Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł platformy TVP jest jak najbardziej trafiony, bo przede wszystkim wszystkie kanały ogólnopolskie są za darmo w jednej platformie. Platforma TVP jest też wspaniałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą płacić wysokich rachunków za kanały, których nie oglądają. Znam wiele przypadków, w których ludzie chcą tylko podstawowe kanały (TVP1, TVP2, Polsat, TVN) i jednego tematycznego (np. TVN 24). Oferta TNK nie posiada kanału Polsat, co zniechęca wielu, natomiast w CP za podstawowe kanały plus wybrany tematyczny trzeba płacić minimum 37,90 zł. Platforma TVP umożliwi także przekaz wszystkich kanałów TVP za darmo, spełniając oczekiwania wielu, którzy płacą abonament RTV i jednocześnie chcą mieć dostęp do takich kanałów jak TVP Historia, TVP Sport i TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam takie pytanie, czy Viva polska, 4fun.tv i inne kanały FTA z satelity Hotbird będą dostępne w pakiecie płatnym, czy TVP udostępni je jakoś, np. dla tych, którzy mają wykupioną kartę?

Farfał wydaje się obeznany w temacie, więc wątpię by zakładał dublowanie polskich kanałów FTA z Hot Birda na Astrę i ewentualne ich kodowanie. Pewnie będzie promował zeza z Hot Birda na Astrę (nie odwrotnie! - słabszy sygnał HB) 8)

 

Miejmy nadzieję, że wszystko się wyjaśni w jak najszybszym czasie i kanały FTA z Hotbirda będą dostępne za darmo.

Już są dostępne za darmo na Hot Birdzie, nie rozumiem więc twojego problemu. :shock:

 

Może dałoby się jakoś bez zeza (za sprawą TVP). Mniej kłopotu i dla mnie (ciemnego w zezowaniu :lol2: ) i dla większości przyszłych klientów platformy TVP.

Czy przez wasze lenistwo zamiast nowych kanałów na Astrze mają być niepotrzebnie dublowane kanały z Hot Birda? :/

 

Kiedyś ktoś a nawet ktosie pisali, że nie ma miejsca na trzecią platformę :roll:

A tu proszę! Proszę! :wink: Czwarta - wolno bo wolno - ale sobie idzie :lol2::P

Czytałem wczoraj artykuł eksperta nt. platformy TVP. O ile utworzenie bezpłatnej platformy, w celu dotarcia do jak największej ilości widzów (wymóg zapisany w ustawie), jest jak najbardziej chwalony i realny, o tyle nie ma pewności jeśli chodzi o ofertę płatną (trzeci pakiet). Sytuacja podobna jak z "komercyjnym" TVP Sport. Czy TVP może brać się za biznes, a nie tylko za misję? Dlatego trzeci pakiet wcale nie jest taki pewny, natomiast gdyby nawet zmienił się prezes TVP, nie powinien wycofywać się z pomysłu spot beam'u i FTV. Mogą jedynie usunąć stamtąd Polsat i Polsat 2 - na życzenie Solorza. :?

 

Fragment tekstu:

Reakcja Cyfrowego Polsatu, który jest absolutnym liderem na cyfrowym rynku satelitarnym, wydaje się być całkiem naturalna - może pojawić się jeszcze jeden konkurent. Wszystko zależeć będzie od decyzji, czy poza tzw. transmisją obowiązkową programów nadawanych naziemnie analogowo TVP będzie miała prawo do oferty komercyjnej - mówi nam Krystyna Rosłan-Kuhn, dyrektor generalna Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego Panie i Panowie nic.

Punktujmy słabości wywiadu bo to wygląda na ściemę; np. po co droga wiązka punktowa z satelity skoro koszt karty dostępu to parę groszy (tak robi TnK i nie wyważa otwartych drzwi; można bezpłatnie oglądać 5 programów) i nie zrujnuje kogoś kto rzuci się na dość drogi tuner. Co ta wiązka punktowa ułatwia . Moim zdaniem NIC , raczej podraża projekt. Skoro JUŻ sam pomysł ZMUSZA odbiorcę do wymiany sprzętu za kilkaset zł (choć prez twierdzi , że nie zmusza nikogo) to dlaczego nie zmusić go, aby kupił jeszcze kartę za 40-50 zł. Powalone.

Gość nie powiedział nic oprócz pobożnych życzeń w słownictwie przygotowanym przez osobę z techniki.

Wygląda to na pseudomenadżerski zamysł, który wraz z prezem będzie utrącony i będzie on wkrótce mówił, że tak dobrze chciał, a nie dali mu skończyć.

