Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mozna , chyba ze dasz kanal bez nazwy ( ale jakies parametry A i V musza byc , choc tego dawno nie testowalem) lub w nazwie kropke , po 2 ukladasz w tunerze z pilota bo nie radze korzystac z programow aby potem nie :censored:

 

Swoja droga nie ukladam jak operator poniewaz kazdy ma uklad jak dla ludzi ulomnych , wiec ukladam po swojemu i nie ma z tym zadnego problemu

Siemka, niestety nic to nie dało. Obraz jest rozciągnięty na cały ekran a powinien być 16/9. Już próbowałem wszystkich możliwości i nic :/ Dziwi mnie tylko że taki problem jest tylko na kilku kanałach (tych TVN-owskich) a np na innych jest wszystko ok.

Zmien ustawienia na jakie ci podali i po 2 ma byc kabel z pelnym euro oraz w tv wybrany tryb obrazu AUTO !!! i bedzie dzialac , nic tu tuner nie jest winy , tylko jak widac uzytkownik zle czyta ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zrobić listę do FX-a pod Cyfrę. Ktoś się orientuje czy można w niej wstawić pusty kanał? Czyli na 16 daję TVN warszawa, dalej puste kanały i na 20 Canal+. Pusty mam na myśli niewidoczny podczas przesuwania kanał po kanale.

Możesz ukryć kanał/kanały --OK (lista z podglądem)--edycja (niebieski przycisk)--zaznaczyć ok pomiń kanał--na liście zaznaczyć kanał przez ok (na czerwono)--znów niebieski i zapisać.Będzie przerwa w numeracji,tych kan.nie będzie widać na liście.Można póżniej te kan.przywrócić w tym samym menu ''zdjąc'' czerwony punkt. W to wolne miejsce coś innego chyba nie wpiszesz,niechcę eksperymentować.Bo przy układaniu listy nie można zrobić ''dziury'',by póżniej wpisać kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytac miejsca skad sciagasz liste , ze majac 2.02 czy 2.03 oprogramowanie to lista ma byc od niego a nie robiona w programach od nielegalnych softow jakimi sa programy od octagona ( walkowane na kazdym forum czy to legalne czy nielegalne)

 

przeszukaj niebo i uloz recznie z pilota liste bedziesz mial prewnosc , ze kazdy kanal dziala porprawnie a mozna ulozyc 4 grupy pakietow z pilota w 40min max dla amatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać namiar na liste kanałów pod C+? wszystkie ktore znajduje są nieaktualne np z sierpnia a wiele kanałów zmieniło TP.

Soft 2.03

Prosze mi nie doradzać przeszukiwania nieba i ustawiania ręcznego kanałów bo nie mam pół dnia czasu na to.

Dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników - to mój pierwszy post na tym forum :-)

 

Mam pewien problem z ferdziem FX-7600 UCI 2CR (uprzedzam, że poczytałem wcześniej posty i z takim problemem się nie zetknąłem ...). Poniżej mail z opisem problemu jaki napisałem do sprzedawcy u którego zanabyłem to cudo:

 

Witam serdecznie Panie Arturze!

 

Niestety jest problem z tym Fergusonem :-(

 

