Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Jak napsałem powyżej seria AF to ich najlepsza seria! Robiona we współpracy z Arionem. Tunery miały swoje wady (resety podczas układania listy kanałów, lub częstego ich przełączania), ale poza tym były praktycznie bezawaryjne. Myślę iż 7018 (7318) to bardzo dobre tunery. Przez chwilę były problemy z pakietem TVN, jednak była to sprawa softu i szybko zostało to naprawione.

 

Pierwszą oznaką psucia się marki FERGUSON był model DF9000PVR i niestety od tamtej pory utrzymują ten poziom :/ Seria FP okazała się całowitą porażka, FX też ma ogromne problemy, HF też nie grzeszy awaryjnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze to raczej nie bo wciąż są problemy z softem. Tuner czasem się restartuje na kanałach C+ , czasem wyskakuje że kanał jest zakodowany. Najlepiej chyba ten tuner podsumował Mr. Orbita

Same tunery FX nie są takie złe - godni następcy serii AF-xx18, jednak zalecam o pozostawanie na starszych wersjach softu. Około wersji 1.85 tuner pracował chyba najlepiej. Nowsze wersje są dowodem na prawdziwość twierdzenia "lepsze jest wrogiem dobrego"

i tak z ręką na sercu teraz to bym się zastanowił raz jeszcze nad kupnem tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że i Ferguson tu się nie może wykazać :/

 

Najpierw niewypał (którego się w końcu pozbyłem FP9600) i przez moment myślałem że kupie FX7600, ale coś mnie odrzucało od marki Fujguson ;)

 

Polecam wszystkim Echosmarta, chińskie badziewie które pięknie śmiga. NIe jest to kryptoreklama

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na 2.02 też macie restarty? Mi nikt nic takiego nie zgłaszał i tą wersję softu uważam za dość udaną - tuner dzięki czytnikom UCAS radzi sobie z większością kart kodowych, nawet tych bardzo egzotycznych. W porównaniu z innymi produktami w tej cenie - dobry sprzęt. Może nie ideał, ale nie popadajmy w paranoję ;) Do tego nie są awaryjne - na serwis praktycznie nie wracają. Z perspektywy czasu - godny następca wysłużonych AF xx18, których konstrukcja była już przestarzała. Nie ma co szufladkować producenta po jednym mniej udanym produkcie (mam na myśli 9600) - w wypadku chyba każdej większej marki można się do jakiegoś modelu solidniej przyczepić z różnych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
wgrałem soft 2.02 i restarty są dalej. tuner FX 7600. miałem też problem z niestykającą kartą porada fergusona podłożyć pod kartę tekturę i to pomogło.

 

Tak, to jest rada na ich poziomie... Z tą firmą miałem już kilka ścięć i najlepsza metoda to nie kupować ich sprzętu. A jak czytam różne posty i fora, to nie tylko modele HD są super awaryjne... i niedopracowane... Aż dziw bierze, że ich sprzęt nie znalazł się jeszcze wśród największych bubli na stronie UOKiK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamontowałem na szczęście tylko 5 fergusonów 7600 klientom , dwa się zepsuły (serwis 30 dni, strasznie trudny kontakt), na wszystkich były problemy z zamrażaniem obrazu na legalnych kartach Cyfra+ (softy zawsze oryginalne). Po wgraniu starszego softu oryginał 1,79 jakoś działają ale czasami się zamulają podczas zabawy z listami ulubionymi, EPG - według mnie straszne badziewie.

Przesiadłem się na Interstar GI-S780 i wszelkie problemy się skończyły!!!

- super tunery, super obraz, szybkie programowanie przez USB- POLECAM !!!

A też długo myślałem czy warto.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Co do samej oferty Goldena i jakości ich produktów, to mogę powiedzieć jedno... Bardzo dobra firma i kontakt z serwisem idealny... Poza tym bardzo profesjonalnie podchodzą do klienta... Myślę, że dobrze zrobiłeś... Ferguson też ma swoje zalety... a wydaje mi się, że problem zamrażania obrazu jest winą jakiegoś błędu w sofcie... Może to poprawią o ile dojdą do tego co może być przyczyną... Dodam, że kiedyś w DF9000PVR pomagało na zamrażanie używanie modułu np. ZetaCam Blue albo Astona... Wydaje mi się iż tam przyczyną był czytnik kart, choć serwis usterki potrafił usuwać i sprzęt działał później bardzo ładnie i płynnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna korzystam z Fergusona 7600 1CR na oryginalnej karcie C+. Na sofcie 1.94 było tragicznie z zamrażaniem obrazu, więc wgrałem

najnowszy soft 2.02 i jest lepiej, ale często zdarzają się restarty szczególnie na kanałach z paczki Canal+, pojawia się wtedy przez chwilę zielony

obraz na całym ekranie. Noszę się z zamiarem wgrania starszego oryginalnego softu, może ktoś mi poleci soft (ewentualnie udostępni), na którym

ten problem z restartami nie występuje. Na stronie fergusona są tylko te najnowsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstabilniej z tego co pamiętam pracował 1.85, ale czy ja go mam gdzieś, to nie wiem; dopiero w poniedziałek będę się mógł rozejrzeć. Temat zwiech na nowej wersji trzeba obserwować, zapisywać na jakich kanałach się to dzieje. Myślę, że to jest dla nich do zrobienia, będziemy zgłaszać temat. Osobiście zaobserwowałem restarty przy uruchamianiu mozaiki.

 

Co do serwisu - jeśli już coś do nas wraca to w 95% przypadków mieszczą się w 10 - 14 dniach, chyba tylko kilka razy wylecieli za ten okres przy poważniejszych usterkach, ale 30 dni to się nam nigdy nie zdarzyło. Kontakt w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wszystkie softy na kilku tunerach i bez zamrażania działał 1,79 !!! Na następnych 1,85 1,94 1,95 były zacięcia !!! Potem przestałem zajmować się fergusonami więc o nowszych nic nie wiem.

Jak chcesz to mogę wrzucić na jakiegoś UPA oryginał soft FX7600 1.79 1CR albo prześlę e-mailem

Powiem tylko, że od maja jak korzystam z Interstara GIS780 nigdy się nie zawieszał ani nie zatrzymał obraz- nie miałem z nim żadnych kłopotów, ani moi klienci :lol:

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wszystkie softy na kilku tunerach i bez zamrażania działał 1,79 !!!

Potwierdzam słowa kolegi na 1.79 Ferdek działa stabilnie. A najlepszym rozwiązaniem jest jeszcze wgranie softu 1.72, który obecnie mam wgrany i wszystko działa poprawnie. jedyna wadą jest tylko to, że dłużej przełączają się kanały paczki C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie na tym polega zabawa a ja uwielbiam to robić (tzn. układać list kanałów). Miejmy nadzieję, że Ferguson wkrótce wypuści jakiś nowy poprawiony soft bo powoli ludzie zaczynają tracić cierpliwość a serwis nie raczy nawet odpowiedzieć na zadane e-mailem pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...