Taki super plan wymyśliłby każdy z nas. Gorzej z realizacją i finansowaniem (głównie kasa bubu, prez stale podkreśla, że jakoś to będzie, ale na pewno lepiej i taniej). Jest tu góra problemów.

I teraz druga strona medalu; to miało być powszechne, a stać się może ofertą dla pasjonatów (już widzę jak masowo ludzie wyrzucają -niepodobne dla Polaków- posiadane abonamenty i sprawne dekodery. Sam mam wiele przykładów odmowy na dziś, kiedy posiadacz CP za 9.90 nie chce zmiany na C+ 9,90 lub TnK (darmową) BO JUŻ TV MA.

Największym wrogiem pomysłu jest cena startowa (tuner, karta). Co innego jest przymus techniczny (np. wyłączenie analogu), a co innego wydatek kilkuset złotych w sytuacji alternatywy.

O ile 1. pakiet można jakoś związać z rolą tv publicznej - 2. i 3. to przedsięwzięcia typowo komercyjne i pieniądze tu nie spadną z nieba lub abonamentu tylko trzeba znaleźć inwestora (czytam nadzieje niektórych, że wujek F. da nam HBO za 7 zł bo nic nie che zarabiać) inaczej pomysł przypomina hecę z początkami platformy Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczarowany tą wypowiedzią jest to cała prawda o jakości TVN, jego HD, oraz obecności tego programu w nowej platformie TVP.

 

Piotr Farfał (p.o. prezes Telewizji Polskiej)

TVN HD ze względu na upscaling, a nie transmisję HD nas w ogóle nie interesuje. W tym względzie nasza konkurencja nie buduje u klienta wiarygodności i jakości kanałów HD, a to powinno być zadaniem całego rynku. To jest nieuczciwe nazywać kanał HD, gdzie w rzeczywistości jest to tylko trochę lepsze SD.

:brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jestem oczarowany tą wypowiedzią jest to cała prawda o jakości TVN, jego HD, oraz obecności tego programu w nowej platformie TVP.

 

Piotr Farfał (p.o. prezes Telewizji Polskiej)

TVN HD ze względu na upscaling, a nie transmisję HD nas w ogóle nie interesuje. W tym względzie nasza konkurencja nie buduje u klienta wiarygodności i jakości kanałów HD, a to powinno być zadaniem całego rynku. To jest nieuczciwe nazywać kanał HD, gdzie w rzeczywistości jest to tylko trochę lepsze SD.

:brawo::brawo::brawo:

 

Ma człowiek sporo racji. Też uważam, że platforma TVP jako mimo wszystko platforma "publiczna" powinna reprezentować jakiś poziom i w ogóle nie powinno być w niej miejsca dla żadnych tvn-ów, ani innych foxlifów, weddingów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa ITI jest znana głównie z kanałów pseudo-HD.... :brawo:

I bardzo dobrze robi TVP - zawsze uważałem TVP za jeden wielki syf, a tu proszę... - zaczynają zmieniać się na lepsze :brawo:

Panie Mordo - przydałoby się byś przed rozpoczęciem dyskusji przeczytał poprzednie posty. Ile razy można powtarzać, że kanały FTA (TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP HD) mają być w wiązce punktowej.

Ok. Wiem. Przeczytałem to wcześniej, ale zapomniałem edytować posta. Sorki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam wrażenie, że ostatnio sporo osób rzuciło się na ten temat. Dziwne, bo produkcja kanałów HD w ITI nie odbiega od innych produkcji, stoi może nawet na wyższym poziomie rozwoju. Poza konkurencją są tylko kanały przyrodnicze - National Geographic, Discovery i History. Reszta nie odbiega znacząco od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kipieć. Podobnie jest na Cyfrze+ i w Cyfrowym Polsacie :P

Ale N jest rekordzistą TVP HD wynosi 5mb/s - a to już lekka przesada... :evil: - przynajmniej było tak do niedawna - poprawcie mnie jak się mylę.

Platforma TVP powinna wypalić. Jedyną przeszkodą jest MPEG - 4 - wiele ludzi nie może sobie pozwolić na zakup tunera za ok. 400zł - ale i tak trzymam za nich kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ma człowiek sporo racji. Też uważam, że platforma TVP jako mimo wszystko platforma "publiczna" powinna reprezentować jakiś poziom i w ogóle nie powinno być w niej miejsca dla żadnych tvn-ów, ani innych foxlifów, weddingów itp.

Najpierw niech TVP zacznie prezentować porządny poziom. Transmisje sportowe są prawie takie jak w Azerbejdżanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...