10 zł na pakiet płatnej platformy, można chyba znaleźć trochę grosza i zainwestować na następne 15 lat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Poza tym, co moze w TVP byc ciekawe dla przecietnego Niemca nie rozumiejacy ani jednego slowa w jezyku polskim? Pilki juz prawie nie ma - mecze polskiej representacji raczej nie mialyby duza ogladalnosc za Odra, CL i Puchar UEFA odpadli, i amerykanskie filmy z voice over po polsku raczej tez nie sa konkurencyjne na niemieckim rynku telewizyjnym.

Akurat z tym nie mogę się zgodzić. :> Zawsze znajdzie się taki maniak, jak choćby ja, który ogląda jakąś zagraniczną ligę/reprezentację, mimo że jest to kopanina :) Tak sobie myślę, że możnaby kodować te wybrane pozycje i udostępnić je za darmo posiadaczom karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz mnie mi się podoba ta platforma TVP oni liczą na wzrost popularności odbiorników HD combo, przeciętnego Kowalskiego raczej nie będzie stać na taki odbiorniki. W Hollexie najtańszy kosztuje 750 zł.

Ostatnio byłem u znajomego na wsi. Odbierają analogowo TVP1 i TVP2, w fatalnej jakości - mnóstwo odbić. Kolega jest zainteresowany tematem DVB-T. Przy okazji wyszło też, że chciałby od razu mieć satelitę (dla pewnego kanału :wink: ). Pokazałem mu właśnie ten odbiornik za 750 zł, bo stwierdziłem że nie ma sensu:

a) kupować dwóch oddzielnych skrzynek

B) kupować odbiornika sat w MPEG-2, a DVB-T w MPEG-4

Bardzo mu się spodobał i cena wcale nie była za wysoka. W końcu przez tyle lat oszczędzania nawet 10 zł na pakiet płatnej platformy, można chyba znaleźć trochę grosza i zainwestować na następne 15 lat? :)

 

Problem w tym, że raczej ludzie nie odkładają 10 zł na pakiet płatnej platformy. Dla wielu oczywiście nie będzie stanowiło to jakiegoś problemu, w końcu i tak nie każdy musi oglądać telewizję. Pewnie, że jak ktoś bardzo chce to kupi sobie i nie będzie zbytnio narzekał, ale sam przyznasz, że w naszym pięknym kraju jest wielu dla których wydać 200 zł na odbiornik to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jak ktoś bardzo chce to kupi sobie i nie będzie zbytnio narzekał, ale sam przyznasz, że w naszym pięknym kraju jest wielu dla których wydać 200 zł na odbiornik to będzie problem.

Dlatego w Polsce będzie okres przejściowy DVB-T. Ludzie będą mogli odkładać pieniądze na odbiornik, by w momencie wyłączenia analogu mieć już kupiony cyfrowy. Dużo osób pali - proponuję rzucić, zobaczycie ile kasy idzie z dymem. :D A tak swoją drogą, nie wiem czemu odbiorniki DVB-S2 są droższe od DVB-T? Konstrukcja przecież ta sama, różnią się jedynie głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol91 - dostępne na rynku odbiorniki DVB-S2 mają zwykle wbudowany 1 lub 2 czytniki kart kodowych, oraz 2 x gniazda CI.

 

 

Co raz mnie mi się podoba ta platforma TVP oni liczą na wzrost popularności odbiorników HD combo, przeciętnego Kowalskiego raczej nie będzie stać na taki odbiorniki. W Hollexie najtańszy kosztuje 750 zł.

 

Otóż nie, bo już od 499 zł --> LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odbiornik HD Combo.

Rzeczywiście sorki, przeoczyłem napis "combo" w Twoim poście.

 

 

A czy obecnie niekodowane TVP Info i TVP Historia nadawane w MPEG 2 przejdą też całkowicie na MPEG 4/DVB-S2 :?: To znaczy czy nadal będą nadawać z drugiego transportera tak, jak ma to miejsce do tej pory ??

 

"Telewizja Polska na swoich stronach internetowych opublikowała komunikat prasowy informujący o zmianach, dodając, że przekaz kanałów z tp. 53 (10,773 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6) będzie kontynuowany do 1 stycznia 2011 roku. Docelowo emisja ma być prowadzona z tp. 59 (10,862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6, DVB-S2/8PSK)."

Link do artykułu satkurier.pl: TVP z transponderem w DVB-S2 na 19,2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był jakiś gościu u mnie co gadało o przejściu w standard dvb-t. Mówił że już za mies w kujawsko-pomorskim bd wyłączony sygnał analogowy i że przedstawia ofertę nowej dvb-t.Oferta miała by być tylko przez satelitę.Operatorem tego ich dvb-t miałaby być cyfra+.Mówił że wygrali przetarg.Wszystko miałoby działać jak kablówka przez satelitę tzn jeśli by cała wioska wzięła tą ofertę to płaci się za prestiżowy hd 75zł sprzęt 300 zł jeśli ant z logiem c+ to 200zł.

Tłumaczyłem mu że dvb-t to tylko naziemnie nie może być przez sat. On wtedy zmieniał temat aż sobie poszedł.Na końcu się zapytał czy podpisuję to czy jak zdejmą analog wolę płacić 900zł i po wiedział że się pośpieszyłem z telewizją"N".

 

Tak więc doszedłem dso wniosku że c+ wykorzystuje sytuację cyfryzacji do nabycia abonentów.Pytanie tylko czemu tak szybko??Odpowiedź jest prosta boi się TVP i już tera chce nałapać abonentów.Powtarzam umowa na 15 mcy prestiżowy HD normalnie 180zł za 75 zł taka oferta.CYfRa KoMbInUjE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobre wieści,

ale jak dla mnie (i pewnie dla wielu innych użytkowników) platforma TVP ma jedną zasadniczą wadę:

chcąc ją oglądać będę musiał wymienić mój odbiornik SD na HD za duże KILKASET :evil: złotych,

na odbiornik HD który umożliwi mi oglądanie jednego kanału w HD

i reszty w SD (których mimo iż posiadam odbiornik SD nie będę mógł oglądać na obecnie posiadanym sprzęcie).

Chociaż przyznaję - dla właścicieli odbiorników DVB-S2 oferta jest bardzo interesująca. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc doszedłem dso wniosku że c+ wykorzystuje sytuację cyfryzacji do nabycia abonentów.Pytanie tylko czemu tak szybko??Odpowiedź jest prosta boi się TVP i już tera chce nałapać abonentów.Powtarzam umowa na 15 mcy prestiżowy HD normalnie 180zł za 75 zł taka oferta.CYfRa KoMbInUjE !!!

Nie rzucaj takich oskarżeń. Cyfra+ nic nie kombinuje. Kombinują goście, którzy ją rozprowadzają. Nie wiadomo zresztą, czy do końca legalnie. Tak samo chodzili kiedyś przedstawiciele Cyfrowego Polsatu i mówili dokładnie to samo. Tak niestety jest, trzeba uważać na wszelkie "okazje". Najbardziej pewnie mogą zamotać w głowie starszym ludziom. A wszystko to przez to, że do dzisiaj nie ma w TVP kampanii informacyjnej o DVB-T. Start pierwszego multipleksu za miesiąc, a tu cisza jak makiem zasiał. W czyim to jest interesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...