Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam nikomu nowego softu 2.03 do Fergusona. Dekoder wieszać się nie wiesza (w przypadku włożenia dwóch kart kodowych C+ i TNK) za to głubi uprawnienia odbioru jedyna dobra metoda to wyłączyć i włączyć dekoder. Operacja bardzo wkurzająca więc lepiej pozostać przy starym sprawdzonym sofcie 1.85. Wszystko w nim chodzi w miarę poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

restartów nie mam , ale problem z dekodowaniem kanałów przy przechodzeniu po kanałach , trzeba wrócić do poprzedniego i z powrotem,dopiero wtedy włącza się kanał poprzednio z napisem " zakodowany". u mnie zdarza się to często.

 

Potwierdzam, strasznie wnerwiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odbiera ktoś TVN Warszawa, nSport, TVP Sport z nowej częstotliwości 11,508 ? U mnie tuner niby wyszuka częstotliwość ale kanałów już nie widzi i nic nie zapisuje. Dodawałem kanały ręcznie ale wizji brak :cry:

Na domiar złego ze starych częstotliwości nie odbieram już nSport, TVP Sport :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przed 23 wyszukało mi te kanały i jak na razie wszystko jest OK. Z tego co później czytałem na SK to były jakieś problemy "Zdarza się, że czasami wyłączany jest sygnał i niemożliwy jest odbiór kanałów." i widocznie trafiłem z wyszukiwaniem właśnie w takim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku planuję zakup Multipakietu Canal+. I teraz mam pytanie czy Ferdek FX 7600 da sobie z tym radę czy nie będzie wariował? Obecnie mam TNK i moduł CP i tak się zastanawiam czy lepiej wziąść samą kartę czy raczej moduł C+.

 

Edit: Zapomniałem dodać, że ferdka ma z 1 gniazdem na kartę i 2 na moduły. Czyli do wyboru albo karta C+ w czytniku i dokupić moduł do TNK lub TNK w czytniku i dokupić moduł C+. Tylko teraz pytanie które rozwiązanie jest lepsze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są warunki gwarancji dla tunera Ferguson FX 7600? A dokładnie ile czasu mają na usunięcie usterki. Sam bym się zapytał u źródła, ale na stronie internetowej tej firmy nie ma kontaktu mailowego, formularz kontaktowy "chwilowo" niedostępny o numerze telefonu nie wspominając. Powiem tak większego g.... nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, już działa moje poprzednie pytanie uznaję za nieaktualne

 

[...] na stronie internetowej tej firmy nie ma kontaktu mailowego, formularz kontaktowy "chwilowo" niedostępny o numerze telefonu nie wspominając [...]
:szukaj:http://www.ferguson-digital.eu/index.php/kontakt.html

 

Czytaj na co odpowiadasz :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Posiadam Fergusona 7600, TnK, reszta FTA, oprogramowanie 1.70, nic nowego na razie nie wgrywałem.

(Choć to raczej mało istotne, dodam, że odbiornik jest połączony z nagrywarką SCART, a potem od nagrywarki do monitora HDMI. Wcześniej odbiornik był połączony S-video do karty telewizyjnej. Problem jednak był niezależnie od połączenia.)

 

W momencie, gdy program jest przerywany i są reklamy ,bądź gdy ponownie program pojawia się po przerwie ekran robi się czarny. Taka sytuacja ma miejsce zasadniczo na niemieckich kanałach ARD, ZDF, Sat 1, Br alpha i inne. Po przełączeniu na inny kanał i powrocie na właśnie oglądany obraz powraca. Bez przełączenia obraz pozostaje czarny z działającą fonią. O ile kanały niemieckie oglądałem mało, to jednak zmobilizowałem się, żeby ten problem rozwiązać, bo dzieje się tak również na Channel 4 (obecnie FTA na Astra 2A jako TT on 4).

Nie pamiętam, aby podobne rzeczy działy się np. z polskimi kanałami, jeśli już to może raz na rok.

 

Co jest tego powodem, jak można się z tym uporać ?

Powoli mnie to denerwuje, a o ile podczas oglądania można to skorygować, to nagrywanie w takich warunkach mija się z celem. Problem jest od samego początku, również zanim miałem nagrywarkę.

 

Zapytam przy okazji, czym różni się RGB od CVBS w menu Fergusona - ustawienia TV. Obecnie mam RGB, choć działa też przy ustawieniu CVBS, kanał modulatora 21, system Pal G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może warto przemyśleć aktualizację oprogramowania - albo do jednej z wersji wymienianych w tym temacie jako dość stabilne, albo do najnowszej... Co do RGB i CVBS - zmiana tego ustawienia ma sens przy odpowiednim połączeniu odbiornika z TV - w innym przypadku nie zobaczysz różnicy. Nie ma to związku z kolejnymi dwiema opcjami - modulator to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...