Przed zakupem czytałem opinie na forach o wielu modelach tej marki, praktycznie każdy miał jakieś mniejsze lub większe wady, które wychodziły podczas użytkowania, niemniej w przypadku tego modelu użytkownicy pisali, że najnowsze oprogramowanie ze strony producenta 2.03 sprawia, że chodzi on stabilnie z kartą TNK (oraz kartą Cyfrą i modułem Polsatu) - to najnowsze oprogramowanie jest już wgrane fabrycznie w tym moim tunerze. Niestety tak nie jest - na razie chcę używać tylko TNK (w niedalekiej perspektywie również inną platformę równocześnie) i już przy samej Telewizji na Kartę są problemy - wyskakiwanie co chwila komunikatu "kanał zakodowany" podczas przełączenia kanałów jeszcze mogę jakoś z trudem przeżyć (pomaga wtedy tylko wyłączenie i włączenie tunera), ale jeśli podczas nagrywania powiedzmy godzinnego programu (czyli nie ma mnie akurat przy TV i nie mogę wyłączyć i włączyć tunera, żeby temu zaradzić) jednym ciągiem na jednym ty samym kanale 3 razy potrafi wyskoczyć komunikat "kanał zakodowany" i po kilku minutach obraz wraca to już jest coś naprawdę nie tak! - nie ukrywam, że kupiłem ten tuner z myślą o podłączeniu go pod posiadanę nagrywarkę z twardym dyskiem Sonego - dlatego też szukałem dekodera SD z jak największą ilością Timerów (FX 7600 ma ich 20), Ariva 100/200 ma ich bodajże 30, ale póki co nie potrzebuję dekodera HD, najnowsze modele FK-6900/7900 mają timerów już tylko 5 - stąd wybór padł na ten starszy model u Państwa - miałem spore obawy co do sprzętu już wycofanego z produkcji i niestety się potwierdziły.

 

Liczę na Pana doświadczenie i mam nadzieję że wspólnie jakoś rozwiążemy ten problem ...

 

Może Szanowni koledzy cosik doradzą? Sam już nie wiem, czy robić swoją listę (na razie korzystam z tej wgranej fabrycznie w sofcie 2.03) - jak na mój gust to może zaradzić na komunikat "kanał zakodowany" podczas przełączania kanałów, ale czy pomoże na zacinki podczas nagrywania/oglądania jednego kanału jednym ciągiem?? Czy może mam reklamować to cudo i być bez TV przez jakiś czas?? A może jest jeszcze jakiś inny myk? Wiem, że wgranie starszego softa spowoduje na pewno ewentualne problemy, gdybym chciał używać TNK i Cyfry na raz..

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady

 

Tomek J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie podpadnę - cactus, możesz podać który to jest najnowszy :D

Nie wiem czy nowy soft coś by zmienił. Mam w swoim tunku dwie karty Cyfry+ i TNK. Na nowych softach nie działa to wszystko poprawnie. Dobrze że dawno, dawno temu wyszedł soft (1.85) ale to jest najbardziej stabilny soft jaki ukazał sie na Fergusona FX 7600.

ciacho007, czy ten soft 1.85 nadaje się do modelu z dwoma czytnikami kart? Czy występował może osobno pod 1 czytnik i po 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komunikatu "zakodowany" to może być wina czytnika, trochę nieudanego w tym modelu. Podkleiłeś kartę pod chipem?

 

A co do softu, to o ile dobrze pamiętam to wcześniejsze wersje były robione osobno pod 1CR i 2CR, ostatnie już były uniwersalne (w wersji z 1CR pojawia się komunikat, że "czytnik 2 - wyjęto kartę" czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta podklejona - problem dalej występuje - chyba nie pozostaje mi nic innego, jak spróbować myku z usunięciem listy kanałów, przeskanowanie nieba i ułożeniem jej od nowa. W związku z tym mam pytanie - kanały mam usunąć z poziomu zarządzania kanałami, czy z ustawień oprogramowania - tam też widziałem opcję "usuń kanały", czy jakoś tak ...

 

P.S. Przy okazji wyszedł kolejny kwiatek - po włączeniu tuner brak fonii na wszystkich kanałach - jest tylko szum - pomogło tylko wyłącznie na chwilę dziada z prądu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tuner fx 7600 2x. Do tej pory miałem TNK a ostatnio zakupiłem Multipakiet C+. Problem w tym że tuner wykrywa kartę która znajduje się w pierwszym czytniku. Gdy wkładam ją do czytnika drugiego, nie ma żadnej reakcji. Wiecie może dlaczego tak się dzieje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...