Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam,czy możecie mi polecić zastępczy pilot bo ten oryginalny ma kiepski zasięg i trzeba dokładnie celować.Korzystać z niego będą starsze osoby i dobrze by było gdyby miał szerokie kąty działania i miał duże przyciski :wink: dzięki

 

aha rozsądna cena wskazana

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

TV TRWAM na fergusonie fx 7600 , fx 6600

 

Ferguson Fx-7600 V2.01 patch

 

Wchodzimy w Menu> instalacja> ustawienia anteny> szukanie sieci (było wyłączone) zmieniłem na> włączone> przeszukaj.

U mnie TV TRWAM znalazło na kanale 816, w ulubionych kanał 41

 

 

Nowe parametry odbioru TV TRWAM

Od 1 października 2012r. istnieją nowe parametry:

Satelita:ASTRA 2C 19,2E

Transponder: 048

Częstotliwość: 11186 MHz

Polaryzacja: pionowa (V)

SR: 22000

FEC: 5/6

PID Video: 33

PID Audio: 3606

 

PID Audio: 3607 dla Radia Maryja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, posiadam tuner FX7600 UCI z jednym czytnikiem na kartę (cyfra +) miałem problem ze "złapaniem" kilku programów, więc poczytałem i znalzałem że ma pomóc aktualizacja do najnowszej wersji, tak tez uczyniłem. Ściągnąłem nowe oprogramowanie, wgrałem - komunikat done - podłączam do tv żeby przywrócić ustawienia fabryczne i nic. Nie działa pilot - tylko można nim włączyć tuner i koniec. Więc drugi raz to samo i dalej to samo. Nic nie można zrobić ani z poziomu pilota ani z poziomu przycisków na tunerze. Wryrwałem wersję fx-7600uci_2.03_1CR_PL. Czy coś jeszcze muszę wgrać czy to powinno wystarczyć? I dlaczego mógł przestać działać pilot skoro wersja powinna być ta od tego tunera?

OK, poradziłem sobie, tuner był kupiony używany i prawdopodobnie wgrany był nie oryginalny rom, czego skutkiem po wgraniu oryginalnego było zablokowanie tunera. Tuner odblokowany, kanały wgrane, wszystko śmiga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Wiec jak go "naprawiles"?

Wgrales oryginalny soft i zaraz potem ten "nowy"

Ja tez mam problem.Wiele kanalow zakodowanych a powinny chodzic (oryginalna karta c+)

Dziw wgralem ten soft co TY i mam to:

 

http://img197.imageshack.us/img197/8266/dsc0913g.jpg

i tylko mozna wylaczyc lub wlaczyc.

Dekoder przerabialem jakies 5 lat temu wiec soft jest nieoryginalny.

Prosze o konkretna odpowiedz bo nie mam PC (rs232) i dzis spedzilem pol dnia zeby kogos na drugim koncu miasta znalesc z PC-a nie chcialbym tracic mojego i jego czasu na ciagle poprawki.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam proste konkretne pytanie... Który tuner posiada jeszcze sygnalizację dźwiękową przy parametrach transpondera ? w menu Fergusona FX 7600 przy pasku sygnału jest dźwięk pikający zwiększający się rytmicznie w zależności od lepszego sygnału z anteny.

 

Chciałbym kupić tuner który ma taką funkcje, a nie znam innych. w Arivach jest tylko przy naziemnej pseudo dźwięk bardzo nieprzyjemny. Mnie chodzi o satelitarny sygnał aby był sygnalizowany dźwiękiem. Oczywiście nie zawężam pola do samych Fergusonów.

 

Pomożecie.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten tuner od paru ładnych lat jako jeden z tunerów na splitterze Cyfry. Był cały czas w pokoju syna i dopóki nie podrósł oglądał na nim "bajkowate" programy. Teraz zainteresował się historią i stwierdził po poczytaniu w necie, że nie działa mu History i Discovery Historia. Działa tylko TVP Historia. Przyjrzałem się temu i okazało się, że History nie mam na żadnym tunerze podłączonym pod splitter, chociaż mam w promocji pakiet Platinium NC+. Program zakodowany ale Discovery Historię mam na innych tunerach. Ja też poczytałem w necie i wiem, że Discovery Historia nadawany jest z transpondera 10834 V Hotbirda. Problem w tym, że ten własnie FX 7600 nie ma w wykazie tego transpondera. Sprawdziłem jeszcze raz ustawienia anteny, przeskanowałem normalnie i w trybie Blind Scan i nie wykrywa tego właśnie transpondera! Wszystkie inne programy działają a tego akurat nie mogę załapać. Co robię źle? Nawet ręcznie wklepałem dane tego transpondera do listy kanałów i teraz jest w wykazie tunera, ale nie znajduje na nim, żadnych programów bo nie ma sygnału. Tuner jest podłączony do konwertera podwójnego (na Astrę i Hotbirda), antena jest spora. Programy na Astrze i Hotbirdzie działaja poprawnie, oprócz tego jednego. Co jest nie tak? Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam problem z ww. dekoderem.

Po wgraniu nowego softu pojawia się taki ekran:

Product Information

model 1CARD

Last updated nov 27 2008

S/W version V2.03black

H/W version V1.11

Loader version V1.00

 

Można tylko włączyć i wyłączyć, pozostałe przyciski nie reagują.

Czy można jakoś samemu rozwiązać ten problem?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...