Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na bolączkę zanikania obrazu przy przejściu na reklamy jest metoda wystarczy przestawić przełączanie kanałów na zamrażanie a nie jak jest standardowo na wygaszanie i pomaga wtedy przy przejściach obrazu między trybami będzie zamrożenie na chwilkę obrazu i będzie szło dalej normalnie i nie jest to wina softu miałem to na nowszym sofcie 2.03 ewentualnie można zmienić listę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób które mają fx 7600 karte c+ i moduł polsatu.

Sprawdziłem wszystkie softy oryginalne do tego modelu i najlepszy wg.mnie jest 1.72,nie wystąpiły żadne zawieszenia,

 

B) na kanałach nadawanych w 16:9 np na canal+ który na reklamy przełącza się na 4:3 również znika obraz, wcześniej wyglądało to tak, przynajmniej u mnie, że po rozpoczęciu reklam obraz zniknał na 1-2s potem pojawił się juz w 4:3

 

nie jest to problem z kablem:) po zniknięciu video widze panel wyświetlający info o kanale:) na moje oko to jakiś error przy obsłudze przełączania się między proporcjami ekranu - który widocznie został naprawiony później, ale [beep] co innego;P

 

w obydwu przypadkach przełączenie kanałiu nic nie da, jedynym szbykim spsoboem na ten problem jest wciśnięcie 2x MENU i obraz wraca:) mała niedogodność ale w poruwaniu z zawieszkami na HBO i CINEMAX'ach przy nowszych softach to tak na prawde pryszcz;)

 

Też miałem ten problem na 1.72, a wtedy nie posiadałem jeszcze TNK. Dlatego zmieniłem na 2.03.C+ i TNK (w module) działa w porządku. Nie powiedziałbym, że zanik obrazu to mały problem, bo wtedy nagrywanie czegokolwiek mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały w porównaniu do zawieszek przez pierwszą minute po przełączeniu np. na HBO na softach 2.03 czy octagonie 356, jeżeli coś nagrywasz to faktycznie lepiej jak sie przez chwile pozawiesza a potem jest ok;)

Witam na bolączkę zanikania obrazu przy przejściu na reklamy jest metoda wystarczy przestawić przełączanie kanałów na zamrażanie a nie jak jest standardowo na wygaszanie i pomaga wtedy przy przejściach obrazu między trybami będzie zamrożenie na chwilkę obrazu i będzie szło dalej normalnie i nie jest to wina softu miałem to na nowszym sofcie 2.03 ewentualnie można zmienić listę.

 

Pozdrawiam

Sprawdzałem, niestety to samo, co prawda nie zdarza się przy przełączaniu kanałów ale jesli chodzi o zmiany proporcji na reklamy na c+ to nic sie nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę spróbować podłączyć dekoder przez component (o ile są takie możliwości techniczne wejście w tv kabelek) można spróbować jeszcze na siłę ustawić proporcje obrazu 4:3 leter box nie wiem jaki jest tv ale proszę spróbować jeżeli to wszystko nic nie da to niestety trzeba z tym nauczyć się żyć zaakceptować bo na nowy soft który rozwiąże wszystkie problemy z tym dekoderem pewnie się już nie doczekamy dodam tylko od siebie że widziałem fx a który działał prawidłowo widać zależy to od egzemplarza ale ogólnie ten dekoder ma więcej wad niż zalet.To jest tylko moje zdanie na temat tego dekodera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam Fx 7600 i C+. Niedawno, po zmianie anteny i konwertera okazało się że dekoder nie uruchamia się "normalnie", widzę kilka zmian w działaniu :

Brak godziny w trybie "stand-by", po uruchomieniu np. TVP1, sygnał 30 % i brak odbioru, zaczyna działać normalnie dopiero po przełączeniu na TVN i odczekaniu około 30 sek (sygnał wraca do normy 88-93%, jakość podobna). Wtedy pojawia się obraz i inne kanały zaczynają działać.

Dodam że konwerter to BluLine Twin, drugi dekoder (Strong od Cyfry+) działa normalnie na obu kablach z konwertera a Ferguson zachowuje się tak samo (pojawia się problem) obojętnie do którego kabla jest podłączony. Na poprzedniej instalacji (pozostałość po WizjaTV) wszystko działało ok.

 

Zastanawia mnie czy to Ferguson może "nie lubić" nowego konwertera, czy też podczas instalacji nowej anteny mogłem spowodować jakieś zwarcie na kablu antenowym?

 

Ciekawe jest to że problem braku sygnału (30%) zawsze rozwiązuje przełączenie na "magiczny" TVN !!!

