Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wgrałem ten soft 1.79 i jak narazie problem restartów na Canal+ nie występuje.

Mam natomiast jeszcze 2 inne problemy (zresztą na poprzednich softach też one występowały):

 

1)Tuner nie dekoduje mi Eurosportu 11240V transponder 200 (cały czas napis zakodowany,

systemy kodowania jakie się wyświetlają to Negravision i Viaccess- więc chyba coś nie tak);

 

2)Gdy włączę listę kanałów to obraz w prawym górnym okienku ma jakieś dziwne poziome paski (lecz nie zawsze)

 

Jeśli ktoś ma jakieś rady to chętnie skorzystam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wszystkie softy na kilku tunerach i bez zamrażania działał 1,79 !!!

Potwierdzam słowa kolegi na 1.79 Ferdek działa stabilnie. A najlepszym rozwiązaniem jest jeszcze wgranie softu 1.72, który obecnie mam wgrany i wszystko działa poprawnie. jedyna wadą jest tylko to, że dłużej przełączają się kanały paczki C+.

 

Przyznam, że wczesniej nie słyszałem specjalnie złych rzeczy o fergusonach, a teraz to jakiś wysyp prawdy :) Sam posiadam 7600 od roku i myślałem, bądź myślę o zmianie oprogramowania (mam wersję od nowości 1.70), bo jako jedyną wadą jest zanik obrazu na niemieckich kanałach, gdy włącza się pasmo reklamowe. Obraz powraca gdy zmienię kanał i powrócę na poprzedni, trochę to denerwujące i dyskwalifikuje nagrywanie. Jednak w tym momencie zaczynam się zastanawiać, czy aby przy tej zmianie nie będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wgrałem ten soft 1.79 i jak narazie problem restartów na Canal+ nie występuje.

Mam natomiast jeszcze 2 inne problemy (zresztą na poprzednich softach też one występowały):

 

1)Tuner nie dekoduje mi Eurosportu 11240V transponder 200 (cały czas napis zakodowany,

systemy kodowania jakie się wyświetlają to Negravision i Viaccess- więc chyba coś nie tak);

 

2)Gdy włączę listę kanałów to obraz w prawym górnym okienku ma jakieś dziwne poziome paski (lecz nie zawsze)

 

Jeśli ktoś ma jakieś rady to chętnie skorzystam! :D

Na tunerach w których wgrywałem 1,79 wszystko chodziło OK więc proponuję po wgraniu softu zrobić ustawienia fabryczne i przywrócić listę kanałów. Jak to nie pomoże to spróbuj czy na zapisanej liście w sofcie np dla Cyfry+ Eurosport działa- może masz listę z netu po jakiś modyfikacjach i dlatego nie chce działać.

 

acha... dziwne poziome kreski w podglądzie kanałów z tego co czytałem występują przy połączeniu TV kablem component!!!, na euro jest OK. Panowie programatorzy z fergusona nie umieją sobie z tym poradzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziome paski występują i na componencie i na euro.

I jeszcze jedna sprawa- gdy podłączę tuner z TV LCD kablem component to w ustawianiach w menu

muszę zmienić wyjście video z RGB na CVBS, gdyż na RGB po componencie jest tylko czarny ekran.

Trochę mnie to dziwi, gdyż zawsze myślałem, że RGB jest lepsze od CVBS! Tak ma być, czy może coś

nie tak z tym połączeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar wziąć sobie multipakiet canal+ i telewizja na karte .polecacie fx6600 do tego ?jeśli nie to jaki jest najlepsz i w miare tani tuner,tylko żeby miał 2 kieszenie bo do jednej idzie cyfra+ a do drugiej tnk.juz byłem w zasadzie zdecydowany na ten tuner ,ale po przeczytaniu wszystkich opinii w tym temacie sam juz nie wiem .poradzcie co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem właśnie FX6600 i mam z nim problem.Po każdym uruchomieniu muszę na chwilę wyciągać jedną z kart (cyfry lub TNK) by tuner mógł zaskoczyć na jakiś kanał.Jeżeli nie wyjme karty pojawia sie czarny ekran na zmiane z wybranym kanałem.Problem mija gdy włożona jest tylko jedna z kart.Czy to normalne?I czy jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz wgrany soft. Popróbuj też wgrać inne softy może problemy miną. Pozamieniaj karty w czytnikach. Jednym słowem kombinuj. W przyszłym tygodni będę miał TNK i kartę C+ (niestety tylko pożyczoną i to na parę godzin ) to też sobie protestuję :D . Szkoda tylko, że nigdzie nie mogę pożyczyć modułu CP bo opcja CP+TNK bardzo mnie interesuje. Może redakcja SK w niedługim czasie przeprowadzi taki test na FX 7600 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Dotyczy odbioru programow muzycznych na odbiornikach Ferguson Fx-7600 UCI i 6600 CR i byc moze innych Fergusonow

Naprzyklad chodzi o te programy:

Music C Klasyka

Music Choice Pop

Music Ch Dance

Music Ch Urban

Music Ch Swiat

Music Ch Rock

Music Ch Oldies

Jak wiecie kazdy z tych tych programow posiada w sobie po 6 roznych programow dodatkowo i ja przez przypadek odkrylem funkcje na pilocie jak te programy mozna podzielic aby mozna bylo wszystkie w kolejnosci odbierac.

