Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i expertem nie jestem, ale jeśli chodzi o FX7600, to przewalczyłem wszystkie softy od 1.78 do 2.03, na kartach C+ przed i po ostatniej wymianie, ze splitterami przewodowymi, ponadto z Astonem 2.19 - w sumie ok 9 miesięcy bojów, więc coś na ten temat wiem. Poza tym był to mój kolejny Ferguson, nie pierwszy. I ten model pogrzebał mój wieloletni szacun do marki. Jedyny jego plus to niezły wygląd i wyświetlacz. Rozumiem niedopracowane wczesne softy, ale do 2.03 nie było poprawy w kwestii zniwelowania gubienia systemu kodowania przy szybkim przełączaniu kanałów (nawet przy Astonie mi się to zdarzało) - no to z czym do ludzi, koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli soft od Fergusona komuś nie odpowiada to zawsze może wgrać ten od Octagona. Kilka miesięcy temu kupiłem Octagona i jestem z niego bardzo zadowolony. Trochę mnie korciło żeby wgrać soft od fergusona ale ostatecznie tego nie zrobiłem bo nie było po co. Polecam nieoryginalny soft od Octagona bo ma poprawiony blindscan i nie tylko. W sieci są dostępne softy z podmienionymi nagłówkami więc nie będzie problemu z wgraniem do Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomo coś czy w najbliższym czasie będzie jakiś nowy soft do FX-a? Pisałem do Fergusona ale od dwóch tygodni zero odpowiedzi. Mogli by na przykład zrobić tak jak jest w Octagonie, że jak wciśniemy F2 to mamy możliwość wyboru proporcji ekranu 4:3, 16:9, 4:3 letterbox , możliwość wyboru CAS itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Mam problem z Fergusonem fx6600 sprawa polega na tym ze jak skoncze ogladac z dekondera np tvn na TNK naciskam power na pilocie po czym zamiast wlaczyc sie kanal w tv pozostaje czarny ekran. Na innym ferdku mi sie normalnie pokazywal obraz tv i programy z normalnej anteny. TEraz tylko moge ogladac tv ze zwyklej anteny siatkowej jak wylacze ferdka z pradu dopiero on puszcza obraz... czemu tak jest>? przlecialem sasiadow i u kazdego jest to samo wiec TV i kable odpadaja jako uszkodzone...

 

A drugie pytanie jak to jest z gwarancja? bo 12 miesiecy pisze ale prawo europejskie nakazuje 24 miesiace. Gdzie go mozna oddac jak byl kupiopny w szczecinie a jestem z okolic krakowa? oddal bym go na rekojmnie jak to nie wina ustawien... czekam na pomoc

 

PS nie wiem czy pisze w dobrym miejscu ale juz nie mam sily z tym ferdkiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiem ale gwarancja to 12 miesyecy ktore juz minely a wlasnie mam wgranego octagona ijego podejrzewam ze to powoduje... jest to mozliwe>? opodobmno koles mi wgral octagona do 6600 z modelu 7600

 

 

nie mam mozliwosci sprawdzenia czy tak samo jest na video wyjsciu. MAm tylko euro w tv. JUz kabli mam 3 sztuki i na kazdym to samo... pomocy ;):shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości podpoiłem kabel s-video do takiej przejściówki

30374-adapter_scart_-_3x_chinch__s-video_et-9088.jpg

i uzyskałem tylko czarno-biały obraz. Czyli jednak jakiś sygnał jest wysyłany.

Tutaj jest schemat połączenia Scart/s-video

122350270455943827.jpg

 

Edit: Na wyjściu VCR uzyskałem kolorowy obraz s-video (nie najlepszej jakości - obraz taki jak z anteny siatkowej - być może ta przejściówka ma na to wpływ) ,natomiast na wyjściu TV obraz nadal czarno-biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadany model splittera nie chce akurat współpracować z FX-ami - podpytaj sprzedawcy, czy ma w ofercie albo inne karty do tego splittera, które będą z FX działać, albo inne modele splitterów. BTW: Próbowałeś zamieniać karty między Pace, a Ferdkiem, żeby wykluczyć zwykłe uszkodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...