 

Nie mam już pomysłów co robić dalej, jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale musi to być model z dwoma czytnikami kart. Najtaniej wyjdzie wybrać FX 6600 2CR, można też wziąć trochę droższy FX 7600 UCI 2CR, który posiada dodatkowo wejścia na moduły (jakby Ci się zachciało w przyszłości np. CP albo jeszcze jakąś ofertę, np. pakiet JSC, czy MTV Unlimited).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę spróbować podłączyć dekoder przez component (o ile są takie możliwości techniczne wejście w tv kabelek) można spróbować jeszcze na siłę ustawić proporcje obrazu 4:3 leter box nie wiem jaki jest tv ale proszę spróbować jeżeli to wszystko nic nie da to niestety trzeba z tym nauczyć się żyć zaakceptować bo na nowy soft który rozwiąże wszystkie problemy z tym dekoderem pewnie się już nie doczekamy dodam tylko od siebie że widziałem fx a który działał prawidłowo widać zależy to od egzemplarza ale ogólnie ten dekoder ma więcej wad niż zalet.To jest tylko moje zdanie na temat tego dekodera.

Pozdrawiam

 

Mam LG z FULLHD takze najlepiej sie ogląda przy ustawieniu 16:9;) pozatym juz przywykłem;) a component jest i tak zajęty;)

 

a wracając do softu to juz dłuższy czas chodzi na 1.72 i sprawuje sie całkiem nieźle;) pomijając znikanie obrazu nie ma żadnych zwiech ani resetów;)

i jeszcze z innej beczki - na tym sprzęcie miałem poważne problemy z kartą kliencką od smartwi - co chwile wyskakiwało "włożono kartę mediaguard" na drugim tunerku - AF6318CR - wszystko działało, podgrywałem rózne softy dostępne w necie ale tak na prawde pomogła dopiero BETA;) wersja 2.51 polecam jak ktoś ma problemy;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Mam pytanko: Czy jeśli kupię któryś z tunerów FX 6600

korzystam z fx 6600 z jednym czytnikiem kart i u mnie tnk sprawuje sie bez problemu, kupisz z dwoma czytnikami to mysle ze tez bedzie bez problemu. Obecnych cen teraz nie znam ale 1,5 roku temu zapłaciłem ok. 230 zł za fx 6600 1cr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem : przesyłanie uprawnień Cyfry :woot:

sprzęt: Ferguson fx 7600, oprogramowanie : 2.03

Mam Multipakiet w czytniku i TNK w module

Od aktywacji pod koniec września do 20.11, całość działała sprawnie.

 

Pytania: :?:

1. Jak temu zaradzić ?

2. Na jakim kanale właściwie robić reaktywację, w ICA napisano, że TVP1, a ja mam tylko multipakiet (reszta to TNK), a w BOK powiedziano, że na Canal +, gdy powiedziałem, ze mam tylko multipakiet od Cyfry.

3. W odbiorniku uprawnienia są do 20.11.2009, co ile są wysyłane lub na jaki okres nadawane ? Czy mam już tak stale biegać do dystrybutora ?

4. Czy inni posiadacze tego modelu też mają takie rpoblemy, czy to mój odosobniony przypadek

Miałem już problem z aktywacją karty, pomogła wizyta u dystrybutora i aktywacja na miejscu dzięki ich sprzętowi. :shock:

 

Próbowałem na Octagonie, oprogramowaniu 1.85 Fergusona i też nic z tego.

O ile pamiętam, mogłem wynając odbiornik z 1 zł, ale uznałem, po co mi, a teraz by się przydał do przesyłania uprawnień. Usłyszałem, że takiej promocji nie ma, wynajęcie kosztuje 10 zł, więc taki wariant odpada.

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam kupno tego tunera bo: brak wsparcia ze strony producenta w postaci nowego softu (ostatni soft 2.03 wydany w listopadzie 2008 roku), niepoprawna współpraca TNK z C+ lub CP częste komunikaty zablokowaniu kanału, zacięcia obrazu itp. Natomiast pojedynczo np. sama karta TNK lub C+ działa jak należy. Zresztą poczytaj posty w tym temacie to dowiesz co nie co o tym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od niedawna posiadam tuner fx 7600 2 CR UCI. Problem w tym że ostatnio obraz bardzo mi się rozciągnął (np na TVN 24 czy nSport). Jak mam to naprawić ?

Zna ktoś odpowiedź na moje powyższe pytanie ? Strasznie mnie denerwuje ten obraz a jeszcze bardziej to że nie wiem jak to naprawić. Dzieje się tak tyko na kanałach TVN-owskich, a np na TVP Sport jest 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...