Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to są linie przesyłające telegazetę. Jeśli je widzisz, to znaczy, że format w tv/tunerze nie bardzo pasuje do treści. Na niektórych tunerach przy tych samych ustawieniach możesz ich nie zauważać z powodu przeskalowania, ale nie jest to regułą. W 99% przypadków te linie są "wyrzucone" poza górną krawędź ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy sposób powrót do oryginalnego oprogramowania po zabawach w softy tzw. edukacyjne:

 

Najpierw robimy ustawienia fabryczne po czym instalujemy ten Soft 1.75 : http://www.zshare.net/download/1175318895e4be4a/

Po instalacji robimy ponowny powrót do ustawień fabrycznych po czym instalujemy już oryginalny soft np. 1.94 i cieszymy sie oryginałem.

 

Za info i pomoc dziękuję koledze dario9678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kreski na górze są winą nadawcy, który nie powinien puszczać śmieci na ekran (dla przykładu z innej beczki na VIVA Polska po lewej jest zielony pasek). W zasadzie tuner powinien robić wycinkę z 2-3 linii z każdej strony - to zabezpiecza przed takimi numerami, ale zacząć trzeba od tego, że nadawca nie powinien tak słać materiału. Takie numery widać też na kartach DVB - w AltDVB jest opcja pozwalająca na cięcie obraz "na około" o określoną ilość pikseli. Ustawiając to na "0" na VIVA PL mamy uroczy pasek, na Polsatach syf u góry (ja bym stawiał, że to nie teletekst, a po prostu znaczniki czasowe z urządzeń emisyjnych, ale nie znam się - nie wnikam).

 

Same tunery FX nie są takie złe - godni następcy serii AF-xx18, jednak zalecam o pozostawanie na starszych wersjach softu. Około wersji 1.85 tuner pracował chyba najlepiej. Nowsze wersje są dowodem na prawdziwość twierdzenia "lepsze jest wrogiem dobrego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ferguson 7600.

Jeżeli mam nr.softu 1.94 i chce wgrać 1.95 a mam swoją listę kanałów poukładaną wg.mojego uznania i uprzednio ją zapisze(menu-ust.fabryczne-zapisz zachowaną) czy po wgraniu 1.95 bedzie ta moja lista jeżeli przywróce tą zachowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie się stanie tak jak napisałeś.

 

Czy udało się komuś ruszyć to zamrażanie kanałów C+?

zrobiłem upgrade na 1.95 i zwieszają się te kanały gdzie są różne kodowania:-(

lepiej jest już niż na 1.94, ale wciąż niedoskonale...

 

Chyba nikomu na razie się to nie udało. Jedyna rada to wgrać starszy soft. Dziwne jest to, że technicy Fergusona nie robią nic w tym kierunku (13 maja wydany ostatni soft). Miedzy 1.94 a 1.95 nie ma żadnej różnicy to tylko uaktualnione listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rada to wgrać soft starszy np. 1.95 i zobaczyć czy dzieją się podobne rzeczy przy skanowaniu.

Dzięki za rade wgrałem 1.95 i jest ok.Potem znów wgrałem 2.01 i nie mógł przeskanować.

Tuner z 1 czytnikiem i soft miałem dobry do tego tunera.

Na 1.95 problem znów powrócił chyba coś jest nie tak z tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wgrałem soft 2.02 i nic się nie zmieniło , tuner potrafi się zresetować podczas wyszukiwania kanałów. do tego już dwa razy tuner potrafi pokazywać na drugi dzień po załączeniu że nie ma włożonej karty , dopiero po wkładaniu karty i wyłączania tunera z prądu tuner z karta zaczyna działać. przedtem miałem ferguson AF 5018 CI i nie miałem takich problemów. gdy do FX 7600 wkładam moduł Astona z AF 5018 wszystko działa , tylko w takim razie po co kupiłem FX 7600. wg mnie to model całkowicie niedopracowany jeśli chodzi o czytnik kart ( mam cyfrę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ostatnio niestety Ferguson nie wypuszcza na rynek dobrych tunerów. Coś mi się wydaje, że ta firma powoli się kończy. Popularność tych tunerów wiąże się z przyzwoitą serią AF. Teraz niestety to jakby nie ta sama firma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Mam na myśli wszystkie ich tunery. Powiem szczerze, że HF8900 działa. Niestety nie zawsze chce nagrywać jak powinien (trzeba go restartować). Ogólnie za tą cenę tuner powinien być sprawny, natomiast klient dostaje pseudo PVR. Tak na dobrą sprawę, to USB służy tu do obsługi tunera - lista/soft... Dysk tak sobie chce pracować. Jednak jak już uda się coś nagrać, to nawet ładnie to wychodzi. Pozostawiam każdemu wolną rękę, bo nie mi oceniac owy sprzęt. Jednak moja opinia na temat Fergusona bardzo się zmieniła na niekorzyść dla tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam takie zdanie , oryginalny soft to 1,95 . wgrałem już 2.01 i 2.02. za każdym razem usuwam kanały, przywracam ustawienia fabryczne i nic. dalej te same błędy. zapomniałem dodać że to mój drugi tuner bo pierwszy oddałem po paru dniach . drugi jest tylko ciut lepszy. więc to nie przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...