Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z nboxem ferguson fx7600 to zupełna klapa: jeśli sygnał po przelotce z ferdka wyślesz do nboxa to na ferdku gasną niektóre kanały (np. BBC, CNN)

te tunery sie gryzą.

dla mnie wyjściem było kupno konwertera twin. inaczej się nie dało (na początku byłem wkurzony, bo myślałem ze mam uszkodzonego ferdka - ale w sklepie ładnie mi wszystko wytłumaczyli, pokazali, że ferdek chodzi pięknie - pod warunkiem, że nie jest spięty z nboxem!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nBox (recorder na pewno) przez cały dzień ciągnie informacje z satelity do dekodera, więc nie powinien być podłączany przez przelotki itd, powinien być osobny kabel, niezależny sygnał. Podłączanie go w taki sposób jest bezsensem, lepiej dać mu niezależny sygnał, bo nie sądzę aby coś zmienili w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po zainstalowaniu softu fx-7600uci_1.94_2CR_PL oraz po usunieciu listy kanalow , przywroceniu ustawien fabrycznych oraz listy kanalow C+ pojawia sie nastepujacy problem; po kilkunastu minutach ogladania np MiniMini, TVN Turbo Canalu + sport. obraz się zatrzymuje i pojawia się napis zakodowany. czasami napis ten sam ginie po kilkunastu sekundach, czasami trzeba wylączyć dekoder wyłącznikiem z tyłu. Po ponownym wgraniu wersji 1.85 (lub 1,84 dokladnie nie pamietam ale cały soft, karta C+ są oryginalne i bez rozdzielaczy sygnału i soft nie w wersji edu) wszystko działa poprawnie. Czy ktoś z was testował 7600 z wersja softu 1.94 oraz oryginalną kartą C+? Serwis nie ma koncepcji i twierdzą, że nikt tego nie zgłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na stronie ferdka znalazłem w faq coś takiego:

 

Kupiłem odbiornik FX i nie mam dźwięku na żadnym kanale?

 

Domyślnie w oprogramowaniu włączone jest wyjście cyfrowego dźwięku SPDIF. Oznacza to, że domyślnie odbiornik "szuka" dźwięku przestrzennego na danym kanale. Jeżeli nie korzystasz z zestawu kina domowego należy ustwić SPDIF na wyłącz.

 

No a ja chciałbym korzystać z kina domowego i nie wiem jak połączyć (jakim kablem) 7600 z kinem żeby dźwięk był cyfrowy... Innymi słowy - jaki kabel i jakie wejście ma mieć kino by wychodząc SPDIF'em z tunera uzyskać dźwięk cyfrowy na kinie.

Jeśli banalne to sorki - ale nie wiem.

Z góry dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

te Fergusony serii FX to jedna wielka lipa :(

U mnie na kilku zamontowanych tunerach fx 7600 też jest problem z zamrażaniem obrazu i napisem zakodowany przy sofcie oryginalnym 1,94 i legal kartach Cyfry+.

"Spec" w serwisie twierdził, że pierwszy raz słyszy o czymś takim, a jak mu powiedziałem , że tuner po nagrzaniu nie chce się włączyć jak nie ma podpietego kabla z konwertwera i po wyłaczeniu z pilota i próbie włączenia lata w kóko napis:

BOOT LOAD BOOT LOAD i jest totalna zwiecha to powiedział, że mu głupoty opowiadam i że to są jakieś czary :brawo:

 

Nie ma co, wszystkim mówią to samo, że pierwszy raz o tym słyszą tylko, że już ileś osób do nich w tej sprawie dzwoniło :read:

WSTYD, WSTYD, WSTYD i żenada.

Widzę dewizą Telstara stało się hasło "Krótka i owocna współpraca z klientem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ze mnie też sobie jaja robili, ale gdy mi nerwy zaczęły odbierać zdrowe myślenie :oops: zrobili co do nich należy, bo już skrobałem pisemko do UOKiK... Może z nimi trzeba z tzw. grubej rury :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myslę ale to zamrażanie obrazu i napis "zakodowany" dzieje się na niektórych kartach Cyfry, a na innych nie albo bardzo rzadko.

Na starej karcie - podejrzewam czarnej (muszę to jeszcze sprawdzić ) wyskakiwało co chwilę, a jak wsadziłem szarą to chodziło ponad dwiegodziny i ani razu obraz nie stanął.

Może tutaj jest źródło problemu???

- Nie wiem czy dobrze myślę ale potwierdźcie jakie macie karty przy zatrzymującuym sie obrazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przypadkowo trafiłem na serial na Polsacie 2 nadawany w formacie 16:9 i ku mojemu zdziwieniu na obrazie u góry po prawej stronie tak do połowy pojawiły sie takie kreseczki

bdea4d4de27ff0c4.jpg

tuner oczywiście był ustawiony na 4:3 LetterBox, sprawdzałem to na trzech tv efekt taki sam. Dopiero jak ustawię na tunerze tryb 4:3 i zmienię na telewizorze tryb 16:9 to problem znika. Dodam, że na innych kanałach C+ Sport, ARD, ZDF nie ma czegoś takiego. Tak sie zastanawiam czy jest to wina nadawcy czy raczej tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo (FX 6600), do tego np. na canal+sport strasznie drgają krawędzie przy szybkim ruchu kamery (szczególnie widoczne jak murawa ścięta jest w pasy). Chyba na jakiś ferelny model trafiłem albo te ferdki tak mają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...