 

A wiec na pilocie na dole znajduje sie zolty guzik z napisem T/Text i pod nim nizej jest przycisk z napisem Audio i ten przycisk trzeba nacisnac aby dzielic programy

Byc moze sie myle i uzytkownicy Fergusonow o tym wiedza?

Cieszylbym sie gdyby ktos kto o tym nie wiedzial mogl z tego skorzystac

Czekam na potwierdzenie

 

Pozdrawiam Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich bez względu na to czy jest to program kodowany czy nie.Zauważyłem,że zaraz po włączeniu dekodera na wyświetlaczu na chwile pojawia sie Prog 9.A na ekranie telewizora:wyjęto kartę.

 

Kupilem właśnie FX6600 i mam z nim problem.Po każdym uruchomieniu muszę na chwilę wyciągać jedną z kart (cyfry lub TNK) by tuner mógł zaskoczyć na jakiś kanał.Jeżeli nie wyjme karty pojawia sie czarny ekran na zmiane z wybranym kanałem.Problem mija gdy włożona jest tylko jedna z kart.Czy to normalne?I czy jest na to jakaś rada?

 

Ferguson FX-7600 UCI Mam identyczny problem nie wiem czy jest to wina softu czy Boot u mnie jest 1.0 (chyba). Mam podobny problem wyskakuje info wyłożona karta z czytnika nr 2 obraz jakby skakał po czym raczej sie stabilizuje i normalnie chodzą kanały ale tak nie powinno być. Każda karta działa osobno poprawnie dokoder jakby wariował nie wiedząc której karty ma użyć do dekodowania poszczególnych kanałów. Jakaś rada? I zastanawiam się jak z uprawnieniami do Multipakietu Canal+ i TNK jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomocy..

 

chcę sobie zmontować zestaw z Miltipakietu Cyfry plus i Televizji na karte... czyli potrzebuję tuner na 2 karty.. chciałem kupic Fergusona FX 7600 ale wszędzie pisza ze sie wiesza....... prawda?

 

jest cos lepszego?????

 

w tej kategorii cenowej ?

a w wyższej kategorii cenowej np z HD?

 

ktoś polecał.. glob... co sądziecie..

 

nie muszę mięc najnowszego .....ale w miare bezawaryjnego ! i takiego gdzie łatwo zdobyć jakies softy itd..

 

z gory dzieki:-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy problemach C+ z TNK zalecam powrót do starszej wersji oprogramowania (1.85) - powinno być OK.

@tomco1111 - z dwoma czytnikami kart w tej klasie cenowej jest w tej chwili tylko Ferguson. Z odbiorników HD jest natomiast Globo HD S1 i można go polecić, jeśli chcesz coś z HD + 2 czytniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam fergusona 7600 z dwoma gniazdami.. c+ i telewizja na karte działają choć zdarza się ze sie wiesza ( soft 2.02).. niestety czasami trzeba dekoder wyłaczyc albo przełaczyc na inny kanał ręcznie bo pilot nie działa...:-) jak sie zawiesi

 

mam za to inny problem. nie mam dzwięku na tvn i tvn 7.. pomóżcie...

 

ma ktos może listę częstotliwości /ustawień dla telewizji na karte?

w czym moze tkwić problem braku dzwięku w tych 2 programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc dot. Ferdka 7600. 1.Czasami podczas oglądania programów znika obraz, jest to uciążliwe w przypadku nagrywania filmów, bo otrzymuję jedynie sam dźwięk. Nie potrafię zdiagnozować reguły. Wydaje mi się jednak, że ma to związek ze zmianami formatu obrazu (wyczaiłem kilkakrotnie, że obraz zrywa się po emisji reklam , na samym początku projekcji filmu) i czy można to zmienić poprzez zmianę ustawienia tunera (na jakie ?) TV LCD podłączony z tunerem kablem Component, nagrywarka kablem Euro. 2.Czy tuner posiada opcję Component ?. W moim jest tylko RGB i CVBS, przy czym po przełączeniu na RGB obraz całkowicie znika. Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Wyczerpałem swoje liche umiejętności w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...